12.5.2024 | Svátek má Pankrác


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Pan Hřib účelově přepisuje historii

Především se obávám, že v lidech bude setrvávat strach, a ten strach v sobě nese všechny tyto negativní konotace. To může například znamenat, že podnikatelé nebudou ochotni investovat do rozjezdu nového byznysu nebo že spotřebitelé budou mít obavy vzít si hypotéku, nakupovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 1.6.2020 14:12

Auschwitz, blok A1. Erich Kulka. Arnošt Lustig.

Cyklon B.

Občan nesprávné rasy umlácen prknem poblíž university v Ulmu. Za potlesku studentů.

Reinhard Heydrich.

Otec mi zdůrazňoval, že sice registrovali poměry CCCP, dost obtížně, ale vždy důležitější bylo střílet Němce. A že možná zas vystrčej růžky. Nerozuměl jsem tomu. Asi již čtyřicet let tomu lépe rozumím, čím dál tím lépe.

Pozor na ruské turisty!!! Jsou to hybriďáci a stříhají kabely v ČT09!!!

J. Nevrkla 1.6.2020 9:35

A jaké máte pocity při termínech koncentrák, holokaust, ponemceni, odsun či likvidace Čechů a Slovanů? A na zbrojení vydává NATO více než 10x tolik co Rusko. A co když slyšíte o bombardování Srbska, Lybie, válce v Iráku, Afghánistánu, Vietnamu? A co když slyšíte o užší integraci zemí v EU pod vedením Německa? Kdo se do našich věcí vmesuje více - Němci, Rusové nebo snad Číňani?

V. Heidlerová 1.6.2020 11:07

Při těch termínech se mi vybaví, že nacistické Německo převzalo metody bolševiků a Čeky - zplyňování lidí v autech, popravy bez rozsudků, koncentráky v SSSR (Solovecké ostrovy a dal), porušťování celých národů, nejvíce Ukrajinců, stěhování celých národů a etnik, to vše existovalo hned ve 20.letech, dávno před Hitlerem. Němci tyto metody zprůmyslnili. NATO je uskupení států, takže asi jednotlivé státy vydávají na obranu dost peněz a vědí proč. Kolik jich vydává Rusko, se nikdy nedozvíme, protože ruské údaje jsou lživé a nekontrolovatelné. Bombardování Srbska bylo schváleno naší vládou a parlamentem za působení Miloše Zemana coby předsedy vlády, mylně je připisováno p. Havlovi. Zahraničních válek se Rusko a SSSR účastnilo velmi horlivě všude tam, kde jste jmenoval.V Afganistánu rozpoutal SSSR válku, která trvala přes 10 let, ve Vietnamu podporovalo komunistickou stranu. Německo 75 let válku nevyvolalo a účastnilo se jen humanitárních misí. Je to pikantní, ale z poražených se stali vítězi, protože jsou houževnatí a pracovití, což se o sovětčících říci nedá. Do našich věcí se nejvíce vměšují Rusko a Čína, potřebují se zachytit v Evropě. Němci byli, jsou a budou naši sousedé, s nimiž můžeme vycházet korektně. Ostatně největší obchodní styky máme právě s nimi. Proč migranti, ale i lidé z naší země, odjíždějí do zlých USA a na Západ, a nikdo do Ruska?? U nás jsou všecka děcka komoušů někde na západě, a to je pro vás největší trest. Inu, lepší táhne a svoboda je opojná a netřeba k ní stakany vodky.

J. Nevrkla 1.6.2020 11:37

Paní Heidlerova, to máte hodně účelové viděni, pokroucene a nevyvazene. Německo nám způsobilo jen ve druhé světové asi 350 000 mrtvých, Rusko v roce 1968 něco přes 100 obětí, většinou nehody. Rusové nás na rozdíl od Němců nikdy nechtěli jako podradnou rasu porustit (zkoušeli maximálně dědu mráze místo Mikuláše, bez úspěchu), odsunout nebo zlikvidovat. USA bojovaly ve Vietnamu proti komunistům, zbyly po tom miliony mrtvých, spousty znetvorenych, neměli na to právo tenkrát ani dnes, je to vietnamská věc. Sověti taky nebyli v Afghánistánu pravém, uznali chybu a odešli. NATO tam stále je, chybu neuznává. Jestli Němci s námi budou vždy vycházet korektně, bych si nebyl jist. Proč nám nutí muslimy? Proč nám nutí společné dluhy Cu uhlikovou neutralitu? Jsou našim největším obchodním partnerem, ale není to dobractvi, mají z toho velké zisky, potřebují to. Západ má vyšší životní úroveň než my či Rusko, o tom řeč není. Ale zásadní věci, jako je svoboda, jsou ochotni prodávat jen někteří, často postupem času označování jako zrádci národa.

