23.10.2021 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

PRÁVO: Zákon likviduje osobní asistenci

Dostane se jim zákonné záruky kvalit poskytovaných služeb, získají více finančních prostředků na jejich zakoupení a navíc bude jasně vymezeno, jaké služby se poskytují, a tím snad budou všichni mít také očekávaný přehled a výběr. První dvě věci jsou splněny, ale ta třetí jen zčásti – služby sice jsou jmenovány, ale to je vše.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
nepolitik 10.8.2007 16:43

Autore nemám Vám zazlé Váš pohled na tento problém, ale

je to pohled typického pražáka, kde se nespočetný počet "neziskových" organizací mezi sebou "pere" o "zákazníky" z řad tělesně postižených. Ale ona milý pane není jenom Praha. Ono je spousta jiných míst v republice, kde ti tělesně postižení žijí. Já osobně mám to "štěstí", že žiji ve městě, kde funguje Pečovatelská služba, která mi zajišťuje alespoň tu základní pomoc - vyprání prádla, týdenní úklid domácnosti, velký úklid, nákup i dovoz obědů. Ovšem na úklid chodníku u domu, který na mne připadne jednou za šest týdnů a zvláště pak na úklid sněhu v zimním období si už musím zjednat někoho jiného.Mslíte si, že mi na ten bakšiš co mu dám, napíše stvrzenku? A teď si představte, jak jsou na tom lidé v okolních vesnicích, kde tato služba neexistuje a musejí žádat o pomoc sousedy. Myslíte si, že jim ti sousedi budou např. na nějakou tu lahvinku, bonboniéru či podobný věcný dárek dávat stvrzenku. To si může myslet jen naiva. Pokud se o někoho z tělesně postižených stará někdo z rodiny tak to také něco stojí. Takže myslí-li si někdo, že si tím tito lidé "zvyšuji" životní úroveň, velice se mýli. Většinou to přijde na víc peněz než kolik dostanou od státu. Zvláště u těch, kteří jsou uznáni ve IV. stupni a potřebují 24 hodin péče je to opravdu málo. Takže těm diskutérům, kteří těmto lidem závidí jejich příspěvek, vzkazuji známým sloganem Jiřiny Šiklové: DRŽTE HUBU!!

Realista 10.8.2007 17:48

Každému, kdo si myslí, že postižení rodiče přilepšují a zvyšují úroveň svým dětem..

přeji, aby si to jednou zkusili. Však ono také na ně dojde, zvláště pokud jsou vzdáleni od rodičů tak 50km a více. Pak poznají co taková péče při dnešních cenách jenom benzínu stojí. Samozřejmě pomíjím čas. A přestěhovat postižené z jejich prostředí, kde jsou zvyklí žít je velice složité.:-/ 

Realista 10.8.2007 17:52

Mimochodem spoustu služeb ústavy neposkytují.

jako je ten chodník a jeho úklid, nebo úklid popelnice, vyřizování na úřadech, poštách, nákupy, zalití květin, finanční služby v bance, sjednání oprav bytu a další.

honzak 10.8.2007 18:07

Re: Autore nemám Vám zazlé Váš pohled na tento problém, ale

tak jsem si přečetl diskusi a pravím:"Klobouk dolů před Vámi!" A to o problému trochu vím, táta skončil na vozíku....

Držím Vám palce a po zkušenosti s matkou (totální endoprotéza v 82 letech + několik mrtvicí) doporučuji "neztratné" francouzské hole. Moc jsem je ocenil, když jsem se belhal doma po operaci kolena.