11.7.2020 | Svátek má Olga


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Český život podle čísel Eurostatu

V záplavě negativních informací, která na nás média denně chrlí, by málem zapadla zpráva evropského statistického úřadu Eurostat, který jako každý rok zveřejnil materiál s názvem "Evropská sociální statistika".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 2.8.2013 22:56

Už Churchil říkal, že věří jen těm statistikám, které si sám zfalšuje...

P. Sulc 2.8.2013 21:21

Re: Dříve se životní úroveň posuzovala podle toho,

Asi to neni tak jednoduche: mate, samozrejme take velky kus pravdy. I v USA vidim , jak byrokrACIE, v 68 roce temer neexistujici, dnes vse prorusta jako houba. Takze kde je nejaky spolecny jmenovatel ? Rekl bych ze nebezpecny narustek populace. V 38 roce 2 1/5 miliardy, dnes 7 1/2 miliardy. Mozna ze ve vami zminenem 60 roce polovina. K tomu politicka korektnost a spousta sebevrazednych zvlastnich prav pro ruzne, i nechtene skupiny obyvatel. Takze bude hure, mnohem hure, jak se bude planeta prelidnovat menecennymi, nezamestnatelnymi lidmi.

P. Sulc 2.8.2013 21:10

Re: Jak si čísla vyložíme

Melo by vam byt jasne, ze mluvim nikoliv o VSECH, ale o znacne velkem, proporcionalne, poctu. Vsak take ne vsichni cikani ziji na podporu ci delaji kriminalitu, jen tech spatnych je proporcionalne dosti. Vidite sam, jak se v Evrope i jinde demonstruje. Jen v CR je klid, prestoze kde kdo u pivA nadava a stezuje si na politiky. A reknete mi, kolik nespokojenych lidi napise svemu zvolenenu zastupci dopis?  Kolik poslancu dostava dopisy od svych volicu ?  Jeden takovy hlupak - volic mi pred par lety rekl: a to myslis ze jeden dopis pomuze?  Blbec. Dsmozrejme ze jeden ne, ale sto tisic uz by mohlo, ze? V USA to obcas pomaha.

R. Hroza 2.8.2013 18:18

že se na něj snese?

Neboj se, Tomáši, nesnese. I když nějací jistě budou. Ale ne všichni jsou tady blbci. Sokolské Nazdar.

J. Kuka 2.8.2013 18:07

No..

Vzhledem k tomu , ze vetsina "novinaru" a take velka cast jimi citovanych "ekonomu" zna jen jedno cislo a to je imaginarni KRAVINOCISLO zname jako "zmena HDP" . Me to ani neprekvapuje . Alespon se ukazuji problemy demokracie , kdyz lide maji spolurozhodovat o vecech , kterym 90% z nich vubec nerozumi .

V. Vaclavik 2.8.2013 15:36

Typicky ''zajmovy'' nahled

To umisteni ve vysledcich Eurostatu je prece vesmes vysledek socialistickeho rovnostarstvi a v tom pripade neni duvod bit se v prsa, zvlaste pro pravicove smyslejiciho jedince. Prece jsme snad nedohnali a predehnali ty stare zeme Zapadu, ale podle statistik jsem byli nekde na spici v mnoha ohledech i za komunistu.

To prodluzovani zivota je logicke, devadesata leta byla obrovskou zmenou proti minulosti, a to ma dopady, jenze to nemusi platit linearne do budoucnosti. To uz to musi byt s myslenim pekne ubohe, kdyz verime prognozam Eurostatu, ze [život Čechů se stále prodlužuje a podle Eurostatu bude tento trend pokračovat i nadále.]

Kazdemu kdo se divi, ze ODS a vubec cela pravice jede dal v bohorovem klidu, jakoby se nic nedelo, tady ma odpoved: prece zijeme v tom nejlepsim svete, doslova a do pismene.

V. Novák 2.8.2013 15:07

Však na ni taky velký blbec zareagoval!

Svym obvyklým velkoblbeckým způsobem - to jest bez argumentu.

P. Lenc 2.8.2013 14:10

Re: agitátore Lenci

Zapomněl jste k těm 803 miliardám připočítat úroky, krizi a praktickou nemožnost vypovězení části mandatorních výdajů protlačených socany v závěru jejich vlády,To, že se zadlužování poslední dva roky začalo stabilizovat samozřejmně není pravda, že?Na tom , že účelově lžete nemíním nic měnit.

