17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

PRÁVO: Nezákonnost povinného covidového očkování

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch nařídil povinné covidové očkování vyhláškou č. 466/2021 Sb. v rozporu se zákonem č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vorlický 20.12.2021 12:48

Soudy neudělaly vůbec nic . . .

Je to dílem i proto, že se to na nich nikdo nechce. Pan Koudelka sice, a jistě správně, popisuje v zemi teoretický právní stav, a dává to obecně i smysl. A je dobře, že poukazuje na to, jak by to správně mělo být.

Vypadá to tedy, že složky moci výkonné porušují zákon. Kde je policie a kde je státní zastupitelství? Pakliže státní instituce nemají snahu plnit své povinnosti, jsou všechny úvahy o Ústavě a zákonech skoro o ničem.

J. Vintr 20.12.2021 13:17

Mýlíte se, na soudy bylo podáno mnoho žalob. Ale kromě několika bezzubých rozhodnutí, která navíc nebyla vůbec vymáhána, neudělaly soudy proti obludnému porušování zákonů a lidských práv vůbec nic. Jen za trestné činy podněcovaní nenávisti vůči skupině osob a šíření poplašných zprav by mohly jít do tepláků stovky politiků, jejch rádců a prestitutů. A obzvláště závažným trestným činem je diskriminace skupiny osob, kterým je nadevší pochybnost zavedení omezení pro neočkované občany.

J. Vorlický 20.12.2021 14:59

Dobře, mýlím se.

V tom případě však, pakliže složka moci výkonné si vynucovala pokutu (třeba tak, že řekla někomu, že musí zaplatit; ono by vlastně stačilo dokázat, že ta složka to dala občanům nějak na vědomí, de facto vyhrožovala pokutou) na základě vyhlášky, nebo vládního nařízení, o kterém bylo následně soudem rozhodnuto, že nebylo obecným projevem zákona (tedy v rozporu se zákonem) se nutně jedná o trestný čin, ČL.2(4) Ústavy. Potom, bez dalšího, je třeba jen najít a obžalovat tu úřední osobu, která je zodpovědná za vymáhání pokuty a potrestat. Má-li pan Koudelka ve svém tvrzení pravdu, pak vše v souladu s českým právem.

Nezaznamenávám, že by takové jedno soudní řízení proběhlo nebo probíhá. Nejviditelnější trestný čin (aspoň v pokusu) v této věci pak myslím spáchal pan Arenberger, jako ministr zdravotnictví, když prohlásil, že občanům uloží povinnosti jakousi svojí metodikou?!

J. Vintr 20.12.2021 16:20

Bohužel je u nás právo v posledním roce a tři čtvrtě mnohokrát beztrestně pošlapaváno jak politiky, tak státními úředníky a jinými zaměstnanci. Znamená to fakticky, že už nežijeme v právním státě a od politiků, kteří ty zákony porušují, se nedá čekat, že se budou snažit o obnovu právního stavu.

J. Vorlický 20.12.2021 17:26

Pravda, nevypadá to dobře. Nicméně o nápravu se musíme starat hlavně my občané, neboť nám má sloužit.

J. David 20.12.2021 6:32

Jsem ročník 1950, takových "vocasů" a jejich dienstreglamá jsem zažil přehršel. Všici se zaštiťovali "veřejným blahem", ostatně i francoužští osvícenci, typu Robespiera, gilotinu velebili, jako nástroj "výboru veřejného blaha". Víte, asi jsem starý zpozdilec, ale když slyším, jak někdo bdí nad mým "blahem", začínají mi řachtat patrony v tezorové almaře, a já se budím. Jsem 60+, prý se musím nechat "vopíchat", není to znásilnění dle § 241, tr.z.? Rád se nechám poučit. Nu, byl mi lékařem doporučen Pfizer, bon, na rabies jsem byl očkován ověřenou vakcínou Pasteurovou, ale na Covid typu EU, nějakým pokusným sajrajtem, něco jako v roce 1914 petrolejem pod kůži? Děkuji, nechci, blaho své si prožiji doma, zatím na svém kanapi, nikolivěk v aulu EU. Pardon, aul https://cs.wikipedia.org/wiki/Aul . Nic proti, ale... Imunní neočkovanec (ověřeno laboratorně), ale untermench. Gasthaus verboten. Na drahé pivčo tam také nepolezu, a putykáře se statutem PS VB nebudu ctít. Ožereu se doma za lacino, a ne draze v putyce, nota bene, kdy mne putykář bude lustrovat, zdali jsem "tauglich" k lemtání píva. V garáži, tam je veselo, pípa funguje, karty šustí s cigáry v hubách? Nu, ať si goverment "hvízne na péro". Nu, když Švejkovat, tak https://www.youtube.com/watch?v=PZrpsS3bO7Q&ab_channel=Jarou%C5%A1ovoCIRKUS. Rád se nechám poučit.

