12.8.2022 | Svátek má Klára


Diskuse k článku

PRÁVO: Předpoklad viny

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Antonín Hrbek 15.2.2007 13:24

Re: Re: Dvojí metr

Stále jste poněkud pozadu. Grosse již podruhé policisté odložili, takže je stále před zákonem čistý, ale někdo má stále snahu to obnovovat. To je překvapení - viďte. Jinak, pokud si pamatuji, tak ani pan Kalousek, ani pan Tlustý své pašalíky nikomu nedoložili. Jenom Gross byl tak pitomý že se nechal nachytat a kecal.  A ono mít peníze, třeba nedoložené, není za určitých okolností beztrestné. Finančnímu úřadu totiž nesmíte zatajovat příjmy.

František I. 15.2.2007 17:24

Re: Re: Re: Dvojí metr

Bohužel, pro vás, sockomoušky, oba jmenovaní vše doložili, a to tak, že ani Grosstapo jim nic nedokázalo, přes všechny odposlechy. Pan Gros je před zákonem zatím čiský, přestože nedoložil nic.

Vocílka 15.2.2007 20:00

Re: Re: Re: Re: Dvojí metr

Panu Kalouskovi dal peníze jeho později zavražděný švagr. Není co vyšetřovat!

noragh 16.2.2007 16:20

Re: Re: Dvojí metr

no, nevím, zdali je naše policie čadská. Většina našich policistů snad nepochází z ČADU, tedy africké republiky či čeho, co se zove ČAD. Ale čacká, jakože statečná a vůbec celkově sqělá a tak-naši čačtí hoši) být i může - když bohové dopustí i motyka spustí.

ping 15.2.2007 9:30

to jsou kecy

Rv

Plzák 15.2.2007 9:26

Nepodíval by se někdo?

Od kud vůbec pan Obst doktorát má? Jen tak, pro sichr.

Plzák 15.2.2007 9:25

Taky jedna vada systému.

V Čechách neexistují finanční soudy a soudci, kteří věci rozumí.

Ti 15.2.2007 1:38

Státní zástupce Radim Obst

Přečetl jsem si knihu "Vladimír Hučín, není to o mně, ale o nás", V knize je popisován státní zástupce Mgr. Radim Obst  jak účelově sabotuje rehabilitační řízení Vladimíra Hučína ve věci protikomunistického odboje. Také je tam zmínka o jeho provázanosti na někdejšího náčelníka přerovské StB Blahetu, který zřejmě ještě stále má důvěrné styky s rodinou Obstových. Je skutečně podivné, že takový státní zástupce pracuje na kauze Jiřího Čunka. A vůbec, že to má na starosti Státní zastupitelství v Přerově, které je dokonale profláknuté kauzou Hučín. Kniha o Hučínovi tím získává jiný rozměr.R^

dlab 15.2.2007 7:23

Re: Státní zástupce Radim Obst

Já jen doufám, že Obst u Čunka šlápl už konečně do měkkého a bude jej to konečně stát víc než je schopen zaplatit.;-)

Rudolf 15.2.2007 0:48

Snaživ se něco vyšetřit

především bych se podíval do účetnicví firmy, která pana Čunka upláceti měla. Protože jde o obchodní firmu, měla by mít v účetnicví založeno, jak s penězi, vybranými v bance naložila. Nepatří mezi problémy, obstarat si výdajové pokladní doklady. Půl milionu se ani ve velké firmě nedokáže jen tak ztratit. Příjemci peněz převzetí jejich museli nějak potvrdit, jinak by berňák začal už při prvém daňovém přiznání po výběru těch peněz pěkně vyskakovat. A tady o žádnou velkou firmu nešlo.

Pepino 15.2.2007 1:49

Re: Snaživ se něco vyšetřit

Kde jste na to přišel, že ani ve velké firmě atd a co 500 melounů poslaných do Švýcar? A u za penízky odjel i ten, cosi je tam poslal. U nás je možné všechno!

