18.5.2024 | Svátek má Nataša


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
RomanL 29.8.2008 11:03

Re: Co na to říkáte, romové?

Romové říkají: "Dej prachy, gadžo."

Marat 29.8.2008 11:09

Re: Re: Co na to říkáte, romové?

Určitě říkají :Daj peňáze gadžo a rob.Zajimavé je,jak si čeští humanisté osvojili některé cikánské výrazy.Cikán je rom,po jejích řeči "člověk" a gadžo je tedy nečlověk. A humanisté a antirasisté si tedy rádí řikají my "nečlověci".

janko 29.8.2008 11:43

Re: Co na to říkáte, romové?

Pane Karle, nebo jak se jmenujete. Jsem Rom a reaguji. V lesčem by se s vámi mohlo diskutovat, avšak nemáte pravdu, ani vaši , když tvrdíte, že naše menšina je jen přítěží pro tento svět, zničený válkami, ziskuchtivostí a nenávisti, vším možným, nikoliv Cikány.

Náš národ, nikdy nikomu nevyvolal válku, nikdy neokupoval cizí území/ ke škodě dnes / atd. Co to melete, furt stále dokola ? jsou mezi námi nemakačenkové, mezi vámi nejsou ? přál bych všem chytrákům bejt v kůži černýho alespoň 24 hodin. pak by jste to zažili- práci ? Nemáme, bydlení ? nemáme, máme jen předsudky a intoleranci. To máme v českým krámu, viďte ? nepoučujte nikoho, nikdo vám na to nedal právo !!!Rv

Corsini 29.8.2008 12:12

Re: Re: Co na to říkáte, romové?

Nemáte bydlení? To mluvíte i za ty šmejdy (bez rozlišení původu), kteří své bydlení zlikvidují a diví se, že většina daňových poplatníků (bez rozlišení původu) má výhrady k přidělení jim nového bytu nebo domu?

Jan Fiala 29.8.2008 12:14

Re: Re: Co na to říkáte, romové?

Je mi jedno, jakou máte barvu. Je mi naprosto fuk, jestli jste červený, zelený, modrý nebo černý.

Ale co mi není fuk, je na koho platím svoje daně. Až budou mít stejné problémy (dělat stejné problémy) jako vy Vietnamci, pak s vámi budu souhlasit. Když je v Tescu parta cikánů, všichni si hlídají peněženky, k Vietnamcům se chodí nakupovat. Tuhle pověst jste si vytvořili jen vy a nikdo jiný. A jestli se vám pravda nelíbí, tak si přepněte na jinou diskusi.  

Kajda 29.8.2008 12:18

Re: Re: Re: Co na to říkáte, romové?

R^

Jakub S. 29.8.2008 12:31

Suchá konstatování:

1) nejenom vy - žádný jiný národ, co nikdy neměl vlastní stát s vládou a brannou mocí atd., nevyvolal válku, natož aby někoho okupoval; prostě za daných okolností nemohl. V nejmenším to neznamená, že by to po nabytí státní suverenity nedělal. Dojde-li k tomu, bývá t leckdy velké překvapení pro naivky.

2) Víte jako my všichni, že u nás je lidí, co nechtějí pracovat, pár procent (a to přeháním) - u vás pár  d e s í t e k  procent. Vy to nevidíte, že to všichni vědí a vidí? Při jakékoliv solidní debatě je nutno vycházet z faktů.  T o h l e jsou aktuální fakta. Ujišťuju vás, že já ani nikdo u nás z nich nemá radost!

3) Bydlení? Nemáme! - ale 99 % našich občanů ani nenapadne chodit na úřad a chtít, požadovat, prosit, žebrat, vyhrožovat - ježíšikriste, oni si na ten byt/domek vydělají, půjčí, postaví se jej... Ale tohle přece víte taky, ne?! - A když už jej mají, dojde jen v promile případů k tzv.  v y b y d l e n í  (tenhle termín, příteli, je v češtině nyní vaší zásluhou...), zatímco u tisíců vašich rodin periodicky po několika letech, nejpozději desetiletí. To přece  m u s í t e  vědět líp než já!!

No buďte zdráv. A buďte objektivní. Uznávám, ýe je to extrémně těžké, v dnešní vyhrocené situaci. Ale naši poctiví občané ji nevyhrotili. Poznámka: můj zeť je z Ústí. Zná ty chudáky z vilek, co proti nim usídlili do činžáků vaše lidi. Jsou zničení, duševně, z hygienických podmínek, neklidných nocí, zoufalí. Vilky: neprodejné. Musím pokračovat? A vracející se (náhle, za týden) Červenákovi (říkejme této nejasné množině pracovně takto, no) - a požadující promptně další bydlení k vybydlení. S víc lidma, ze Slovenska...

