16.1.2021 | Svátek má Ctirad


Diskuse k článku

PRÁVO: Rittig znovu zadržený a propuštěný

Policie v pátek provedla monstrakci, při které kromě Rittiga zatkla dalších devět lidí a všechny obvinila z praní špinavých peněz a tunelování. Státní zastupitelství mělo 48 hodin na to, aby požádalo soud o uvalení vazby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Plzák 30.9.2014 10:45

Re: Proč to vůbec psal?

Kde je ta zřejmost, že Rittig je zloděj?

Pokud mu někdo umožni brát vysokou provizi za tisk jízdenek, tak je blb a možná i zločinec někdo jiný.

J. Svoboda 30.9.2014 11:37

Re: Proč to vůbec psal?

Pane Plzáku, možná vás Rittig ve tom soukromém leztadle i sveze.

F. Ogáv 30.9.2014 13:39

Re: Proč to vůbec psal?

Proč by měl pan Rittig vozit pana Plzáka v letadle? Většina diskutujících je zaslepena nebetyčnou závistí. Vvšichni píšete, že pan Rittig je zloděj. Někteří prohlásí, že: "Že je Rittig zloděj je zřejmé. Na byt  si asi nevydělal šéfováním samoobsluze." Autor ví jak, ale neřekne.Nebo: "Dokázat vinu zloději .... je asi docela snadné,

proti dokazování viny Rittigovi, který provádí velice sofistikovanou

trestnou činnost, ....."

Autor takového zvratku dovede tu sofistikovanost pochopit, ale nekoná. Co má udělat? Běžet na VB a udávat,udávat. Pan Rittig dobrovolně odevzdá pas, který je mu poté vrácen, Pan Rittig neprchá z republiky, sám se Veřejné bezpečnosti hlásí, Pan Rittig si z VB a SZ dělá p...l. Po revoluci i v podnikání se dodržovalo: Co není zakázáno, je povoleno. Teď to však je jinak, také je už jiný režim. 100 krát opakovaná lež se stává pravdou (Goebels). Když polovzdělaný novinář bude rok tvrdit že Rittig je lump, tak mu všichni věříte a Pan Rittig se baví. Měli jste se lépe ve škole učit a bavili byste se také. Když jste tak všichni chytří, proč exaktně nedokladujete Rittigova zvěrstva? Udělejte to a národ si oddechne.

Když vám někdo nabídne provizi, řeknete? To já nemohu přijmout, to je moc, dejte mi dvacetkrát méně. ??

J. Svoboda 30.9.2014 15:25

Re: Proč to vůbec psal?

Pane Ogáve, ten váš nebetyčně nemsyslný blábol zaslouží pozornost. Ale pozornost doktorů lidských duší.

Je velký rozdíl mezi tvrzením, že trestná činnost je sofistikovaná a jejm, pochopením. Tento stav způsobily naše dosavadní politické elity, jež záměrně nedaly vyrůst policejním odborníkům, schopným vědět, co to vlastně a sofistikovaná činnost je a jak na ní.

Vy jistě víte o obrovských daňových únicích na LTO za kralování soudruhů Dlouhého, Kočárníka a potažmo Klause. Máte věrohodnou odpověď na otázku, proč se to tehdy nevyšetřovalo a ani nevyšetřilo? Národ si těžko může oddechnout, když byl po léta dušen i s policií?

Když mi někdo nabídne provizi, bránit se rozhodně nebudu. Jen by mě dost zajímalo, kteří úředníci na finančních úřadech o těch provizích vědí.

K. Luboš 30.9.2014 12:48

Zločinci jsou...

...oba dva.

V. Ondys 30.9.2014 8:59

:))))))))) Nějak to udělej!

Připomíná mi to normalizaci, když jsem jako řemeslník dostal úkol v práci, nebyl jsem na něho řádně vybavený nástroji a materiál jsem taky musel většinou pokoutně získat vzhledem k tehdejšímu :)))))) úžasnému plánování ze strany nadřízených soudruhů, na moje námitky, že jsem tu jen od toho, abych dobře odvedl svůj podíl na společné spolupráci za socialistické kapesné, jsem zásadně vždy z jejich strany sklidil nevoli, jak jsem rušivý element v celkem pro ně :)))))) pohodlném zaměstnání. Jinak to byla vždy hrůza v porovnání s tím, jak se k jiným ve stejné pozici chovali venku za ostnatým drátem s lidovými pohraničníky, kde to řídili :)))))) nelidumilní kapitalisté po tom, co jsem se sám osobně přesvědčil, na rozdíl od jejich u nás vždy výhodnějších :))))))))) představ. :)))))))) To naše neochvějně socialistické přerozdělování s horlivými úderníky na nejvyšších ani nemůže nic jiného přinést.