Pepino 15.2.2007 1:52

Re: Snaživ se něco vyšetřit

opravuji : A už za penízky....

Rudolf 15.2.2007 2:47

Re: Re: Snaživ se něco vyšetřit

Chudáku/ čko Pepino. Vy jste asi nikdy nevedl/a účetnictví. Je pravda, že k zametání dvora, chození pro podporu či ke sledování masmédií toho netřeba. A taky pravda, že policisté tomu obvykle nerozumějí a proto přibírají různé "znalce" k vysvětlení, kolik že to je 1+1.

Vocílka 15.2.2007 10:24

Re: Re: Re: Snaživ se něco vyšetřit

V té firmě by museli být padlí na hlavu,kdyby k takovému výběru neměli připravený doklad o tom co s nimi udělali. Existovala a možná i existuje spusta "firem", které umí vystavit faktury i přijmové doklady na nějaké služby a větší část peněz vrátit. Jak to dělají to netuším, pravděpodobně pomocí "daňových rájů".

loula 15.2.2007 7:56

Re: Snaživ se něco vyšetřit

Po pravdě řečeno, také nechápu, proč policajti v první řadě nevletěli  do té firmy a nezabavili pokladní deník. Tam by museli zjistit, zda těch půl milionu bylo zapsáno do příjmu pokladny a posleze by tam musely být záznamy, jak se z těch peněz čerpalo. A stačí si ověřit dvě, tři položky výdajů z těch půl milionu, a pokud by se potvrdily, tak obvinění Cunka stojí na vodě. A tak se ptám: prověřili policajti ten pokladní deník nebo ne. Zatím jsem to nikde neslyšel.

Haui1 15.2.2007 8:38

Re: Re: Snaživ se něco vyšetřit

Tady nejde o firmu, ale o potopení Čunka za každou cenu.;-(

RZ 15.2.2007 9:21

Re: Re: Snaživ se něco vyšetřit

Peněžní deník! V pokladním deníku jsou pouze pohyby v hotovosti, v peněžním deníku jsou všechny. (Zjednodušeně řečeno.) Jinak s Vámi zcela souhlasím.

mtoreno 15.2.2007 9:36

Re: Re: Re: Snaživ se něco vyšetřit

účetni deník, když už

RZ 15.2.2007 9:55

Re: Re: Re: Re: Snaživ se něco vyšetřit

Tak jo, v slangu se používá, správně je účetní. Peněžní zůstal v daňové evidenci.

třetí 15.2.2007 10:38

Re: Re: Re: Re: Re: Snaživ se něco vyšetřit

No dobrá, ale pokud nebudou mít výdajový doklad podepsaný Čunkem, nic mu nedokáží. Vsadil bych deset tisíc na to, že případ bude odložen i když jsem přesvědčen, že Čunek mlží. Je tu vyšší zájem.

Vocílka 15.2.2007 11:39

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Snaživ se něco vyšetřit

Výdajový doklad podepsaný panem Čunkem? Spadl jste snad z višně naznak? Pokud panují v té firmě jen trochu normální poměry, tak je výdej těchto peněz z pokladny doložen množstvím dokladů na poměrně malé částky. Tudy cesta k důkazům nevede. Policie má jedinou šanci a to získat nějaké, pokud možno důvěryhodné svědky. Sekretářka obviňující pana Čunka ze sexuálního obtěžování takovým svědkem není. Předpokládám,že případ bude pro nedostatek důkazů odložen. ale pachuť zůstane. A samozřejmě se kdykoliv později může nějaký "svědek" objevit. Domnívám se,že za stávajících okolností nelze prokázat jeho vinu, ale ani nevinu. Musí tedy platit presumpce neviny. Nikdo totiž není povinen prokazovat,že nekrade - dokazovat krádež musí orgány činné v trestní řízení.