A oni jsou připravováni o všechny peníze podvodnýma úvěrama! Ano -  ti gauneři jsou  v a š i  lidi. A proč to, takové pitomosti, ty ubohé nic nechápající, snad i občas negramotné, ženičky, proboha, podpisujou?! Tak důsledky jsou jasné. A pak zase: jsme žebráci, dajtě pánko veľkomožný... No, amen.

Jan Fiala 29.8.2008 12:39

Re: Suchá konstatování:

K tomu není co dodat.

A ještě jedna věc, milý Rome. Nás to fakt nebaví. Není to tak, že by se naše bílá většina radovala, jak je to fajn, že si máme na koho nadávat. Ne. Kdyby jste se chovali jako civilizovaní tvorové, nevyžírali tenhle systém a neviseli nám všem na krku, byli by jsme všichni nesmírně spokojení a šťastní. Skutečného rasistu jsem potkal jednou v životě a byl to magor, co to neměl  hlavě v pořádku.

Nepleť si hrušky a jabka. VY děláte problémy a VY jste si zavinili vaši pověst. Z civilizované společnosti se vyřazujete sami.

honzak 29.8.2008 13:07

Re: Suchá konstatování:

Koukám, že dneska musím souhlasit na 120% (často tomu bývá naopak :-D). Znalost konkrétních podmínek asi pomáhá sbližování stanovisek. Já jsem v Ústí a okolí strávil mnoho týdnů pracovně, takže Předlice, žst. Ústí - sever (+ Matiční "za kolejema"), Mojžíř, atd.  znám na vlastní kůži. A musím na plnou hubu (jak to dělám ostatně pořád) znova konstatovat - je nutné nejprve zabránit nekontrolovatelnému množení Cikánů a to prostřednictvím nelineárně klesajících dávek a zároveň silovým vymáháním podmínek pro vyplácení těchto dávek.

Zelení šílenci jsou k prdu, místo aby podporovali ty z Cikánů, kteří dělají a žijí standardním způsobem života (existují, naposled jsem viděl partu při kabelizaci křižovatky Vypich a v 30 st. vedru klobouk dolů!) tak lejou naše peníze té druhé, zmetkovité části Cikánské populace.

liberal shark 29.8.2008 13:05

Re: Re: Co na to říkáte, romové?

A co myslíte že řeknou bílému, když dojde na obecní úřad s žádostí o byt ?

MLOK1 29.8.2008 13:25

Re: Re: Co na to říkáte, romové?

Milý Janko!

       Znám cikánku/ROMku, která se živí poctivou prací, je příjemná, usměvavá. Nikdo proti ní (včetně mě) nic nemá a je váženou paní.

       Bohužel ale znám i jiné občany, parazitující na většině. Zajímavé je, že jsou to většinou ROMové. Vietnamci, ani Číňani mezi nimi kupodivu nejsou!

       Takže - nejedná se o rasismus! Nezkreslujte fakta!

       Ještě malý detail! Píšete: "Nepoučujte nikoho, nikdo vám na to nedal právo!!!Rv" Milý Jano, nezaměňujte diskusi za poučování. Na diskusi má právo každý. Gadžo i Rom a nikdo mu k tomu nemusí udělovat právo! Ono mnoho výroků Romů lze brát také jako poučování majoritní společnosti.  Zkuste se zamyslet nad tím, čím to asi je? Vietnamci a Číňané podobné problémy jako Romové nemají. Není chyba v samotných Romech??? Tedy - ne ve všech! Jsou mezi nimi i nemnozí pracovití a příjemní občané. Bohužel, je jich jen velmi málo.

Sunny 29.8.2008 14:03

Re: Re: Co na to říkáte, romové?

