20.1.2022 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

PRÁVO: Pojišťovny plní, nebo sponzorují?

Občas se objevují případy podvodného vymáhání hrazení pojistných událostí, čemuž se pojišťovny nejen efektivně brání, ale často takové případy přetřásají i v tisku. Už málokdy se ale hovoří o případech, kdy pojišťovny všemožně vzdorují proplatit pojistnou událost i za cenu bezostyšných postupů vůči pojištěncům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Koutecký 13.12.2017 18:07

Získal jste zkušenost,

váženy dr.h.c., a ta je k nezaplacení. Přichází nový ministr zdravotnictví a s ním přichází nápad na složené zdravotní pojištění. To spočívá v tom, že vedle povinného pojištění placeného srážkou ze mzdy, či příspěvkem státu, si občan zaplatí ještě pojištění u komerční pojišťovny. No, a Vy už víte, jak se asi taková pojišťovna zachová, až Váš ortopéd usoudí, že potřebujete třeba totální endoprotézu kyčelního kloubu. Jelikož je to drahý výkon, ale bez něj to dost bolí, tak už, na základě současné zkušenosti, budete vědět, že by Vám nezbývalo než zaplatit cash,na což asi mít nebudete, nebo časem přestat chodit. Jelikož jste emeritus a bývalý sportovec, tak potřeba takové operace je tedy dost pravděpodobná. Nebudete tedy raději platit jen povinné minimální komerční pojištění, nýbrž raději nějaký x-násobek té částky. A když to udělá nějaký ten milion občanů, víte jak vzrostou zisky pojišťoven a tím i naše HDP a příjem z daní? Možná dost na to, abychom zdvojnásobili náklady na zbrojení, jak požaduje NATO. A to je prima, ne?

I. Novák 13.12.2017 14:43

To musíte být pojištěn proti pojišťovnám.

Jenže ta se chová stejně, takže i proti ní se musíte pojistit. Jenže ... . Je to něco jako desetinná část Ludolfova čísla.

J. Schwarz 13.12.2017 13:58

K institucím

a pojišťovnám zvlášť mám velikou nedůvěru a proto jsem odpůrcem jakýchkoliv povinných pojištění s výjimkou povinného ručení, které je ochranou druhé strany před škodou vzniklou z viny nesolventního účastníka provozu. Všechna ostatní "pojistná" by měla být - právě kvůli popisovanému chování pojiš ́toven - dobrovolná. I zaměstnanci pojišťoven jsou jenom lidi a jako takoví rádi vyhoví různým kamarádům a známým, naopak pokud to formální pravidla alespoň trochu umožní tak zamítnou nároky pojištěnců neznámých či nedisponujících okruhem vlivných přímluvců. Pojištění je většinou vyhazováním peněz, stojí za to si leda pojistit domácnost a zajistit se tak proti nárokům vyplavených sousedů... Pokud sousedy nemáte, je pojištění zbytečné.

A. Alda 13.12.2017 10:21

Cílem pojišťovny není platit,

ale inkasovat.

R. Langer 13.12.2017 13:05

Re: Cílem pojišťovny není platit,

Asi tak. :-(

J. Lepka 13.12.2017 13:41

Re: Cílem pojišťovny není platit,

Teda slovy P.G.Wodehouse : "soukromokapitalistický podnik orientovaný na tvorbu zisku".

Akorát že to dřou bez nože.

M. Malovec 13.12.2017 9:25

Na otázky se neptejte,

otázky pokládejte a ptejte se na odpovědi.

I. Pujman 13.12.2017 7:40

takových případů přibývá

osobně znám případ paní Irvingové, dcery pana generála Irvinga, pilota 311.perutě RAF z války, která byla sražena na křižovatce jiným řidičem, se stoprocentní vinou prokázanou onomu řidiči. Ležela deset dnů v komatu, má trvalé velmi vážné následky, přišla o práci, o příjem, má minimální invalidní důchod a protože není například cikánka, nedostává od státu žádné další dávky. Takže nakonec v důsledku toho přišla v exekuci o dům po tatínkovi s památníkem na něj jako na hrdinu druhé světové války. A Podnikatelská pojišťovna, která měla plnit na základě povinného ručení onoho řidiče, co to zavinil? Už několik let se soudí o výši náhrady škody, tj. nic kromě symbolické úvodní náhrady nikdy neplnila, s tím, že ve skutečnosti vše jen oddaluje a čeká, až paní Irvingová na následky zranění zemře, což je bohužel poměrně dosti pravděpodobná možnost.

A. Alda 13.12.2017 10:24

Když chcete od pojišťovny něco získat,

musíte v ní mít kámoše.

R. Langer 13.12.2017 13:05

Re: Když chcete od pojišťovny něco získat,

Proto nemám pojištěného NIC, a nikdy mít nebudu.