Š. Hašek 1.6.2020 11:37

Již 150 let Německo pěstuje v Evropě běloučké holubice míru.

A pomocí vpádu do okolních zemí,Lenina s penězi Viléma, cyklonu B proti komárům, ...... zakládá chovy všude.

Jste hlupačka. Nebo stárnete.

O tom, že pokračovatel jednoho německého agenta Lenina měl určité nápady se zemědělstvím a celkovou podobou rozvráceného Ruska, to se tady nehádáme.

Jste značně mimo.

Jo, a podle posledních výzkumů Hřiba a Novotného bylo opevnění Francie a ČSR budováno proti Stalinovi. A president Beneš a jeho soldateska řádila noc co noc v Liberci a Karlových varech!!!

V. Heidlerová 1.6.2020 12:13

Vy jste chytrolín a mládnete. Na takové blbiny není ani co odpovědět. Berte prášky na uklidnění nebo si vomejvejte přirození vlažnou vodou, to taky zabírá.

V. Kolman 1.6.2020 12:46

Vážená paní Heidlerová, nenechte se znechutit nenávistnými reakcemi na vaše poznámky.

Ono je rozdíl, píše-li o nedávné(?) historii člověk, který ji prožil na vlastní kůži (nejsme od sebe věkem příliš vzdáleni) a píše-li o historii někdo, kdo ji zná jenom zprostředkovaně z novin/knih/rozhlasu/TV.

Mladý člověk, který nepoznal lživost představitelů a rozpínavost "velkého dubiska tam na východě", snadno podlehne mistrné propagandě Rusů, v naší zemi záměrně šířené pátou kolonou.

Š. Hašek 1.6.2020 14:19

Věřte, že nejsem mladým člověkem.

A můj otec, naživo pamatující Němce 1938 - 1945, byl také tehdy již zralým mužem.

A nepletl si televizi s puškou. Nepletl si výměnný studentský pobyt s Heydrichem .....

Vaši poznámku beru jako trapně jednobarevnou/moderní/kádrovací.

A nepletu se do "Vašich dubisek". Nám tady vždycky vadily "německé dubové ratolesti". Karel Havlíček to už tehdy tak myslel. je Vaším problémem, že jste ho hloupě pochopil. Carů se nebál, jen tak o nich psal ......

V. Kolman 1.6.2020 18:29

To máte pane Hašku těžké. Okupaci ČSR Němci v roce 1938 vidím nejspíš podobně jako vy. Mimo jiné i z toho důvodu, že Němci zastřelili mého otce 5.5.1945 u čsl. rozhlasu. Takže jistě chápete, že na Němce nemám nejlepší vzpomínky.

Televize versus puška, výměnný studentský pobyt a Heydrich - opravdu nevím, co jste měl touto poznámkou na mysli.

K "dubiskům". Jistě uznáte, že na americké vojáky, kteří mě jako malému dítěti dali na Plzeňsku tabulku čokolády (do té doby jsem čokoládu neznal) se dívám "poněkud" příznivěji, nežli na vyplašeného a nešťastného ruského vojáka, který na mě v srpnu 1968 mířil ostře nabitým samopalem.

A ke K.H.Borovskému. Máte na mysli jeho výrok, že: "Zhovadilost převeliká nastane, pokud komunismus vládnout bude byť jen jediné generaci?" Neručím za přesnou citaci - smysl zachován. Tak s tímto citátem se ztotožňuji.

V. Heidlerová 1.6.2020 19:43

Pane Kolmane, já mám velmi špatnou povahu. Já se báječně bavím tím, jak rudé hlavy zuří nad tím, jak se otevírají cesty pravdy a válcují jejich lži. Oni už žili v libé představě, že na věčné časy zůstanou jejich přediva lží zachována, že už nic nevyjde najevo. Proto se pálily archivy STB a jiných institucí, ale zvídaví lidé hledají a nacházejí nové historické doklady. Zločiny nelze navěky utajit. Jste moc hodný, díky za podporu. Se mnou hned tak něco nezatřepe a zlost komunistů je pro mne báječnou hojivou mastí a elixírem dobré nálady. Den, kdy nenaštvu alespoň jednoho ruďocha, je pro mne ztracený. Nazdar! A díky.

Š. Hašek 1.6.2020 20:47

Jsem rudá hlava! Mám číslo průkazu KSČ 00000007.

Budu řešit pálení archivů StB, jestli tam neshořely dějiny Adolfa Hitlera.

Na devátého května 2021 budu svolávat srocení nemlčících občanů. Budeme občansky křičet z tribuny o problémech carů, gulagů, německého agenta Lenina, Stalina, Koněva, zrádců (Vlasov) ..... Agrofertu ..... v Lidicích. Přijdete poklábosit? Pozveme Novotného a mladého Koláře.

Ale Adolfa ponecháme stranou, diskuse musí být vyvážená!!!

Zkráceno.

V. Petr 1.6.2020 13:05

Termíny jako Gestapo nebo Auschwitz-Birkenau, nebo třeba Lidice Vám neříkají nic?

P. Staronový 1.6.2020 9:03

Ty prášky chybí vám ...

J. Jurax 1.6.2020 22:08

Když jsem si přečetl diskuzi pod tímto vláknem, tak bych si dovolil konstatovat, že se tu utkaly dvě nesmiřitelně nenávistné skupiny, z nichž každá má pro svou nenávist dobrý důvod.

Jde vlastně o dvě nenávisti - jednak nenávist historicky podmíněnou tu k Rusku, tu k Německu, a jednak nenávist k té druhé skupině nehlásající tu správnou historicky podmíněnou nenávist.

A nejkurióznější na tom je, že s oběma těmi historicky podmíněnými nenávistmi lze do značné míry souhlasit.

J. Bruner 1.6.2020 3:52

gauner je označení pro obecně zavrženíhodného člověka. Jakého konkrétního zločinu se p.Filip dopustil?

J. Ganaur 1.6.2020 10:23

Veřejná propagace zločinného systému.Jak by se Vám líbila veřejná propagace Hitlera a spol.?

Š. Hašek 1.6.2020 11:59

Jako školitel byste byl dobrý.

Jen ty základní znalosti, rozhled ...

Víte, nechtějte slyšet to, co si myslím o těch lidičkách, které jsou (láskyplně a moderndemograticky) přesvědčeny, že poslanec v parlamentu jim bude předkládat proslovy, věty ku schválení.

Předpokládám, že se za nos nechytnete. Neboť i v parlamentu musí být Ordnung/dialektika podle Lenina. Podle Vás tedy.

V. Heidlerová 1.6.2020 3:06

Jistě není tázaný hloupý, aby si nedokázal odpovědět na otázku, proč se některé věci dějí až 30 let po revoluci. I já, stará osoba, si to zodpovědět dokážu a dovolím si to zde vyjevit: mladá generace má k hodnocení historie mnoho nových poznatků v dostupnosti dobových materiálů a dokumentů a nespokojí se tím, že jsme se nedokázali dodnes vypořádat s dědictvím komunismu. Hned v po r. 1989 měl být komunismus souzen a odsouzen jako zločinný akt proti lidstvu a národům, u nás nebyl odsouzen ani jeden komun. zločinec. Necháváme je v klidu dožívat v jejich luxusu. Je naší chybou, že jsme neoddělili zrno od plev, že dáváme ještě těm gaunerům typu Filipa aj. prostor, jakoby by byli součástí demokratického spektra. Je jen dobře, že se mladá generace propracovává k pravdivému, dříve zamlčovanému nebo zkreslovanému pohledu na historii a že proti zlu a lži koná!!! Tento příspěvek manipuluje s fakty i výroky p.Hřiba. Rudá armáda přijela do Prahy, aby dočistila a zničila zbytky nacistických hnízd, kde se ještě bránili němečtí fanatici, ale měla snadnější pozici, neb terén byl již pročištěn vlasovci a povstalci, jimž bylo ze strany vlasovců pomoženo za 5 minut 12. Teď se ukazuje, že RA neosvobodila celé území ČSR, protože do předních linií hnala Rumuny a sama šla až v druhém sledu. Po Ru,munech doskákali zdivočelí asiaté z asijských republik SSSR a teprve pak vstoupila do našeho města ta lepší část RA včetně Smerše. To už je dokázáno historiky a tak jsem to zažila i já, 83 letá pamětnice. Žonglování s fakty a další mlžení nikomu neprospějí (mám na mysli výroky intervjuovaného poslance), a budou jen roznětkou pro mladé, kteří si budou i nadále hledat cesty k pravdě. Škoda, že rok 1989 nevyužil pražských luceren, to by zde byl jiný pořádek!!!

V. Zadák 1.6.2020 6:12

Jistě milá paní, lucerny by byly vynikající řešení.

Dnes by se rehabilitovaly oběti tehdejšího řádění novodobých "revolučních gardistů". A klidně by se mohlo stát, že nějaký zdivočelý revolucionář by pověsil Vás.

