4.2.2023 | Svátek má Jarmila


Diskuse k článku

PROSTOPRAVDY: Kde žijeme

Začneš šetřit s vodou, a když ušetříš čtvrtinu předchozí spotřeby, tak se ti následně majitelem zvedne poplatek za vodné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Hrubý 17.11.2022 20:12

Hele psal jsem o prostopravdě, o OSA, o ČT a o raketě. Nedovzdělaní proletáři na mě útočí, aniž by jakkoli zpochybnili cokoli z témat, které jsem zmínil. Můžu se tedy právem domnívat, že ač jsem jim trnem v oku, všechno ostatní je pravda? Protože je evidentní, že jim nevadí, co říkám, ale kdo to říká. Chápete hloubku toho sdělení? I taková nula jako jsem já, je nutí zaměřit se na mě. To zalichotí. Asi se stanu jedničkou. :-) Ale vážně. Diskuse je od tématu diskutovat. Ne napadat. To dělají ti, co mají strach.

M. Pivoda 17.11.2022 19:45

Cituji: "... Rusové si nárokují Cherson jako svoje území a tak odvezli a ukradli odtamtud, co se dalo a zničili jeho infrastrukturu. ..."

Coby někdejší absolvent vojenské katedry se domnívám, že tím to ještě neskončilo.

F. Žůrek 17.11.2022 16:24

Tam spadly asi dvě rakety; ruská a ukrajinská, které se do sebe zaklínily a doletělo to až na Polsko. Lidé v tom místě slyšeli dva výbuchy. Asi dvou raket.

D. Hrubý 17.11.2022 16:33

Verze pro plebs. Aby se zamaskovala snaha zatáhnout Nato do války. Dnes už je to jen jedna raketa. Nevnucuji. Nabízím jiný úhel pohledu.

D. Hrubý 17.11.2022 16:55

Raketa je aerodynamicky velmi čisté těleso a je nemožné, že by se zaklínily. To by musela jedna druhou trefit jako Popelka šíp, co vystřelil princ. Raketa má čtyři části. Hlavici, naváděcí ústrojí, nádrž pro palivo a motor. Zásah do kterékoli části by minimálně jednu z raket umrtvil. Tah motoru je fakticky vektor. Ale postupně. Pokud by jedna raketa zasáhla druhou, exploduje. I kdyby se nějakým zázrakem stalo, že ne, součet vektorů tahu obou motorů, by sotva donesl ty rakety až na Polsko. Hele zkrátím to. Je to blbost. Raketa není dvojplošník z první světové. Buď rusům dvě rakety uletěly ( což Biden popřel ) nebo dvě rakety odpálila Ukrajina, za čož dal Biden čočku Zelenskýmu. Nic mezi tím prostě neexistuje.

M. Pivoda 17.11.2022 19:49

Vektor sem, vektor tam.

Existuje pouze jistota, že ze své prezidentské funkce, Zelenský se snaží vtáhnout NATO do války s Ruskem. Jenže v USA si dobře uvědomují, že jejich hlavním světovým protivníkem je kontinentální Čína.

D. Hrubý 17.11.2022 20:00

A ta jistota je málo? Jako absolvent katedry jistě nemáte k vektorům tak blízko jako já. Nicméně znalost vektorů a konstrukce mi dává možnost díky znalostem nečekat na závěry. Každej holt neabsolvoval na vojenské katedře. Mimochodem na jaké téma byla vaše práce? A bacha! Archivuje se to.

D. Hrubý 17.11.2022 15:48

Biden je neústupný ohledně rakety v Polsku... Píše Seznam. Zelenský prská. Hele když Amíci věděli, odkud vystartovala raketa, co sestřelila MH17, tak uvěříte komu? Zelenskýmu nebo Bidenovi? Hledejte prostopravdu. Čerpám z vládou schváleného webu, nešířícího dezinformace.

P. Diviš 17.11.2022 15:49

Srovnáváte-li s MH-17, pak byste měl brát v úvahu, že to vědění vyžaduje nějaký čas.

D. Hrubý 17.11.2022 16:00

Hledáte stébélko? Chápete vůbec pointu? Amíci mají zmapovanou dráhu střely od vypuštění po dopad. Díky Muskovým telekomunikačním družicím, který platí ( nebo platila Velká Británie, pak USA... ). :-) Biden Volodymyrovi sdělil, že s Rusem prostě válčit nebude a fakticky ho odradil od dalšího vypouštění raket na Polsko.

L. Novák 17.11.2022 19:26

Zbytečně to dramatizujete. Počkejte na závěry vyšetřování.

D. Hrubý 17.11.2022 19:43

Proč? Výsledek bude podobný závěru vyšetřování vlivu Ruska na výhru Trumpa. Napsali přesně tohle: I když nemáme jediný důkaz, jsme si jistí, že k ovlivnění voleb došlo.

