3.5.2024 | Svátek má Alexej


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Chci soukromí. Zn. Rychle

Smutným hrdinou roku 2013 je Edward Snowden. Má pověst whistleblowera, toho, jenž odhaluje pravdu, a leccos na jeho informacích nepochybně je. Ale jak vnímat odhalení člověka, jenž utekl z americké tajné služby přes Čínu do Putinova azylu? Ano, ďábel vždy vězí v detailech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 3.1.2014 14:12

Spasitel Snowden

Nepopírám, že mě potěšily např. informace dokazující Obamovo pokrytectví, např. ta, "že aby mohl popravit Usámu, potřeboval mezi teroristy dostat svého muže a ten získal jejich důvěru svým podílem na teroristickém útoku v Bombaji (101 mrtvých)", o němž tedy Obamava administrativa předem věděla.

To ale nic nemění na tom, že jeho počínání je vlastizradou (která může mít nedozírné následky) a že jeho "boj" proti využívání digitálních technologií bezpečnostními složkami státu v době, kdy je užívají i teroristé, v době gerilové války s nimi, je neuvěřitelně hloupý.

Musíme pochopitelně usilovat o to, aby byly zjišťovány pouze nezbytné informace, jejichž původci by byli identifikováni pouze se souhlasem soudu. Aby tyto informace ze systému neunikaly a nemohly být účelově zneužity proti občanům (jako dokonce i oficiální policejní odposlechy u nás).

Naše soukromí a občanské svobody jsou daleko více ohroženy např. politicko-korektní inkvizicí, která úspěšně špehuje (např. pomocí dětí nebo kdejakých "práskačů") každou rodinu, zbavila rodiče svrchovaných, často i v totalitě respektovaných práv, odebírá děti pěstounům s nekorektními postoji, a spolehlivě zničí kariéru každého svého odpůrce.