18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

PRÁVO: Lze snad nosit hákový kříž?

Kdyby do školy přišel žák s odznakem „hakenkreuzu“ na klopě, marně by se asi dovolával svého práva na svobodné vyjadřování svého buddhistického nebo hinduistického náboženského přesvědčení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ś. Svobodová 23.11.2016 12:09

Re: A já si myslel

Jenže pan Křeček nepíše o tom, že by zakazoval projevy náboženské svobody. Je to o tendenci ustupovat z našich civilizačních pravidel, norem a právního řádu, což je naprosto špatně.

Když někoho potestám za to, že trvá na dodržování školního řádu, hygienických předpisů, nebo bezpečnosti práce, je to zlé. Časem se to dostane do bodu, který dnes už leckde vládne a kde je tolerováno právo šaríja, které je v zásadním nesouladu s právem evropským.

M. Prokop 23.11.2016 16:45

Re: A já si myslel

Pamatuji si, když bylo proti školnímu řádu tričko s nápisem. Znovu to nechci.

T. Kočí 23.11.2016 9:08

At si satek nosi,ale v islamsku!

J. Šafránková 23.11.2016 9:03

Šátek může být bezpečnostní riziko

Existuje teorie, že šátek začaly nosit četné Mohamedovy manželky proto, aby se chránily před dotěrností a napadáním od jiných mužů.Ostatní muslimské ženy Mohamedovy manželky pak následovaly. V tomto kontextu si vždy představuji situaci, kdy je nějaká škola navštěvovaná běžnými Evropankami i zahalenými muslimkami,napadena muslimskými teroristy, což není vyloučeno. Znamená šátek i faktickou ochranu před terorem v takovém případě? A je pro vedení škol přípustné, aby vědomě akceptovala, že nemuslimky budou teroristickým útokem více ohroženy? Navíc,jak své zahalení definují samotné studentky, které jej nosí? Vědí o tom, že do jisté míry na ty nezahalené ukazují jako na lehčí zboží?

M. Malovec 23.11.2016 8:33

Komu čest, tomu sláva

pane Křečku. Kdo by se nadál Vašich rozumných názorů. Kdo by se nadál, že riskujete nepřiměřené dusno na pracovišti. Jak říkám. komu čest...

P. Neubauer 23.11.2016 7:23

Krásná úvaha

Doufám že bude brána v potaz u soudu.

J. Fridrich 23.11.2016 6:55

Ano, ode zdi ke zdi.. Dříve, po staletí,

Ano, ode zdi ke zdi.. Dříve, po staletí, byly menšiny utiskovány - a to ( pokud ovšem nebyly agresívní a nebezpečné pro tehdejší společnost ) nebylo jistě v pořádku.

Nyní upadl západní svět ( pod taktovkou levičáckých-multi-kulti šílených experimentátorů ) do opačného extrému - menšiny jakéhokoliv typu jsou nekriticky UPŘEDNOSTŇOVÁNY.. To je patrné i v justici - zločinec je chráněn více než poškozený. Toto není v pořádku a musí se změnit k vyváženému stavu. Ze světa odchází ZDRAVÝ LIDSKÝ ROZUM, smysl pro vnímání REALITY, znalost a poučení z Historie - a přichází IRACIONALITA. Velký podíl na tom má nadprodukce levicových " intelektuálů " z universit a vysokých škol Západních zemí.. Přibývá lidí kteří věří zcela přihlouplým konspirativním teoriím, čtenářů Blesku, sledovačů primitivních seriálů a stupidních reklam v televizi, odmítačů očkování svých dětí a naopak příznivců rodit děti v obýváku a pod.....

T. Kočí 23.11.2016 9:13

Jak to zmenit?Chce to zmenit vetsina?

R. Gramblička 23.11.2016 6:53

Bravó, pane Křečku

napsal jste to výtečně. Jsem zvědav, co na to místní apologeti islámu

J. Pospíšil 23.11.2016 2:43

V šátku to není.

Nám ani nevadí tak ty šátky. Nevadily nám u našich babiček. Nám vadí ve skutečnosti ten islám a to, že ty ženy se nošením šátku hlásí k tomu, že souhlasí s tím, že je muž může bít, že soudy dle islámu mají brát svědectví ženy jako polovičně závažné oproti svědectví muže a že, když budou znásilněny, tak za to budou potrestány jako cizoložnice, na což stačí výpověď násilníka.

My prostě nechceme lidi, kteří věří tomu, že cílem jejich víry je dobýt svět a podrobit si ho.

Já si fakt myslím, že vysoce postavený úředník úřadu na ochranu lidských práv by se měl zabývat spíš tím, že se tu veřejně provozuje ideologie, která se vydává za náboženství a je v rozporu s listinou práv, co je součástí ústavy.

Měl by se starat o to, aby buď všichni členové této "církve" uznali, že jejich víru je třeba v některých bodech uvést do souladu s touto listinou nebo přijmout jasná omezení této "církve" zákonem, tak jak to listina předpokládá.

Čert vem šátky, ať si je nosí, až budou ctít listinu práv a svobod. A skoro si myslím, že až budou muslimské ženy tuto listinu ctít a prosadí si, aby ji ctili i muslimští muži, tak ty šátky odloží samy.

P. Dvořák 23.11.2016 3:21

Re: V šátku to není, ale šátkem to začíná.

Je hodně od věci tyto šátky srovnávat se šátky našich babiček.

Čím "by se měl zabývat vysoce postavený úředník úřadu na ochranu lidských práv" bych nekomentoval ve chvíli, kdy se zcela věcně zabývá něčím jiným. Nepochybně najdete další témata, kterými "by se měl zabývat", když se jimi v kterémkoliv okamžiku právě nezabývá.

Ale musím s vámi souhlasit: Čert vem šátky. Ať si je nosí jindy a jinde, kde neuznávají listinu práv a svobod. Vlastně čert vem celou tu pitomou listinu. Dnes má již takovou společenskou cenu, asi jako ideologie po dobytí Bastily nebo v Rusku po VŘSR. Dějiny tu listinu quasipráv jistě posoudí jako historický cár papíru, který ještě bude stát mnoho krve.

P. Neubauer 23.11.2016 7:24

Re: V šátku to není.

To se nevylučuje, obojí je nutné

M. Prokop 23.11.2016 9:21

Re: V šátku to není.

Juro, trestejme je dle zákona, za porušování práv zaručených onou listinou. Nic víc. Zatím jim listina zaručuje i ty šátky.

P. Vaňura 23.11.2016 10:50

Stejnou měrou ta listina zaručuje i ten hákenkrajc, což

je téma článku. Ostatně, Hitler ten hákenkrajc nevymyslel, pouze jej převzal. Existují artefakty jím zdobené, starší než tisíc let, některé dokonce vykopal H. Schliemann. Svastikou (hákenkrajcem) bývala už před ním např. zdobena obálka knih spisovatele Kiplinga.

Dnešní hinduisté chtěli používat hákenkrajc i v GB ale když jim řekli, že to v Evropě znamená něco jiného, upustili od něj, na rozdíl od muslimů, usilujících o konfrontaci.

Mimochodem, měli bychom říci, "Česko je sekulární stát a žádná oblast veřejné činnosti nemůže být nijak ovlivňována odkazem na náboženské důvody." Šátky jsou náboženský symbol a proto do škol nepatří.

J. Vintr 23.11.2016 2:05

Autor trefil hřebík na hlavičku

šátky (ani jiné okázalé vnější projevy příslušnosti k Islámu) nejsou projevem zbožnosti, ale jsou namířeny na lidi, kteří nejsou muslimy. Buď jako záměrná provokace, nebo jako projev nadřazenosti "věřících" nad nevěřícími a také to bude čím dál víc fungovat jako hrozba ...

A. Richter 23.11.2016 0:55

Lidská práva?

A co povinnosti. Ty neexistují?

.... *8-((

M. Drašner 23.11.2016 7:47

Re: Lidská práva?

Ta Listina je, pokud vím, nedefinuje. Na rozdíl od Káhirské deklarace islámských lidských práv, která se odvolává na šaríu, kde už ty povinnosti jsou.