1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

RADA ČT: Antisemitismus

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Klepetko 27.3.2021 9:57

Vyjádřil se blbě, to ano.

Antisemita to ale není! Je to jen účelová nálepka, ten údajný "nenávistným antisemitismus", která se momentálně hodí k dehonestaci Černockého - aby se do Rady místo něj dostal nějaký progresivistický kovaný antismita...

"Sovy nejsou tím, čím se zdají být"...

P. Milan 27.3.2021 10:12

S první větou lze souhlasit.

Zbytek nápadně připomíná výmluvy nebo okecávání, podobné, jak Bureš a dobré úmysly s Čápákem.

V. Klepetko 27.3.2021 10:43

Možná by bylo lepší, kdyby sis přečetl články Černockého, publikované zde na Psu, a udělal si vlastní názor!

Mám k Černockému řadu výhrad. To měl ale ostatně i Masaryk vůči Hilsnerovi... Jen říkám že ten Četnocký není žádný antismita - a Čapák s tím má asi tolik společného, jako Rockefeller s Židy:-)

P. Milan 27.3.2021 10:54

To o Čápáku taky nebylo o Černockém, ale o výmluvách.

Pár těch článků jsem četl, nic moc.

V. Klepetko 27.3.2021 12:43

První věta: já myslel, že se bavíme o Črnockém a jeho údajném antisemitismu :-)

Ad druhá věta: souhlas. Autor ale vede útok na Černockého po lince "antisemitismus'. Když už si ty ty články četl, je ho tam hodně, toho ANTISEMITISMU? Já nic takového nevidím. A taková věc se dost dobře maskovat nedá...

Účelový útok pod falešnou vlajkou na člověka, který může mít spoustu kontroverzních názorů, pohybuje se v divné společnosti, atd..

Ale to neznamená že je to nějaký pedofil nebo antisrmita...

H. Lukešová 27.3.2021 14:23

Rockefeller byl protestant, a Rotchild byl židovský vlastenec, sionista, ne darebák Soros, sebenenávidějící Žid, který nenávidí Izrael, financuje protiizraelské nevládní organizace, které bojkotují Izrael, podílí se na jeho šikaně u mezinárodních organizací atd. To pan Ziegler napsal v článku dobře.

V. Klepetko 27.3.2021 15:27

Souhlas.

Já mám ale pocit, že kritika Černockého je vedena především "lidmi Sorose" - podobné, jako byl z antisemitismu obviňován Victor Orbán, když Sorose kritizoval...

Je možné, že si pan Ziegler - a s ním i Federace - prostě nevšimnul, že Černocký má ten kontroverzní výraz "židoliberál" v UVOZOVKÁCH!

H. Lukešová 27.3.2021 15:39

Victor Orbán je v Evropě největší přítel Izraele. Soros má doživotní ban do Izraele, Netanjahu souhlasí s Orbánovým postojem k Sorosovi. Maďarsko brání Izrael na mezinárodní scéně více než my.

V. Klepetko 27.3.2021 17:20

No, právě proto mi kritika Pavla Černockého z fanklubu Sorose za údajný "antisemitismus" přijde jako účelová.

Je to jen dehonestace, aby nebyl zvolen do té Rady...

H. Lukešová 27.3.2021 17:25

Asi máte pravdu, největší antisemité (sorosovci) vyřvávají o antisemitismu...kozel zahradníkem.

D. Černá 27.3.2021 10:02

Pavel Černocký je především proruská špína.

V. Klepetko 27.3.2021 10:48

Tak to zní jako výrok "Hilsner byl především špinavý pobuda"...

Neřešíme zde zjevné handicapy pana Pavla Černockého. Bráním ho jen proti nařčení z jeho údajném "antisemitismu", které z úst genderově neukotvených a zjevných progresivistických antisemitů vyznívá dost chucpe! :-P

D. Černá 27.3.2021 11:34

To je hodně debilní oslí můstek. Tahat nebohého Hilsnera mezi proruské kolaboranty a tím argumentovat, to je skutečné chucpe.

O. Uživatel 27.3.2021 11:38

Uživatel požádal o vymazání
V. Klepetko 27.3.2021 12:51

To srovnání je na místě.

Osobnost Hilsnera byla velmi odpudivá. Modrookou holku nám ale nezabil! Černocký je opravdu divný brouk. Antisemita ale není!

Nevím, jestli ve Vašich ústech není chucpe to "chucpe"... Nějak jsem si v diskuzi dříve nevšimnoul, že by Vám antisemitismus byl natolik nepříjemný, že byste o tom explicitně napsala byť jediné slovo. To až v souvislosti s Černockým! Doufám že budete bránit Židy do roztrhání těla i v jiných souvislostech, a celkem se na to těším :-P

K. Zelený 27.3.2021 10:20

Tag určitě má názor Federace židovských obcí velkou váhu, ovšem ne u souručenství koblih, nácků a bolševiků, pročež se nominant Federace Michal Klíma mezi zvolené nedostal, na rozdíl od toho antisemitského ruského švába.

V. Klepetko 27.3.2021 10:52

No nevím. Napsal jsem, že názor Federace židovských obcí je pádným argumentem proti zvolení do Rady.

Jen dodavám, že v tomto případě byla Federace asi zneužíta, a dost možná právě progresivními antisemity. Což je smutný paradox...

M. Grundmann 27.3.2021 14:10

Proč by měla nějaká Federace židovských obcí či jakýkoliv jiný spolek mít privilegium práva veta v jakékoliv záležitosti ?

