3.6.2023 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

PRÁVO: Hanobení republiky a fake news

Do médií „unikl“ materiál ministerstva vnitra vedeného Vítem Rakušanem a z vlády vedené Petrem Fialou. Jde o plán, na kterém pracuje Úřad vlády a ministerstvo vnitra pověřená skupina vládního zmocněnce pro dezinformace Michala Klímy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Moravcová 1.1.2023 18:04

Nejsme ovce s přijímat máme jen to, co je prospěšné občanúm ČR. Vše ostatní je vlastizrádné.

M. Moravcová 1.1.2023 17:54

Lžete, autor nic z toho nešíří. A lidi mají mozek a k pravdě se doberou. Někdo dřív, nèkdo později.

M. Moravcová 1.1.2023 17:52

Doma ať si dělají, co chtějí. V Evropě pro ně není místo.

M. Moravcová 1.1.2023 17:49

Očkování někoho ochránilo před covidem či snad dokonce zabránilo šíření covidu? Propadl jste propagandě a dezinformacím.😁

M. Moravcová 1.1.2023 17:12

Bravo psne Vlku. Je to svěží a pravdivý článek v zatuchlé "jedině správné vládní pravdě". Kolikrát už jsem na totalitní způsoby této vlády a jejich pomocníků upozorňovala a byla svazáky P.Fialy okřikována či urážena. Mnozí 100% diskutéři nevzdávají svůj boj s námi, co o věcech přemýšlíme, pochybujeme, zkoumáme a ptáme se proč. Bojují urážkou, flusem, dehonestací. Nikdy ne diskusí o skutečnostech. Díky pane Vlku a teď si jdu přečíst tu vládní diskusní jednotu, abych se přesvědčila, měla-li jsem pravdu.🙂

V. Vlk St 1.1.2023 13:14

No, na tohle se skutečně nedá odpovědět. Vy jste skutečně mimořádný mimoň a si zakomplexovaný člověk. Žijte si klidně dál v zajetí svých mýtů. Jen na okraj: Než přišli do českých zemí Slované, Keltové zvaní Bójové, už od 2 století před Kristem v Čechách nežili. Vystřídali je totiž Germáni Markomani (Markomannen).Ti byli poraženi a vyhnáni Římany a část jich zůstala na jižní Moravě , kde je porazil římský císař Marcus Aurelius roku 180 n.l. V Pannonii Jižní Morava) v té době žili Slované jako podřízené kmeny Avarům. Společně s nimi a Peršany vytáhli na Konstantinopol roku 626 n.l. a byli poraženi. Pak Slované povedli povstání za vedení Franka zvaného Sámo a vyhnali ostatní. Co se dělo v Čechách až po bitvu u Wogastisburgu se dozvíte na stránce Wikipedie https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1lky_%C4%8Desk%C3%BDch_d%C4%9Bjin. Praotec Čech je pověst a bláboly o hrdlořezech co přišli z Asie pochází z německé protičeské propagandy, ale dnes už je nepoužívají ani sudeťáci,aby nebyli směšní. Co se týče Přemyslovců a jejich historie, nic zvláštního . Přečte si třeba Římské a nebo Anglické a Francouzské dějiny.

J. Bartoň 1.1.2023 9:23

R^R^R^R^!!

I. Orisek 1.1.2023 3:32

Jeste jsme zapomneli na tento monumentalni nesmysl:

Vynalez Ceskoslovenskeho naroda a jmenovani ceskeho jazyka ceskoslovenskym jazykem se slovenstinou jako pouhy dialekt cestiny !!!

Je neuveritelne, ze s takovym nesmyslem vetsina obyvatelstva souhlasila. To se mohlo stat jenom proto, ze generace nasich rodicu mela nasledujci prevladajici nazor: "Hlavne, ze me nasi nezavislou Republiku". (Ale ne na dlouho, ze ano, ale to jsme vubec nevedeli a dodnes vetsina nechape proc uz Ceskoslovensko neexistuje).

