17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

PRÁVO: I ty, Grygare?

„Jak jsem starej, tak jsem blbej,“ řekl jsem si při sledování internetu a zpráv ČT dne 5. ledna 2017.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čulík 7.1.2017 17:12

Kvalita myšlenek v článku je v nepřímé úměře množství slov.

Já jsem nechtěl ztrácet čas tím, že to dočtu do konce, ale "Pak pan Grygar diváky poučil, že když jede v noci auto, tak když někde svítí velký billboard, že řidiče oslní.". No to je samozřejmě pravda, příklad je například ten na konci Nuselského mostu, ale i mnoho jiných. Záleží na okamžité situaci, ale v hustém provozu to k potřebnému soustředění nepřispívá, proč asi to je jiných zemích zakázané? Billboardy ani nemusí oslňovat, odvádějí pozornost, hlavně v koncentraci, která je u nás. A opravdu má smysl vyzařovat světlo k obloze, když na druhou stranu šetříme až nesmyslně kdejaký Watt? Investice do dobře konstruovaného svítidla je dobrá investice.

M. Prokop 7.1.2017 17:38

Re: Kvalita myšlenek v článku je v nepřímé úměře množství slov.

Pokud někomu billboard odvede pozornost, tak je řidič jak za korunu 3,14ča a neměl by lézt za volant vůbec.

Že by pouliční světla neměla svítit nahoru, to ano.

J. Lepka 7.1.2017 18:09

Re: Kvalita myšlenek v článku je v nepřímé úměře množství slov.

Viděl jste někdy LED megabord?

M. Prokop 7.1.2017 20:45

Re: Kvalita myšlenek v článku je v nepřímé úměře množství slov.

Jo, viděl. A když jedu ve dne po dálnici a nudím se, tak dokonce i ty billboardy místy sleduji. Ovšem, pokud se nic neděje. Jakmile se začne dít, neslyším ani rádio.

J. Svoboda 7.1.2017 18:40

Nadutý řidič

Pane Prokope, zázračných řidičů jsou tisíce. Někteří z nich skončili život na stromě, nebo sloupu a tím tisícovku oslabili.

R. Tesařík 7.1.2017 22:08

Re: Nadutý řidič

To nebyli zázrační řidiči..prostě s těmi billboardy je to naprostá kravina.

J. Svoboda 8.1.2017 15:05

Re: Nadutý řidič

Jste jedním z těch, kteří podlehli propagandě.

J. Kombercová 7.1.2017 19:47

Re: Kvalita myšlenek v článku je v nepřímé úměře množství slov.

Pak je tady otázka, proč ty bilboardy, navíc osvětlené, stojí právě u silnice, pro kohopak jsou určeny.

R. Tesařík 7.1.2017 20:29

Re: Kvalita myšlenek v článku je v nepřímé úměře množství slov.

Pro spolujezdce.

J. Kombercová 7.1.2017 20:54

Re: Kvalita myšlenek v článku je v nepřímé úměře množství slov.

:) Aha. Aby se nenudili. Vymakané.

P. Čulík 7.1.2017 19:59

Re: Kvalita myšlenek v článku je v nepřímé úměře množství slov.

Inteligent se ozval. Neměl byste lézt za volant, když to vidíte takto.

M. Prokop 7.1.2017 20:48

Re: Kvalita myšlenek v článku je v nepřímé úměře množství slov.

Je-li to na mne, tak lezu, v nejrůznějších autech, o nichž se vám asi ani nezdá a najetý nějaký ten milionek km bez nehody.

P. Čulík 7.1.2017 22:18

Re: Kvalita myšlenek v článku je v nepřímé úměře množství slov.

Je to o vás, chytrý kluku. Ovšem ne všichni řidiči jsou tak skvělí jako vy, nebo jak si o sobě myslíte a billboardy je skutečně rozptylují. To není z mojí hlavy, to je poznání z mnoha výzkumů. Takže mějte prosím ohled na ty normální řidiče, co nemají ty vaše abnormální schopnosti a miliony virtuálně najetých kilometrů v nejrůznějších autech, o kterých se vám zdálo, jak v nich jezdíte.

M. Prokop 8.1.2017 15:56

Re: Kvalita myšlenek v článku je v nepřímé úměře množství slov.

Pokud se řidič nechá rozptylovat, bude se rozptylovat čímkoliv.

Moje schopnosti jsou zcela běžné a virtuální řidič budete nejspíš vy.

