23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

PRÁVO: Lze snad nosit hákový kříž?

Kdyby do školy přišel žák s odznakem „hakenkreuzu“ na klopě, marně by se asi dovolával svého práva na svobodné vyjadřování svého buddhistického nebo hinduistického náboženského přesvědčení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 23.11.2016 12:10

Re: A co navrhujete, zakázat zákonem?

Přesně.

Nemůže tam, kde je konkrétní důvod, platný pro všechny.

Může tam, kde takový důvod není a tam mohou všichni.

R. Gramblička 23.11.2016 10:44

Třebaže si svobod a základních práv cením,

nehodlám respektovat ty, kteří nerespektují mně a mou kulturu, nehodlám být tolerantní vůči těm, kteří nejsou tolerantní ke mně a nehodlám přiznat výdobytky naši kultury těm, kteří naši kulturou pohrdají. Což se dá říct o značné části muslimů (na základě průzkumů na různé otázky mezi muslimy tato část tvoří cca 40 až 80%) Na případné námitky stran paušalizace odpovím: sorry, ale pokud nejsem s to poznat, který muslim se chce integrovat (se vším všudy) a který ne, to raději nepřijmu žádného

T. Hraj 23.11.2016 10:59

Re: Třebaže si svobod a základních práv cením,

Na paušalizaci není nic špatného. Dříve jsme na hranicích stáli ve frontě "non Schengen" nebo "non EU". Lidé (občané) z některých států musí mít při vstupu do jimného paušálně víza, jinní mohou paušálně všichni přes hranice jen s občankou. Je to snad uplatňování kolektivní viny? Má snad cizí občan nějaké apriorní právo na vstup?

M. Prokop 23.11.2016 11:50

Re: Třebaže si svobod a základních práv cením,

Souhlas, pokud to berete individuálně. Pokud skutečný "Mustafa" nerespektuje. Pak jasně pryč s ním. Na "značnou část" nelze aplikovat.

R. Gramblička 23.11.2016 13:01

Re: Třebaže si svobod a základních práv cením,

individuálně to lze brát, pokud je možné každého mustafu nehodlajícího se přizpůsobit jednoduše deportovat. Jenže to v současnosti nefunguje, zejména kvůli vlastní páté koloně, která jedná proti zájmům většinové společnosti. Pokud to fungovat bude, nemám s tím problém

J. Urban 23.11.2016 10:28

Tak. A k tomu haknkrajcu patří taky

rudá pěticípá hvězda. Ta je tolerovaná? A proč?

P. Vaňura 23.11.2016 10:37

Tolerována je nejen rudá pěticípá hvězda, ale dokonce

u tak typický symbol leninismu a stalinismu jako je srp a kladivo. Svého času na to upozornil novinář Ivan Brezina, když vedle tohoto symbolu vyvedeného jako mohutná plastika, umístil prapor s hákovým křížem.

Mimochodem, stalinismus a hitlerismus mají všechny rysy náboženství. O komunismu to říkal i spisovatel Jaroslav Hašek, někdejší rudý komisař!

J. Urban 23.11.2016 15:41

Re: Tolerována je nejen rudá pěticípá hvězda, ale dokonce

No vidíte. Přičemž srp a kladivo mají ve znaku Rakušáci.

P. Vaňura 23.11.2016 19:31

Rakouský znak vypadá úplně jinak než komunisty

obecně používaný symbol srpu a kladiva, který je NEZAMĚNITELNÝ!

T. Hraj 23.11.2016 10:23

pane Křečku dokončete myšlenku!

"A nemáme právo žádat i od jejich nositelů, jako od toho buddhisty nebo hinduisty, aby brali ohled i na to, co si o těchto symbolech myslí ostatní?"

Dodejme tedy co si my ostatní myslíme o symbolech islámu? Mluvme konkrétně: vadí nám symboly islámu, protože symbolizují islám. A islám je zlo.

P. Lenc 23.11.2016 10:01

Zajímalo by mne,

jak se pan Křeček vyrovnává se svou šéfovou.

T. Hraj 23.11.2016 10:49

Re: Zajímalo by mne,

Nebo lépe, kdy ji nahradí.

D. Polanský 23.11.2016 9:29

Šátek nevadí, vadí důsledky, viz např.

Kosovo. V tom je celý problém.

K. Janyška 23.11.2016 9:28

Už zase společnost, coby chovné stádo nebo organizace.

Občanstvo však žije ve spontánním řádu a plně mu podléhá, ne v organizaci, marxáni jedni zapráskaní... Dzp.

M. Prokop 23.11.2016 9:19

A já si myslel

že Křeček blbne jen s nájemníky. Tohleto překonává i ty.

Náboženská svoboda (i jakákoliv jiná) buďto je, nebo není. Pokud stát nemá co kecat lidem do toho, jakého boha chtějí vyznávat (a to nemá, naštěstí), musí se smířit i s projevy toho vyznávání, pokud neškodí vyznavačům jiných náboženství.

Křeček zřejmě vyrábí evropský wahhabismus. Pokud by se to ujalo, jsme zde za chvíli jako u Saúdů.