A potom to nesmyslne staveni ceske historie pouze na husitske tradici a tradici Mistra Jana Husa (a nikoliv Karla IV a Premysla Otakara II, dvou nejvetsich panovniku ceske historie). Slovaci, po 1000 let pod madarskou nadvladou, si zachovali svuj jazyk jenom tim, ze se tak mluvilo v katolickem kostele, kde je ovsem ucili, ze Jan Hus byl kacir. Takze Slovaci se divali vyjevene na Cechy, kteri palili vatry na slovenskych kotaroch 6. cervence v den upaleni Mistra Jana Husa. tezko bychom mohli najit necitlivejsi narodnostni a etnickou politku zeme.

A nakonec neco, za co by americky politik nebo prezident skoncil rovnou ve vezeni - viz Klimek, "Boj o Hrad" s predmluvou Vaclava Havla:

Ministr Benes vedoucimu prezidentske kancelare: "Posilam vam 200 tisic korun, vite pro koho. Oni by chteli vic, ale to jim musi zatim stacit".

TGM mluvi k Benesovi: "Oni o vas rikaji, ze si berete penize pro osobni ucely z tajnych fondu Ministerstva zahranici (Bylo to verejnym tajemstvim a vetsina obcanu to vedela). Ale vy si to zaslouzite za tu praci, kterou delate v Zeneve pro Republiku (kde Benes neudelal nic, neduveroval USA a UK pro jejich "divoky kapitalismus" a oni mu odplaceli stejne takze Benes skoncil v predvecer Mnichova s tou smesnou Malou dohodou).

Uz opravdu koncim......

I. Orisek 1.1.2023 3:09

Dalsi pokracovani pro pana Vlka, St.:

(B) Malokdo chape, ze rozpad Ceskoslovenska v roce 1939 and konecny rozpad v roce 1992 byly vysledkem fatalne chybne narodnostni politiky TGM a Benese ve ktere komuniste pokracovali navzdory formalni "Ceske vlade" a "Slovenske vlade").

A to je zeme, jejiz Karel IV, ktery mluvil peti jazyky a vystudoval na Sorbonne, vladl vetsine zapadni a jizni Evropy jako Cisar Svate rise rimske, jehoz sestra byla zakladatelkou francouzske kralovske dynastie a dcera Anna ceska byla anglickou kralovnou a manzelkou Richarda II. Zeme, ktera predstavovala 60% HND Rakousko-Uherskeho Imperia, je nyni redukovana na zemi velikosti a vyznamu Chorvatska. Karel IV chybi ve Slovanske epopeji Alfonse Muchy z 20. let. Proc asi?

(C) A casti ceske mytologie je prevladajici, ackoliv nesmyslne rceni ze "bez tech Nemcu a Slovaku jsme na tom lepe". Opravdu?

(D) Dalsi takovy prevladajici, ackoliv chybny nazor je ze "Slovaci nemohli dostat autonomii, kterou jim TGM slibil v Pittburghske dohode z roku 1918 protoze pak by autonomii chteli rovnez cesti Nemci." Ano chteli by, jenomze cele takove zduvodnovani je ciry nesmysl - viz (A) nahore.

(E) Jak je mozne, ze jsme si postavili sochu presvedceneho socialisty prezidenta Benese pred Cerninsky palac na Hradcanech, cloveka, ktery se udajne "zaslouzil od Republiku", ale ve skutecnosti jeho fatalne chybna etnicka politika zpusobila zanik jeho Ceskoslovenska, ktere v jeho koncepci jiz 30 let neexistuje? A nejhorsi na tomto nesmyslu je to, ze prezident Benes jako presvedceny socialista predal vladu USTAVNIM ZPUSOBEM komunistum. 40 let komunistickeho teroru nasledovalo.