Sokratés 15.2.2007 21:08

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Snaživ se něco vyšetřit

Ale pane Vocílko, žena obviňující muže ze sexuálního obtěžování že je nedůvěryhodná?! Všichni se tu rácháte ve spekulacích mohl-li Čunek  ty peníze vydělat, nebo nemohl. Kardinální důkaz proti Čunkovi je přece jinde! Copak neumíte číst?  Urbanová uvedla do protokolu, že 9. února 2002 vyslechla telefonický hovor Čunka s majitelem firmy kde mluvili o penězích, které měla z banky vyzvednout paní Hurtová a odnést Čunkovi. A teď pozor! Policie zjistila, že skutečně 9. února 2002 firma Reál vybrala z konta 499 000 Kč. Odkud se to paní Urbanová mohla dovědět, když ne od samotného pana Čunka!!! To je věrohodná indicie jako hrom. Že se s tím před ní chlubil to je normální, když ji chtěl "oslnit" jaký je formát. Tenkrát zřejmě byly jejich vztahy důvěrnější. Možná, že pan Čunek vědom si své vsetínské nepostižitelnosti zašel ve svých "nárocích" příliš daleko. To se stává dost zhusta.

Sch. glosátor 15.2.2007 10:20

Možná, že trestní stíhání bude zrušeno nebo zastaveno.

Ale mezitím už Čunek bude odstraněn z politické scény. Možná, že jde o to jediné. Opožděné trestní oznámení je vždycky podezřelé. To znám.  Několik let neúspěšně vedený civilní spor a pak přijde osvícená myšlenka, že to byl od podvod od samého počátku. A když ne podvod tak zpronevěra, a když ne zpronevěra, tak poškozování věřitele, zvýhodňování věřitele, poškozování cizích práv, na co jen pomyslíte. Pozoruhodné je, jak se občanská statečnost a péče o veřejný zájem probouzí právě v okamžiku, kdy něčí hvězda stoupá. Sekretářka se náhle rozpomene na něco co se stalo před lety. Ono ji to, chuděru, tak trápilo a nemohla se odhodlat, že. A že to přišlo právě v době, když Čunek se stal známým pro svůj razantní postup vůči dlužníkům nájemného ? Nad něčím podobným  ve Spojených státech jsme  se smáli a netušili, že nákaza podobnými manýry se dostane až sem.

třetí 15.2.2007 11:22

Re: Možná, že trestní stíhání bude zrušeno nebo zastaveno.

Tak to vidíte a to má pan Čunek ještě štěstí, že na něj paní Urbanová nevytáhla harašení. S tím by v USA jistě pohořel.

VL 15.2.2007 12:20

Re: Re: Možná, že trestní stíhání bude zrušeno nebo zastaveno.

Možná, že jeho hlavní problém je v tom, že ji "sexuálně neobtěžoval" a dotyčná to bere jako osobní urážku.

kopec 15.2.2007 0:40

ziram

ze to uverejnilo pravo , tomu se da uverit, ale kdo rediguje tento platek, ze sem pusti takovou kojzarovstinu?

Pepino 15.2.2007 0:36

Jeden se diví.

 Je důvodem ke stíhání p. Čunka jeho raketový vzestup v politice, nebo ten půlmilion? "Investigativní novináři" píší a mluví o půlmilionovém úplatku, vzal nebo nevzal? Zajímavé je, že je nezajímá třeba, kde vzal p. Starka osm melounů na kauci. Že není ministr a vicepremiér? Ale snad jde o peníze, nebo ne?

Rudolf 15.2.2007 0:52

Re: Jeden se diví.

A co takhle stíhat ministry, kteří neudrží státní rozpočet v zákonem daných mezích? Zadlužíš stát - běž si sednout!

třetí 15.2.2007 11:24

Re: Re: Jeden se diví.

Správně. Státní rozpočet je také schvalován jako zákon. A jeho nedodržení by mělo být alespoň pro premiéra ( předkladatele) trestné.

jirka.s. 15.2.2007 17:03

Re: Re: Re: Jeden se diví.

 A už máš napečené buchty pro Zemana, Špidlu, koloťuka a velkohubého?