V. Němec 1.6.2020 6:14

Taky mám 83 roky a jsem "Němec," ale taková fakta i když jsou objektivně skutečná, nic nemění na tom, že Němci vedli dobyvačnou válku "o životní prostor", což činí u nás od dob Sámových, vůči SSSR.

V. Heidlerová 1.6.2020 8:32

Nevím, zda od dob Sámových útočili Němci na SSSR a na nás, neb tehdy ještě neexistovaly národy v moderním slova smyslu, jen různé kmeny, které se různě praly o území, obživu atd.Rusko byla tak obrovská říše, že pokud by byla (i po r. 1917) racionálně a lidsky spravována, mohla z ní být nová Amerika. Ostatně - 2.světová válka - má základ v hrůzách bolševismu. Nevíte nic o tom, že Stalin se na vpád do Evropy chystal také, změnil obrannou taktiku a strategii na útočnou, tomu podřídil vše, včetně přezbrojení, likvidace generality, znehodnocení odvěkých obranných pevností, přesunutí zdrojů na novou hranici se zabraným Polskem - proto ten strašný neúspěch v prvých dnech vpádu Němců.

I. Mertl 1.6.2020 9:02

Ano, jen komunistická propaganda využila hrůz Druhé světové k ospravedlnění vlastních zvěrstev. Ale těm komunistům bývalým i dnešním to těžko vysvětlit.

V. Heidlerová 1.6.2020 10:53

Nikdy už se nedozvíme, kolik skutečně padlo ve válce sovětských vojáků, do ztrát byly započítány i oběti z gulagů a vězení, vlastní střelby do vlastních lidí, poprav,z genocidy Ukrajinců, krymských Tatarů, povolžských Němců, občanů SSSR, a navrátivší se zajatci - ti mizeli po tisících na Sibiři nebo byli popravení atd. SSSR napáchal tolik zvěrstev, že se rovná v krutosti nacistickému Německu. Nebýt VŘSR, svět se vyvíjel zcela jinak.

Š. Hašek 1.6.2020 18:48

Faktem asi bude, milá historičko, že největší zvěrstava páchal CCCP v Birkenau a Lidicích.

Uznávám, že velký Mao byl také přeborníkem, ale nás, Slovany, Čechy a Evropany kol Německa zajímají přeborníci, kteří vraždili od Aše k Jasině. Vás zajímá hlavně kolektivizace za Stalina.

Sám sobě se divím, že jsem přistoupil na debatu o sovětské kolektivizaci. Otec opravdu řešil přežití národa a celkem správně uvažoval, jako ostatně jeho spoluobčané, jak zakroutit krkem Němcům. Co nejvíc Němcům. A Stalin (Koněv)jim v tom (nejen v tom) pomohl.

Zdar Vašim teoriím, že tady u nás vraždil hlavně Stalin.

Již mobilizace 1938 byla proti Stalinovi ...... říká BIS a podobná historický nemehla.

Zjednodušeno, zkráceno.

V. Heidlerová 1.6.2020 19:48

Odhaduji to na pokročilou schizofrenii s utkvělými představami a bludy. Háááááááááááááááááááááá

Š. Hašek 1.6.2020 20:53

Mám poručníka.

Manželka mi předčítá prince Bajaju. Z toho to bude. Taková Božena Němcová - to je masakr.

Těší mě Vaše pozornost, máte dobré srdce.

Ten, kdo se věnuje pravidelně/soustavně schizofrenickým bláznům, musí mít dobré srdce.

T. Novotný 1.6.2020 6:54

dle nejnovějších výzkumů byli dokonce Němci napadeni Ruskem a při následné obraně se dostali až ke Stalingradu. Ale tam jim začala být zima, a tak se otočili aby se šli ohřát do Německa. Vlasovci jako bojovníci proti nacistickému Německu se mezitím sami od sebe rozhodli osvobodit Prahu. Po jejím osvobození se v Praze omylem a nečekaně objevilo pár zbloudilých jednotek RA, které začaly bezdůvodně napadat pokojně se vzdávající Němce.

R. Tichý 1.6.2020 7:15

Navic byli Vlasovci tak vykonni, ze jim na Prahu stacily 2 dny.

V. Heidlerová 1.6.2020 7:58

Tak to je ještě horší případ, než Pávek. Na toto je opravdu škoda slov, tady -div se světe - jenom blbost kvete. Bolševici lezou z díry, zřekli se však svojí víry, poklonkují kapitálu, dobře, že je jich pomálu.

I. Pávek 1.6.2020 8:09

Milostivou ještě nezavřeli zpět do klecového lůžka? Já bych ji dal takového bolševika, že by dvojhlasně jódlovala albánskou hymnu třebas ji v životě neslyšela.