4.12.2023 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

POLICIE: Floyd dítě

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 19.3.2021 0:22

Otec bez roušky provokatér, dítě jako jeho rukojmí, policie dělá svou práci: hlavní úhel pohledu - psáno v článku.

Inu, já bych s tím úhlem obecně taky souhlasil.

A autore, netahejte do toho černého kriminálníka byť momentálně kanonizovaného.

P. Manda 18.3.2021 20:38

Spekulace.

P. Manda 18.3.2021 20:36

ano i neuposlechnutí výzvy je přestupek. Taktně jste přešel řešení. Ostatně muž s brašnou nesmí projet. Dále nevím proč si myslíte, že mi musíte radit co mám dělat. Jste milatantní typ.

K. Salajka 18.3.2021 20:06

Netáhejte sem Floydo hysterii. Zákrok US policie byl důvodný, přes trágické vyústění. Šlo o mimořádně nebezpečného zločince s rozsáhlým trestním rejstříkem, který měl podíl v bojích o rozdělení výtěžku z distribuce drog, v čemž černá pleť nemělá žádnou roli. Z videá jsme nikdy neviděli záčátek !!! Odškodnění 29 mil. USD by měli plátit ze svých peněz ti, kdo plákáli n jeho pohřbu. Býválí policisté to ze svých prostředků těžko uhrádí.

P. Sura 18.3.2021 19:39

Pokud policajt dostane za úkol umravnit provokatéra, těžko ho může jen tak nechat být jen proto, že má s sebou dítě. Rozbít mu ale držku před dítětem taky dvakrát výchovné není. Vzhledem k tomu, že dítě přebírá model chování od svých rodičů ale rodič to ignoruje, je nutné situaci řešit bez dítěte.

Tedy např. výtržníka nafotit a podle identifikace předvolat na okrsek. A řádně mu tam "vysvětlit", jakou dělá chybu. Včetně přiměřeného postihu. Kam bychom jinak přišli? To by si za chvíli mohli začít policajti klekat před provokatéry a omlouvat se jim za to, že jsou policajti?

V. Petr 18.3.2021 18:58

R^R^R^

K. Křivan 18.3.2021 18:54

Vzhledem k tomu co to individuum mělo na triku, rozšiřování padělaných bankovek, přepadení, krádeže, a další ....... mi jeho smrt vůbec nevadí.

Š. Hašek 18.3.2021 18:15

Zde uvedu, že jsem předpisy znal, prošel jsem vždy napoprvé přezkouškama. Čtyřicet let.

Ale služba nevyžadovala, abych blbnul z toho, že spolupracovník nebyl řádně oholen. A obecenstvo se vždy nechovalo jak císařovna Sisi .....

Bylo. Naštěstí jsem ve výslužbě. Těším se, až zas souseda vykradou, tak tam budou městský policajti a zakleknou ...... do sekundy.

Zkráceno.

Š. Hašek 18.3.2021 18:08

Skromně se domnívám, že by policista Langer nezmasakroval večer na ulici někoho bez deklu. Tam šlo o absolutní konec zdraví národa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nevím ovšem, koho by měl za kolegu, byli dva. Ten druhý mohl být kadet Biegler/poručík Dub.

Nadporučík Lukáš by se na to vysrál. Nadporučík Lukáš nebyl beztvará hmota buněk bez mozku.

Š. Hašek 18.3.2021 17:51

R^

V. Klepetko 18.3.2021 17:47

I v dnešní diskuzi se ukazuje, že jsme v podstatě civilizovaná země tolerantních lidí - řešíme tu totiž, kdo je větší hovado: nekompromisní policista, nebo vzpouzející se odmítač? A sám autor se dokonce na celou věc pokouší dívat z hlediska zájmů přihlížejícího dítěte - a ten pohled je natolik infantilní, takže se člověk vlastně na autora ani nemůže zlobit!

To v Norsku by hned druhý den po konfliktu s policistou "odmítači" dítě odebral Barnevernet, byl by zbaven rodičovských práv za konflikt se zákonem v přítomnosti dítěte, a bylo by po diskuzi. (Tedy, pokud by to nebyl nějaký "ctihodný" Floyd nebo podobný pozitivně diskriminovaný LGBTGXXXX+ grázl:-)).

U nás něco takového nikoho vůbec ani nenapadlo, takže i ta "brutalita" je vlastně ještě celkem humánní a snesitelná. Vážme si toho!

A. Renjascu 18.3.2021 17:31

Všichni strážníci ani policisté nejsou zatím vybaveni kamerovým systémem, ale nebojte ještě pár let a bude ho mít nejen policie, ale i každý občan non stop 24 hod. denně. Pak snad už budeme všichni spokojení a šťastní...

V. Petr 18.3.2021 16:44

Židé nic NEPORUŠOVALI! A o to šlo!

P. Brecík 18.3.2021 15:52

Jo, na Zélandu ano. Jenže - on by si ji nenasadil. Vo to gou. Jen idiot, když má s sebou dítě, hrotí situaci. Ti Poliši na něj hned neskočili !!! PS: Už Káča Jau-Jau, zvaná Biomasa si s sebou na demonstarci vzala děti + kameramana !!