A tak bychom mohli pokracovat......, ale uz odemne neuslysite. :-):-)

I. Orisek 1.1.2023 2:51

Pokracovani pro pana Vlka, st.:

(1) Jsme ten nejkulturnejsi narod ("Fejeton o hovne" v tomto cisle to potvrzuje), (2) mame ty nejkrasnejsi zeny, (3) "Pravda vitezi", (4) "Nejsme jako oni", (5) Cesi byli podvedeni komunisty (ackoliv 40% volicu volilo komunisty v roce 1946 a zaniceny socialista Benes predal vladu ustavnim zpusobem komunistum ve Viteznem unoru 1948, coz se dnes nazyva "Komunisticky putsch" aby se dobri cesti volici zprostili zodpovednosti za tuto katastrofu), (6) 150 let ceskeho socialismu (jak jinak bychom "privatizovali" CEZ prodejem 70% akcii zpatky statu a dalsich 20% entitam s podilem statniho vlastnictvi a potom abychom si stezovali, ze CEZ maji "neoduvodnene" zisky, ktere se musi rozdat tem "potrebnym" zatimco jsme to my - to jest stat - kdo vlastni ty "neoduvodnene" zisky. Je to fraska.

Vypada to tak, ze napriklad nazory treba Cato a Locke ze 17. stoleti nebo von Hayeka a von Mises z 20. stoleti jsou Vam "spanelskou vesnici".

Potom jsou zde dalsi skutecnosti, ktere se nedaji nazvat jinak nez nesmysly:

(A) Tvrdite, ze cesti Nemci zalozili tri nezavisle republiky (mysleli si, ze jsou Rakusane) v listopadu 1918 a to je pro Vas duvod proc bylo nemozne Federalni Ceskoslovensko s autonomii pro "mensiny" (bylo jich vice nez Cechu) svycarskeho typu, ktere slibil Benes Spojencum na Mirove konferenci v Parizi. OPAK JE PRAVDOU. Tak jak tyto republiky neuznane v Parizi nezabranily zalozeni Ceskoslovenska, zrovna tak by autonomie techto ceskych Nemcu v ramci Ceskoslovenska prispela k utuzeni CSR (kdopak kdy slysel, ze by nemecky mluvici Svycari yourili po "navratu do Rise".

I. Orisek 1.1.2023 2:31

Vazeny pane Vlku, st,: Je mi jasne, ze moje nazory nezmeni ceskou mytologii, kterou vetsina Cechu prevzala za danou, a ktera prekrucje ceskou historii aby se nahodou nerozkroutila. Proto ja slibuji, ze se uz na techto strankach nebudu objevovat a vubec z tehoz duvodu nebudu obcasne Neviditelneho psa cist.

Nez vsak rak udelam, dovolim si n konec nekolik zaverecnych poznamek:

Je od vas domyslive radit mi abych se poucil o ceske historii. Je totiz pravdepodobne, ze o 1500 letech ceske historie vim tolik co Vy a mozna vice.

Kdyz TGM nazval ve sve reci 22. listopadu 1918 jeste pred svym navratem ceske Nemce "privandrovalci" tak nevzal v uvahu ten prosty fakt, ze oni zili v ceskych zemich po tisic let a jenom o 500 let mene nez Cesi. A sice, zacal je zvat Sv. Vaclav v 10. stoleti aby osidlili neobydlene pohranici a aby pracovali ve stribrnych dolech v Kutne hore a v Jihlave. Tento trend pokracoval i za Premysla Otakara II ve 13. stoleti.

Kdyz bajny Praotec Cech prisel v 5. stoleti ze stredoasijskych stepi se svoji bandou vybranych hrdlorezu, tak udelali kratky proces a mistnimi Kelty: Muze pobili a zotrocili a zeny pojali za "manzelky" jak byvalo zvykem.

O te doby se traduje ta idea mirumilovneho a demokratickeho ceskeho naroda, ktery stastne obyval zemi pod Ripem oplyvajici mlekem a strdim.

A ve shode s touto ideou Boleslav I zavrazdil bratra Sv. Vaclava, jehoz puvodne pohanska matka Drahomira dala uskrtit babicku Ludmilu na Tetine, za coz Sv. Vaclav poslal matku do vyhnanstvi.

