19.5.2024 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
liberal shark 11.11.2008 8:10

Re: Je to sci-fi,

Také jsem ji četl. Měla by být povinnou četbou pro všechny jaderné techniky. Bohužel, heuristický přístup Rusů k jaderné technologii se od té doby moc nezměnil.

Jura Jurax 11.11.2008 9:26

Re: Je to sci-fi,

No, ani tak ne jaderné techniky, ale všechny, kdož si Rusko (ještě) idealizují. Ano, dosáhli mnohého, ale za strašnou cenu. A ten jejich přístup nas mnógo je poněkud děsivý,

A taky povinnou četbou pro socany, co si zvou na sokromé táčky ruské generály.

www racek 11.11.2008 11:19

Re: Je to sci-fi,

juro, ten generál se u socanů stavil cestou na ministerstvo zahraničí. tedy, aby bylo přesné ... ale nebyl to od socanů nejlepší nápad, to ne ... zvláště když tu byla návštěva přece jen největšího spojence.

VL 11.11.2008 9:28

Re: Je to sci-fi,

Myslíte tím třeba vytíráni radioaktivní vody v Obnisku hadry a protiradioaktiví ochranu 98% alkoholem? Ovšem nejvíc mě v této knize zaujala myšlenka že ruský námořník hrdinně obětuje svůj život za ostatní, ale nikdo ho nepřinutí k tomu, aby dělal pořádně údržbu zařízení, která by nutnosti obětovat život zabránila.

wandy 11.11.2008 11:00

Re: Je to sci-fi,

Vysvětlení smrti 20 námořníků freony spuštěním hasicího systému je divné. Freony jsou netoxické, při vyšších koncentracích mohou způsobit problémy kardiakům nebo bolení hlavy, a problémy snad mohou nastat jen s produkty rozkladu při vysokých teplotách.

Historik 11.11.2008 11:14

Re: Je to sci-fi,

Freony nejdou dýchat, jako nejde dýchat dusík. Hasicí zařízení vyfouká vzduch a postupně jej nahradí freonem. Lidé se udusí. Pokud se automaticky zavřou bezpečnostní dveře, neštěstí je hotovo.

Předpokládám, že dveře úmyslně nejdou otevřít zevnitř.

Jakub S. 11.11.2008 11:17

Re: Je to sci-fi,

Strašný konec. Jako na Kursku. Jako desítky milionů jiných smrtí v zemi, kde zítra znamenalo předevčírem.

honzak 11.11.2008 12:07

Re: Je to sci-fi,

používá se i u nás pro hašení neobsluhovaných zařízení. Na dveřích visí cedule NEVSTUPOVAT PŘED ODČERPÁNÍM HASEBNÍHO PLYNU. Hasiči tam musí v dýchacích přístrojích.

Kolda 11.11.2008 12:27

Re: Je to sci-fi,

Nevěděl byste někdo, které internetové knihkupectví tu knihu prodává? Nedaří se mi ji najít.

pamětník 11.11.2008 18:11

Re: Je to sci-fi,

řízení ruských ponorek nejlépe popisuje historka o ruském kapitánovi čehosi.Kapitán,dotaz do strojovny:"Skol´ko ?"Odpoveď :"Tridcat".Kapitán: "Charašo",po chvíli ::"Čevo tridcať ?"Odpověď :"Čevo skol´ko ?"

Martin 11.11.2008 5:45

no kdyz vi clovek co byl Panini zac

tak je mu celkem jedno co psal

ceho se dockame priste, trefnych postrehu z Mein Kampfu ?

dvd 11.11.2008 7:09

I shnilý milník

může ukazovat správný směr

Historik 11.11.2008 11:19

Četba Mein Kampfu by měla být povinná a to speciálně pro neonacisty

Oni se ale pomalu slovně distancují od Hitlera tak, jako komunisté od Stalina.

J.G. Pašek 11.11.2008 2:00

V jakém jazyce asi ten Papin mluvil s Leninem . . .

Já čtu články odzadu, jestli mě bude zajímat . . . . přeloskal jsem celý a když jsem skončil nahoře, ksakru vonna to je Sci-Fi . . .  

Muki 11.11.2008 2:34

Re: V jakém jazyce asi ten Papin mluvil s Leninem . . .

Mohl si vybrat, Lenin mluvil nemecky, francousky a angicky

A. 11.11.2008 11:53

Re: V jakém jazyce asi ten Papin mluvil s Leninem . . .

V popisovaném obdomí už Lenin nemluvil vůbec. Vydával neartikulované zvukky a slintal. Ono poslední stádium progresivní paralýzy ani jinou možnost nedává.

Komik 11.11.2008 0:25

Technická poznámka

Kniha GOG vyšla v (dnešní) České republice též "oficiálně"; v roce 1992 ji vydalo nakladatelství Volvox globator. Pro ty, kdo by ji hledali v antikvariátu - na červeno-bílé obálce má stylizované portréty Gándhího, Lenina a Einsteina. Nejde ale o román, je to spíše série ironických črt na vybraná témata.

Citovaný úryvek o setkání s Leninem je charakteristický jak způsobem vyjadřování, tak druhem humoru a formou sdělování podtextu (co črta, to námět k zamyšlení - pohled do zkřivujícícho zrcadla).

AS 11.11.2008 17:57

Re: Technická poznámka -- Solženicyn odpovídá

V knize Dvě stě let pospolu jste se nedávno pokusil prolomit tabu a promluvit o společné historii Rusů a Židů. Západ byl tou knihou konsternován. Říkáte tam, že Židé jsou vedoucí silou globálního kapitálu a že zároveň byli mezi prvními, kdo buržoazii torpédovali. Máme z širokého spektra příkladů, které uvádíte, usoudit, že Židé nesou větší míru zodpovědnosti za neúspěch sovětského experimentu než ostatní?

Netvrdím, že bychom měli určovat míru viny nebo porovnávat morální zodpovědnost jedněch či druhých. Vyzývám jedině k sebereflexi. Odpověď na svoji otázku najdete přímo v mé knize: "Každý národ musí morálně zodpovídat za svoji minulost, včetně jejích ostudných částí," píšu tam. "Jak zodpovídat? Tím, že se pokusí pochopit: Jak je možné, že jsme něco takového dopustili? V čem spočívá naše chyba? A mohlo by se to stát znovu? Zejména v tomto duchu by se slušelo, aby Židé převzali zodpovědnost jak za revoluční hrdlořezy, tak za ty, kteří jim chtěli sloužit. Měli by se zodpovídat nikoli veřejně, ale sami před sebou, před svým svědomím, před Bohem. Stejně jako se my, Rusové, musíme zodpovídat za pogromy, za nelítostné mužické žháře, za zfanatizované revoluční vojáky a zesurovělé námořníky."