13.8.2020 | Svátek má Alena


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
17.3.2009 0:13

Re: metody církve v honbě za mocí a majetky

o jaké nezákonnosti se má jednat?

V této kauze se dopouští nezákonností jen církev katolická. Šířením poplašných zpráv, pomluv a nekalými způsoby získávání majetků vydíráním, vraždami a podvody. Ale také zavlékáním jména Boha Stvořitle do svých nenasytných majetkových a mocenských zájmů.

16.3.2009 23:58

co společného má církevní tmářství o onom světě se zdravým rozumem?

a s tím spojená dogmata a nikoliv levně "udělované svátosti"?

16.3.2009 21:58

Re: poslední pomazání jako eutanázie a církevní majetky

- nejen s katedrálou, ale ani se zdravým rozumem...

16.3.2009 21:46

Re: Nikdy se nevrátí, pohádka středověku

Nejsem odbornikem na tuto problematiku, nicmene v jednom z kostelu v Londyne byl nocni klub a dnes je tam nad sportovni bar. V UK vim o dalsich 2, ze kterych vznikly klvuby bojoveho umeni.

16.3.2009 21:43

Re: Byl by to majetek cizího státu?

Vy jste uvadel kasty jako odpudivy priklad. Pri tom de fakto existovaly v krestanske spolecnosti az do dob, kdy se podnikatele z relativne chudych pomeru dostali k majetku.

16.3.2009 21:42

katedrála nemohla být zestátněna

protože vždy patřila státu a nikomu jinému.

16.3.2009 21:40

Re: metody církve v honbě za mocí a majetky

Mate jiny nazor, me to nevadi.

Ale zajiste nepoprete, ze cirkev o majetek prichazela nekolikrat, rozhodne to nebyla specialita komunistu.

16.3.2009 21:33

Re: stamiliony lidí historicky bylo a je oškubáváno církví

hlad církve katolické po majetku je neměnnou konstantou

16.3.2009 20:22

Re: Neco tady pravne nesedi ....

O tohle se musi hadat pravnici.  Ja jsem si myslel, ze zakon je zakon a narizeni je narizeni.  ... Tohle je technicka vec tykajici se clanku.  Ale je tu neco podstatnejsiho: soudce obratil rozsudek dvou nizsich soudnich stupnu.  Proc ne ... jenze zduvodneni je postavene na hlavu.  Vysledkem takoveho ceskeho soudnictvi bude zaloba postoupena vyse, tedy k Evropskemu soudnimu dvoru.  Nechci byt prorokem, ale predpokladam, ze nakonec bude Vit prircen cirkvi.  Jenze to bude pro vsechny nakladne financne i casove.  Jenze to statu nevadi, nebot naklady pujdou ze statnich penez.  Je tu ale politicky tlak.  Nakonec nejde jen o Vita, ale o celkove vyporadani statu s cirvemi.   

16.3.2009 20:22

Re: Jako bezvěrec

I já jsem bezvěrec a část "lidu" a vzdávám se svého podílu na katedrále ve prospěch římskokatolické církve z titulu spravedlnosti.

16.3.2009 20:08

Re: poslední pomazání jako eutanázie a církevní majetky

jsem rád, pokud by kdosi poslední pomazání skutečně přežil. To, jak a čím byl nemocen by se mělo podle možnosti upřesnit a doložit, i když to muselo být hodně dávno a mohlo jít o fámu živenou církví. Nejde zde o maličkost ale o důvodné podezření největší hromadné vraždy v dějinách. Zdání duchovní posily nemocnému je výsledkem letitého masivního působení církve na věřícího a je v podstatě rezignací na boj s nemocí a smíření se s cestou na onen lepší svět. To, že o něco takového nemocný žádá, znamená jen míru nakolik je církví ovládán a zfanatizován.

Sám odmítám představu o nějaké přípravě na odchod z tohoto světa. Nemocný a spolu s ním jeho blízcí a zdravotní personál, měli by bojovat o každou hodinu a minutu jeho života, o každý byť i evidentně poslední krok na jeho procházce, dávat mu naději až do konce.

To je ale jen názor, který s katedrálou nemá nic společného

16.3.2009 20:00

Re: Nikdy se nevrátí, pohádka středověku

Kdy ŘKC udělala z kostela museum,či něco jiného?

16.3.2009 19:58

Re: stamiliony lidí historicky bylo a je oškubáváno církví

aha hlad je jinej než býval:-D

16.3.2009 19:56

Re: metody církve v honbě za mocí a majetky

No a?Jaký je rozdíl mezi kázáním v kostele a řečněnim na tribuně?Kde a kdy v moderních dějinách destabilizovala ŘKC demokratický stát?(na rozdíl od různých stran,kterým přesto majetek zabaven nebyl)Tak ,že tímto ospravedlňovat jakou koliv nezákonnost je zcela nepřípustné.

16.3.2009 19:49

Re: Byl by to majetek cizího státu?

Křesťanství mnělo pozitivní vliv již dlouho před vznikem evangelických církví.

A co se týče rovnosti pletete si vyvolenost ve smyslu oddělenost,né nadřazenost.Ostatní není na krátkou glosu.

16.3.2009 19:41

Re: Mám dojem, že se katolické církve už dávno zmocnil Satan! Nebo jak si vyložit německého papeže abývalého člena hitlerjugend Benedikta XVI., který je nepřímým popíračem holokaustu,

Říkám úplně mimo.;-P

16.3.2009 19:20

Re: přežil snad někdo poslední pomazání?

To je vyloučené, takové trauma nelze přežít. Spíše pád z desátého poschodí na beton.

16.3.2009 19:19

Je pozoruhodné, že zrovna takoví "opatrníci"

všimněte si, jak jsem kulantní, jako jsou Češi mají ve znaku lva...

16.3.2009 19:17

"neznabohové" a bohoznalci

kromě nadávek zde církevní mluvčí používají i demagogické termíny. Kdo má být "neznabohem"? Kdo má pak Boha znát? Znát může někdo výhradně jen církevní dogmata a biblické zkazky o něm, avšak o něm samotném nemůže vědět nikdo nic. Natož ho nemohl "vidět s odvrácenou tváří" a ani s ním fyzicky zápasit. 

Existuje snůška církevních pomluv Boha Stvořitele: jak měl být malicherní a ješitný vůči prvním lidem, zlopamětlivý a nemilosrdně vraždící i malé děti, jak by k něčemu měl zapotřebí mít syna, jak by byl schopen kvůli vlastní neoblomnosti uvrhnout do nesmírných muk a na smrt vlastního syna a podobně, jak by byl ochoten podrobit lidi v pekle věčným mukám, jak by i zde na Zemi měl lidem způsobovat hladomory, sucha, záplavy, epidemie a jiné katastrofy a při tom jak by měl milovat určité vyvolené, jak by měl odpouštět trestní činy zločincům za peněžité dary, jak má mít podobu člověka, jak má být ochoten přijímat chvály a velebení od lidí, jak má být ochoten s nimi komunikovat blíže neurčitými komunikačními cestami přenosu a zpracování informací. Takové a jiné podobné pomluvy Boha jsou jen jeho urážkou a nikoliv bohoznalectvím. Ateisté alespoň nedělají z Boha vola ani zločince, zatímco církevníci ve svých odsouzeníhodných zájmech se nezastavují ani před tím.

Tolik na téma "neznabohů" a o tomto nabubřelém způsobu puncování normálních lidí církví.

16.3.2009 19:04

Re: poslední pomazání jako eutanázie a církevní majetky

Vážený pane, opravdu z vás padají samá moudra.To o čem tak hloupě píšete je pomazání nemocných.Důkazem toho že se po tomto pomazání neumírá byla moje maminka.V dětství byla velmi těžce nemocná a lékaři jí nedávali žádnou naději.Bylo jí poskynuto pomazání nemocných a uzdravila se.Dožila se 86 let.Pomazání nemocných se poskytuje v kostele a lidem těžce nemocným u lůžka.Věřte, že je to pro každého nemocného duchovní posila.Lidé o tuto službu žádají sami.Já si myslím, že člověk má vědět že se jeho život na této zemi blíží ke konci,aby se mohl na odchod připravit.

