4.12.2023 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

POLICIE: Floyd dítě

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Křivan 18.3.2021 18:54

Vzhledem k tomu co to individuum mělo na triku, rozšiřování padělaných bankovek, přepadení, krádeže, a další ....... mi jeho smrt vůbec nevadí.

Z. Klouček 18.3.2021 9:41

Pokud rodič poveze své dítě v autě bez zádržného systému, pak policie zasáhne, a to před zraky toho dítěte; dnes snad již každý uzná, že je tomu tak správně, jakkoliv byla jistou dobu i taková povinnost zpochybňována. Zasáhne-li policie proti rodiči s dítětem, porušujícímu i přes slušně učiněnou výzvu jiné závazné pravidlo, v daném případě nošení roušky na veřejnosti, nemohou to mnozí zkousnout a hned mluví o policejním násilí, omezování lidských práv a podobně. Jistě, lze vést diskuse na téma účinnosti nošení roušek a legitimitě takového nařízení, ale jde o opatření stále ještě demokratického a právního státu, které musí být, selžou-li mírnější formy jeho uplatňování, i vymáháno.

I. Polák 18.3.2021 9:46

R^R^R^

R. Langer 18.3.2021 9:53

RvRvRv

R. Langer 18.3.2021 9:56

Páni, já jsem celé dětství jezdil v autě "bez zádržného systému", a v životě by mě nenapadlo, že by kvůli tomu nějak musela zasahovat policie. To už musí napadat jenom hodně velké nesvéprávné ubožáky, co si zřejmě bez nějakého nařízení ani sami neumí umýt po použití záchodu ruce. :-P

Š. Hašek 18.3.2021 10:07

Vidím to se mnou hodně blbě ......

Bezpečnostní pásy nebyly. Po tom hajzlíku asi milionkrát jsem si nemohl vyšůrovat ruce. Do lesa na houby jdu bez radiopojítka, kompasu a potravin na tři dny. Přes kluzké pařezy někdy ani nezavírám nožík (to ale fakt jen vyjímečně).

Včera v rádiu říkali, že ze starší generace skautů se nacházejí často v lesích, v borech na skalinách často jen kosti .......

Z. Klouček 18.3.2021 10:07

Jelikož jde o reakci na můj názor, tak tím nesvéprávným ubožákem míníte patrně mne, vzácný pane Langere. Zjevně patříte k těm, kteří místo věcné argumentace používají urážky. Nevážím si Vás.

R. Langer 18.3.2021 10:12

Pokud jste si nevšiml argumentu, bude to zřejmě vaší neschopností chápat psaný text, nikoliv tím, že tam žádný argument obsažen není. A pokud by si mě někdy začali vážit takoví lidé s totalitním myšlením jako vy, musel bych se za sebe začít stydět! Pokud by by tedy neuznali, že mám pravdu, a omluvili by se. :-P

Š. Hašek 18.3.2021 10:02

Není k věci. Slabší, celkově domovnické.

Vy začínáte srovnávat nebezpečnost kamionu na železničním přejezdu (červená světla) a jednu roušku na prázdné ulici.

Představte si, že třeba já, na výletě, zhoršuji hygienické skóre ČR až těsně k hodnotám Mali. Nalámu dříví a těma zadělanýma rukama se patlám s buřty. Chleba si položím na pařez (manželka kolegy, učitelka ..... ta teda prská, ta moje taky).

Obávám se zakleknutí .......

B. Rameš 18.3.2021 10:05

Myslíte jako že vyvleče rodiče z auta, zaklekne ho na zemi a nasadí mu klepeta, zatímco děcko v autě řve? No potěš koště.

R. Langer 18.3.2021 10:15

Já bych rovnou navrhoval za jízdy vytlačit ze silnice, nebo prostřílet gumy. Pro bezpečnost přece vše! ;-D

J. Gutvirth 18.3.2021 9:34

Jen doufám, že by inteligentní autor po krátkém dobrovolničení na "kovidáriu", kde se mění denně osazenstvo pacientů protože ti včerejší už nejsou mezi námi, změnil své potroublé názory. Je slušné policii poslouchat, když vás vyzve (například k nasazení roušky) Taky nechodíte s nahou p delí na veřejnosti.

