26.2.2021 | Svátek má Dorota


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Chceme k normálu, ale bez očkování?

Již od jarního začátku epidemie je zřejmá jedna věc, zpočátku vykládaná dokonce jako volba. Chceme-li se zbavit hrozby nákazy, života škrceného uzávěrami, rouškami a stálou nejistotou, jsou jen dvě cesty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 24.10.2020 9:36

Petráček tvrdí: "... jsou jen dvě cesty. Buď společnost promořit koronavirem tak, aby získala kolektivní (stádní) imunitu, anebo získat široce dostupnou vakcínu a očkovat. ..."

Kýžená třetí cesta?

Tu už ale objevili obchodníci. Dnes je možno v obchodech zakoupit léčivý čaj, který má na krabičce výrazný nápis IMUNITA.

D. Polanský 24.10.2020 9:33

Zatím není očkovat co, a jak to vypadá, ještě pěkně dlouho nebude.

M. Boháček 24.10.2020 9:21

Iracionálneho uvažovania sa dopúšťa autor článku, keď ignoruje (nedohľadá si) fakty o nebezpečnosti nedostatočne testovaných vakcín. --- Fakt je, že sa AstraZeneca zbavuje zodpovednosti za prípadné negatívne dlhodobé účinky vakcíny proti covidu, čím priznáva, že neručí za bezpečnosť vlastnej vakcíny. Tak vakcínu, za ktorú výrobca formálne neručí, si môže chcieť nechať pichnúť buď hlupák, alebo zúfalý človek (pravdepodobne z vysoko rizikovej skupiny). http://www.prehladsprav.sk/spolocnost-astrazeneca-sa-zbavuje-zodpovednosti-za-vedlajsie-ucinky-vakciny-proti-koronavirusu/5544

Pokiaľ viem, tak vakcíny sa na možné vedľajšie dlhodobé účinky testujú roky, preto to zbavovanie sa zodpovednosti.

Tých "rýchlokvasených" vakcín sa skôr treba báť. Pár ďaľších odkazov na nebezpečnosť nedostatočne testovaných vakcín: https://slo.dailydosehealth.com/27354-evidence-mounting-for-link-between-narcolepsy-swine-flu-vaccine

https://www.pluska.sk/zdravie/prasacia-chripka-sposobuje-vakcina-narkolepsiu.html

https://www.biosferaklub.info/svedsko-zakazuje-povinne-ockovanie-aj-z-dovodu-vaznych-zdravotnych-problemov-deti-po-ockovani/

M. Boháček 24.10.2020 9:16

Pokiaľ bude toto nelogické očkovanie nerizikových skupín (t.j. detí a adolescentov, a áno, stále sú nerizikovou skupinou) dobrovoľné, prosím. Ale je to zbytočný hazard so zdravím detí.

Ale čo ten nezmyselný argument?: Zaočkujme nerizikovú skupinu, aby nešírila infekciu medzi rizikovú skupinu. Som jediný, komu toto uvažovanie príde absurdné? Nemá sa očkovať riziková skupina? Riaditeľ výzkumu, Dr. Robert Frenck, to buď v hlave nemá v poriadku, alebo chce predať čo najviac vakcín, bez ohľadu na riziká. Koniec koncov, v USA vakcinačné spoločnosti ani nemôžete žalovať o náhradu škody v dôsledku poškodenia vedľajšími účinkami vakcíny (alebo je odškodné max. vymáhateľné do výšky 20 000 dolárov - smiešne malá suma v porovnaní s tým, čo museli platiť tabakové spoločnosti za cigaretami spôsobené rakoviny ).

Pán Wágner, vy si myslíte, že firmy Pfizer +BioNtech (na rozdiel od AstryZeneca) dokáže za necelý rok otestovať nový typ vakcíny, aký na ľuďoch ešte nebol použitý, na možné dlhodobé veľajšie účinky?

Čiže, aj táto vakcína hrozí neznámymi vedľajšími účinkami, rovnako ako tá od AstryZeneca, z toho istého dôvodu (nedostatok času na testovanie) + je to úplne nový typ vakcíny. Nemal by sa takýto typ vakcíny testovať minimálne štandardným spôsobom, ak nie ešte prísnejšie?

AstraZeneca zbavuje zodpovednosti za prípadné negatívne dlhodobé účinky, čím priznáva, že neručí za bezpečnosť vlastnej vakcíny. http://www.prehladsprav.sk/spolocnost-astrazeneca-sa-zbavuje-zodpovednosti-za-vedlajsie-ucinky-vakciny-proti-koronavirusu/5544

Ale najmä, vôbec by sa nemali očkovať nerizikové skupiny, v najbližších rokoch.

V. Šedivý 24.10.2020 8:13

Takže vážíte mezi riziky nepříliš probádané choroby proti rizikům horkou jehlou spíchnuté vakcíny.

Asi jsou skupiny, kde to má smysl. Mít CHOPN, beru nadšeně jakoukoli slibně vyhlížející vakcínu, protože čínská chřipka by pro mne znamenala konečnou.

F. De Winter 24.10.2020 7:19

To jste mě zjevně nepochopil. Bavíme se o očkování proti covidu. To má smysl, stejně jako očkování proti chřipce, pouze u osob, které patří do rizikových skupin. Nemá smysl očkovat lidi, u kterých se covid projeví jako rýmička s dočasnou ztrátou chuti a čichu. Je jasné, že snem každé farmaceutické společnosti je plošné očkování. A farmaceutické společnosti mají peníze, takže veřejný prostor teď bude plný strašení a zastánců plošného očkování. :-/

J. Vintr 24.10.2020 7:10

Racionalitu ztratili to, kteří vymýšlejí ta nablblá opatření "proti šíření koronaviru". Nebo racionalitu neztratili, ale dělají to že zcela jiného důvodu než je starost o zdraví lidí .....