P. Vaněk 2.8.2013 14:02

Re: pane modrý senátore Jirso

Šejno, zase už blbneš? Nechápu, že tě furt baví dělat ze sebe vola.

P. Vaněk 2.8.2013 13:58

Re: Ovšem to, co vydáváte za úspěchy, jsou pozůstatky socialismu,

Tato úvaha je hodna velkého blbce.

P. Lenc 2.8.2013 13:55

Re: Ovšem to, co vydáváte za úspěchy, jsou pozůstatky socialismu,

Ale vy jeden žertéři!

V. Novák 2.8.2013 13:23

Citujete obzvlášť odpudivě.

Napsal jsem "co VYDÁVÁTE za úspěchy". "Citovat" kus věty a vynechat podstatné - je hnus, Herr Frauknecht.

Malé procento osob ohrožených bídou je dáno pozůstatky socialistického rovnostářství, neb se vypočítává z agregátního příjmu. Bulharům se podařilo rovnostářství odstranit s tím výsledkem, že i když mají nejlevnější elektřnu v EU, nemůže si ji dovolit tolik lidí, že to stačilo na pád vlády.

Všeobecná dostupnost lékařské péče je dána všeobecným a povinným  nekomerčním zdravotním pojištěním a Listinou základních práv a svobod, která dle V.Klause "zaplevelila" Ústavu socialistickými přežitky. Plus dosud přetrvávající sítí socialistických nemocnic - kapitalismus jich moc nezřídil. Zato rušit umí perfektně...

Nic jiného, na čem by mohl demonstrovat úspěchy, pan senátor nenašel. A to, co našel, nejsou úspěchy jeho vlád, jeho strany, jeho politiky - ale naopak toho, že se, kocajdank!, jejich politiku nepodařilo zcela uskutečnit.

J. Novák 2.8.2013 12:35

Re: . . . za komančů se měli lidi mnohem líp . . .

Pane Krajíčku, opatrně, až tak přímočarou pravdu by chlapci nemuseli rozchodit.

Mocný Šedovous

J. Novák 2.8.2013 12:30

ty pacholku,

za poslanecký plat a za ten prd práce co děláš bych republiku taky miloval až za hrob.

Hnus.

Mocný Šedovous

M. Šejna 2.8.2013 12:29

agitátore Lenci

no jistě. Lež je, že když socani končili, byl státní dluh 803 mld. Lež je, že dnes je dluh 1600 mld. Lež je, že když socani končili, rostl HDP o asi 7%. Lež je, že dnes HDP klesá už 6.kvartál po sobě. A lež je i to, jak ODS tvrdila, že socani to dělaj blbě a ODS to bude dělat lépe. Lež je i to, že nás modráci za vlády socanů strašili Argentinou či Maďarskem. 

No a těď nám, agitátore Lenci, sdělte, jaká je tedy ta vaše modrá pravda.

:-D

V. Němec 2.8.2013 12:09

Re: Co to blábolíte?

Soudruh možná opravdu tu životní úroveň vyšší měl v postavení které tehdy zastával

V. Němec 2.8.2013 12:06

Re: Pochvala

Napsat nebo říci o své zemi něco dobrého je pro novináře Moravcova ražení smrtelný hřích.

V. Němec 2.8.2013 12:02

Pochvala

Napsat nebo říci o své zemi je pro novináře Moravcova ražení smrtelný hřích.

L. Krajicek 2.8.2013 11:45

Re: . . . za komančů se měli lidi mnohem líp . . .

Kdepak neměli. Republika vůbec jako celek byla úplně na huntě. Však také Kalousek nedávno nadával, že je to ještě není ani pětadvacet let, co ji s kamarády drancují a už skoro není z čeho brát.

K. Frauknecht 2.8.2013 11:19

Co to blábolíte?

"úspěchy, jsou pozůstatky socialismu"... no to mě podrž koště!!!!

R. Langer 2.8.2013 11:14

No, já bych to viděl trochu jinak,

pane autore. ZATÍM se nám žije celkem dobře, NAVZDORY vaší zas*ané eurosocialistické politice, kterou předvádíte všichni jeden vedle druhého, jak tam sedíte, bez rozdílu. :-P

R. Langer 2.8.2013 11:05

Re: pane modrý senátore Jirso

A ještě napište, že za komančů se měli lidi mnohem líp, a rozdíl byl jenom v tom, že museli stát frontu na banány... :-D

R. Langer 2.8.2013 11:02

Re: pane modrý senátore Jirso

Ha ha ha, to je sranda, ROFL... :-D

V. Novák 2.8.2013 10:11

Ovšem to, co vydáváte za úspěchy, jsou pozůstatky socialismu,

které se vy a vaši kolegové z ODSTOP pokoušejí odstranit. Zatím se to vám a vašim kolegům nepovedlo - a snad to ještě nějakou dobu vydrží.

Vydrží-li elektorátu paměť aspon do voleb...

V. Venc 2.8.2013 10:11

Dobrý článek,

ale ovšem se najdou kritici, kteří si živě představují, co všechno brzdí našemu "letu orla" světem západního blahobytu, (třeba německého): kdekým omílaná korupce, rozkrádání dotací, nekompetentní státní aparát...

Žal lidu je směrován na politické strany, ty přece musí sloužit svým voličům.

Politici to nečiní již celá dlouhá desetiletí, přece to však lid, zbožně naslouchající hlasům politologů, sociologů, ekologů, znovu a znovu od nich očekává a vyžaduje.

Zádrhel je ale jinde: nedostávají se podnikaví, svéprávní občané, kteří ví, že míra nezaměstnanosti nezávisí na činnosti stranických sekretariátů a na výkladech politologů a sociologů. Ví, že svěřovat starost o svou budoucnost politikovi, je horším případem, než zájezd důchodců za novými hrnci od "šmejdů".

P. Lenc 2.8.2013 10:07

Re: pane modrý senátore Jirso

To vaše pindání bych mohl lehce vyvrátit, nakonec minulý týden tato fakta proběhla v diskuzi několikrát.Ale ve vašem případě to je naprosto zbytečné.Prolhaný agitátor Šejna a argumenty, to opravdu nejde dohromady.

V. Kusý 2.8.2013 9:54

Re: Jak si čísla vyložíme

Pane Sulci!

Díky výchově i tomu, že jsem pracoval, občas ještě pracuji pro zahraniční firmy a tomu že jsem v cizině dost pobýval, domnívám se, že jsem sebevědomým, hrdým a nebojácným Čechem. Jediné, co mi to vyneslo je to, že díky svým postojům v jednání ať na úřadech či v běžném životě, jsem si vysloužil nálepku sociopata.Prostě plním svoje povinnosti, ale tvrdě trvám na svých právech.A to je přesně to, co se u nás nenosí a mnoho lidí prostě nemá dost vytrvalosti a silný žaludek na to, aby se chovali podobně, jako já.Takže se snažte být shovívavější, poněvadž je diametrální rozdíl mezi USA a ČR, už jen třeba v jednání na poště, o úřadech nemluvě.

P. Götze 2.8.2013 9:52

Re: Jak si čísla vyložíme

Zamyslel jste se nekdy nad tim, ze to co jste rekl, neni o CR, ale ze to plati v kazde demokraticke zemi?

P. Götze 2.8.2013 9:51

Re: Dříve se životní úroveň posuzovala podle toho,

Nechci vam do toho prilis sahat pane kolego, ale jen bych zminil, ze zpusob vypoctu eurostatu opravdu nezavisi na tom, jak my si to tady vymyslime. Vas vypocet na chaty a a chalupy vychazi z toho, ze to si tady vymysleli lidi na porovnavani lidi v amci republiky. Mozna aby si meli co zavidet. Eurostat porovnava staty mezi sebou a uprimne eurostatu je ukradeny, jak si my tady kdy merili velikost svych prirozeni. Je docela ubohe rozporovat metodiku eurostatu, jako by snad za ni autor clanku mohl. Pozitivni ovsem je, ze podstatu veci vlastne vubec nerozporujete. A sice, ze pan autor ma vlastne pravdu. Protoze to prilis rozporovat nelze.

M. Šejna 2.8.2013 9:15

pane modrý senátore Jirso

To byly časy, kdy tahle republika měla poloviční státní dluh, výrazný ekonomický růst a nižší nezaměstnanost. To byly ale časy, kdy vládla ČSSD. A byly to také časy, kdy opoziční ODS, jejímž jste členem, tvrdila, jak naše země upadá, těžce se zadlužuje a že všechno se dělá blbě.

Jsem rád, že po 6 letech vlády ODS, kdy se nám státní dluh zdvojnásobil, ekonomika je v recesi a nezaměstnanost roste, jste nám sdělil, že se máme skvěle. Už jsem pochopil, že za vlády ODS se budeme mít vždy skvěle, i kdybychom ryli držkou o zem, zatímco za vlády socanů se budeme mít vždy blbě, i kdybychom všichni bydleli v pozlacených palácích.