R. Langer 18.3.2021 9:59

Jo jo, jestli máte pr.el tam, kde nosíte roušku, tak jsou vaše názory celkem pochopitelné. :-P

Š. Hašek 18.3.2021 13:40

R^

J. Nevrkla 18.3.2021 9:17

R^R^R^

Z. Žíkovecký 18.3.2021 8:59

To dítě za své rodiče nemůže, takže je nechutné přirovnávat je k Floydovi.

F. Navrátil 18.3.2021 8:58

Musíme rozlišovat fakta od propagandy. Rodič s dítětem se rozhodl vyvolat konflikt s policií. Neměl roušku, odmítl si ji nasadit, odmítl se identifikovat a slovně napadl zasahujícího policisty. V tomto momentě už policie nemohla ustoupit a došlo k fyzickému konfliktu. Samozřejmě natáčenému. Přítomnost dítěte je v takové situaci přitěžující skutečností pro asociálního rodiče. Dále už funguje propagandistické klišé s brutální policií, andělským rodičem a plačícím dítkem.

F. Svoboda 18.3.2021 9:12

R^R^R^!!!!!!

L. Beneš 18.3.2021 9:13

Normální občan nikterak nebude zpochybňovat oprávněný a spravedlivý zásah policie. Ten však musí být adekvátní situaci a dalším okolnostem a především musí být přiměřený. Vůbec nepochybujte, že i mezi policisty je řada osob, které - zjednodušeně řečeno - si rády bouchnou. Některý z těch čackých hochů si také rád zaprovokuje, proč z provokací podezírat jen ty na druhé straně. Vzpomínám na záběry policejního zásahu před lety na kterémsi českobudějovickém sídlišti, kde běžní daně platící občané vyjadřovali protest proti chování jisté nepřizpůsobivé skupiny obyvatel, která jim z života tam dělala peklo. Krom uniformovaných těžkooděnců tam proti protestujícím zasahovaly také osoby v "civilu", jejichž společným identifikačním znakem byl na hlavě černý kulich (kde jsem ho jen viděl?). A právě tito lidé probíhali ulicí a napadali na chodníku stojící lidi zákeřnými a surovými údery, až někteří upadli na silnici. Tyhle obrázky si pamatuju stejně, jako si budu pamatovat záběry, kde sedm statných policistů umravňuje jednoho štíhlého muže stržením na zem a zakleknutím. Tyto způsoby chválí muž v červeném svetru a dává tak souhlas se šířením takových praktik. Obraz české demokracie a respektování lidských práv.

Z. Lapil 18.3.2021 9:41

Přesně tak. V souladu s příslovím Kdo lže, ten krade, se řečnicky ptám: má článek znamenat, že když si lupič vezme do banky dítě, nemá být za loupež popotahován?

Myšlenka o braní rukojmí coby přitěžující okolnosti se vysloveně nabízí. Nebo snad měla policie před zásahem čapnout dítě a a zavázat mu oči a uši, aby nevidělo, jak tatínka pacifikují?

R. Langer 18.3.2021 10:02

Aha, takže nenošení roušky je něco jako ozbrojené přepadení banky. Co tam máte dál, plánujete z toho udělat teroristický čin jako obecné ohrožení, a dávat za to 10 let natvrdo?

Vy jste se asi úplně zbláznil, už to svinstvo NEHULTE! :-P

Z. Lapil 18.3.2021 12:36

Nikolivěk. Zjišťuju, kde je mez, kdy se nepovolené konání stává povoleným skrze přítomnost dítěte.

P. Zídek 18.3.2021 9:49

Vážně považujete za normální, že za přestupek Vás povalí na zem způsobem, který ohrožuje Vaše zdraví?Často vidím policii městskou i státní v autech bez roušek. Asi jsou to příbuzní. Možná teplí bratři. Možná mají výjimku - profesní imunitu. K prověření totožnosti na služebně lze nasadit železa normálním způsobem s rukou za zády. Víte co na služebně následuje? Propuštění a dořešení přestupku na úřadě. Je skutečně bezpodmínečně nutné ve venkovním prostředí nosit roušku - respirátor?

J. Vorlický 18.3.2021 10:07

Ano. Musíme rozlišit fakta od propagandy. To se musí na základě rolí, které občané na straně jedné a policie na straně druhé ve společnosti mají.

