31.3.2023 | Svátek má Kvido


Diskuse k článku

PRÁVO: Třetí den procesu Nagyová-Babiš

Zájem o kauzu Jany Nagyové a Andreje Babiše postupně slábne. Projevilo se to i na dnešním, třetím dnu jednání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Meišner 15.9.2022 7:13

celé je to nesmysl- každý podnikatel se chová prakticky stejným způsobem jako Babiš, a on sám to má po právnické stránce nepostižitelné. můžeme si něco myslet o morálce, ale to je asi tak všechno, co můžeme. takže tak.

F. Navrátil 15.9.2022 7:00

Podle médií je Babiš sprostý obžalovaný, který se ještě cuká, a podle milionověchvilkových aktivistů sprostý odsouzený. Babiš prostě musí za každou cenu z politiky. Pokud nevyjde soud, je tu Rakušanova verze lustračního zákona a pokud neprojde ani ona, je tu ještě korespondenční hlasování.

S. Hejda 15.9.2022 6:55

Pan autor má Babiše rád. To je jasné. Jen nevím, proč to nenapíše jednou holou větou... 😝

R. Langer 15.9.2022 6:54

Nefandí. Ale někteří jedinci to tak nějak nechápou. ;-)

R. Langer 15.9.2022 6:53

Jasně, klidně svobodně projevujte svou slepotu, já vám přece nijak nebráním... ;-D

L. Machala 15.9.2022 6:50

Přesně tak, dříve se pan Jemelík snažil vypadat jako objektivní kritik nešvarů v justici, to co ale vyplodil nyní, je nefalšovaná červená knihovna - "Den ozvláštnil příchod manželů Babišových, vedoucích se něžně za ruce. Pohled na ně působil jako příjemný protiklad k nepříjemným momentům v průběhu procesu. Všiml jsem si, že paní Monika Babišová a obž. Jana Nagyová si jsou typově blízké.";-D

T. Kubín 15.9.2022 6:19

Díky

M. Vinkler 15.9.2022 6:00

Hoďte se do klidu vašnosti, již Descartes řekl "Myslím , tedy jsem."

Každý má právo svobodně projevovat své názory. Tedy až na vás, vy byste za sebe nechal mluvit soud. 8-o

R. Langer 15.9.2022 5:35

Hm, tak "slepý musí vidět"? Já bych to nechal na soudu, co myslíte? Jo, vy jste vlastně slepý, že? ;-D

T. Vodvářka 15.9.2022 5:28

Líbí se mi, pane autore, že vůbec, ale vůbec ani na vteřinu nefandíte obžalovaným.

M. Vinkler 15.9.2022 5:25

Z pohledu obyčejného občana je kauza Čapí hnízdo k zblití.

I slepý musí vidět, že celá sranda od začátku do konce směřovala k tomu sáhnout si grátis na 50M ,a to v rozporu s dotačními podmínkami.

Babiš i s Mončou by měli ochutnat chládek vězeňské cely.

Na straně druhé justice není totéž co spravedlnost, a chápu, že soud musí shledat prokazatelné porušení zákona. S ohledem na de facto nevyčerpatelné finanční zdroje A.B. , smečku kvalitních advokátů a znalců to vidím na jeho vítězství. Sice přes odvolací soud , ale vyjde mu to.

To je rozdíl mezi bohatým a chudým, chuďas by už dávno seděl.

P. Hatina 15.9.2022 1:37

Tedy děkuji za dosti podstatnou informaci že šlo o "..podpis na listině s potvrzením o přijetí akcií".

Protože, to zase není tak bezvýznamný akt, tohle byly akcie na doručitele. Tudíž, Babiš junior akcie převzal, stal se tím spoluakcioonářem,.. Ale co to značilo když nepřevzal, to by zase měl vysvětlit slavnému soudu nějaký znalec přes kapitálové právo.

Když navíc všichni ostatní příbuzní, ti další spoluakcionáři, použili právo nevypovídat, tak ti k tomu neřeknou ani slovo.

A proč je to tak strašně důležité, protože od začátku a po celých asi 6 let co se to vyšetřování vede, ten popis průběhu byl v tom, že Babiš senior ty akcie rozdělil mezi své příbuzné . Což ostatně popisuje i poměrně známá publikovaná podrobná zpráva OLAF z EU.

Ale jestli by se snad soud pokusil "zkrátit frontu" tím že by vyšel z předpokladu že Babiš senior ty akcie nechal a podpisy příbuzných padělal, tak by to bylo pro Babiše dosti zlý.

Tudíž, ten páteční výslech Babiše jr. bude velice důležitý.. A dá se čekat že Babišovi advokáti se do něj pěkně pustěj.. Což je i možná důvod, proč tam ani Babiš st. ani nebude..aby mu pak nebylo synáčka líto...

A. Dudík 15.9.2022 0:42

PANE JEMELÍKU PIŠTE !!! Chceme být objektivně informováni.

;-O;-O;-O

T. Kohout 15.9.2022 0:21

Dělá to na mě dojem, že tento proces by bylo nejlepší co nejdřív "odhoukat", ať si Milion chvilek a pan Fendrych (a pan Hvížďala...) povídají, co chtějí. Každý si může blouznil dle svého vkusu, pokud to nepřekročí všeobecně přijatelnou laťku, tj dokud např. nevyhrožují šibenicí.