A rovnez ve shode s tou demokratickou idylou, Premyslovci kastorvali jeden druheho aby treba bratruv syn nemel naroky na trun. A pri tom Premyslovci vyvrazdili rivaly Slavnikovce a Vrsovce, o cemz pise Cosmas, ocity svedek vyvrazdeni Vrsovcu.

Zda se, ze Vas svetovy nazor a znalost politiky demokracie a ekonomiky jsou zalozeny vetsinou na

P. Molík 31.12.2022 18:02

Utáhli své voliče na vařené nudli z primitivního antibabišismu.

P. Molík 31.12.2022 18:00

A toto vše se děje v rámci budování polistopadové diktatury pod kuratelou Bruselu.

P. Černý 31.12.2022 15:57

Ivan Hoffman na Parlamentních listech píše: Jak válka udělala z pravdy propagandu.

Podle něj pravda, která si notuje s válkou, stala se její obětí. Stala se propagandou. Propaganda pravdu nehledá. Ona ji vytváří.

Ať je to jak chce, pokud má pan Hoffman pravdu, je jasné, že kdyby lidé jako Fiala či Rakušan neměli válku, museli by si holt nějakou vymyslet. Když díky válce mohou i řemeslní lháři tvořit pravdu a také určovat, kdo je přítel nepřítel.

Všechno dobré do nového roku, pane Vlku. Všechno, co se dá sehnat. Budeme to potřebovat.

J. Lukavsky 31.12.2022 13:56

"Oslavování a stavění pomníků válečným zločincům," Asi nemáte na mysli Stalina, který s Hitlerem začali 2 sv. válku že? Tomu se pomníky stavět mohou, nakonec Lenin jim vycpaný v Mausoleu zůstal. No jelikož to střílení Rusů na Ukrajině je z ruských zdrojů.... aby to nebylo něco jako Katyň, Kursk, Černobyl, křižník Moskva, Internacionální pomoc..... no, hlavně že teď si Rusové podstatně polepšili že? V Oděse prý upálili 36 Rusů, to dneska je skoro každý den desetkrát tolik mrtvých Rusů. A jinak, v USA ještě donedávna byly legální a povolené strany komunistická, nacistická Kuk-Lux-Klan, apod. asi se nebáli, že ve volbách zvítězí. J.L. end

J. Lukavsky 31.12.2022 13:47

"ti, co chtěli nařídit povinné očkování všem a po všechny časy?" Kdyby kdysi nebylo povinné očkování proti černým neštovicím ... tak by nás polovina nežila. Ty zabíjely skoro polovinu dětí. Takže Čech MUDr. Raška dosáhl povinné očkování všech dětí na světe, a černé neštovice jsou už jen v několika laboratořích ve zkumavce. Já ještě pamatuji když přišel do třídy MUDr., p. učitel odškrtával jména a dostali jsme to všichni. Některé věci se nedají prosadit jinak nežli násilím, kupř. jezdit vpravo, střízlivý.... vždy se najde někdo, komu se to nelíbí. Jistý kompromis by byl, kdyby občan mohl písemně odmítnout očkování.... ale pokud by ten covid dostal tak by zacáloval JIP do halíře. Kdo chce kam-pomozmemu tam. J.L. end

J. Jurax 31.12.2022 12:21

Progresivní daň by se netýkala jen podnikatelů, ti mají jiné cesty, jak vyklouznout. Ta by dopadla především na dobře placené kvalifikované zaměstnance, kteří jí nemohou utéct.

J. Drahotušský 31.12.2022 10:16

Já myslím, že podnikatel, který žije z vysokých cen nebo poplatků klientů, není úspěšný podnikatel v tomto slova smyslu.

J. Drahotušský 31.12.2022 10:16

Já myslím, že podnikatel, který žije z vysokých cen nebo poplatků klientů, není úspěšný podnikatel v tomto slova smyslu.

J. Vlček 31.12.2022 9:07

S dovolením se připojuji k vašemu přání hezkého závěru roku, a rovněž hodně zdraví a elánu do toho příštího. R^

M. Krátký 31.12.2022 8:59

Naprostý souhlas - furt mě hněte, když slyším, že jedině ti hnusní Češi vyhnali Němce ze své ( rozuměj jejich ) staré vlasti. Krásný den a pevné zdraví do dalších dlouhých let R^R^R^

J. Vintr 31.12.2022 8:24

On si někdo myslí, že Rakušan a spol jsou "demokratičtí politici"? To by musel být padlý na hlavu.

