Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

PRÁVO: Když lékař je Bůh

Na jednotce intenzivní a resuscitační péče ústecké Masarykovy nemocnice zavolal lékař na matku policii. Zavolal ji, protože matka chtěla na oddělení zůstat se svým pětitýdenním chlapečkem se zápalem plic. A skandál byl na světě.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
KJ

30. 3. 2018 13:00
Ticho léčí už nefunguje ? Už léčí kravál té baby a zapnutá

televize na pokoji, i když nemocný člověk chce mít klid nebo některé programy přímo nesnáší ? Já třeba nenávidím úplněš všechny seriály. Co je to za ujetosti nových generací... Dzp.

0 0
možnosti
PK

P. Klíma

30. 3. 2018 12:59
Souhlas. Naprostý.

0 0
možnosti
JL

J. Lepka

30. 3. 2018 12:08
Zprávy z bojiště se liší, Veličensvo, podle jedné nepřítel

postupuje, podle druhé dostáváme na (_!_). Prostě zde uznat relevantnost informací jedné či druhé strany není snadné, nebyl jsem u toho, ale musím konstatovat, že i doktor je jen člověk a chtít po něm držet nervy na uzdě i po nevímjak dlouhé šichtě je nezodpovědné. V podstatě ten incident vypovídá víc o celém systému, než o jedné matce a jednom lékaři ( to jsem zvědav, jak si s tím ten seladónek na ministerském křeslu asi poradí).

Nicméně mi to výrazně připomnělo konflikt ve filmu "Hlídat Tess", resp jednu z posledních scén ve filmu - lpění na formálních povinnostech je nesmysl.

0 0
možnosti
MM

M. Mikulec

30. 3. 2018 17:16
Re: Zprávy z bojiště se liší, Veličensvo, podle jedné nepřítel

Mně se zase připomněl film s Meryl Streepovou Hlavně neuškodit (First Do Not Harm), jak přísahají lékaři. Ten film tu nejspíš ani nešel. Matka dítěte s epilepsií dá dítě do nemocnice, kde se jeho stav ještě zhoršil a prakticky na něm dělají pokusy. S tím se nechce smířit, a doktoři na ni zavolají policii za únos svého dítěte.

0 0
možnosti
JS

30. 3. 2018 11:12
Řešením by bylo

dobrovolné zdravotní pojištění. Pak by byl každý pacient opravdovým "zákazníkem" a mohl by si vyskakovat podle toho, se kterým zařízením či pojišťovnou by měl smlouvu. Třeba by i našel zřízení, kde by mohl na operační sál v holínkách doprovázen ředitelem nemocnice, který by ho oslovoval "sáhibe" nebo "tuane". Kolem by se rojili saniťáci, kteří by pomocí sprayů zajišťovali antibiotickou clonu.

0 0
možnosti
OU

30. 3. 2018 11:20
Uživatel požádal o vymazání
0 0
možnosti
DP

30. 3. 2018 10:44
Málo informací

na takovou filipiku. Myslím si, že zde u paní Šichtářové silně převládají emoce a přesvědčení (domácí porody). Diskutovat na základě informací posbíraných z nadpisů a bulvárních zpráv je zbytečné.

0 0
možnosti
JL

J. Lepka

30. 3. 2018 11:56
Re: Málo informací

Obávám se, že jste šlápl vedle. Paní Šichtařová má nezpochybnitelně vyšší kvalifikaci v péči o děti než vy.

0 0
možnosti
ZF

Z. Frys

30. 3. 2018 10:25
Felčar

není nic jiného než údržbář. Asi jako automechanik. A každý by si měl na volném trhu kupovat za svoje vlastní peníze (třeba prostřednictvím pojišťovny) jeho práci. Nic víc, nic míň. Jenže stát mu vnutil představu, že je instituce a podle toho se chová. Zajisté ne všichni, ale troufnu si odhadnout, že větší část ano.

0 0
možnosti
JJ

30. 3. 2018 10:43
Re: Felčar

Blbost. Ukažte mi automechanika, který by zkousl, aby mu majitel právě jím opravovaného vozu nahlížel přes rameno, radil, kafral mu do postupu a hlavně prostě a jednoduše překážel. Srovnávat lékaře s instalatérem je dost drsné. A stát? Proč do toho proboha taháte stát?

0 0
možnosti
PS

30. 3. 2018 10:10
Blafy a kecy

Markéta Šichtařová, Pani Šichtařová si s prominutím nevidí ne do úst ale do huby.Já jsem v té nemocnici byl a to často a vždy až na nepatrné výjimky,což je normální ,se ke mě chovali vstřícně a ochotně.A to jak zdr,sestry makají,hlavně na JIPCE je obdivuhodné a nejen na jipce.Ale mě spíše zaraží,jak se chovali něktří pacienti a nebo i ty nácvštěvy,a ta mladá s prominutím nanynka asi neví,že v nemocnici je dávána přednost,což je logické ,hlavně na sterilitu a čistotu nbo ,hygienu aby se nikdo nenakazil od příchozích a aby bše bylo sreilní,což ten její nárok ,aby spala na jipce vylučooval.A ostatní chtějí míti klid,myslím pacienti a ne aby se tam někdo povaloval na karimatce a i ty sestry ten klid k príci potřebují.Takž pani Šichtařová si plete dojem a pojem a hlavně si plete realitu a skutečnost ,jal májí věci fungovat,A kčemu by tam ta matka vlstně u tak malého dítěte byla?ANO U VĚTŠÍHO DÍTĚTE,CO UŽ CHÁPE BY TO ASI MĚLO NĚJAKÝ SMYSL ALE TADY JDE SPÍŠE O PROVOKACI nerozum a nepochopení ZE STRANY TÉ MATKY A u vás a většiny těch ohájců té "matky"to platí dvojnásob.Takže pani Šichtařová než něco plácnete ,což je o vás známé,tak nejprve začněte myslet a přemýšlet,pokud je to ve vašich možnostech,.A to samé platí pro všechny podobně uvažující rádoby humanisty ale spíše neználky.

0 0
možnosti
OU

30. 3. 2018 10:26
Uživatel požádal o vymazání
0 0
možnosti
JF

J. Farda

30. 3. 2018 10:02
Patří občan státu

nebo stát patří občanovi? Dilema, zda uplatňovat německý nebo anglosaský přístup ...

0 0
možnosti
KJ

30. 3. 2018 9:34
Zdravotní systém u nás je nutno odebrat všemožným lobby.

Musí mu vládnout ten, kdo ho platí, tedy občan České republiky. Mám návrh.

Říkám mu Tržními lvy na tržní vlky a spočívá v likvidaci VZP a zrušení výpovědních lhůt klientů zdravotním pojišťovnám, kteří budou mít možnost svůj průměrný zdravotní podíl na jednoho klienta převést k té, která jim bude vyhovovat lépe. A to buďto okamžitě, nebo ve velmi krátké době dnů.

A bude vymalováno, všichni se budopu bát klienta, ne obráceně... Dzp.

0 0
možnosti
AZ

A. Zajícová

30. 3. 2018 10:01
Re: Zdravotní systém u nás je nutno odebrat všemožným lobby.

správně. S tím naprosto souhlasím, stejně jako s přerozdělováním pojistného a hlavně s placením pojistného státem za miliony těch, kteří neplatí ani to minimum, důchodcemi počínaje a matkami na mateřské konče. A dětí se to týká také.

0 0
možnosti
MM

30. 3. 2018 9:33
A není taky proti

lidským právům, když na trojlůžáku řve 24 hodin televize?

0 0
možnosti
KJ

30. 3. 2018 9:34
Re: A není taky proti

Je to prasečina. Nelidská. To je fakt... Dzp.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz