1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

PRÁVO: Kdo kouří, je terorista

Do vlády míří návrh protikuřáckého zákona, za který by se nemusel stydět ani Leoš Heger, ve své době také velký bojovník za zdraví národa a vyslanec armády Dobra, která vás má za nesvéprávné děti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 30.3.2015 12:45

Re: Proč zlý stát omezuje

Totalitní hovado není nadávka, ale terminus technicus pro takové zlé a škodlivé tvory, jako jste vy. Ale chápu, že se vám pravda nelíbí. :-D

E. Heusinger 30.3.2015 13:23

Pro hloupějšího opakuji

Langře, nadávkami neopravíte své chybné uvažování a ani si inteligenci nezvýšíte.

R. Langer 30.3.2015 15:45

Re: Pro hloupějšího opakuji

Totalitní hovado není nadávka, ale terminus technicus pro takové zlé a škodlivé tvory, jako jste vy. Ale chápu, že se vám pravda nelíbí. :-D

S. Donát 30.3.2015 13:27

Re: Proč zlý stát omezuje

Tak jak je to s tím kuřáckým autobusem? Můžu si zřídit soukromou dopravu pro kuřáky? Nekuřákům samozřejmě jízda zakázána, aby neměli nedejbože nějaké zdravotní problémy...

S. Donát 30.3.2015 8:57

Zajímalo by mě,

kde se vzala ta averze vůči e-cigárům. Je to jen alibismius, "nevíme, co to dělá, tak to preventivně zakážeme", nebo tlaky ze strany výrobců cigaret? Já kouřím e-cigáro tam, kde bych obtěžoval klasickým tabákem a musím říct, že jsem se setkal s velmi pozitivními ohlasy, typu "co tam máš dnes za liquid, že to tak pěkně voní?" apod.

R. Gramblička 30.3.2015 13:32

Re: Zajímalo by mě,

To není jen neopodstatněná averze. Je za tím silná farmaceutická lobby, která tlačila na EU orgány. Pokud si vzpomínám, e-cígy měli být původně zařazené mezi léčiva, stejně jako nikotínové žvejky, náplasti atd, jenže by je vyráběli tabakové koncerny, které snad na to mají patenty (blíže nevim, už je to dlouho, co jsem o tom četl) a snížili by tak zisky farma koncernům. Většina kuřáků se totiž raději rozhodne pro e-cígy než nějaké žvejky či náplasti.

No co, není to první ani poslední případ, kdy korporace svým nátlakem na veřejné orgány křivý volný trh (viď solární panely)

S. Donát 30.3.2015 14:35

Re: Zajímalo by mě,

No nedivím se, že dá kuřák přednost e-cígu před žvejkou. Já mám e-cigáro od jednoho malovýrobce, oproti běžným komerčním je to dobře fungující hardware s množstvím různých nastavení dle vůle kuřáka. A náplně si s kamarády mícháme sami, takže náklady na kouření se pohybují maximálně v řádu nízkých stokorun za měsíc...

F. Lesniak 30.3.2015 8:57

Je zajímvé kolik kvikotu je kolem hulení

a o tom, jak stát ty chudáky omezuje. Stát nás omezuje, kde se dá, ale nikde jsem nečetl, že by proti tomu někdo protestoval. Např. stát nařizuje maximální povolenou rychlost, povinnost používat bezpečnostní pásy, zákaz vypouštění odpadních látek do vodních toků, budou se kontrolovat topeniště a spousty dalších omezení. Všichni ti kuřáci jsou závislí bezohlední chudáci a kdyby záleželo jen na nich, tak bychom se k ničemu nedobrali. Stačí si vzpomenout na Zemana, kdy sotva vstoupil do budovy ČT, hledal popelníček a bylo mu úplně jedno, že všude tam je zákaz kouření. Třepal se na nikotin jako slepice na flus.Osobně bych šel ještě dál a všem těm, kteří si vědomě poškozují zdraví, a to nejen nikotinem, bych nařídil platit zdravotní připojištění navíc. A kdo by takové připojištění neměl, tak by dostal v nemocnici jen tu základní léčbu. A to, že nikotin působí i na mozek nedávno dokázal Kubera, který tvrdil, že není prokázáno, že kouření způsobuje rakovinu.

S. Donát 30.3.2015 8:58

Re: Je zajímvé kolik kvikotu je kolem hulení

Co Vy byste rád nařídil naštěstí není vůbec důležité...

Ś. Svobodová 30.3.2015 10:08

Re: Je zajímvé kolik kvikotu je kolem hulení

:-))

Ś. Svobodová 30.3.2015 10:18

Re: Je zajímvé kolik kvikotu je kolem hulení

Za domácí úkol si přečtěte článek znovu.

J. Kulheim 30.3.2015 10:31

Re: Je zajímvé kolik kvikotu je kolem hulení

Pan Lesiak sice číst umí, ale není schopen pochopit o čem autor v článku píše.

Z. Švrček 30.3.2015 10:46

Re: Je zajímvé kolik kvikotu je kolem hulení

Vy jste taky jeden... Stát omezuje např. tu maximální rychlost a podobně na silnicích, které jsou v používání všech občanů a ať jste mladý v šiltovce, profík, či děndek v klobouku, pokud chcete někam jet, na silnici musíte. Říká se tomu pravidla. Při ochraně toků to platí stejně. Ale kouření? Na zastávce, na úřadě, zkrátka tam, kjde musím kuřák nekuřák, s tím nemám problém, nechť tam taková pravidla platí. Ale hospoda? Vy jste spadl z višně, stejně jak ti dobroserové, co to navrhují. Tady jde o omezování svobody osobní, i práv majetkových. Pokud chci mít hospodu kuřáckou, nikdo nenutí nekuřáka, aby tam lezl, když nechce. Prostě je to otázka osobní volby. Je možné, že v takovém přípaě souhlasíte s postupem ombudsmáni Šabatové proti realitkám? To je přece stajný princip. Vaše názory na řešení kuřáctví jako sebepoškozování jsou sice správné, ale to již dávno mělo být zavedeno místo všeobecného povinného zdravotního pojištění. Jsi kuřák? Platíš násobek.  Jsi nekuřák, tady je bonus. Místo toho zjěvně volíte ty osly, kteří takový systém odmítají, protože oni přece vědí, co mám pít, jíst, kam chodit a podobně. Já, postarší lčověk a odnaučený kuřák , názor pana autora i při jeho zjevném mládí podepisuji.

R. Langer 30.3.2015 12:38

Re: Je zajímvé kolik kvikotu je kolem hulení

Jo jo, totalitní hovada jako jsi ty, soudruhu, by ostatním nejraději něco nařizovali od rána do večera. Proto je potřeba si dávat na takové jedince zatracený pozor!

M. Koutný 30.3.2015 14:31

Re: Je zajímvé kolik kvikotu je kolem hulení

V tom případě ať platí vyšší pojistku i ti, kdo žerou tučný bůček, pijí pivo, lezou po skalách nebo šukají bez kondomu.

A nejvyšší povolená rychlost je úplně mimo. Silnice jsou veřejný prostor, spravuje je stát (ev. kraj nebo obec), a proto má právo určovat na nich pravidla provozu. Hospodu provozuje soukromá osoba, nese podnikatelské riziko, a proto má být na něm zda povolí či nepovolí kouření (či cokoli jiného). To nemá co dělat s právy kuřáků či nekuřáku, ale s právem majitele nakládat svobodně se svým majetkem a určovat pravidla hry ve svém domě.

M. Prokop 30.3.2015 8:42

Zas jeden dobroser .....

domnívající se, že lidi lze napravovat zákazy.

Současný stav, kdy si každý může VYBRAT je dokonale vyhovující.

Což je zřejmě to, co napravovatele lidstva sere.

M. Prokop 30.3.2015 8:44

Re: Zas jeden dobroser .....

Autor zákona, ne článku, aby nebyl omyl.

A. Alda 30.3.2015 7:57

Zakázat se musí všechno všem

a pak teprve nastane všeobecné štěstí a blahobyt...

Někteří lidé si vážně myslí, že ke štěstí se lze prozakazovat.

V. Plocek 30.3.2015 2:23

PRÁVO: Kdo kouří, je terorista

Jsem bohužel velký kuřák, ale s navrhovaným zákonem mám potíž, i přesto, že v Irsku jsme chodili kouřit před hospodu. A zajímavý byl argument "kouřících kolegů". Docela nás to štve, ale již jsme si zvykli a tak kouříme méně cigaret. Poznali jsme to v peněžence a na zdraví to bude také mít nějaký vliv. A to řekli kuřáci. Tak nevím, kde je pravda. Na jednu stranu souhlasím s autorem, že stát nemá práva zasahovat do dění v soukromém majetku, pozemku a to hospoda je, a na druhou stranu je tu argument, že kde nepomáhá rozum, je třeba aby stát pomohl. A to v případě škodlivosti ano. Kde je pravda?

P. Dvořák 30.3.2015 2:52

Re: PRÁVO: Kdo kouří, je terorista

Jak jste přišel na argument, že kde nepomáhá rozum, je třeba aby stát pomohl?

Mnohem blíže realitě je starořímské, do dnešní doby poněkud upravené: Jestliže zasedá parlament nebo vláda, nikdo si nemůže být jistý majetkem ani životem.

P. Lenc 30.3.2015 9:28

Re: PRÁVO: Kdo kouří, je terorista

Dík pane Dvořáku, asi nejvýstižnější příspěvek.

M. Moravcová 30.3.2015 11:21

Re: PRÁVO: Kdo kouří, je terorista

přesně tak.

R. Langer 30.3.2015 12:39

Re: PRÁVO: Kdo kouří, je terorista

Přesně!

V. Plocek 30.3.2015 12:41

Re: PRÁVO: Kdo kouří, je terorista

Jako kuřák mluvím proti sobě. Ale sám cítím, že kouření není z hlediska zdraví ta nejlepší věc. A tak se snažím již přes 10 let přestat, ale nejde to, protože nikotin je droba, jakákoliv jiná, kde když překročíte určitou hranici, tak bez cizí pomoci (omezení) není cesta zpět. A to je ten princip pomoci, který mám na mysli. V případě omezení kouření v restauracích alespoň snížení počtu cigaret, protože v hospodě se vykouří nejvíc. A pokud je nikotin droga, je možné, aby stát zasáhl? Znova opakuji, nevím.

R. Langer 30.3.2015 12:54

Re: PRÁVO: Kdo kouří, je terorista

Takže vy všechno o škodlivosti kouření víte, ale místo toho, abyste z toho pro sebe vyvodil důsledky, raději po státu chcete, aby kouření zakázal všem ostatním, abyste vy jste měl nějaký důvod k tomu přestat. Už chápete tu absurditu a sobeckost vašeho názoru? :-(

V. Plocek 31.3.2015 0:21

Re: PRÁVO: Kdo kouří, je terorista

Pane Langr, nepodsouvejte mi prosím Vás něco, co jsem neměl na mysli a ani nevyslovil. Asi jsem dosti nezdůraznil, ze cigareta je droga jako ostatní a pokud již jste na ni závislí, tak hned tak nepřestanete. Tudíž i když bych chtěl, tak zákaz kouření v restauracích pro mě nic neznamená. V Irsku jsem chodil kouřit před hospodu a bylo to. Spíše jsem se pod vlastním traumatem zamýšlel zejména nad mladšími lidmi. Je mi skoro 70. A protože si myslím, znovu opakuji, e cigareta je droga. A proto by tam stát m o ž n á měl zasáhnout. Minimálně by si odechly peněženky sociálně slabších. Toť vše. Zdravím.

S. Landa 31.3.2015 7:50

Re: PRÁVO: Kdo kouří, je terorista

Ale vždyť jen potvrzujete to, co pan Langer napsal. Jste ubohý slaboch neschopný se sebou něco udělat, tak se domáháte státního zásahu, který nesmyslně dopadne i na lidi okolo. Mimochodem, po cizích peněženkách je vám kulové...

V. Plocek 31.3.2015 12:22

Re: PRÁVO: Kdo kouří, je terorista

S tím slabochem plně souhlasím. Mrzí mě, že tuto diskuzi nevedete trochu z nadhledu. Někdy většinová společnost - stát musí zasáhnout. Ten nadhled - to je o těch mladých a peněženkách. U peněženek - i vy přispíváte. Sociálně slabší kuřáci, dost často nezaměstnaní si chodí na sociálku o pomoc, kterou platíte vy ze svých daní. Jen tak mimochodem. Ale nic ve zlém.

S. Landa 31.3.2015 12:57

Re: PRÁVO: Kdo kouří, je terorista

Je mi zatěžko brát tuto diskuzi z nadhledu, jde o mnohem vážnější věc, než si je schopna většina diskutujících uvědomit. Stát nefunguje jak má, přehazuje svou odpovědnost na občany, likviduje, ničí...

P. Maleček 30.3.2015 1:43

Kuřáci do igelitových pytlů

Ano, ti co ve veřejných prostorech (což jsou autore i soukromé restaurace) ničí zdraví druhých jsou teroristé. Je přeci jedno jestli sebe i druhé zabíjejí rychle bombou nebo pomalu cigaretovým smradem.

Nikdo hospodským nebrání udělat ze svých hospod soukromé kluby určené jen kuřákům. Nebo kuřákovi ve veřejném prostoru dát přes sebe igelitový (nepropálitelný) pytel - aby mu ani molekula jeho drogy neunikla.