25.2.2021 | Svátek má Liliana


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Chceme k normálu, ale bez očkování?

Již od jarního začátku epidemie je zřejmá jedna věc, zpočátku vykládaná dokonce jako volba. Chceme-li se zbavit hrozby nákazy, života škrceného uzávěrami, rouškami a stálou nejistotou, jsou jen dvě cesty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Milan 25.10.2020 7:44

Chci k normálu, klidně i s očkováním.

P. Dvořák 25.10.2020 6:31

Proti AIDS existuje vakcína?

P. Dvořák 25.10.2020 6:30

Nikdo nemá neštovice, dětskou obrnu, tuberkulózu, černý kašel, záškrt . . . ale asi to nebude tím, že se nepohybují v žádných rizikových skupinách.

V. Vérosta 25.10.2020 5:33

vakcína asi nikdy nebude, čili to, jak teď žijeme, je nový normál. ;-€

K. Salajka 25.10.2020 5:32

V případě vakcíny, která by za normální situace neprošla z časových důvodů ke schválení, bych zvažoval očkování "rizikových skupin", rozhodně ne plošně. Právě u zdravotníků by Vás měla zajímat otázka, jak se sami k očkování staví, pokud jde o ně. (U Prymuly jsme v přímém přenosu viděli, co si myslí o nošení roušek.) Případy vážných vedlejších následků předčasného užití vakcíny jsou doložené, nejsou to spekulace.

R. Langer 25.10.2020 5:08

Ty prolhaný Zelený bolševiku, ty se svými soudruhy si stejně přejete, aby 9/10 lidstva na Zemi pochcípalo, tak tady nedělej rádoby starostlivého. :-P

R. Langer 25.10.2020 5:05

Na to nemusíte být žádný odborník, abyste si zjistil relevantní data o tom, jak je očkování proti chřipce účinné. Ale klidně ze sebe dělejte blbce, že vás to nezajímá... :-P

R. Langer 25.10.2020 5:01

Ale hlavně, ona je celých těch 20 let blbá úplně stejně, nic nového se za tu dobu nenaučila. ;-)

R. Langer 25.10.2020 4:58

Tak to jste moc netrefil. Ještě vytáhněte AIDS. :-P

R. Langer 25.10.2020 4:56

Hm, proč bych se asi měl nechat očkovat, když jsem zdravý, a nepochybuji se v žádných rizikových skupinách?

P. Rada 25.10.2020 4:02

Bohužel je co řešit. "Spolehlivost" s jakou jde celá společnost tak jako tak do vážných problémů má totiž také svůj nezanedbatelný rozměr. Porovnávat/"řešit"/ je tedy třeba více už dnes zjevných rizik.

Snad se ale sprvu a ještě zavčas podaří provakcinovat alespon zdravotnický personál a další podobně exponované skupiny obyvatelstva.

M. Rozbořil 25.10.2020 0:23

"Bielorusi to, podľa všetkého, zvládajú aj bez týchto zbytočných opatrení...". Jsou dvě možnosti: buď jsou ze Stalinových dob otužilí a dostatečně "prepití", nebo Vám nedodávají správné informace. Ono se svého času o hladomoru na obilnici Evropy také moc neinformovalo.

M. Rozbořil 25.10.2020 0:13

Ona je to tak trošku otázka důvěry. Nasedl byste do balonu, který si pilot slepil z dětských pláštěnek během 14 dnů? Nějaké procento dobrodruhů asi ano, ale ten zbytek by se škrabal za ušima. Máte ponětí, jak dlouho normálně trvá vývoj, testování, schválení a uvedení na trh u nové vakcíny? Hodláte-li být pokusným králíkem, nikdo Vám nebrání, ale asi ještě není tak zle, aby se z toho stalo rozšířené hobby.

R. Toman 24.10.2020 23:49

A to říkal kdo ? O té spoluúčasti, z jakého zákona to vyplývá ? Já se nenechám očkovat, ovšem ne z ideologických důvodů, ale protože ta vakcína a je jedno jestli bude z USA, Ruska, EU atd. bude rychlokvaška, která je/bude vyzkoušena na malém vzorku lidí. A nikdo neví co se může stát ve vašem těle za pár let. A už vůbec bych jí nedoporučoval mladým lidem, kteří chtějí mít děti.

K. Tejkal 24.10.2020 20:23

Očkování proti Covid bude bezplatné a nepovinné. Kdo se však z ideologických příčin očkovat nenechá, bude se formou spoluúčasti finančně podílet na nákladech případné léčby.

Š. Hašek 24.10.2020 20:07

Hlupáci a chytrolíni Vašeho typu čtou jenom z jednoho regálu knihoven.

Ti chytřejší z více. A nevadí jim, že je debílkové přistihnou u regálu s tlačenkou, kliďánko jim ponechají mudroprdskou domněnku, že parmskou šunku a Martini tlačenkáři neznají.