D. Hrubý 17.11.2022 15:23

Hele myslíte, že to nefunguje? 11:43 zpochybním vinu Rusa na sestřelení MH17 a 14:43 vypustí Seznam článek o soudu s lidmi, co sice nejsou obviněni z toho, že tu raketu vypustili, ale že ji tam tutově připravili. Před týdnem mi přistála ve schránce obsílka od ČT, proč neplatím koncese. Věříte na náhody? V únoru na mě policajti provedli ukázkovou provokaci - a k mé smůle nakonec ( po několika marných pokusech ) uspěli. Vlastně mi to lichotí. I když si nejspíš zahrávám s ohněm. :-) Nebo - a to si nepřipouštím, jsem zralej na psychiatra! :-) V sobotu si vsadím sportku. Když vyhraju balík, jakože fakt balík, už nenapíšu nikde ani tečku a dám se na poloprostopravdy. Slibuju! :-)

D. Hrubý 17.11.2022 14:35

Jsme vůbec připravení na prostopravdy? Prostopravda znamená odkrýt karty a mnohdy hrozí, že vyplave něco, co mělo zůstat skryto, protože to může vyvolat jen další zlobu. Znáte to o tom, že kdo je bez viny, ať hodí kamenem? Vždycky bude někdo chytračit. I ten, co píše o prostopravdě. Nebylo by lepší akceptovat termín POLOPROSTOPRAVDA? :-D :-D :-D

D. Hrubý 17.11.2022 14:29

Prostopravda o OSA: Už dávno si protlačili přes konexe, že se poplatky platí i z médií, která záznamové zařízení nikdy nepotkají. Viděl jsem na stromě ptáka, co zobal do CD, které ho mělo vyplašit. Pták si zvykl a už se neplaší a my jsme si zvykli, že těch pár drobných v součtu udělá miliardu. Nebo nezvykli. Spíš se o tom nemluví, aby se lidi nenaštvali, až to zas zvednou, protože i na OSA se musí platit energie. Nebo myslíte, že ten pták, co do toho CD zobe, uplatní nějaký autorský práva za těch pár ťukanců do stopy? :-) OSA tvrdí, že ano! :-)

D. Hrubý 17.11.2022 14:19

Chcete ještě jinou prostopravdu? Třeba: Abyste mohli koukat na Primu, musíte platit provoz ČT. Když se zvedne vlna nevole, vyrazí šturmem ochránci demokracie s tím, že si ČT vzít nedají. Přitom jim ji nikdo nebere. Naopak! Nikdo ji nechce! Tak ať si ji platí. Milerád si nechám všechny kanály ČT zablokovat. Budu si platit třeba balíček TV od O2, který se může jmenovat "Bez ČT". Dnes to není vůbec problém.

F. Kusák 17.11.2022 15:14

Pokud máme slušný datový tok internetu, pak jsou nám k dispozici všechny kanály TV a mnoho dalších streamů. Samozřejmě, je to placené. Takže kdybychom všichni místo hloupé ČT financovali z dnešních poplatků internet a jeden nějaký informační kanál podle vlastního výběru a k tomu placené streamy, nemělo by to chybu. Stejně to k tomu spěje, jen se toho hloupí politici bojí.

D. Hrubý 17.11.2022 15:43

Bojí se toho ideologové a hlásné trouby. Propaganda zdarma je k nezaplacení. Agent USA Kolář senior se díky profesnímu dohledu nad ČT seznámil s Witowskou. Nebo si myslíte, že se potkali v tramvaji?

F. Kusák 17.11.2022 16:14

Počkejte, počkejte pane Hrubý, já s Vámi nebojuji a ČT upřímně nemám rád. A příběh o Kolářovi a Witowské, což je asi ta hlasatelka z ČT (to vyplývá z kontextu), je mně úplně lhostejný, stejně tak jednotlivé osobnosti této love story. Takže si nic nemyslím, mám jiné náměty na přemýšlení.

D. Hrubý 17.11.2022 16:23

To je mi jasné. Jen přidávám.

D. Hrubý 17.11.2022 16:31

Vlastně to koresponduje s tím, co z nás udělali. Hele poměrně nedávno jsem stál v koloně ve stavebninách a přišel ke mně zaměstnanec, že mě obslouží. Tak mu říkám, že jsem přišel až po tom pánovi za mnou a tak ať vezme jeho, aby nebyl nervózní. A když jsem pak šel kolem něj, tak se mě dotčeně ptal, proč by měl být nervózní? Na jedné straně slušnost a ohledy "sice v řeči mého kmene", na druhé straně imbecilita (protože to jinak popsat nedovedu) člověka, co by nejspíš nebyl nervózní, když ho někdo předběhne (páč já bych si to líbit nenechal a ozval bych se ). Darebák ve smokingu je lepší než hulvát s charakterem. Vím, jak píšete.