A. Javůrek 23.11.2016 9:50

Re: A já si myslel

hm, ty jsi ten článek evidentně nečetl. A pokud jsi ho snad přelouskal, tak jsi nepochopil.

M. Prokop 23.11.2016 11:52

Re: A já si myslel

Váš soudruh jsem nikdy nebyl, takže pláčete na špatném hrobě.

P. Lenc 23.11.2016 9:59

Re: A já si myslel

Pane Prokope a to myslíte opravdu vážně?

M. Prokop 23.11.2016 11:58

Re: A já si myslel

Jistěže. Státy Evropy i USA vládly světu proto, že byly ve své době nejliberálnější a tedy nejschopnější využít potenciál nejrůznějšího obyvatelstva. Mimochodem, ve své době prosperovala i Vysoká porta, dokud byla nábožensky tolerantní. Pošleme-li tento liberální přístup do kopru, dopadneme jako Saúdská arábie nebo nějaký podobný stát, ovšem bez jejich ropného bohatství.

To neznamená, že bychom měli šmahem přijímat ekonomické připrchlíky, ty bychom si měli tvrdě vybírat, ale znamená to, že zákony jsou důsledně obecné pro všechny. Ať už mohamedán, rastafarián, pastafarián, zelený, komunista, všichni mají nárok na náboženskou svobodu (i já ateista) dokud nepřekročí konkrétní zákon. Takhle to funguje ve všech prosperujících státech a tak to chci mít i zde.

R. Gramblička 23.11.2016 10:28

Re: A já si myslel

ale prdlajz Prokope, tady jde o to, nakolik má náboženská svoboda nad svobodami ostatními. Dále o to, co všechno vlastně do náboženské svobody spadá a nakolik může přívrženec jedného náboženství projevy svého náboženství omezovat práva a svobody ostatních a konečně, v jakém vztahu je svoboda víry k legislativě a pravidlům společnosti. Ani v případě práva na vlastnictví majetku si s majetkem nemůžete dělat, cokoliv vás napadne, ale jen to, co je v souladu s legislativou a s ohledem na práva a svobody vašeho okolí.

R. Gramblička 23.11.2016 10:30

Re: A já si myslel

PS: kam vede velebení náboženské svobody vidíme třeba ve Švédsku, GB nebo ve Francii. A dost pochybuju, že by jste toužil jít tímto směrem.

M. Prokop 23.11.2016 13:29

Re: A já si myslel

Já nic nevelebím. Pouze vyžaduji dodržování základních svobod, protože pokud dodržovány nejsou, obrátí se to dříve či později i proti mně.

M. Prokop 23.11.2016 12:03

Re: A já si myslel

Ano, jistě, Grambličko. Proto pokud by po mně mohamedán chtěl, abych držel ramadán nebo nejedl vepřové a nepil alkohol, případně necestoval do Izraele, pošlu ho do prdele. Ale na druhé straně já ho k témuž i dalšímu nebudu nutit, ani se starat o to, co má kdo na hlavě, pokud to nepřekáží práci nebo indentifikaci.

Pokud nechci extra zákony pro homosexuály, cikány a kdekoho, které by jim dávaly skupinové výhody (a to sakra nechci), pak nemohu chtít ani skupinové nevýhody.

R. Gramblička 23.11.2016 13:14

Re: A já si myslel

pokud platí zákaz nošení pokrývek hlavy ve školách pro všechny, pak nejde o žádnou skupinovou nevýhodu.

M. Prokop 23.11.2016 13:29

Re: A já si myslel

Pokud.

Platí?

P. Vaňura 23.11.2016 19:03

V daném případě platil!

R. Gramblička 23.11.2016 13:24

Re: A já si myslel

mimochodem, tyto snahy ohledně ramadánu, zákazu konzumace alkoholu a dodržování pravidel šaría se ve městech západně od nás začínají objevovat čím dál častěji. Většinové obyvatelstvo (v některých oblastech již menšinové) je státem ignorováno a buzerováno, aby drželi hubu, zatímco státní orgány nejsou schopné a často ani ochotné problém řešit. Salámovou metodu vám, doufám, nemusím vysvětlovat.

Víte, já chápu vaše postoje a ideály, ty se však poněkud srážejí s realitou

M. Prokop 23.11.2016 13:31

Re: A já si myslel

Pak je nutno dbát na to, aby stát dělal co má, nedělal co nemá a ne přidávat další buzeraci.

Lituji, to nefunguje a nikdy a nikde nefungovalo. A pokud je pátá kolona tak silná, dříve či později využije pravomoci a omezení svobody (i) proti vám.

T. Hraj 23.11.2016 10:32

Re: A já si myslel

"Svoboda buď je nebo není" dobře zní, ale není to Pravda. Právě naopak.

Chceme-li náboženskou svobodu, musíme nejprve definovat pojem náboženství. Islám se do této definice ani zdaleka nevejde. Mnohem více je to politická ideologie s imperiálními cíly.

Co skončil pan Křeček s nájemníky, píše velmi dobře (nemyslel jsem si, že to o něm někdy řeknu).

S. Donát 23.11.2016 10:48

Re: A já si myslel

Ano, souhlas. Až překvapivě.