19.5.2024 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Bubik 8.9.2008 23:30

Vláda, zelení, lidovci a ODS, kteří všichni mají vždy plnou hubu lidských práv,

nemohou klepnout statistiky přes prsty, protože i vláda, zelení, lidovci a ODS hrají jen o své peníze a pohodlná místa a bůhví proč a pro koho chtějí naše data..;-€

Kvetla 8.9.2008 23:44

Re: Vláda, zelení, lidovci a ODS, kteří všichni mají vždy plnou hubu lidských práv,

:-D ... a budou se komančové hlásit k Romům,Enuitům ,nebo k Laponcům???

daniel 8.9.2008 23:04

Václave

máš pravdu jdu se udat

MaB 8.9.2008 21:58

S tímto názorem pana Vlka zcela souhlasím

a to bez výhrad. Pokud bude sčítání anonymní, OK, jinak se to přesně takto dá zneužít.

Péťa 8.9.2008 19:23

Z vlastní zkušenosti

Bydlím s manželkou a tchyní. Byt je psán na tchyni. A protože jsem kdysi dělal u naší tak úspěšné firmy ČEZ (provozák v elektrárně), elektroměr je psán na mě. Tchyně platí inkaso vč. televizních a rozhlasových poplatků, bez elektr. proudu, já platím trvalým příkazem v bance Severočeské energetice proud. Už před několika léty mi ČT vyhrožovala, že ačkoliv mám elektroměr, neplatím televizní poplatky. Tehdy jsem to vyhrožování ignoroval, nic se nestalo. Takže nyní jsem čekal, kdy po mě televizní poplatky začne ČT vymáhat znova a docela jsem se na to těšil. A nějaká babrácká vymahačská firma mě teď připraví o to, poslat slavnou ČT do p...atřičných mezí. 

Fafa 8.9.2008 17:59

Juro:

A případně konejte tak, aby Vás ta vysledovatelnost nemohla dehonestovat ... ;-)

Juro, to je sice dobra myslenka, ale kriteria se bohuzel s casem meni. Dneska tedy rozhodne nevadi, pokud mne nekdo vysleduje do prodejny veproveho a na predcitani z knih pana Rushdieho. Nekdy za 10 let, kdo vi?

richard 8.9.2008 17:51

Souhlas , autore,

hromadná konkrétní data nesčetných miliónů lidí v rukou státu můžou být zneužita, historie to bohatě ukázala.  A stát, který neměl potřebná data velice rád zjistil jejich nenadálou nezbytnost:))), také historie.

Na druhé straně je ale fakt, že stát a ještě více i město/obec potřebují určitá a s vážnou tváří poctivě vyplněná data, různé ty národnosti, víry, rasy, elektřiny, WC apod jsou věci pro správné fungování nezbytné, ALE není nezbytné, aby byly v archu se jménem, RČ, místy pobytu a  vlastnoručním podpisem Franty Vomáčky, to stát zajímat nemusí, zda je Franta katolík řecký nebo římský, takže dotazníky s dotazem od jazyka po pračku ano, ale anonymní a dělané po obcích ne u všech, ale u statisticky významného vzorku populace.

U nás platí zákon o ochraně osobních dat, to je zase druhá stránka věci: Pod pokličkou totiž také může fungovat cosi, co fungovat nesmí a čemu je nutno tvrdě zamezit. Např. ve Švédsku došlo k zajímavé věci: Parta skinheadů začala ve městě X přepadat homosexuály a Židy v jejich bytech, trefovali se na 100%, poldové zírali, nakonec od přepadených vydyndali údaje o pár známých stejné provenience a poldové u nich v bytech hlídali a čekali. Past sklapla. Poldové se pak zadržených skinheadů zeptali, jakým způsobem si obstarali seznam Židů a homosexuálů ve městě X, dostali odpověď, ověřili ji, ověřili věci okolo a spadla jim čelist. Jeden skinhead zašel na úřad chránící data s žádostí o vydání seznamu Židů a homo ve městě X pro obchodní účely, dostal jej, poldové (ale také tajná služba, starosta, atd.) by například takovýto seznam v žádném případě pod hrozbou propuštění a uvěznění dostat nesměli a lidem na seznamu nesmělo být pod trestem propuštění a uvěznění řečeno, že jejich data vydal úřad chránící data panu Y pro obchodní účely a úředník ani nesměl takovéto žádosti pod hrozbou propuštění a uvěznění odmítnout vyhovět a byl i povinnen zachovat mlčenlivost.