Policie jezdí s Pomáhat a chránit. Já se ničím takovým nereprezentuji, byť se tak vždy snažím chovat. Policie má (a správně) určitá práva a povinnosti navíc ode mne. Co se tedy konfliktu nebo provokace týče, tak policie sama PROSTĚ MUSÍ být co nejvíce zdrženlivá. Tedy vyprovokovat policii k tomu aby mne (dokonce ženu s dítětem!!) dva její příslušnici povalili na zem a klečeli na mně, by z mé strany mělo vyžadovat nějakou opravdovou provokaci!! Toto vše je důsledek toho i vede k tomu, jak zde píše níže A. Renjascu, 18.3.2021, 6:38, že jediný způsob, jak si vynutit ve státě pořádek, spočívá v trestání a trestání. Občané dlouhou řadu let podvědomě chápou policii jako represivní složku a celá řada jich takovou její činnost vlastně vítá! (což je, kromě jiného, projev nesvéprávnosti takových občanů).

Byly případy, že jsem byl policií srozumitelně slušně a hlavně oprávněně upozorněn na své nedostatky. Vždy jsem se podřídil, protože její zákrok byl oprávněný. Byly ovšem případy, že mne svým neoprávněným chováním se policisté snažili vyprovokovat, abych se já choval podobně a aby oni měli důvod mne nějak omezit. Nikdy jsem se nenechal vyprovokovat jinak, než že jsem maximálně podal později stížnost na jejich chování. Nikdy jsem s žádnou neuspěl (kromě jedné, kdy mne nějaký policejní důstojník v Tachově informoval, že řidiče jako já by se měli rovnou střílet. To jeho nadřízený uznal jako ,nad rámec ́ důstojníkova správného chování. Odmítl jsem platit pokutu, která byla evidentně neoprávněná.) Vše ostatní je zde již řečeno těmi, kdo mají podobný názor na věc.

N. Palová 18.3.2021 11:46

R^

V. Kuhaj 18.3.2021 8:34

Po čtení těchhle článků se nelze divit lidem, kteří děti nechtějí. Vědí totiž, že si tak ušetří mnoho velmi rizikových situací, různých obvinění z nevhodného výchovného působení (to zejména ze strany lidí, kteří žádné děti nemají, ti vědí nejlíp, kde rodiče dělají chyby), špatného příkladu apod. Zrovna nedávno na jakési přednášce vypravoval odborník z neziskovky, jak si tatínci neuvědomují, že dělají ze svých dětí alkoholiky, když si v jejich přítomnosti dají k nedělnímu obědu pivo.

Tenhle článek je podobný, jen to ještě rámuje rádoby policejní zvůlí. Souhlas s E. Horákovou níže, naprostý.

O. Uživatel 18.3.2021 8:26

Uživatel požádal o vymazání
Š. Hašek 18.3.2021 9:03

Jeden občan, bez roušky, zaviruje celou republiku? Tak jste to myslela?

Byla byste dobrá školnice, žáci by zapomněli i násobilku, jak by Vás ráno viděli. Sloužila byste s taserem, asi.

Ti policisté se nudili, ten občan s malým děckem měl smůlu. Denně totiž potkávám na skoro prázdných ulicích 60% občanů bez roušky. Vzájemně se infikujeme, pátý den se potkáváme zas - v márnicích. Já Vám také, již už po roce, píši ze záhrobí, všimla jste si?

Myslíte, že policista, který "nevidí" jednoho tátu s malým synkem je nerozhodný, nezná regule služby a je vystrašený? Já si to nemyslím.

J. Moravec 18.3.2021 9:20

Jeden občan nezaviruje celou republiku. Ta "školnice" říká, že prostě pokud někdo provokuje navíc s možným rizikem nákazy a proti respektovaným opatřením, tak se musí něco stát. Ze zákona může být předveden, pokud odmítne, tak musí být přivlečen. Až vás někdo napadne na ulici, tak budete jistě od policie požadovat, aby pachatele nějak zpacifikoval. Jistá dáma v politice také brala děti na demonstraci, aby viděli jak odmítá respektovat stát. Po nás ostatních pak chtěla, aby topili mrkví - biomasou. Ta také asi měla ve škole ošklivou školnici. Pokud se s ní ztotožňujete, tak budete asi v menšině.

R. Langer 18.3.2021 10:08

Jo jo, stát na liduprázdné ulici s dítětem bez roušky je fakt zcela ostudná a nehorázná provokace a musí se "něco stát".

Jo jo, ti Židi taky provokovali, kudy chodili. :-P