Janko, je možné, že vy jste vyjímka a pracujete a žijete jako slušný člověk. Je fajn, že cítíte soudržnost a zastáváte se cikánů obecně, ale uvědomte si, že spousta z nich si to nezaslouží a ani o to nestojí. Ano, i mezi bílými jsou nemakačenkové, ale vyjádřeno procentuelně k počtu obyvatel je to zanedbatelné množství a většinou je poznáte na první pohled-jsou to obvykle bezdomovci. Zatímco cikánský nemakačenko bývá často ověšen zlatými řetězy a pro sociálku si jezdí v mercedesu. Nezajímá mě barva kůže, lidi hodnotím podle toho jací jsou, jak se chovají. Znám pár cikánů, jediný z nich pracuje-docela fajn chlap, kdysi dobrý sportovec se smyslem pro humor, normální sebevědomý člověk...ti ostatní na práci nemáknou, mají plné huby diskriminace, na dávkách a inv. důchodech berou víc než většina bílých vydělá poctivou prací a děti sekají jako na běžícím pásu. Přestože ví velmi dobře, že nejsou schopni je uživit. Ale proč by starali, když stát zase všechno zacáluje,že? Tohle mi vadí, ne barva kůže.

matěj 29.8.2008 14:49

Re: Re: Co na to říkáte, romové?

Nějak si nedovedu představit  / kdybyste měli vlastní stát /, kdo by na vás dělal?

lucinapes 29.8.2008 15:31

Re: Re: Re: Co na to říkáte, romové?

Romové nemohou vést válku, protože by většinu zbraní odvezli do sběrny a nepřátele by likvidovali leda bakteriologickými zbraněmi - z vlastních zdrojů.

Map 29.8.2008 15:51

Re: Re: Co na to říkáte, romové?

Pane Janko, máte pravdu, avšak problém je v slavičí sekané, kterou propagujete. Popravdě však je v té sekané namíchán jeden slavík s jedním koněm dohromady.

Kobylka Lajda 29.8.2008 22:45

Re: Re: Co na to říkáte, romové?

Pardon, že vstupuju, pane Janko. Jste-li opravdu cikán, pak bych jenom podotkla, že cikáni vedou permanentní válku (dobrovolně či nedobrovolně) s většinovou společností a jejich agresivita lidem nahání strach. Na Mírově (těžká věznice) je 55 procent odsouzených cikánského původu - a to o něčem vypovídá. ˇže cikáni nevyhlásili nikomu válku je snad jen proto, že jsou rozptýleni. Ale co třeba Chanov, Janov(Litvínov) , Matiční ulice - to je skoro válečný stav - a lidé před cikány prchají!!

ABC 29.8.2008 17:18

Re: Co na to říkáte, romové?

To je pravda. Chtějí, aby se s nimi jednalo jako s každým jiným rovnocenným partnerem. A přitom jsou jako děti, vše pro ně naplánovat, zařídit, zajistit a pak je ještě hlídat, aby dodržovali pravidla. Trochu samostatnosti je po nich třeba vyžadovat a spolupráce, bez toho to nepůjde. Ale to chce spoustu času. Tak raději vymyslíme úřad, tím vykážeme pro společnost a další kontrolující i zahraniční instituce že se staráme. A máme pokoj.

jirka 29.8.2008 10:44

Cikanata jako spoluzaci? Dekuji, nechci!

"...přítomnost dětí z etnických menšin či cizinců ve třídě snižuje kvalitu dosaženého vzdělání. To je mylný názor. Z mezinárodních výzkumů vyplývá, že přítomnost těchto dětí nesnižuje kvalitu vzdělání spolužáků z majoritní společnosti..."

Dcera chodila do tridy, kam minuly rok propadly dve cikanata. Behem par mesicu dokazaly totalne rozvratit poradek a pozornost cele tridy neustalym vyrusovanim, vykrikovanim, zlobenim a drzosti. Kdyz se dcera zacala zhorsovat, preradili jsme ji do jine tridy. Od te doby vim, ze moje deti proste s cikanama do jedne tridy chodit nebudou. To neni zadny rasismus, ale praktticka zkusenost.

jhm 29.8.2008 10:54

Re: Cikanata jako spoluzaci? Dekuji, nechci!

Videli jste film Battle Royale? To by bylo dobre aplikovat na vsechny zaky co podobne narusuji vyuku.

Jakub S. 29.8.2008 12:33

O čem to je, prosím? Tak to chci vědět. Děkuju!

jhm 29.8.2008 15:17

Re: O čem to je, prosím? Tak to chci vědět. Děkuju!

Battle Royale - Film se odehrava v Japonsku (krize ... etc) Jako reakce na neduveru spolecnosti v mladez je schvalen zakon, ktery stanovi ze kazdy rok je vylosovana jedna trida ktera musi projit Battle Royale - souboj na zivot a na smrt na pustem ostrove. Prezit muze jen jeden.