Jevíte se mi plně neschopným používat široké zdroje informací. Vhodný na poslech televize. Stačí Vám, co Vám nadiktovali na nějakém "kritickém" semináři. Podobně u pana Svobody. Zdravím tímto antidružicového Pěkného dne. Sputnik je družice, Němci říkají Trabant.

J. Lukavsky 24.10.2020 19:17

"vakcinován, přesto nemocný..." jistěže Vás očkování nechrání 100% proti, ale pokud jí dostanete tak obvykle bývá mnohem mírnější. A samozřejmě občas skoro nezabere a občas to naopak dostanete. Každý lék Vás taky nevytáhne rychle a hladce z postele či nesundá hrobníkovi z lopaty a každá operace se nemusí podařit. Je to věc volby a štěstí. J.L. end

Š. Hašek 24.10.2020 19:15

Přesné!!!

Pokud někomu vleze občas myš do chalupy, bude vyhlášen celostátní povinný příděl pastiček, i do paneláků, týdenní školení a vložení nohou postelí do kýblů s vodou????

Zejtra se mi zas po obědě už nebude chtít do ničeho dloubnout, mám dojem, že by hodně manželek chtělo (nikoliv pro sebe) nějakou vakcinu patentní.

Fronty budou, budou se virovat, budou se rozčilovat a prskat na sebe, udělá se výjimka! To jsem si jist, pane Vychodile.

P. Vychodil 24.10.2020 18:53

jasně, tomu se říká "dobrovolnost" ...už jenom vypálit značku na čelo, vítejte do stáda ovcí ! Máte naprostou pravdu, národ je proočkován medii tak, že minimálně polovina z této "vakcíny" úplně zblbnula, ...já si teď počkám, až tito "racionální" ovčané začnou třeba nečekaně vymírat na tu novou vakcínu

P. Vychodil 24.10.2020 18:35

já to tedy beru, šéfe, ještě prosím variantu: vakcinován, přesto nemocný...

zde něco pro sektu vakcínovou:

https://www.lewrockwell.com/2020/10/gary-g-kohls/18-reasons-to-forgo-flu-vaccinations-this-year/

Š. Hašek 24.10.2020 17:44

Nepatlejte dohromady několik očkování se stále se zvyšovaným počtem novoočkování (v deseti měsících nyní hexa, a potom dál!!!) s novotou, kterou vymyslejí za půl roku a vystrašencům budou píchat. Protože je 1600 novozemřelých za rok. Ani se pořádně neví zemřelých na co.

Za celých cca 50 let jsem se proti náhlým epidemiím nenechala očkovat, ani to po mně nikdo nechtěl. Nevím, proč bych toto měl měnit.

Znám občany, kteří se nechávají očkovat i proti chorobám, které se vyskytují v tisícinách promile a jejich "účinnost" hodnotí podle toho, kolik bude sleva, nebo kolik "stát" zaplatí.

Tito občané občané mají též maglajs v rozdílu mezi imunitou, získanou chorobou prodělanou a "něčím na imunitu", co jim vpraví do krve. Kdyby to nebyla hrůza, tak by to byla solidní groteska!

Š. Hašek 24.10.2020 17:34

1. Zásah do genů člověka tímto způsobem je dost obtížný, neříkám, že neproveditelný.

2. Nejsme kukuřice.

3. To, že koncerny, gaunery a politiky už napadlo vyvíjet "očkování", po kterém budou potřeba následná, neustálá, nejlépe naprosto nutná a drahá - to se jeví jasným jak facka. Nejsem dnešní.

4. Fakt, že najednou se najdou desítky miliard (aby to bylo "zadarmo"), je rovněž varující. Napovídající.

5. Předpokládám, že eventuální povinné státní očkování bude zajištěno armádou/policií/změnou nebo ignorancí Ústavy ČR. Jinak by se nechytli. Těch "popíračů" bude hodně.

Š. Hašek 24.10.2020 17:25

Nechci Vám do toho mluvit, ale právě jste přímo vzorově zpatlal vše dohromady.

Vámi vyjmenované viry se od sebe (a viru současného) podstatně liší. Od toho současného velice zásadně. Jak stavbou, činností stran člověka a způsoby ochrany.

Pro začátek si položte otázku, proč už dávno není vyšlechtěna vakcína proti virům "skupiny chřipka". To jim uteklo, to jsem nevymyslel já. Zpátky to už vzít nelze.

Měl jsem kolegu, který byl po obrně. Zde, po poukazu na odlišnost obrny, jsem byl označen za "popírače". Znám minimálně 4 pány lékaře, kteří jsou též popírači! Mají na to diplom. A každý z nich třicet let praxe.

Takže asi tak, pane Chaloupko.