P. Kmoníček 17.11.2022 18:46

Hrubý, vysvětlete tu sebevraždu toho ruského důstojníka čtyřmi pistolemi a pěti ranami do těla. Prosím Vás. Bude také sranda. Dekuji

D. Hrubý 17.11.2022 19:41

Co vím, tak to spáchal nějaký Kmnoníček. :-) Konstrukce a aerodynamika je můj obor. A názor si udělám i bez vás. To jim to trvalo, než někoho poslali. Na smrt... Zvyšujete mi sebevědomí Kmoníček. I ti, co vás poslali. :-)

F. Kusák 17.11.2022 14:04

Tak sovětští vojáci při cca dvacetiletém pobytu u nás napáchali škody za stovky miliard korun, tedy těch materiálních a pak jiných, těžko vyčíslitelných. Samozřejmě, že se na tom všem podíleli i Ukrajinci. Nikdy jsem neslyšel, že by přiznali svůj podíl odpovědnosti. Také by mě zajímalo, já se vyrovnali s rozestavěnou úpravnou rud v Křivou Dobu (teď snad Rohu), kterou na své náklady stavěly státy RVHP, hlavně Československo a NDR. Možná, že to naší politici odepsali, ale k tomu jim nikdo nedal mandát. I my jsme museli Britům hradit náklady spojené s účastí našich vojáků za 2. SV.

F. Kusák 17.11.2022 14:08

Krivoj Rog (Kryvyj Rih)

P. Diviš 17.11.2022 15:52

Ukrajinci tomu neveleli, u nás. Velel SSSR, jeho právním nástupcem je RF.

A zrovna státní televize RF nedávno obhajovala teorii o "bratrské pomoci".

F. Kusák 17.11.2022 16:24

Co obhajoval ruská televize mě vůbec nezajímá, a to, že právním nástupcem bývalé mocnosti je Ruská federace, je čistě formální právní záležitost o faktické odpovědnosti to nic neříká. A Ukrajinci na tom nesou svůj díl viny, to je prostě neodiskutovatelné. Byli součástí rozhodovacího mechanizmu. Není možné házet veškerou vinu jen na Rusy. To nic nemění na faktu, že se Putinův režim chová mimořádně agresivně a zvolil ty nejhloupější způsoby řešení. To aby bylo jasno, že nechci nic relativizovat.

L. Novák 17.11.2022 19:32

Kristapána, zase se našel šílenec, který obviňuje Ukrajince ze sověty z Kremlu v Moskvě řízeného přepadení a okupace Československa 1968? Já měl zato, že tímhe nesmyslem tady operují jenom dezinformační idioti bez mozku... 8-o

V. Chrastina 17.11.2022 13:18

Toho zelenofialového hochštaplera nám byl čert dlužen. Dokázal vysosat ze státní kasy, kam chodí naše daně, nemálo miliard. Ale bohužel není s ním dosud konec, bude hůř, uchystává nám, obecnému plebsu, zdražení všeho nezbytného pro život. Ten kdo volil pětikolku, na nás ostatní přivolal pohromu. Měl by se stydět!!:-/

D. Hrubý 17.11.2022 11:49

A ještě je tu prostolež. USA mají zmapovanou celou trasu těch raket, co byly původně dvě a najednou je z toho jedna. Nejspíš vědí odkud ji vypustili. Ale nemůžou říct, že Muskovy družice provádějí prostošpionáž a tak mu ten provoz raději zaplatí a současně proti němu vedou kampaň. Prostá pravda je, že velká část Ukrajiny neměla v lásce Rusa nikdy. Prostá pravda je, že velká část ukrajinských ozbrojených složek se hlásí k odkazu ukrajinských jednotek SS a pyšní s nášivkami SS Galizien. ( stihnul jsem si ty fotky stáhnout, než většinu odstranili a nášivky odpárali ) Prostá pravda je, že Němci odstavují jaderné elektrárny, protože kdyby to trefila raketa, může být i konvenční a výsledek bude jaderný. Nemůžete to vymyslet v neděli a posadit v pondělí. Podpoříte aktivisty a ekoteroristy. Najdete nějakou blbku (třeba Grettu) a vygumujete jí mozek a opička udělá svoje. Všimli jste si, že jenom papouškuje fráze? Dnes všichni zainteresovaní vědí, odkud ty rakety startovaly. Jen se to musí nechat vychladnout, aby lidi nehledali prostopravdu. Nenajdou ji. Fakta se utají. Média to okecají, ale netrpělivý Zelenskyj dál bude tvrdit, že to vypustili Rusové. To civilní letadlo tehdy taky sestřelili Ukrajinci. Kdyby ne, neutichlo by to tak rychle. Zůstali jen naštvaní pozůstalí. Koho dnes ti lidé zajímají? Když se objeví virus, tělo dřív nebo později najde způsob, jak se bránit a virus musí najít cestu, jak infikovat. Když společnost najde obranu proti lži, rychle vymyslí jinou. V podstatě to funguje stejně. Když se budou řešit jen symptomy, společnost se neuzdraví. Někdy je řešení amputace. Je to krajní řešení, ale jinak vás ta rakovina sežere. To je prostopravda.