Nejste ten blb z Blicích listů?

P. Čulík 8.1.2017 16:49

Re: Kvalita myšlenek v článku je v nepřímé úměře množství slov.

No, už raději té teorie nechte, takový příval myšlenek je na mne moc. Pokud jde o poslední větu, i blb by si nejdříve zkontroloval jméno, než se bude blbě ptát:-)))

J. Jurax 8.1.2017 20:27

Re: Kvalita myšlenek v článku je v nepřímé úměře

No, bilboardy u silnic jsou sice nebetyčná hovadina, ale nevzrušují mne. Nečumím na ně ani jako spolujezdec, natož jako řidič. Nakonec krajina je hezčí a informace, že mám pít Mattoni nebo si koupit účetní software nebo cokoliv mne míjí.

A těšte se - budou volby, to zas bude bilboardů (nejen) podél cest jak nablito. To by se mělo fakt zakázat pod hrozbou temnice a hladomorny zostřené lechtáním peříčky na chodidlech - kdo má na ty ksichty čumět číst ty vesměs nablblé slogany! A myslím to upřímně!!!

V. Kolman 7.1.2017 16:45

A JEŠTĚ NĚCO NAVÍC

Pan Vlk poněkud překroutil fakta, která uvádí pan Grygar, na což také upozorňují další diskutující.

Chci se zmínit o dalším všeobecně rozšířeném nešvaru. Ať přijdu do jakéhokoliv obchodu, vždy jsem otravován vlezlým a všudepřítomným akustickým smogem, majícím podobu hýkání, sípání a vzlykání rádoby-umělců a zpěváků, meloucích do omrzení nesmyslné texty. Co bych za to dal, KDYBYCH MOHL NAKUPOVAT V OBCHODECH, KDE BY BYLO TICHO!!! Zapředl jsem na toto tema řeč s několika pokladními a daly mě (většinou jsou to ženy) za pravdu.

Řešení je ale příliš logické a prosté (stačí stisknout patřičný vypínač zesilovače) na to, aby ovlivnilo lety zažitý zlozvyk.

J. Navrátil 7.1.2017 16:53

Re: A JEŠTĚ NĚCO NAVÍC

Ano, a přidám pytlík mouky do mlýna : a co ten nervydráždící reklamní smog v televizi, tedy ty neskutečně otravné reklamy, které stále častěji jdou člověku na nervy. To je plošné ničení lidského zdraví. Kdo už vymyslí něco proti tomuto "reklamnímu smogu" ? Zadal bych ten vědecký úkol panu Grygarovi a jeho soukmenvcům v Bludném balvanu. ( dokonce by za to mohl dostat i nějakou (ne)bludnou medaili. )

V. Kolman 7.1.2017 20:07

Re: A JEŠTĚ NĚCO NAVÍC

Tak tenhle "problém" s vlezlou reklamou v USA už dávno vyřešili.

TV s reklamami - zadarmo!

Nelíbí se ti reklamy? Žádný problém. Ovšem to už musíš za TV platit!

R. Tesařík 7.1.2017 17:40

Re: A JEŠTĚ NĚCO NAVÍC

Kam to chodíte nakupovat? Neuvěřitelné.. Nicméně musím vám dát za pravdu, že v hospodě je to blbej zvyk. Tam ale mohu požádat o stišení.:-))

J. Navrátil 7.1.2017 16:36

Budou chodit v davu práskači ?

Pane Václave Vlku st. Nic proti vámi svobodně řečenému názoru nenám, ale...ale pozor, pokradmo se mění doba. Vychází nám nové zákony "o hanobení úředních osob" a tak bude velmi těžké si ode dneška dávat bacha na pusu. ( ale už nutné ).Cokdyby se pan Grygar zvedl a řekl, že On je státní úřední osobou a tak urážky jeho soby jsou vlastně urážkou státu a demokraticky zvoleného Parlamentu : Ha ?. - Takže doba se mění...a budou chodit v davu práskači.

M. Pernický 7.1.2017 16:26

Ne komunizmus,ale charakter.

Jsem nečekal,že tolik podle mne nevychovaných a potomků pravděpodobných rodičů ze špatnou výchovou se obuje do V.Vlka místo vyvracení jeho názorů a bez napadání.

P. Mach 7.1.2017 17:07

Re: Ne komunizmus,ale charakter.