J. Moravec 20.12.2021 7:06

Už moje babička říkávala: “proti gustu, žádný dišputát”.

Přeji hodně zdraví a veselo u pípi.

J. Lukavsky 20.12.2021 7:47

"na Covid typu EU, nějakým pokusným sajrajtem," no pokud trváte na vakcině definitivně schválené k běžnému užití tak US ouřad pro léčiva schválil dvě, už nevím které. Jinak hodně štěstí v té garáži, jsem zvědav co bude až se tam sejdete a něko řekne "hele Frantu odvezli...." J.L. end

J. Vintr 20.12.2021 10:15

Už jsem to psal několikrát. Úředním razítkem nelze zkrátit dobu testování z několika let na několik měsíců. Jinak to, že ty "vakcíny" byly schváleny, je lež. Ty "vakcíny" jsou ve fázi testování, které má být vyhodnoceno až za dva roky. Současné "schvaleni" je pouze podmíněné, přičemž není jaksi jasné, v čem ta podmínka spočívá. Podle dosavadních podmínek by farmaceutický produkt, který vykazuje tolik negativních až fatálních vedlejších účinků a tak nízkou účinnost, musel být dávno zakázán.

Ś. Svobodová 20.12.2021 10:21

Žije v naší vsi asi 700 obyvatel. Covid nekovid se strejci slejzaj každou chvíli jinde. Vloni na jaře covid šlehnul půlku vsi. V nemocnici neskončil nikdo, nikdo ho doposud znovu nechytnul, jen jedna očkovaná učitelka. Zato tady máme hospitalizaci kamaráda. Dvakráte byl přímo vystaven nákaze kdy nevědomky popíjel s infekčními osobami a vyváznul zdráv. V nemocnici skončil až nyní, s bouřlivou reakcí na očkování.

J. Moravec 20.12.2021 6:28

Měl by se ten pan Koudelka už konečně uklidnit. Nová vláda vše napraví. Minimálně to občanovi dobře vysvětlí. S vysvětlováním již začala.

D. Rajninec 20.12.2021 5:53

Potom aj očkovanie proti TBC , detskej obrne , variole boli nezákonné ?

Národ treba nechať prirodzeným výberom vyselekotovať , treba to nechať na prírodu ! Príroda si poradí , tak ako z neandertalcami ....

Lensa nenacujte luďom , že im chcete pomôcť !

Nezštná pomoc ? A čo ste sa koňom zrazili ? To kde urobí! Každý na tom chce zarobiť !

Práve naopak ! Treba stavať niečo ako leprosária , ako cholera baraky/ako krásne to vyriešili naši predkovia/ , aby sa takýto ludia , ktorí sa nakazia mali kam odvážať , nech neumerajú na očiach verejnosti.

Dnes je doba naklonená aj na uzákonenie eutanázie ! Čo koho do toho , že niekto chce zomrieť!

J. Hrbek 20.12.2021 6:18

Očkování proti TBC atd nesloužilo k omezení nemoci jedince ale k zabránění šíření;-)

R. Langer 20.12.2021 12:14

Ne, nebylo. Bylo nutné kvůli celkovému VYMÝCENÍ nemoci. Nic takového ovšem u chřipky NEEXISTUJE! Protože žádné takové očkování také NEEXISTUJE! ;-€

J. Vintr 20.12.2021 2:42

Povinné očkování "proti covidu" mRNA "vakcínami" je především zločin. Už je dobře zdokumentováno, že tohle očkování nezanedbatelný počet lidí přímo zabije a mnohem větší množství lidí trvale zmrzačí. Pokud by stát donutil několik milionů občanů proti jejich vůli k očkování, bude to znamenat, že minimálně několik stovek občanů kvůli tomu bezprostředně zemře a minimálně několik desítek tisíc utrpí vážnou zdravotní újmu. Nemluvě o neznámých dlouhodobějších následcích. Přitom nějaký pozitivní účinek je silně pochybný a naprosto neprokazatelný. Každý, kdo připravuje (nebo o tom jen uvažuje) povinné očkování, dopouští se tím zločinu přípravy hromadné vraždy a hromadného ublížení na zdraví. Zločinem je už to, že lidé, kteří se nechali "dobrovolně" očkovat, nebyli na toto riziko výslovně upozorněni.

V. Sember 20.12.2021 3:04

Souhlasím.

https://www.neviditelnycert.cz/blog/pel-mel/3027-luciferova-covidova-zpoved.html

D. Rajninec 20.12.2021 5:55

A zbytočne sa vyhodia miliony korún na zbytočnú vec!

T. Bubeníček 20.12.2021 1:47

Koudelka R^