Švédsko 21.století - takže pozor i na díry v zákoně o ochraně dat a činnost úředníků.

pig 8.9.2008 17:44

Dotazníky miluju

hlavně takové, co mají jako první údaj rodné číslo  a další jsou datum narození a pohlaví, kteréžto se dají velmi jednoduše zjistit právě z toho r.č. Dokonce se jeden čas z toho údaje za lomítkem dalo určit i místo narození (okres).

Dr. Chochol Pzeň 8.9.2008 17:15

Vážený autore článku,

napište příště také, který ministr (jeho celé jméno) v březnu 1939 předal tyto informace dobrovolně gestapu, které potom tyto lidi posbíralo od KZG. Nevěřím, že jméno zveřejníte i když je ho jmožno z dobového tisku v archuivech zjistit, tu odvahu nemáte.

vládík 8.9.2008 17:22

Re: Vážený autore článku,

Ale blog si přece klade otázku, kdy se k těm nesmyslným formulářům dostane takový práskačský ministr a bude je potřebovat sviňský režim. Ono je pak jedno, který ministr to byl (chcete zřejmě uvést partaj - ale ono to opravdu nezávisí na partaji, ale na lidech).

Mimochodem - pokud si dobře pamatuji - i ten bolševik považoval za samozřejmé, že jsou dotazníky pro sčítání lidu anonymní.

Archivář 8.9.2008 19:12

Re: Re: Vážený autore článku,

Byl to ministr, který byl dědečkem jednoho z dnešních politiků.

BohousB 8.9.2008 21:58

Jsem zvědavý...

Můžete být tedy konkétní a uvést jméno toho ministra a oč se tehdy přesně jednalo?

Schumacher 8.9.2008 15:49

Popusťe uzdu své fantazii.

V okamžiku vyplňování příslušné rubriky můžete být vyznání jakéhokoli......

Homolka tobolka 8.9.2008 21:03

Re: Popusťe uzdu své fantazii.

...třeba člen Řádu Uctívačů Klausovy tenisové rakety  :-D

Klamm 8.9.2008 15:19

Niečo k potrebe štatistiky

http://www.libinst.cz/stranka.php?id=67

Minutus 8.9.2008 14:47

Plně souhlasím

údaje o ledničkách jsou na Ho... a domy a byty? Máme katastrální ouřady, ne? Náboženství? Stačí udělat "nezávislý" průzkum. Děti? Na co máme matriky? Ostatně, když se digitalizují, nemusí se vůbec dělat sčítání. To minulé stálo 1,5 miliardy! Kč. To by mohlo možná na tu digitalizaci stačit.

Předseda 8.9.2008 15:37

Re: Plně souhlasím

Já ledničku zapřu, eště by mi do ní lezli na lahváče, neřádi! :-P

Jura Jurax 8.9.2008 14:16

K diskutujícím, co se děsí sčítání

Pamatuji diskuze zde na Psu ke ščítání minulému ... psali sem srandovní jedinci, kteří prorokovali nám všem pochmurnou budoucnost pod knutou všemocného státu, připustíme-li, že máme doma počítač a splachovací záchod ... no a léta uplynula a nic. Daň ze zbohatlického luxusu splachovacích hajzlíků aniž PC nikdo nenavrhl - a to tu vládli socani ;-D

honzak 8.9.2008 14:33

Re: K diskutujícím, co se děsí sčítání

Daň ze splachjovacího záchodu se jmenuje stočné. Jeho růst je markantní, že?

vládík 8.9.2008 17:25

Re: K diskutujícím, co se děsí sčítání

Daň z elektroměru také existuje. Jmenuje se poplatek za veřejnoprávní media.

nosál 8.9.2008 17:47

Re: K diskutujícím, co se děsí sčítání

další daň z vody se objevila po zavedení registrace vlastních studní .ještě chcete,milý juristo, tvrdit, že tomu tak není. Tady máte jen několik celkem neškodných přípkladů.

Pavel 8.9.2008 22:18

Re: Re: K diskutujícím, co se děsí sčítání

Nechci být paranoa, ale věřím, že výsledky dostane Janeček aby mohl zpřesnit své vymahače výpalného;-D

Kvetla 8.9.2008 22:55

Re: Re: K diskutujícím, co se děsí sčítání

!!A daň za PC jsou poplatky OSA za nosiče....!!

Jura Jurax 8.9.2008 13:50

Ale to snad ne ...

Jak Vlk píše obvykle vtipně a zajímavě, tak když tenhle článek psal, musel mít úplné zatmění mozku. Tohle je pozoruhodně blbý a nevtipný kec! Dalo by se to vyvracet řádek po řádku, ale škoda práce a času ...

Já bych Vlkovi doporučil, aby se vůbec statisticky zatajil a žádný dotazník nevyplňoval a nejlíp aby se vymazal z evidence obyvatelstva a odebral se žít do zemljanky v hlubokých lesích a z těch vůbec nevylézal a před hajnými, myslivci, houbaři i prostým lidem se obmyslně maskoval ostružiním a jelením trusem ... protože když se proflákne, že jeden existuje, nějaký klacek v případě potřeby se najde vždy. A někdo, kdo bomzne či přičinlivě ohlásí něco tomu jednomu momentálně škodlivého, se najde tuplem.

honzak 8.9.2008 14:33

Re: Ale to snad ne ...

já bych ho nezatracoval, má dost pravdu. Údaje o mé osobě (věk, pohlaví, adresa, zaměstnavatel)a mých dětech mají doktoři, školy, sociálka, vnitro, katastr a bůhví kdo další. Tak ať si to laskavě dají dohormady.

Údaje o majetku možná stát potřebuje (nevím na co), ale jejich zneužití je jasné jak facka - zloději si koupí databázi a jdou najisto. Ke mně ne, těch pár věcí jim za risk nestojí.

sso 8.9.2008 13:24

sankce neberte vaze

posledne taky vyhrozovali, vykaslal jsem se na to, a nic. Jen ten chudak duchodce scitaci komisar to nemohl pochopit a byl z toho nervozni, zrejme byl placeny od kusu..

nofill 8.9.2008 14:27

Re: sankce neberte vaze

Moje řeč, minule jsem se na to taky vykašlal a potom vyhlížel, z jaké strany přijde pokuta a ono nic. Za tři roky to udělám zase.

honzak 8.9.2008 12:39

kdysi jsem

do nějakého nablblého dotazníku v rubrice POHLAVÍ napsal "JINÉ". Systém to sežral.

Jinak souhlasím s tím, aby si stát udělal ve svých věcech pořádek a požadované údaje zjistil z databází již existujících. Protože DŮLEŽITÉ údaje už tam jsou a informaci o tom, jestli mám ledničku stát nepotřebuje. Tu potřebuje výrobce ledniček a jejich prodejce. A ti si to musí zjistit ZA SVÝ!!!

sdf 8.9.2008 12:50

Re: kdysi jsem

s tím vymýšlením si dat do dotazníku to ale člověk nesmí zase moc přehánět, do rubriky vyznání třeba napíšu muslim a další týden budu mít napíchlej telefon.

Sunny 8.9.2008 12:59

Re: Re: kdysi jsem

:-) Toho bych se  u nás nebála. V Evropě je muslim privilegovanou menšinou, dáváme pozor, abychom je neurazili nějakou tou karikaturou proroka a stavíme jim mešity...To spíš v USA začínají být malinko ostražití:-)