20.10.2019 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

PRÁVO: Manželství homosexuálů je jako suchá voda

Probíhající debata o povolení manželství pro homosexuální páry jen potvrzuje, že takzvaná liberální společnost neuznává žádné limity pro konání dobra.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Hrbek 17.10.2018 1:31

Re: Proč prostě nepřijmout realitu přírody,

Zplodit a vychovávat jsou dvě různé věci a pro většinu dětí, kterým se tyhle dvě věci v jejich rodičích bohužel nepřekryly, je otcem/matkou spíš ten druhej. Nehledě na to, že technicky to zvládnout můžou... i bez "blbého heteráka", stačí kdyby se dvojice gayů domluvila s dvojicí leseb ;-)

J. Hrbek 17.10.2018 1:24

Re: Oni prostšě chtějí adopce !!!

"Jistá forma perverze" je v ústupcích lidem, kteří kladou děcák nebo výchovu prakticky jednoho z obou rozvedených rodičů nad výchovu dvou lidiček, kteří byť to mají v posteli trochu jinak, jsou ochotni se o své adoptované dítě příkladně postarat.

J. Kanioková 16.10.2018 22:38

Oni prostšě chtějí adopce !!!

"Proto bych byl velmi opatrný v tom, zda se v zemích, které uzákonily registrované partnerství či manželství homosexuálů, nic „strašného“ nestalo."

A kde je ohled na Právo dítěte ??? Právo dítěte na otce a matku - http://www.dijg.de/homosexualitaet/adoptionsrecht/recht-mutter-vater/ .... Není v těch ústupcích homosexualistům jistá forma perverze?

NEVYRŮSTÁ-LI dítě v rodině, těžko jednou samo dobrou

klasickou harmonickou rodinu vytvoří. Nenaučí se disciplíně, respektu, odpovědnosti trpělivosti. Nemá od malinka vzor k nápodobě, aby si ho zafixovalo pod kůži jako naprostou samozřejmost..

J. Hrbek 16.10.2018 22:06

Trochu tolerance moc nestojí a druhým významně pomůže

No nevím... jsem hetero, ale představa, že mě někdo zachrání z děcáku, věnuje mi péči a já se od něj odvrátím protože mi nevyhovuje, co dělá v posteli... asi bych si plivnul do tváře. Pachatele dobra je třeba držet v mantinelech, ale zrovna práva homosexuálů jsou v tom nevinně... jestli potřebují, aby se jejich vztahu říkalo manželství a jsou ochotni postarat se o adoptované děti, nevidím důvod, proč by jim v tom měl racionální a ideologií nezasažený člověk klást sebemenší překážky.

Z. Frys 16.10.2018 20:18

Když si výraz

"liberál" mohou přivlastnit levicoví progresivisté, proč by si výraz "manželství" nemohli přivlastnit homosexuálové? Holt slova časem mění svůj význam. Například slovo šukat znamenalo původně pouze pohybovat se v malém prostoru, zatímco dnes je užíváno jako vulgární výraz pro pohlavní styk (ummagumma).

P. Szirotný 16.10.2018 20:15

Proč prostě nepřijmout realitu přírody,

ta je zřejmá a jasná po tisíce let. Dva teplouši ani dvě lesby prostě dítě nezplodí. Když nějaké chtějí vychovávat, potřebují k tomu v určité chvíli toho "blbého" heteráka. Je třeba argumentovat víc ? Homosexualita je prostě úchylka a slepá větev vývoje. V současné společnosti je tolerovaná. Ok. Ale registrovaným manželstvím by to mělo skončit. Proč musíme "blbnout na kvadrát" a věřit, že kostka je kulatá ?

J. Jančura 16.10.2018 20:03

Re: Dvě otázky

Mne by zajímalo, jak budou soudy rozhodovat, když se budou homosexuální (hlavně lesbické) sezdané páry rozvádět - komu dát do výchovy jejich dítě - zda biologickému rodiči nebo tomu druhému? Je to prakticky pro ně vůbec výhodné? Přece kdyby dlouho spolu žil a vychovával lesbický pár dítě jedné z partnerek tak velice pochybuji, že by soud v případě úmrtí biologické matky nesvěřil dítě do péče té druhé partnerce. Pokud někdo argumentuje tím, že to není automatické, tak v dnešní společnosti není nic zaručené - viz případ v Norsku, když odebrali dítě rodině a dali do opatrování někomu jinému. Prostě není žádný věrohodný důvod povolit sňatky homosexuálním párům - jen snaha být někým, kým nejsou - i když by na to podle jejich filozofie měli být vlastně hrdí!

P. Klíma 16.10.2018 19:30

Homosexualita je nepochybně POSTIŽENÍ.

