Středa 10. června 2026, svátek má Gita
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

PRÁVO: Pomohl chytit zloděje, který ho okradl…

Stát dělá všechno pro to, aby svůj monopol na ochranu neztratil. Ačkoli nestíhá a z logiky věci přichází řešit až "po", dostanete flastr, když si pomůžete sami. Také pomáhat si navzájem má své meze.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

ZR

Z. Rychlý

25. 4. 2012 23:34
Přitom tomu úředníkovi stačilo,

aby nekonal, když ho k tomu nikdo nenutil. Naopak, když má konat (např. kvůli bulváru), tak nekoná, ač třeba vyzván. Absurdistán.

0 0
možnosti
JK

J. Kanioková

25. 4. 2012 19:32
Ta ochrana hajzlíků mě děsně štve, to je naprosto proti zdravému rozumu...

Mám doma desku s p. Menšíkem, kde vypráží jeden svůj zážitek, v němž popisuje tehdejší způsoby. Říká tam - že kdokoliv něco provedl a prolátlo se to, noviny to napsaly naprosto na plné pecky - pan ten a ten, adresa ta a ta, majitel firmy či obchodu tam a tam, provedl to a to. Absolutně bez obalu, úcty, předpos.anosti.

A bylo! A tu ostudu mu už nikdo neodpáral !

Tak proč se to nesmí dnes? Hnusná politická korektnost !!!

0 0
možnosti
FV

F. Vítek

25. 4. 2012 20:32
Re: Ta ochrana hajzlíků mě děsně štve, to je naprosto proti zdravému rozumu...

Zločinec pomáhá státu držet své ovčany ve strachu a stát tím posiluje svoji "neomezenou" moc nad životy a osudy lidí. Problém je, že většina lidí se ani nechce postarat o svoji ochranu sama a raději spoléhá na to, že je zákon a policie je nějak ochrání. Což je samozřejmě velice naivní, ale čím stát vydává více zbytečných zákonů, tím více mají tihle naivní ovčani pocit, že je zase o kus více chrání :-( Jsou zdokumentovaní i tupci, kteří tomu věří i po několikrát opakované negativní zkušenosti ... ale to už je pak snad spíše diagnóza pro psychiatra :-(

0 0
možnosti
LD

L. David

25. 4. 2012 17:10
Jak typické pro bezprávní prostředí v naší drahé vlasti.

Mohl bych také vyprávět . . . .

0 0
možnosti
JT

J. Tachovský

25. 4. 2012 14:37
Pokute se muze pomerne uspesne branit zalobou

0 0
možnosti
PS

P. Schuh

25. 4. 2012 12:30
Pár otázek

Nebylo by demokratické tento trapný zákon zrušit nebo upravit pokud si to většina občanů přeje ? Nebo bude parlamentí mafie dále chránit zloděje, podvodníky a vrahy ? 

0 0
možnosti
RL

R. Langer

25. 4. 2012 11:15
Jo, a samozřejmě

zveřejnit na internetu fotku a všechny ostatní nacionále toho úředníka, pochopitelně anonymně, abychom věděli, kteří státní zaměstnanci mají v popisu své práce za naše peníze chránit zloděje. I když se možná stačí podívat na stránku "kontakty" daného úřadu. ;-)

0 0
možnosti
JJ

J. Jehlík

25. 4. 2012 10:59
Úřad na ochranu lumpů

Kdo může chránit zloděje? Zase jen zloděj. Neokrádá snad tento úřad děti,důchdce,invalidy apod. Nebo,že by si na sebe vydělal?

0 0
možnosti
RL

R. Langer

25. 4. 2012 10:57
Facebook

není veřejný prostor, jsou na něm pouze přihlášení uživatelé. Možná bych zvolil obranu tímto způsobem.

0 0
možnosti
RL

R. Langer

25. 4. 2012 11:03
Re: Facebook

Případně bych tvrdil, že zloděj s vystavením fotky souhlasil, když jsem to za ním křičel jak utíkal s lupem, že ho vystavím na FB. Bude to tvrzení proti tvrzení...

0 0
možnosti
JS

J. Schwarz

25. 4. 2012 10:36
Tak podle právního názoru

"Úřadu pro ochranu osobních údahů" mohu být pokutován, pokud vystavím na facebooku třeba fotografii z Velké ceny. Protože na ní bude sposta lidí, co se zveřejněním nesouhlasili. ztím ale v podobných případech úřad zatím nezasahoval. Zatím. Pokud ovšem úřad  zbystří pozornost až poté, co bude na fotografii vidět jak někdo druhého právě zastřelil, někoho škrtí či krade auto a začne chránit práva právě onoho pachatele, je něco špatně, takový úřad je třeba zrušit a jeho úředníky vyhnat na Sibiř!

0 0
možnosti
MM

M. Moravcová

25. 4. 2012 12:10
Re: Tak podle právního názoru

A co těch nedobrovolně, bez souhlasu zveřejněných šmíráckých fotek v novinách, v televizi. Podle mně je úřad samý prachy, pokud tedy vybírá i v těchto případech pokuty.

0 0
možnosti
JV

J. Vintr

25. 4. 2012 9:08
Úřad na ochranu

je jednou z mnoha ze zcela zbytečných státních institucí, jejichž jediným posláním je poskytnout teplá, dobře placená místa různým kamarádům a případně také posloužit jako prostředek na nějaký jiný způsob tahání peněz z erární kasy. A když už tento úřad "zaměstnává" úředníky, musí tihle úředníci občas něco podniknout, aby se neukousali nudou. Nejlépe něco zakázat, nebo někoho poj@bat ....

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz