28.10.2021 | Den vzniku samostatného československého státu


RADA ČT: Antisemitismus

27.3.2021

Federace židovských obcí vydala prohlášení, ve kterém uvedla, že Pavel Černocký, který by chtěl dohlížet na veřejnoprávní televizi, hlásá antisemitismus. Je faktem, že jeho vyjádření jsou velmi divná.

Tento kandidát v rozhovoru pro Parlamentní listy z 3. března 2020 uvedl: „Bojím se vlády ´židoliberálů´, nikým nevolených, ale disponujících obrovským kapitálem. Je to výrok, který naplňuje znaky definice antisemitismu, přijaté Poslaneckou sněmovnou,“ stojí mimo jiné v prohlášení Federace židovských obcí (FŽO). Taková tvrzení jsou v každém případě hodně nevkusná a vyvolávají nenávist proti skupině lidí. Slova jako židoliberálové, židozednáři, židobolševici apod. patří do slovníků té nejhorší antisemitské spodiny a hojně je používali i němečtí nacisté.

Na svůj facebookový profil pak Pavel Černocký, který postoupil do užšího výběru mezi dvanáct kandidátů, z nichž vzejdou čtyři noví radní ČT, napsal. „...Přijde mi hloupé házet do jednoho pytle Rothschildy, Rockefellery a Soroše, s miliony slušných, pracovitých Židů celého světa, kterým se dokonce podařilo vybudovat skvělý stát Izrael, výspu civilizace na Blízkém Východě. Rasisty nemám rád…These are not my people.“

Pan Černocký se sice slovně hlásí k obdivu k Izraeli, údajně nemá rád rasisty a antisemitismus, naopak si váží milionů slušných pracovitých Židů. To mně silně připomíná komunistickou propagandu, kdy Klement Gottwald a jemu podobní hlásali, že oni mají v úctě poctivé pracovité křesťany, ale s katolickou hierarchii, která sabotuje budování socialismu, je třeba jednat tvrdě. Komunisté však ve skutečnosti křesťanství nenáviděli a tímto stylem se akorát snažili rozeštvávat věřící.

Problémem je také Černockého výběr údajně „zlých Židů“. On totiž smíchal jablka a hruškami. Srovnávat George Söröse, který nenávidí stát Izrael a financuje jeho nepřátele s Rothschildy, kteří se hlásí ke svému židovství a svými penězi výrazně podporovali židovskou migraci do země zaslíbené a také přímo Izrael, je chucpe. V Tel Avivu se nachází ulice Rothschildův bulvár, který byl na žádost místních obyvatel v roce 1910 pojmenován po baronu Edmondu Jamesi de Rothschildovi, štědrém to židovském mecenáši. Rothschildové symbolizují úspěšné lidi, kteří se pílí a pracovitostí domohli svého obrovského majetku. Nenávist k nim není jen o antisemitismu, ale i takové té socialistické závistí typické pro neschopné, neúspěšné a zakomplexované jedince. A co se týče Rockefellerů, jedná se protestantskou rodinu, tuším, že baptistickou, v žádném případě však židovskou. Pavel Černocký to má hodně popletené.

Jeho slova k židovské problematice jsou přinejmenším silně kontroverzní, a to jsem ještě velmi slušný. Vůbec se však nedivím židovským představitelům, že jej ocejchovali jako antisemitu (zde).Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler
Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler

Redakce se pustila do testování oblečení od značky Crawler, která vše šije ručně a z merino vlny. Zajímají vás názory našich maminek?


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.