M. Kanda 24.10.2020 7:01

Zodpovědný vývoj vakcíny včetně všech možných vedlejších účinků nelze stihnout v době kratší než 4 roky. Většinou to bývá 6 až 8 let. Před dosažením této hranice se nejedná o plnohodnotnou vakcínu, ale o polotovar ve stádiu pokusů. Kdo se chce stát pokusným králíkem, budiž mu to přáno. Já však tuto hru hrát určitě nebudu.

Dlouhodobé vedlejší účinky prostě nevyzkoumáte během jednoho roku.

H. Kotaz 24.10.2020 6:49

Odpor,proti jak které !

J. Berger 24.10.2020 6:41

Je nutno pana De Wintera ocenit: je z principu odmítač očkování (tedy blbej, myšlenkově někde v 18.stol.) a ještě se k tomu hrdě hlásí...

F. De Winter 24.10.2020 6:41

To je zase farmaceutická bouda. Nechť se očkují ti, co jsou v rizikové skupině a dětem dejte pokoj. To, že na to umře jedno z milionu není argument.

P. Boublíková 24.10.2020 6:02

No to vidím, jak bez očkování vyhráváme:-/

Nicméně je fakt, že o chřipku se taky starám sama.

K. Wágner 24.10.2020 5:59

Farmaceutická společnost Pfizer vyvinula ve spolupráci s německou firmou BioNtech jednu ze čtyř amerických vakcín, které byly schváleny ke třetí a poslední fázi testování. Společnost Pfizer již podala vakcínu na bázi mRNA (mediátorové ribonukleové kyseliny) okolo 38 000 dobrovolníkům a nyní jako první ve Spojených státech dostala od FDA (Úřad pro kontrolu potravin a léčiv) povolení k testování vakcíny na dětech. Právě děti jsou podle odborníků zásadní pro kontrolu šíření nemoci, neboť na přenosu se nejčastěji podílí takzvaní superpřenašeči, což jsou hlavně děti a mladí dospělí, kteří nákazu šíří uvnitř domácností.

Často pak nakazí jejich rodiče, prarodiče, mohou šířit infekci i mezi zdravotníky. „Myslíme si, že vakcína pro adolescenty a děti bude zásadní proto, abychom dostali covid pod kontrolu,“ v rozhovoru pro CNN říká Dr. Robert Frenck, ředitel výzkumu. Doktor Frenck je rovněž toho názoru, že dětí bylo infikováno novým koronavirem více než uvádějí oficiální data. „Pokud máte doma dítě, má často rýmu a vždycky ho neberete k doktorovi,“ říká výzkumník. „Většinou to, co dětem covid způsobuje, je něco jako rýma,“ dodává. Frenck také zdůraznil, že i když děti zpravidla mívají mírnější průběh, objevují se případy, kdy tomu je naopak. Existují i případy dětí, které s covidem zemřely, či si nesou dodnes následky. A vakcína by je měla před těmito komplikacemi chránit.

F. De Winter 24.10.2020 5:29

Mám jiný návrh. Nás odmítačů očkování je víc, takže vyhrajeme. A vy se o sebe postarejte sama. ;-)

F. De Winter 24.10.2020 5:24

Nechť se nechá očkovat ten, kdo se cítí ohrožen. Proti chřipce jsem se také nikdy očkovat nenechal a měl jsem ji naposledy v roce 1995. Letos jsem ještě neměl ani rýmu. Takže nevidím žádný důvod.

Kolegyně z práce strávila dva týdny doma s nakaženou dcerou v jedné domácnosti a nenakazila se. Takže to není tak, že potkáte nakaženého a určitě se nakazíte.

Domluvil jsem! :-)

P. Boublíková 24.10.2020 5:15

Na Slovensku začalo plošné testování covidu v situaci hodně podobné naší, tedy skoro nikam se nesmí. Ti, kdo mají negativní test, však dostali řadu výjimek. Testování je dobrovolné a zájemci se hrnou.

Patrně nezbyde než to s očkováním provést podobně. Jsi naočkován - můžeš do práce, za zábavou, kam chceš. Nejsi naočkován - sedíš doma na zadku, pracuješ z domu pokud tě to uživí a jídlo ti vozí rozvážková služba. Jiná cesta v tomto pomateném národě, který ztratil jak racionalitu, tak ohledy k ostatním, asi není.

J. Frček 24.10.2020 2:19

At se kazdy rozhodne sam. O tom je svoboda, po ktere kazdy tak touzi. Na tohle tema uz v nasi rodine diskuze probehla. A protoze v ni zdravotnici mame, po posouzeni dostupnych informaci do toho jdeme skoro vsichni. Pouze jeden ockovani odmita. Verim, ze vakcina bude ucinna. Proste nejakou viru v tomhle blazinci clovek potrebuje. No a tem, co ockovani odmitnou, preji aby to prezili. Ted se jen modleme, aby vakcina byla k dispozici driv, nez nas virus vyhubi nebo nam poskodi zdravi.!!

P. Baum 24.10.2020 1:20

Já osobně budu raději riskovat zrychleně testovanou vakcínu, než nákazu koronáčem, včetně (když to dobře dopadne) jeho dlouhodobých následků . Howgh!

J. Kavalír 24.10.2020 1:08

Pokud nejste v rizikové skupině, nemusíte mít obavy, že, než se na vás dostane, nebude vakcína otestovaná na mnohamilionovém vzorku lidí z celého světa. Kterákoli.

V. Šedivý 24.10.2020 0:08

A kdo by měl zájem o vakcínu, která projde nějakými sakra zrychlenými testy a za kterou nebude chtít výrobce převzít odpovědnost?

Očkování ano, ale ne za každou cenu.