V. Klepetko 27.3.2021 18:50

Právo věta pochopitelně nemá.

Její slovo má ale těžkou váhu - alespoň pro poslance, kteří Řadu ČT volí. Ono totiž v otázkách antisemitismu je důležité hlavně vědět, jak to v nějakém konkrétním případě vnímají vůči sobě samotní Židé, které ta Federace reprezentuje.

Právě proto mě celkem mrzí, že se v tomto případě nejspíše mýlí...

V. Klepetko 27.3.2021 18:54

... "veta"...

M. Grundmann 27.3.2021 14:12

Proč by měl mít nějaký spolek nějakou velkou váhu ?

Z. Lapil 27.3.2021 12:57

Můžete mít pravdu a asi ji i máte, ale existují různá tabu. Zrovna tohoto (nepoužívat negativní složeniny se slovem "žido...") by se měl kandidát na ředitele ČT vystříhat.

Ano - máme svobodu slova, ale máme i svobodu sexu a taky okamžitě skončí ten, kdo by na nominačním projevu ventiloval svůj názor na kvality řekněme Polek v této oblasti.

V. Klepetko 27.3.2021 18:43

Co k tomu říci - mně samotnému se ta složenina velmi, velmi nelíbí - byla ale opravdu použita v uvozovkách...

Naštěstí není dotyčný adeptem na funkci ředitele ČT - na tutu funkci se vůbec nehodí... Kandiduje jen do Rady, která na toho ředitele dohlíží a která by měla odrážet pestré složení nás, koncesionářů. Z mého pohledu, tak jako je tisk "hlídacím psem demokracie", měla by být Rada hlídacím psem ČT, a ne jejím servilním apologetem, navíc na výplatní pásce "hlídané" organizace...

Čím více bude v Radě zlých buldoků, tím kvalitnější bude vysílání pro nás!

Z. Lapil 27.3.2021 20:13

To jsem se trapně spletl, s tím ředitelem. Omlouvám se vám i ostatním.

Mění to ale jenom to, že člen Rady má "větší právo na vlastní (politický) názor", respektive na radikálnější vyjádření. Formulace obsahující "žido- cokoliv" svědčí přinejmenším o menší schopnosti diplomatického (nekontroverzního?) vyjádření, což je v případných debatách s gender a femino a BLM a kdovíco aktivisty schopnost velmi potřebná. Protože ti jsou schopni a ochotni každý náznak neúcty rozvířit do zničujícího tornáda. Viz, sledujete-li, kauza Glasgow Rangers kontra Kúdela.

V. Klepetko 27.3.2021 23:42

Napsal jste to velmi diplomaticky - a v zásadě máte pravdu, podobný slovník do Rady opravdu nepatří... Ostatně, už jsem to řekl - v této diskusi je důležitější co si myslíte Vy, já to vidím přeci jenom "zvnějšku"...

Myslím, že velmi mnoho o každém z nás vypovídá jeho "ideální kandidát na prezidenta republiky" v minulé první volbě. Na Pavlu Černockém mě velmi zaujalo, že jsme se na tom s nim shodli, byl to pan František Kinský:

https://neviditelnypes.lidovky.cz/politika/politika-muj-adept-na-hrad.A170517_231457_p_politika_wag

To jen aby bylo jasné, proč ho zde bráním. Jinak by mě velmi zajímal Váš názor na jinou diskutabilní otázku na toto téma:

Považujete Ferdinanda Peroutku za antisemitu, pane Lapile?

Z. Lapil 28.3.2021 23:09

Když já si prostě myslím, že chci-li se s někým domluvit, ať na kompromisu, ať na skutečnosti, že jsme v nesmiřitelné při, musím formulovat tak, aby mě poslouchal.

Ad Peroutka: netuším. V podstatě jediné, co o něm OPRAVDU vím, je skutečnost, že mám v knihovně Budování státu a že stále doufám, že si ho přečtu.

Navíc se obávám, že slovo antisemita v Peroutkových dobách znamenalo něco hodně jiného, než dnes; už proto - dovolím si tipnout - že tou dobou si holocaust nedovedl pořádně představit ani Hitler (plynové komory a vyhlazovací tábory jsou relativně pozdní vynález - první byla uvedena do provozu v září 1941 v Osvětimi. Dnes "jsou" schopni z antisemitismu (podobně z rasismu) obvinit každého, kdo neprojevuje dostatečné nadšení.

J. Urban 27.3.2021 9:12

Cetl jsem nejaka vyjadreni Cernockeho. To, co vadi Federaci zidovskych obci, je jen spicka ledovce. Odsuzuje Zapad, zpochybnuje demokraticke usporadani, obdivuje Rusko a Cinu. Svoboda slova? Ano, jiste. Ale i takova, ktera by mela prispet k potlacovani ci likvidaci svobody slova? Rekl bych, ze nejvic se svobodami a pravy ohaneji ti, kteri je chteji co nejdriv zadupat do zeme.

M. Valenta 27.3.2021 8:59

Ještě dva tři exempláře jako je Černocký a Lipovská a maďarský scénář se v ČT stane skutečností.

P. Milan 27.3.2021 10:13

Jo, Lipovská to trochu provětrává. Ne že by to nebylo potřeba. So geht das.

K. Zelený 27.3.2021 10:23

Tag určitě, třeba to jak odhalila ten Dvořákův nestydatý střet zájmů kvůlivá fotogalerii, to bylo potřeba jako sůl.