Zatím se mnou a mým okolím nic nehlo natolik, aby do nás mohli prát vakcíny proti chřipce, již cca padesát let, rok co rok. Ta vostatní svinstva, Vámi vyjmenovaná, to jsme se nebránili.

J. Lukavsky 24.10.2020 17:12

"urobí názor na zmysel plošného testovania..." za mlada jsme byli povinně očkováni na neštovice, obrnu.... a také povinně testováni na TBC. No dík tomu ale neštovice a obrna prakticky vymizely (můj spolužák ze základky Jirka prodělal obrnu a byl odepsaný pro normální život). Pokud by se to tenkrát nechalo na dobrovolnosti tak by dnes doktoři neznali pravé neštovice jen z knížek ale umírala by na ně polovina dětí. Atd. atp. J.L. end

J. Jurax 24.10.2020 17:09

Před dvaceti lety byla UI ještě v plenkách ... :-)

J. Lukavsky 24.10.2020 17:04

"lidi, u kterých se covid projeví jako rýmička s dočasnou ztrátou chuti a čichu" a ti ho také nemohou roznášet? Jak jste na to přišel? Čili dítě to přinese ze školy, drobet horečka, jinak nic... přenese na dědu babi, tátu, mámu, ségru... kterých ovšem polovina umře. Takže OK? J.L. end

J. Lukavsky 24.10.2020 17:00

"jaký je to business s neůčinnými, ba škodlivými chřipkovými vakcínami..." mnoho let si dávám bodnout očkování proti chřipce a nepozoruji žádné vedlejší účinky. Chřipku jsem neměl ani nepamatuji. A co se týče covidu, jakmile bude očkování tak je na každém jestli se dá nebo nedá očkovat. Nedáš - dostaneš to - tvůj problém. A nedáš, dostaneš = zaplatíš svoji léčbu. To by byl šrumec, jeden den na JIP je myslím 10k. J.L. end

J. Chaloupka 24.10.2020 15:14

Stačilo by pár fotek s dětmi nakaženými pravými neštovicemi, spalničkami, dětskou obrnou a viděli byste jak by bylo očkování oblíbeno. Pamatuji si z dětství, jak dvě spolužačky prodělaly obrnu a měly ruce jako z hadrů.

P. Moravčík 24.10.2020 14:48

Pani Boublíková, pri porovnávacom testovaní rovnakej vzorky PCR a imunochromatografickým antigénovým testom v rutinnom laboratóriu vyšiel atg test negatívny, hoci PCR bol pozitívny už pri 25 cykle (bežne sa test hodnotí až po 35-38 cykloch) - akési semikvantitatívne hodnotenie na základe potrebného počtu cyklov. Musel tam byť vysoký počet vírusov vo vzorke, zisťovaný bežne pri akútnom ochorení. Podotýkam, že tieto testy sa robili s kvalifikovaným, skúseným personálom, s vedomím dôležitosti porovnania testov. Podobné atg testy sme bežne používali pri dôkaze chrípky, adenovírusov atď. pri identifikácii akútnej infekcie, ale ani nás nenapadlo používať ich na účely, podobné epidemiologickým štúdiám, už len kvôli potrebe masívnejšej vírusovej nálože vo vzorke. Obávam sa, že celá táto nedomyslená Matovičova akcia, ktorú spískal v mesianistickom záchvate, skončí blamážou a vyhodenými peniazmi (vláda na to uvoľnila cca 80 mil. euro, pričom na výskum choroby, vývoj testov atď. dala "celých" 8 miliónov). Tento vírus sa nedá zlikvidovať sanovaním osamelého ohniska ako pri žltačke alebo salmonelóze. A čo potom? Zavrieme hranice, alebo tam budú každý deň rady na testovanie, či náhodou už nie je prišelec infekčný? Čo ak bude infekčnýaž o 2-3 dni po príchode?

A pod dobrovoľnosťou si naozaj nepredstavujem akciu, za neúčasť na ktorej Vám hrozí pokuta.

P. Vychodil 24.10.2020 14:33

Oni Rusové, to jsou pěkné s.vině, že :-):-)...hned na začátku poslali SPECNAZ (sorry, tým lékařských expertů na pomoc) na průzkum do Itálie, pod rouškou humanitární pomoci...a pak, Haleluja, první měli hotovou akcínu, založenou na (zdůrazňuji pro svět) zcela novém principu...Rusové mají výhodu, jejich vědci se nemusí držet pravidla"publish or perish), takže svět nemá jasnou představu, co vlastně umí...takže, západní, tedy ten vyspělý svět, asi jen tuší, jak jej ten ďábelský Putin předběhnul...

pro představu, umí modifikovat Novičok na takové substance, aby se daly vmíchat do čaje, namazat na kliku, jako naposto smrtící se vyhnout okolí, nakazit, v míře nezbytně nutné pro mediální kampaň postihnout určité individium, ale ne moc, neb je zapotřebí vyzdvihnout chrabré zachránce...