J. Vlček 31.12.2022 8:22

R^R^R^

K. Novák 31.12.2022 7:40

Dogmatici všech zemí, spojte se!!:-P

K. Novák 31.12.2022 7:39

Člověk občas na pravdu narazí, ale otřepe se a jde dál!!;-D

H. Havlenová 30.12.2022 23:44

Nechápu, jak se dá hanobit něco, co již hanebné je ze své podstaty? Pravdu přece máme milovat, nebo ne?

V. Vlk St 30.12.2022 23:11

Doporučuji vám místo nadávání na TGM a Beneše si něco přečíst o historii. Protože čeští a moravští Němci vyhlásili Deutschböhmen 29. října 1918 a odtržení od Československa, a následně odmítali participovat na vedení ČSR. Přes výzvy Beneše a části demokratických čs. Němců .Tak se žádné ČS švýcarsko nemohlo nikdy konat. Váš tatínek byl odbojář, můj také a skočil v komunistickém lágru, ale nemelte prosím o vyhnání. Postupimská dohoda jasně řekla, že je tzv. Volksdeutsche nutné poslat do Německa, aby nemohli v budoucnosti pomoci na cizím území vyvolat Německu už třetí světovou válku. Mimochodem, odsun byl nejen z ČSR , ale i Polska a také z Rakouska -odtamtud bylo odsunuto podle různých údajů 500 a 900 000 Říšských Němců do Německa. O tom asi nic nevíte. Asi jste tomu všemu moc neporozuměl . Mimo spořádaný odsun z uvedených států byli vyhnáni v letech 1945-7 Němci z Jugoslávie, Rumunska, Maďarska, Francie, Dánska a Holandska a Norska atd.

V. Braun 30.12.2022 20:46

Tak co pane autore, budete do roztrhání těla bránit právo militantních muslimů hlásat džihád? Vždyť přece svoboda slova, ne?

L. Severa 30.12.2022 19:59

Naivní, naprosto mimo, je Vaše odpověď.

C. Berka 30.12.2022 19:58

Pan Vlk cudně vypouští ty stovky hova.in, co kolovaly po sítích- roušky nezadržely viry, ale zadržely kyslík :-D . Čipy ve vakcínách, Chemtrails nad Brnem, odměny za pozitivně testované. Vir neexistoval a nikdy nebyl sekvencován - a zároveň ho vyrobili v Číně - jednou záměrně, jindy unikl nehodou. Při testování vám poškodili šišinku... nebo vás záměrně nakazili. Do toho Trumpem neviditelně označené volební lístky, zatčení papeže, Clintonové, vysávání krve z dětí, Bill Gates, námořní právo... to vše namícháno čínskou sektou a šířeno EPOCH TIMES, jejím, po celém světě rozlehlém "tiskovém orgánu" . Tisíce samonasíracích lidí, věčných brblalů, reptalů a "google výzkumníků". Vědec Turánek, nyní propagující NOVOU VĚDU s Igorem EZO Chaunem a bazenovou chemií. Kverulantství pipek, co dřív škrtaly čárové kody na zboží, protože "znamení šelmy" nyní podnikaly "vlastní výzkum" . Do toho chlapi, co přišli o právo, každý den si v hospodě vychlemtat pár škopků - tedy utrpení na úrovni Židů v koncentrácích.

Vláda z těch opatření neměla žádnou radost. Nebyla také jediná ve světě - od Japonska přes Indii po New York to bylo podobné. Státy si kradly roušky už na prahu čínských továren, Trump vyhlásil rychlý vývoj vakcín- Operation Warp Speed...Pan Hamáček to vystihl dobře, když se ho ptali na plán "Jan Hamáček říkal, že plán nemá nikdo, jen virus, takže těžko říct."