16.3.2009 18:43

Re: metody církve v honbě za mocí a majetky

má-li někdo zde snahu moderovat diskusi, měl by umět poradit nejprve sám sobě

16.3.2009 18:36

Re: Mám dojem, že se katolické církve už dávno zmocnil Satan! Nebo jak si vyložit německého papeže abývalého člena hitlerjugend Benedikta XVI., který je nepřímým popíračem holokaustu,

to není zcela mimo. Nemůže být jedno nikomu, k čemu bude katedrála používána nebo zneužívána

16.3.2009 18:34

Re: přežil snad někdo poslední pomazání?

dogmata existují jen u církve.

Brlohy jedněch a katedrály druhých - toť sen církevního mafiánství.  Bohužel, na mnoha místech Země i skutečnost.

16.3.2009 18:29

Re: stamiliony lidí historicky bylo a je oškubáváno církví

solidní studie na toto téma neexistuje a banánová rétorika politiků jakož i církví na toto téma bývá založena jen na nenávisti. Dnešní hranice životního minima je jiná než byla před 20 lety a to ne jen u nás. Myslím, že dnešní povyk církevního "duchovenstva" je nejspíše jejich povinností. Získávat majetky pro Vatikán všemi způsoby, tak jako vždy dosud.

16.3.2009 18:10

Re: Byl by to majetek cizího státu?

Vidim, ze mate take drobny problem s rozdilem mezi implikaci a ekvivalenci. Prestoze krestanstvi jako takove melo pozitivni vliv, melo jej v podobe, ktery prezentovaly evangelicke cirkve, nikoli cirkev katolicka, ktera mela tendenci ukoncit na hranici zachvev cehokoliv progresivniho.

Co se tyce Recka a Rima, tak obcane si tam v dobe republiky byli vicemene rovni. Institut otroctvi existoval pri krestanstvi az do dob obcanske valky v US. Proste ti lide patrili do jine kategorie. Kasty - co aristokracie? Opravdu si myslite, ze buddhismus nema rovnost? Nebo Stary zakon? Zatimco krestanstvi hlasa rovnost vsech lidi na zemi, kdo prisel s ucenim o trojim lidu?

16.3.2009 16:21

Re: Nikdy se nevrátí, pohádka středověku

Ale priroze, ze hrozi. Jde o konkretni pravni ujednani - to, ze katedrala vlastni sama sebe dnesni pravo nezna.

16.3.2009 16:19

Re: metody církve v honbě za mocí a majetky

Homosexualove (snad vetsinou) nekazi v kostele. Nezastituji svou autoritu Bohem.

Pokud je majetek cirkve pro stat destabilizacni a nebezpecny, tak ji ho prirozene musi sebrat. Nejelegantneji to provedla tusim sveho casu jedna kralovna v Anglii - prohlasila se za hlavu cirkve a tim ziskala veskery jeji majetek. Pokud jde cirkev do mocenskeho boje, tak se nesmi divit (prorozene se to netyka  cirkve dostatecne oslabene po zasahu prvni republiky).

16.3.2009 16:16

Re: Byl by to majetek cizího státu?

No to snad né! Že by ŘKC nebyla křesťanská?A kdo tedy ještě jiný uznával rovnost člověka(alespoň před bohem)?Čína?(vyvolenost určitých lidí a nadřazenost nad ostatními)Řím?(otroci,nižší kasta)Řecko?(podobně),Egypt?(jejich zbožštění vládců,ostatně podobně jako v římě).Indie?(jejich kasty).

16.3.2009 16:12

Re: Nikde neexistuje žádná povinnost vracet to, co komunisté ukradli???

Neni, pro novy establishment byly restituce hmotne vyhodne, to o naprave krivd byl akorat krasny obal. Nic vic, nic min. Ke katolicke cirkvi - bud bude mit v CR svoje misto a pak jej stat s cirkvi nalezne, nebo ne. Ja bych se klanel k tomu, ze sve misto ma a o katedrale to rozhodne neni.

K PS. myslite i ukrizovani jednoho konktretniho zida?

16.3.2009 16:10

Re: Nikdy se nevrátí, pohádka středověku

No a to právě u ŘKC nehrozí tam je zajištěno že z toho rozhodně nebude ani to museum což by president klidně odkejval.