Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

PRÁVO: Když lékař je Bůh

Na jednotce intenzivní a resuscitační péče ústecké Masarykovy nemocnice zavolal lékař na matku policii. Zavolal ji, protože matka chtěla na oddělení zůstat se svým pětitýdenním chlapečkem se zápalem plic. A skandál byl na světě.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JC

J. Cimbalnik

30. 3. 2018 4:56
Je rozdíl

mezi standartnim oddělením a JIP. Co kdyby každá matka chtěla byt se svým dítětem na JIP? Na ARO? Na operačním sále? A vlastně i otec.. Ten nemá v rámci genderové vyváženosti právo být také se svým dítětem? Možná by ale musel nejdříve prokázat DNA testem, že je dítě skutečně jeho..

0 0
možnosti
PB

30. 3. 2018 6:15
Re: Je rozdíl

Bylo to ta jip,viz též pan Sedlák.

0 0
možnosti
PB

30. 3. 2018 3:55
Reakce lékaře byla neprofesionální

ale lidsky i medicínsky pochopitelná. Patrně se dost naštval vida tak malé miminko se smrtelně nebezpečným zápalem plic. Co s ním ta matka vyváděla?

0 0
možnosti
MM

30. 3. 2018 7:31
Re: Reakce lékaře byla neprofesionální

zřejmě si něco natáčela na mobil

0 0
možnosti
IP

I. Procházková

30. 3. 2018 1:52
Opět výborně napsaný

článek M. Šichtařové! Je pravda, že hodně lidí si plete nemocnici s vězením, zřejmě si ještě za ta léta od 1989 neuvědomili, že zdravotnické zařízení by už dávno nemělo fungovat jako za socialismu. Skoro to vypadá, jako kdyby těmto lidem vyhovoval koncentráčnický přístup k pacientům.

Případ matky 5týdenního kojence v ústecké nemocnici je fakt děs - zavolat na šestinedělku policii jen proto, že chce být u svého dítěte během hospitalizace (na což má právo) je poněkud absurdní (jako z Orwella).

Bohužel, je pravda, že i dnes dochází k podobným excesům, sama bych mohla napsat knihu o tom, co jsem za posledních cca 65 let ve zdravotnictví zažila. Zrovna tento týden jsem měla nepříjemný zážitek v jedné pražské nemocnici a v roce 2016 jsem zažila něco tak příšerného, že se to snad ani nedá napsat.

Výhoda oproti době socialismu je v tom, že dnes se člověk může jakžtakž bránit, třeba už jen tím, že případ zveřejní v médiích, jako se to stalo teď v ústecké nemocnici.

0 0
možnosti
SS

30. 3. 2018 6:19
Omyl

Ćlánek se rozhořčuje nad mnohdy arogantním jednáním lékařů v nemocnicích, ovšem v tomto případě je zcela mimo. Na kojenecké jipce nemá hysterická matka co pohledávat. Nota bene taková, která se o dítě starala tak, že má zápal plic. Čas bez dítěte by měla věnovat studiu péče o novorozene, aby věděla, že nemá rozvinutý systém termoregulace a imunitní systém a jak s ním tedy nakládat.

0 0
možnosti
MP

30. 3. 2018 1:44
...děs...

...matce se vůbec nedivim... ...musela by doma šílet...při pomyšlení...že třeba její děťátko pláče a ona ho nemůže utěšit...

...divim se, že ještě dnes je u nás možné takové jednání...

...zprvu jsem si myslel...že se kauza stala někde v rozvojovém světě...

0 0
možnosti
JP

J. Pospíšil 402

30. 3. 2018 1:08
To je pravda.

Měli matce přivézt postel.

0 0
možnosti
JP

J. Pospíšil 402

30. 3. 2018 23:18
Re: To je pravda.

Jo a matka nemohla svými bacily dítěti ublížit. Její bacily a bacily dítěte byly předchozím soužitím už velmi dobře promíchány.

0 0
možnosti
BK

30. 3. 2018 0:16
Nemocnice

a zvlášť Aro je zařízení s přísnou hygienou a jistě se moc nehodí, aby se tam válela nějaká matka na nějaké ušmudlané karimatce. Určitě by se nějaký ten den nezbláznila, stejně by to miminko o ní nevědělo a opravdu by tam jen překážela. Tyhlety různé bio a přírodní, teda podle mě praštěné matky dělají všude jen problémy.

0 0
možnosti
IP

I. Procházková

30. 3. 2018 1:29
Re: Nemocnice

Sorry, ale tohle nebyla žádná bio-přírodní matka, to byla normální máma pětitýdenního dítěte, která chtěla být v nemocnici s ním. Měla na to totiž právo - dokonce i podle vnitřního řádu nemocnice. Mám děti ve věku 40-45 let a tehdy jsme s dětmi ve špitále být nemohly, ještě si moc dobře pamatuju, co jsem zažila, když byl syn jako 18měsíční batole se spálou v pražské Thomayerově nemocnici.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz