13.8.2020 | Svátek má Alena


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Český život podle čísel Eurostatu

V záplavě negativních informací, která na nás média denně chrlí, by málem zapadla zpráva evropského statistického úřadu Eurostat, který jako každý rok zveřejnil materiál s názvem "Evropská sociální statistika".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Zeman 2.8.2013 9:11

Re: Jak si čísla vyložíme

A co tak nějaká konkrétní rada moudrého a sebevědomého američana? Nebo jonom zase namachrované blbé pindání? Milý Sulci. V lecčems s vámi souhlasím, ale tyhle tirády si můžete odpustit. Od člověka, který zde nežije a evidentně nenávidí jak zdejší zem, tak lidi to působí docela komicky.

J. Schwarz 2.8.2013 8:02

Re: Dříve se životní úroveň posuzovala podle toho,

Narozdíl od pana Šulce bych si dovolil nesouhlasit. To, jestli máme vůbec kde bydlet a jestli máme dost peněz na plyn na ohřátí čoklbuřtu se neodvíjí od prohlubující se bídy, ale od rostoucích nároků mnohdy vynucovaných předpisy údajně z důvodu "ochrany zdraví a bezpečnosti obyvatel". Kdyby byly předpisy jako v roce 1960, mohli byste si postavit bez problémů svépomocí levný domeček, topit v něm uhlím a jezdit levným autem bez ABS, ESP, klimatizace, filtru tuhých částic a jiných ptákovin. A pokud byste byli ochotni v tom domečku bydlet s rodiči a prarodiči, většinu času trávit v kuchyni u kamen a na WC chodit do kadibudky na zahradu žili byste asi dost levně - jako když / za krále Holce byla za groš ovce /. Jenže dnes, ačkoliv nikdo rozumně neprokázal žeby starší životní styl "ohrožoval zdraví" již nic z toho nesmíte! Nesmíte žít levně, a když, tak leda jako bezdomovci. Pak už nejspíš státu na vašem "zdraví a bezpečnosti" nesejde. Nejste totiž už ani zákazníci, ani daňoví poplatníci které by bylo možno pumpnout a tak k čertu s váma I s vaším zdravím. Jen čekám, kdy nějakého "legislativce" napadne uzákonit, že se nesmí používat méně vyspělý automobil než Rolls Royce. Samozřejmě kvůli ochraně zdraví, na kterou má každý nezpochybnitelný nárok - v Rollsu si totiž huntujete záda jistě méně než například ve Fabii. Pak ovšem logicky každý, kdo nebude mít na Rollse bude muset chodit pesky a hnedle se republika "statisticky" ponoří do bídy! Stejné je to s dotykovými bateriemi, "zelenou energií" a jinými bohulibými úřednickými počiny. Čím víc státní "péče" o blaho občana, tím větším chudákem se ten dobrák stane.

P. Sulc 2.8.2013 6:06

Re: Jak si čísla vyložíme

Cesko neni Amerika. Obcane-ovcane si nevoli politiky, ti jsou az v druhe rade ale voli si strany. A ty si tam uz ty smejdy napisou. Nebo snad jste nekde cetl, ze v Cesku kandiduji politici ? Maji prednasky, slibuji ucastnikum, rozmlouvaji s volici,, pisi svoje navrhy co zlepsit? Nic takoveho, jen strany a to je neco jako Ali Baba a 40 loupezniku. Jenze tento blby system je v Evrope bezny a po volbach je jako po zabijacce, partaje si deli prase = vladu.  Nebo jsou v CR take nezavisli poslanci, ti, kteri nejsou na zadnem stranickem listku? Nic takoveho, ani napad, asi by ty strany prohraly. Takto se drzi pekne koryt a ovcane pak jen cumi na fotbal, chlemtaji pivo a zcela naprosto odmitaji demonstrovat za politickou zmenu. Treba to ani neni dovoleno, takze lepe u piva bouchat rukou do stolu a do niceho se neplest, to je takova starodavna ceska tradice.A dokud bude Cechacek pripo$ranym malym ceskym clovekem, a ne sebevedomym , hrdym a nebojacnym Cechem, nic se u vas nezmeni.  To ale urcite necekate, ze ne? To se spise zacne Zeme otacet na druhou stranu !

P. Sulc 2.8.2013 5:51

Re: Dříve se životní úroveň posuzovala podle toho,

Perfektne receno, souhlas 100 %.

P. Kolář 2.8.2013 5:49

Re: Jak si čísla vyložíme

Protože závidí úspěšným a myslí si,že ten,který jim naslibuje sociální spravedlnost,ty sliby také splní.Tak funguje politická korupce.Jako výtah k moci.

J. Kulišek 2.8.2013 3:22

Re: Jak si čísla vyložíme

A proc si ti pracovití, tvořiví, houževnatí obcane, takove politiky voli?

L. Krajicek 2.8.2013 2:09

Dříve se životní úroveň posuzovala podle toho,

na kolik obyvatel připadlo jedno auto, byt, chata, chalupa. Také existuje jakýsi celosvětový ukazatel, který posuzuje životní úroveň podle toho, jak dlouho jeden člověk pracuje na jeden hamburger. Jeho cena je prý v celém světě stejná a rozdíly jsou dány pouze kursem místní měny vůči dolaru. A pochopitelně především mzdou.

Dnes se posuzuje životní úroveň podle toho, zda vůbec máme kde bydlet a pokud ano, zda ještě máme dost peněz na to, abychom si zapálili plynový sporák na usmažení vajíček nebo ohřátí čoklbuřtu. Délka života je ošidný ukazatel, kdo má v rodině geronta neschopného života, ale nesmějícího v klidu zemřít, tak ví, o čem mluvím.

Opravdu nelze říct, že u nás máme bídu. Ovšem průměrný majetek např. pracovníků firem Aleše Řebíčka (vč. fotbalistů) nebo pracovníků firem Romana Janouška asi bude jiný, než pracovníků firem, kteří jim doma kupříkladu instalovali klimatizaci.

 

J. Hlaváček 2.8.2013 0:57

Jak si čísla vyložíme

Vážený pane senátore, obávám se, že Vámi citovaná statistika představuje alibi pro politiky, kteří se starají jen o sebe a zpronevěřili se svému poslání. Kdyby občané ČR nebyli pracovití, tvořiví, houževnatí ... a vykašlali se na tu zdejší sysifovštinu, neměl byste čísla, jimiž se oháníte. Přeji i nadále dobrý žaludek.