29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

PROGRESIVISMUS: Čím překvapí příště?

Server Novinky.cz přinesl 3. ledna 2023 zprávu převzatou ze servisu ČTK týkající se kontroverze vzniklé na prestižním pařížském vysokoškolském institutu známém jako Sciences Po. Jeho brány opustila jedna z učitelek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Tkadlec 5.1.2023 8:04

Bohužel, budoucnost si nemalujme, i ČR se nyní dostala do spárů tohoto nového náboženství. Někteří se přizpůsobí rychle, jiní se budou bránit. Nebude se jim chtít žít v rozporu se svým svědomím a pohledem na svět. Ale toto všechno jsme už jednou zažili po druhé světové válce. Tenkrát ale za hranicí existoval svobodný svět. Dnes z toho bývalého světa sem přichází naopak to náboženství. Žijeme opět v období lámání charakterů.

O. Buda 5.1.2023 8:02

Pobavil a potěšil mě Tuvia Tenenbom v rozhovoru s Janem Paličkou:

... "Celý tenhle progresivismus nebo wokeismus nebo jak se to vlastně správně jmenuje, je slepá ulička. Ti lidé ani nemají žádný smysl pro humor, a když se jim řekne, že se něco nesmí, tak se to prostě nesmí, konec, tečka, debata ukončena. Nemůžete o tom ani žertovat – jako by je někdo zbavil té části mozku, která je zodpovědná za to pochopit, že něco je vtip.... Když se v New Yorku jako muž rozhodnete, že odteď jste žena, tak vám budu muset říkat paní. Není to podle zákona, ale podle woke pravidel, kde vy máte právo se cítit jako žena a já mám povinnost vás tak oslovovat. Ale víte co? Já třeba nechci, obzvlášť když je mi to vnucováno a diskuse se nepřipouští. ... Když se vám nelíbí, že vás nechci považovat za paní, ale za pána, tak se se mnou prostě nebavte a je to vyřešeno, ne že mi budete vyhrožovat společenskou likvidací. Když si usmyslíte, že jste dnes kočka a já na vás mám mňoukat, tak se vám na to vykašlu, protože si budu myslet, že jste se asi pomátl. Vy si s tím klidně žijte, když jste si to vybral, ale mně to prosím nevnucujte. Přičemž celé toto woke hnutí je hlavně o vnucování a trestání... atd.

https://www.info.cz/zpravodajstvi/svet/z-progresivismu-se-stalo-nove-nabozenstvi-jeho-vyznavaci-jsou-ortodoxnejsi-nez-nejortodoxnejsi-zide-rika-tenenbom

Knížky T.Tenenboma nabízejí osvěžující pohled na progresivismus v Americe, Německu a Israeli. Prima čtení :-))

K. A. 5.1.2023 8:48

Souhlasím: Je to nástroj "morální" šikany. Společnost si vybere nějaké posvátné dobro, v jehož jménu je mnohé dovoleno, a to přitáhne psychopatické osobnosti, které si libují v šikanování a likvidování druhých. Masa naivních lidí jim k tomu dělá stafáž.

V. Kuhaj 5.1.2023 9:37

Zajímavé. Já například jsem bytostně přesvědčen, že Fiala nemá být předsedou vlády. Takže můžu poslat k soudu každého, kdo se se mnou o to bude přít?!

R. Gramblička 5.1.2023 12:57

nevím, jak to souvisí s výše napsaným, ale klidně tak čiňte. Jen se pak nedivte, až vás soud pošle do (_!_)

V. Kuhaj 5.1.2023 13:06

Když tam soud neposlal onoho chlapce, který požadoval oslovování "oni", proč by tam měl posílat mě?!

J. Jurax 5.1.2023 15:15

Zatím ne.

M. Džmuráň 5.1.2023 7:15

V podstatě se jednalo o politického vězně. S EU na věčné časy a nikdy jinak.

O. Machluf 5.1.2023 6:43

Jestli je výše popsané považováno za "progresivismus", pak vám všem v Evropě buď B-h milostiv. Je to kravina na entou, existují pouze dvě pohlaví a popírat tento fakt znamená popřít B- zi vůli.

R. Langer 5.1.2023 7:15

Já myslím, že je to spíš popírání základů normální biologie a fyziologie, a nějaká, mně zcela neznámá entita B-h s tím nemá zhola nic společného. ;-D

O. Machluf 5.1.2023 8:21

To je věc názoru, ale nic nemění na faktu, že jde o totální nesmysl, i kdyby progresivista na koze jezdil.

P. Diviš 5.1.2023 8:46

Ano. Ale já se držím toho rozumu, protože jinak to znamená, že jednu ideologii popíráte jinou ideologií.

O. Machluf 5.1.2023 9:59

Být věřící snad není ideologie. Ostatně z biologického hlediska existují je dvě pohlaví, a sice mužské a ženské.

E. Tkadlec 5.1.2023 12:17

Náboženství je také ideologie. Jde spíše o to, do jaké míry je to politická ideologie, tj. do jaké míry je to privátní záležitost jedince a do jaké míry dopadá na nevěřící ve společnosti.

O. Machluf 5.1.2023 14:20

Buďte jist, že v mém případě jde o privátní záležitost.

L. Beneš 5.1.2023 9:04

Zajímalo by mne, zda se nový pohled na gender nějak promítl do učebních materiálů používaných na lékařských fakultách, případně i do názorných pomůcek tam používaných. Jinými slovy, zda nebude případně trestně stíhán anatom, který podle vnějších pohlavních znaků považuje konkrétního lidského jedince za příslušného k jednomu ze dvou dosud vědecky prokázaných pohlaví.

S. Dedic 6.1.2023 18:04

Bude sranda az se k soudu dostane prvni pripad, kdy Tecko lecil lekar s prihlednutim k biologickemu pohlavi ... a Tecku se bude citit poskozeno na svem gender citeni. Nektere postupy a/i medikace se fakt lisi.

J. Rejzek 5.1.2023 9:01

Ale klid pane Machlufe, ani vy mimo Evropu nebudete před těmito kravinami ochráněn. Sto let není žádná míra. Bude to chvíly trvat, ale náboženství má čas.

V. Kuhaj 5.1.2023 9:35

"Chvíly" snad ne!;-D

O. Machluf 5.1.2023 9:57

Jsem paní Machkuf, ale na tom v diskusi nakonec nesejde.

V. Pavelka 5.1.2023 20:30

S tím proti nim nemáte šanci, fanatizmus ,má svoje práva ? A basta fidli ..! Francouzi si ve jménu Revoluční pravdy, Sekali hlavy vzájemně , a brodili se v krvi pod gilotinou !?A všichni měli pravdu , ale nic jim to nebylo platné ,,

Š. Formánek 5.1.2023 5:03

Myslím, že by bylo dobré uspořádat demonstraci na Velkopřevorském náměstí, kvůli lidským právům. A ještě Macronovi připomenout jeho severokroejský zákon zakazující léčebnou změnu sexuální orientace.

Jina průser je větším než nám dochází: oni již demontovali psychiatrii jako vědu, to málo, co v ní bylo vědecké nahradili ideologií. Mám obavu, že koministé ve vědeckém bádání s výjimkou ekonomie nepáchali.

Š. Formánek 5.1.2023 5:05

Tedy: Připomenout Macronovi všeobecnou deklaraci lidských práv z roku 1781.

K. Moravec 5.1.2023 5:53

Jako jeden z mála upozorňujete na demontáž psychiatrie jako vědy a její nahrazování ideologií. Je jen málo těch, kteří jsou schopni a ochotni proti tomu vystupovat. Bohužel to zatím většinou bereme jako nějaký výstřelek typu " ať se mládí vydovádí", za pár let se budeme divit, co jsme to umožnili. Jako u tzv. skleníkových plynů. Ještě před 5ti lety jsme to brali jako juvenilní tlachání lidí, co nerozumí fyzice, chemii ani biologii....no a nyní s radostí pravicová vláda hlasuje pro emisní povolenky, které si budeme kupovat pro naše byty a domy...

Š. Formánek 5.1.2023 6:50

obávám se, že toto je ještě závažnější, protože klimaskeptici nejsou kriminalizováni ale pouze dehonestováni. Ale já si nemyslím, že by v tom byl nějaký záměr, je to pouze projev intelektuálního úpadku toho "Svobodního světa". Povšimněne si, že Rusko, Čína, Indie ani většina států afriky netrpí kultem obětí a chápe gendrizmus jako patologii. Celé vánoce jsme si v tom smyslu notovali v rodinném kruhu jednoho psychiatra, dvou psychoanalytiků a několika bláznů. Jsme Nietzcheho poslední lidé, tady v Evropě.

K. Moravec 5.1.2023 8:00

Ani já v tom nevidím záměr, ale průvodní jev evoluce duševního prostoru. Motorem této evoluce je svobodná civilizace, která umožňuje myslet na víc, než plození, shánění potravy a boj o život. Nutně přitom nacházíme různá Tabu, jejichž překračování se dopouštíme. Civilizační jádro má být schopno stanovit hranice v tomto procesu, jako rodič, který omezuje své dítě, aby nevběhlo pod auto.

Genderismus je patologie, psychiatři to ví, sedí ve svých ordinacích, léčí pacienty, a ve volných chvílích čtou NP. Zdravím, je 8,00.

S. Kalužík 5.1.2023 11:27

Vaše obava je lichá, páchali, i kozla rozdojovali!

J. Pokoutný 5.1.2023 16:39

Co takhle Lysenko a genetika?

J. Sinnreich 5.1.2023 3:48

V americke armade kdyz do zenskych sprch vstoupi muz- trans, povazujici se za zenu, tak to neni duvod ke stiznosti k veliteli. (Podle nejnovejsiho Armadniho manualu). V takovem utvaru musi byt legrace slouzit.

Z. Lapil 5.1.2023 7:33

Dejme tomu, že to je v pořádku. Hlavním problém vidím v tomhle: jak má chudák ženská, chlap koneckonců taky, poznat, jak se dotyčná osoba cítí? Ve sprše ani duha na kabátě nepomůže, to ji má mít vytetovanou? To už tu jednou bylo, i když uznávám, že v dost jiných a o dost drsnější souvislostech.

Kromě toho - není to zbytečné složit, způsob, jak se dostat k děvčatům do sprch? Podle mě by možná líp fungovalo něco jako Dobrý den, dámy, můžu se u vás osprchovat? Já jsem gay a ti chlapi vedle na mě hnusně koukaj.