Takto postižení lidé nemohou mít přirozenou cestou děti.

Homosexuálové jsou nevinní.

PROPAGACE buzerantství je odporná.

J. Pospíšil 16.10.2018 18:49

Re: Dvě otázky

Je zajímavé, že homosexuálové, kteří vděčí za zrušení svého pronásledování a trestnosti tomu, že veřejnost uznala, pod vlivem silných argumentů a výzkumů, že homosexualita není zvrhlost ani nemoc, že jde o záležitost pudovou, s kterou oni sami nemohou rozhodnutím nebo léčením nic udělat, že to tak prostě je, začínají to, co je zařadilo do společnosti, sami zpochybňovat.

Co je na homosexuálním styku pro heterosexuálního člověka nepříjemného až odporného je tentýž sexuální pud, který homosexuála vede k tomu, že se mu to líbí.

Heterosexuální člověk může vědomě uznat, že i homosexuálové mají své sexuální potřeby a preference, jiné než jeho. Ale protože jsou to pudové preference, tak neudělá nic s tím, aby mu takové homosexuální styky nebyly na pohled nepříjemné až odporné, zejména předváděné před nezúčasněnými nebo veřejně.

Lze u lidí dosáhnout toho, aby homosexuály nepronásledovali, netrestali a nesnažili se je přesvědčit, že mají být jiní. Nelze však heterosexály nijak přimět, aby se jim něco takového líbilo, přišlo jim to krásné a ne odporné nebo škaredé. Nebudou homosexuální styk nikdy obdivovat, tak jako homosexuály nelze získat pro to, aby preferovali heterosexuální styk. Naštěstí už homosexuálové nemusejí, i když někteří mohou heteroxesualitu předstírat. Je divné, proč by chtěli, aby se heterosexuálům jejich dnes zcela tolerovaný způsob líbil.

Homosexuálové prostě nejsou stejní jako heterosexuálové a lidi vůbec nejsou stejní. Není vůbec nutné, aby se všem líbilo všechno. A ani to nejde. V souvislosti s tímto divným dotazem mi přijde stejně divné, že takové dotazy kladou lidé, kteřá současně jsou proti zbraňování pronikání muslimů do toto společnosti. Nějak si popřeli, že muslimové mají povinnost měnit každou společnost na muslimskou a že kdyby se jim to podařilo, tak by zahnali právě homosexuály do hluboké ilegality a prozrazené by prostě zabili. Většinou shozením z velké výšky. Že a proč to dělají, hledejte ve zprávách a v jejich svatých textech. Ale dělají to.

R. Chodovsky 16.10.2018 18:36

Re: Zbytečná panika

Zajímavý příběh. Má nějakou pointu, nebo je to jako v každém vašem příspěvku?

A pod slovem příběh, si nesmíte představovat obsah starého slova příběh. Dnešní doba si žádá jiný význam slova příběh. Tak nestůjte v cestě pokroku.

M. Moravcová 16.10.2018 17:46

Re: Dvě otázky

protože je odporný heterosexuálům

M. Moravcová 16.10.2018 17:46

Homosexuálové mohou uzavírat houmoulství.

Manželství je svazek muže a ženy. Může ho uzavřít každý člověk , starší 18 let a svéprávný. Muž a žena.

Hlídat dítě partnera může partner i bez manželství. Všechno se dá plnou mocí, smluvně upravit. Neskákejme profesionálním homosexuálům na špek. Homosexuální vztah tolerujeme, ale normální není. Je to biologická odchylka. Tečka.

S. Kalužík 16.10.2018 17:42

Re: Suchý led známe, suchou vodu ne.

To se mi líbí, jen co na to chudák sinus :)

D. Stirský 16.10.2018 15:50

Re: Zbytečná panika

Připomínáte mně jistého člověka, který tvrdil, že Člověk v tísni je politická zhoubná neziskovka. Když jsem se ptal, proč, odvětil: "Protože Pánek je vuol".

V. Němec 16.10.2018 15:41

Je prý normální

vsouvat pyj do zadního otvoru.

No budiž. Příroda si s námi dělá co chce.

A. Alda 16.10.2018 15:31

Zda se tak chová, to nevím, ale že tak mluví, je nepochybné.

Je to taková hlava hovězí obzvláště zdařilá.

J. Tachovsky 16.10.2018 15:19

Re: Homosexualum deti NEPATRI - deti patri logicky a od

tech je mensina

V. Novák 16.10.2018 15:07

Vidím to stejně.

...

J. Kavalír 16.10.2018 14:42

Re: Žít v domácnosti s mámou a "tetou"

Člověče, píše se rok 2018. Jedna žena poskytne vajíčko, druhá funkční mitochondrie a třetí to donosí. Která z nich je matka?

J. Kavalír 16.10.2018 14:34

Re: Homosexualum deti NEPATRI - deti patri logicky a od

Právě proto, že je divnej (teplej), se asi podruhé nesblíží se ženskou ale s "chlapem". A existuje spousta otců, kteří se "otcovsky" projevili pouze tak, že poskytli semeno do spermabanky.

R. Chodovsky 16.10.2018 14:13

Re: Zbytečná panika

Ano. Jste prostě pitomec. Ale musíte si uvědomit, že slovo pitomec vnímáte postaru. Dnešní mladí, pokrokoví slovo pitomec vnímají úplně jinak. Takže v tuto chvíli se možná urazíte, ale až vám to budou říkat opakovaně, každou chvilku, ani si toho nevšimnete. Ba to vezmete za své a začnete se jako pitomec chovat.

J. Tachovsky 16.10.2018 13:59

Re: Děti je třeba svěřit do péče druhého rodiče,

Tak to mate pravdu. Pokud dojde k rozvodu z duvodu homosexuality jednoho z paru, pak by dite melo byt automaticky svereno tomu heterosexualnimu. Tedy az na par extremnich vyjimek.

D. Stirský 16.10.2018 13:53

Zbytečná panika

"Pamatuji se, že před řadou let, při schvalování zákona o registrovaném partnerství, tento zákon nikoho neurážel." Tak urážel kde koho! Byly zde katastrofické scénáře o tom, jak se bude zákon zneužívat, RKC se mohla uvztekat. A nestalo se nic! Pár desítek registrací za rok. S manželstvím to bude stejné. Pro mne je výraz "manžel", "manželka" spojený jen s hetero-párem. Leč pochopil jsem, že ti o generaci, generaci a půl mladší to vidí jinak. Projde-li zákon, tak na první svatbě budou zjančení a rozdychtění novináři. Jedenácté si již nikdo nevšimne a bude jich celkem pár do roka. A pokud zákon neprojde, stejně zde bude řada G/L párů, které tak jako tak děti vychovávat budou. Zvláště u žen-lesbiček to není až zas tak výjimečné.

J. Tachovsky 16.10.2018 13:50

Re: Homosexualum deti NEPATRI - deti patri logicky a od

Mozna, ze je funkcni homorodina (terminus technicus; homorodinu nepovazuju za rodinu) pro dite lepsi nez decak. Homosexualove byvaji az na tu sexualitu vcelku normalni lidi. Nicmene v zadosti o adopci by homopary meli stat ve fronte az uplne vzadu. Neboli, nechat je adoptovat dite az kdyz se pro nej nenajde normalni rodina.

J. Fridrich 16.10.2018 13:40

Re: Homosexualum deti NEPATRI - deti patri logicky a od

Měl jsem na mysli hlavně to, co bude ve většině případů a o to jim v jejich " boji " jde - aby nebylo dáno dítě do jejich " rodiny " - tedy když přijdou dva muži, nebo dvě ženy a držíce se za ruky požádají o dítě do té " rodiny ". Myslím, že je to na takto vychovaných dětech znát... Je to totiž znát i na tom dnes velkém počtu dětí vychovávaných po rozvodu jen ženou-matkou, to většinou tak dopadne..

J. Tachovsky 16.10.2018 13:34

Re: Samozřejmě.

Ale zase kmort a kmotra taky nejsou pokrevni rodice, ale jsou nazyvani krestni rodice.

J. Tachovsky 16.10.2018 13:33

Re: Suchý led známe, suchou vodu ne.

Nebute tak uzkoprsy. Ja protestuji za uzakoneni manzelstvi mezi kurem domacim, smrkem ztepilym a funkci kosinus.

J. Tachovsky 16.10.2018 13:30

Re: Homosexualum deti NEPATRI - deti patri logicky a od

Otec neznamy neznamena otec neexistujici. Vdovec se muze normalne ozenit a jeho manzelka bude mit k vyvdanemu diteti stejna prava jako puvodni biologicka. Plodici homosexual je divnej i na homosexuala, to si priznejte.

J. Tachovsky 16.10.2018 13:28

Nesouhlasim, ze kojenci je jedno

jestli se o neho stara normalni par nebo dva muzi. I ten kojenec pozna, ze z tech dvou rodicu zadny nema kozy a nenakoji ho.

Homolobby ale inteligencne nedosahuje urovne kojence, tak proto ty zmatky.

J. Kavalír 16.10.2018 13:11

Re: Není pravda, že všichni homosexuálové za svou orientaci

Bude jich asi stejně, jen se víc ukazují na veřejnosti.