V. Ondys 30.9.2014 9:08

Re: :))))))))) Nějak to udělej!

nejvyšších místech

K. Luboš 30.9.2014 8:17

Zlatý komunisti!

Tak ti dostali Rittiga do basy jednadvě. Zdefraudoval půl mega a hned šel bručet. Současné dění mně utvrzuje v názoru, že slovo demokracie je ekvivalentní slovu bordel.

Z. Švrček 30.9.2014 9:38

Re: Zlatý komunisti!

Aslovo komunismus je tedy zrcadlově ekvivalentam slovům pořádek, čestné chování, neúplatnost a klid na práci, ano???

K. Luboš 30.9.2014 11:53

To z toho vůbec nevyplývá!

Všichni chceme žít svobodně, ale když míra bordelu přesáhne jistou únosnou mez, pak vyvstává otázka, zda část svých svobod neobětovat a nepřiklonit se k nějakému autoritativnějšímu režimu. Jako Němci ve 20. letech... Anebo jako Chilané v roce 1973... Anebo jako Rusové k Putinovi...To však „demokrati“ nikdy nepochopí.

Ale uznáváte , že komunistí by se s takovým hajzlíkem jako Rittig vypořádali raz dva?

L. Novák 30.9.2014 17:58

Re: To z toho vůbec nevyplývá!

Co je to "míra bordelu"? Znám komunistu, pro kterého je bordel synonymem pro svobodu...

J. Bruner 30.9.2014 3:37

všc je v tom,že

policie a st.zástupci si vytvořili vlastní katalog, který se liší od zákonů této země a podle něho obviňují a zatýkají. Soudy ovšem postupují podle zákona a zde vzniká rozpor. Každý, kdo žádá hned zavřít, by si měl uvědomit, že zvůle prokurátorů velmi snadno může dopadnout i na něj.

Jde o jasné zneužití moci neboť již od antiky platí "ultima ratio", tedy trestní postup až jako poslední.Před ním se musí v občanském sporu prokázat nezákonný postup a teprve poté může nastoupit trestní řízení. Dopravní podnik dobrovolně sjednal cenu jízdenek a pokud s tím akcionář (město Praha)nesouhlasí, nechť škodně stíhá toho, kdo smlouvu za dopr.podnik podepsal.

P. Lenc 30.9.2014 7:25

Re: všc je v tom,že

Přesné, souhlas.

I. Schlägel 30.9.2014 7:47

Re: všc je v tom,že

Jste si jist, že české soudy vždy postupují v mezích zákona? Tak to Vám tu jistotu závidím.

J. Sixta 30.9.2014 7:50

Re: všc je v tom,že

Máte téměř pravdu. Dopravní podnik sjednal nové dodávky a ceny jízdenek. Ale ne úplně "dobrovolně", ale teprve poté, co byl upozorněn UOOZ na nutnost nového zabezpečení. I když jízdenky z Neograph byly lepší než jízdenky používané v celé ČR (to ale přestalo od nových dodávek od Státní tiskárny cenin v r. 2012), náklady na tisk jízdních dokladů (tedy jízdenek) se snížily o 23%. Nevím jak vám, ale mně to připadá dostačující.

Informace jsou k dispozici tady: http://kauzydp.webnode.cz/news/neograf/

F. Lesniak 30.9.2014 1:14

Tak to zase Rudolf objevil Ameriku,

že se musí každému prokázat vina. Osobně si myslím, že jsou tu pouze dvě varianty. Buď je soudce podplacený nebo policajti odvedli mizernou práci. Obě varianty jsou v naší kotlině možné, tak se nechám překvapit.

J. Sixta 30.9.2014 8:01

Re: Tak to zase Rudolf objevil Ameriku,

Mizernou práci? Možná máte pravdu. Ale co když to není jejich mizernou prací, ale tím, že se nic nestalo?

U Oleo Chemical si aspoň dali tu práci a předstírají daňový únik, který je pro Borgulu škodou. U jízdenek, kde není možné srovnávat kvalitu a tedy ani cenu v čase a místě, si pomáhají postavením všech jízdenek na stejnou úroveň. Tedy pokud třeba v Pardubicích měla 4 ochranné prvky a tiskla se v jedné variantě, v Praze jich bylo víc než 10 a variant provedení asi 20. Škodou tedy je prostý rozdíl ceny jízdenky v Pardubicích a Praze. To, že DPP měl unikátní papír, kdežto ostatní DP používají běžnou

produkci neceninových papíren, je zcela pod rozlišovací schopnosti

orgánů.

B. Mrázek 30.9.2014 8:19

Re: Tak to zase Rudolf objevil Ameriku,

Máte to hodně jednoduché. Podplacený soudce, nebo špatná práce policie. A lidový soud může ihned vynést rozsudek.