Jakub S. 29.8.2008 15:29

Re: Re: O čem to je, prosím? Tak to chci vědět. Děkuju!

Tak to je věc! Půjdu po tom!

zk 29.8.2008 10:58

Re: Cikanata jako spoluzaci? Dekuji, nechci!

A nejen vaše, mám podobné zkušenosti a vím i o dalších případech.!!

Kecal 29.8.2008 15:00

Re: Cikanata jako spoluzaci? Dekuji, nechci!

Mám stejné zkušenosti,nejhorší ale je jak se bránit.

Agnus Dei 29.8.2008 20:48

Re: Cikanata jako spoluzaci? Dekuji, nechci!

Nelze paušalizovat. Já jsem měl ve třídě roma z dobré rodiny a žádné problémy s ním nebyli. Teď je vyučený automechanik.

Jakub S. 29.8.2008 23:23

Re: Re: Cikanata jako spoluzaci? Dekuji, nechci!

Zato s tebou: ... nebyli...

Jan Fiala 29.8.2008 10:43

Multikulti

Jsem kanibal. Maso jím syrové, chodím nahý, močím, kde mne zrovna napadne a podle tradice si nevěstu hledám tak, že dotyčnou nejprve znásilním.

Požaduji, aby se mi neprodleně přizpůsobila většinová společnost. Pokud tak neučiní, budu se svých práv domáhat soudně v Bruselu, neboť nemohu připravit tuto trapně civilizovanou společnost o mé multikultirní dědictví.

To je kravina, co?

MLOK1 29.8.2008 13:34

Re: Multikulti

A až se pane Fialo Jene přestěhujete za lepším do Anglie, tak ještě prosazujte, aby se v Anglii začalo na silnicích jezdit vpravo. Jste na to přece zvyklý a je to Vaše specifikum - máte na to právo! Všichni Angličané by to měli pochopit a vytvořit Vám podmínky, aby jste se tam cítil co nejlépe.

       Přeji Vám hezký den.

Jakub S. 29.8.2008 15:52

Pěkné, příteli - krásný humor. Nicméně hrozně smutný...

Lze si to totiž bez velkého přehánění za chvíli představit...

Já říkám už několik let: až přijde do našeho parlamentu první muslim, první den to najednou přeruší a pronese: nastala hodiny mé druhé denní modlitby. V X hodin odpoledne pak nastane další. A předem si vyhrazuju právo, aby od zítřka sněmovna měla v tyto hodiny přestávky - je to mé svaté lidské právo! - Co myslíte, že nastane?!

To se za pár let nasměju... no, ani ne, že?!

Jura Jurax 29.8.2008 10:30

Prostě zelený, zelenáč, greenhorn ...

Multikulturní výchova je blud. Kdo chce u nás žít, musí být vychováván k naší kultuře a v naší kultuře. Svou ať nechá raději doma, pokud se od té naší podstatněji odlišuje.

A nejvíc se mi líbí to ohánění Romy - ono kdo je vlastně Rom, tedy ouředně? Protože romskou národnost má u nás zlomek z těch lidí, co se sami mají za Romy, resp. co jsou okolím považováni za cikány. Jak se ouředně určí, že tohle dítě patří ve statistikách do kolonky romské a má tedy nárok na extra zacházení? Podle barvy pleti? Nebo že neumí pořádně česky? Podle toho, že se za Roma prohlásí jeho rodiče? Hm ... :-/

A ještě ... přítomnost dětí z etnických menšin či cizinců ve třídě snižuje kvalitu dosaženého vzdělání. To je mylný názor. Z mezinárodních výzkumů vyplývá, že přítomnost těchto dětí nesnižuje kvalitu vzdělání spolužáků z majoritní společnosti; ... to ano, ale když je jich víc, pak jen tehdy, byla-li ta kvalita už předtím mizerná.

A ještě ke školnému ... Z toho plyne, že pokud absolvent nikdy nedosáhne výše mzdy rozhodné pro zahájení splácení závazku vůči škole, tento závazek nesplatí. ... což znamená, že obdržím nějaký statek - zde vzdělání - ale protože ač zdráv a práceschopen se neumím uplatnit a vydělat si, nemusím platit; zaplatí za mne ti pilnější, schopnější; ti, co vystudovali užitečný obor nebo dokonce jako dnes i ti, kdož nestudovali vůbec. Já bych tenhle princip aplikoval taky na rohlíky ... ;-€;-O