Takže s ohledem na výrazy použité vlkem v jeho textu, patří autor toho textu rovněž mezi nevychované potomky pravděpodobně nevychovaných rodičů, tedy alespoň podle vašich nároků na výchovu. Nebo je to tak, že jste zastáncem dvojího metru, a text proložený vulgarismy je v pořádku, jen proto, že vám konvenuje, a opačný názor jen produktem špatné výchovy jen proto, že vám není po chuti?

Mimochodem vyvracet se dají argumenty a nikoli názory. Zvláště se nedají vyvracet bláboly bez hlavy a paty, jaké vyprodukoval vlk. Ty se dají pouze odkázat do patřičných mezí.

P. Mach 7.1.2017 15:37

Vlk si čím dál tím víc sere do držky.

Za prvé, zprávy o světelném smogu nezačaly "vyskakovat najednou", nýbrž se o něm mluví už celé roky. Za druhé, tvrdit, že "parta astronomů, požaduje, aby se u nás v republice v podstatě zhaslo", že se má "zastínit celé Česko" může, s ohledem na objektivní fakta, v podstatě jen naprostý kretén. Nemluvě o tom, jak tuhle srágoru, vlk dále "rozvinul".

Za třetí, o jeho řešení, tedy "vymyslet dalekohledy odstiňující záření", vzhledem, k tomu, že dalekohled je přístroj, který má záření registrovat, lze říci jediné. Patří do stejného ranku jako nápad zelených vemen, na přístroje filtrujících "atomovou" elektřinu.

Samozřejmě řešení, která navrhují astronomové, mají na rozdíl od sranců produkovaných vlkem, hlavu a patu. Například, pouze v případě, že obec bude rekonstruovat veřejné osvětlení, které dosloužilo, se má použít takový konstrukce lamp, která omezí vyzařování do boků a směrem vzhůru. Nikdo nemá v úmyslu nařizovat, že by se ze dne na den, měly měnit všechny lampy. Podobná opatření různě po Evropě již fungují (např. Slovensko).

V. Vlk 7.1.2017 16:06

Re: Vlk si čím dál tím víc sere do držky.

Asi tak, jako že homosexuálové ani nepomýšlí na sňatky, to je pomluva( psáno v novinách zastánci homokultury tak před 15 lety) a když už se vezmou, NIKDY ALE NIKDY nebudou chtít adoptovat dítě (tvrzeno před deseti lety) . Také bojem proti kouření chceme jen chránit obsluhu, pak náhle už i jiné návštěvníky hospody a dneska už každého kde je víc lidí než pět, a tak to jde dál. Buď jste naivní anebo nevím...No,obec bude muset vyměnit lampy, protože to zjistí orgán sledující Zákon o tmě, a "doporučí" kdo by to "mohl" udělat a z čeho, a to že je to děsně drahý,je vlastně dobře, a jestli neuposlechneš, .viz můj článek.

P. Mach 7.1.2017 16:40

Re: Vlk si čím dál tím víc sere do držky.

Měl bych dotaz. Jakou to má souvislost se srágorou prostou jakýchkoli faktů, kterou vlk vyzvracel? Nesouhlas s omezováním světelného smogu, mohl vyjádřit pomocí racionálních argumentů, a nikoli pomocí blábolů a evidentních krávin. Astronomové jako doktor Grygar svá stanoviska podepírají fakty, vlk si jen sere do držky.

J. Lepka 7.1.2017 18:11

Re: Vlk si čím dál tím víc sere do držky.

Opravdu, kultivovaný a fundovaný příspěvek. Nespletl jste si server?

P. Mach 8.1.2017 18:53

Re: Vlk si čím dál tím víc sere do držky.

Můj příspěvek je minimálně stejně kultivovaný a fundovaný jako původní článek, takže nespletl.

M. Prokop 7.1.2017 17:42

Re: Vlk si čím dál tím víc sere do držky.

Velmi explicitně řečeno, ale je to tak.

Ovšem s tím, že onen rozumný úmysl, vyměnit při rekonstrukci, se snadno zvrhne v befehl měnit hned, při píli soudruhů v Bruseli i místních.

F. Miksa 7.1.2017 14:43

Je to asi tak.

Funkcí veřejného osvětlení je to, aby člověk v noci viděl na cestu, a k tomu stačí jen orientační osvětlení a ne aby byl co třicet metrů stožár a všechny svítily proto, aby lidi doma viděli když jdou na WC!!!!! Lidstvo by se mělo za každou cenu držet přirozenosti, systém poručíme větru dešti, je zločinem na lidské civilizaci.