A. Renjascu 18.3.2021 15:18

Asi jste uvěřil mýtu, že městská policie je jen nějaké zájmové sdružení jehož názory je možné ignorovat. Škoda, že se občas o velké přestávce nekouknete do denního tisku, protože byste si možná všimnul, že městská policie měla v posledních letech několik zveřejněných zákroků a nikdo nikdy nezpochybnil její oprévnění tyto zákroky provádet. Zkuste třeba tohle:

https://www.pravnilinka.cz/bezplatna-pravni-poradna-zdarma/pripady-legitimace-obecni-policie.html

https://www.mvcr.cz/clanek/uvod-do-problematiky-obecni-mestske-policie.aspx?q=Y2hudW09OA%3d%3d

§ 7

(1) Strážník je v pracovní době povinen v mezích tohoto nebo zvláštního zákona provést zákrok nebo úkon, nebo učinit jiné opatření, je-li páchán trestný čin nebo přestupek anebo je-li důvodné podezření z jejich páchání.

(2) Strážník je i mimo pracovní dobu povinen v mezích tohoto zákona provést zákrok, popřípadě učinit jiné opatření, zejména vyrozumět nejbližší útvar policie, je-li páchán trestný čin nebo přestupek, kterým je bezprostředně ohrožen život, zdraví nebo majetek. Pokud se v tomto případě strážník neprokazuje podle § 9 odst. 1, prokáže příslušnost k obecní policii průkazem obecní policie.

(3) Jestliže okolnosti zákroku nebo jiného opatření neumožňují, aby strážník prokázal svoji příslušnost k obecní policii průkazem obecní policie (odstavec 2), prokáže se ústním prohlášením "obecní policie" nebo "městská policie" (§ 1 odst. 4). Průkazem obecní policie se strážník prokáže ihned, jakmile to okolnosti zákroku nebo jiného opatření dovolí.

(4) Strážník je při provádění zákroku povinen, pokud to povaha a okolnosti zákroku dovolují, použít odpovídající výzvy. Pokud to povaha zákroku dovoluje, použije strážník před výzvou slov „Jménem zákona!“.

(5) Každý je povinen uposlechnout výzvy zakročujícího strážníka.

M. Slaba 18.3.2021 14:48

a oni policajti nemaji při zákroku zapnuty zaznamovy zařízeni?

A. Renjascu 18.3.2021 14:32

Ona ta ochota zakročovat u policistů rok od roku výrazně klesá, zvláště když má někdo již nárok na rentu. Ta představa, že kvůli nějakému bl bovi, kterej si klidně sestříhá video a ukáže jen co chce a on kvůli tomu o tu rentu přijde, vám tu chuť něco dělat vezme. Raději si vyslechne pár nadávek, že se koukal jinam, protože za to mu tak velké riziko nehrozí. A pokud se Pirátům podaří prosadit zrušení renty, tak problém s posuzováním zákroků tak nějak vymizí sám od sebe, protože nebude mít kdo zakročovat. Inspiraci si můžeme vzít třeba z Mineapolis.

J. Kadeřábek 18.3.2021 14:28

Zásah by měl být přiměřený situaci. Stejně jako když Šlichta došel k Nagyové se zásahovou jednotkou jako by dobýval pevnost chráněnou kulomety kukláči s beranidlem a bábu vedl v medvědu ačkoliv stačilo zazvonit a ona by šla dobrovolně a bez odporu tak člověk, který si šel koupit se synem pečivo a tam se choval slušně (jak potvrdila prodavačka) nikoho nezvraždil, neoloupil, neohrožoval a tedy nebylo potřeba ho válet po zemi jako zločince.

J. Kadeřábek 18.3.2021 14:22

Podle svědkyně (ženy co se postarala o dítě) pán řekl městapu, že nejdříve posadí dítě do auta a pak se jim bude věnovat a dále řekl aby si zavolali státní policii. Ona povinost nosit venku roušky totiž je celostátní nikoliv městské nařízení a jeho vymáhání tedy patří do kompetence státní policie a ne městapáků, kteří se mají starat o městské vyhlášky a městská hovínka. Že to nevíte Vy je omluvitelné. Že to neví městapáci je zarážející.

R. Langer 18.3.2021 14:15

Tak tak. A někdo by tak mohl nazírat zase nějakého p. Kokošku. To víte, to už je problémem té demokracie. Ale chápu, že se s tím snažíte něco udělat. Něco jako totalitní peklo. :-P

A. Renjascu 18.3.2021 14:03

Nejde o přestupek, jde o to, že pán byl opakovaně vyzýván ať si nasadí respirátor, ale neuposlechl, pak byl tudíž vyzván, aby se legitimoval, zase nic a tak byl upozorněn, že bude muset jít s policisty na služebnu a kupodivu opět nic. Co asi tak jiného policistům zbývalo, mávnout rukou, že se nic neděje? A kdy jindy mají ještě mávnout rukou, až vám nějakej podobnej týpek jako onen "tatínek" vrazí? Víte policie tu není od toho, aby posuzovala zákony či vyhlášky vlády, ale aby dbala na jejich dodržování. Takže pokud se vám tyto zákony či vyhlášky nelíbí, tak se obraťte na své poslance (já to tak občas se střídavými úspěchy dělám), popřípadě se příště pokuste zvolit nějaké jiné, kteří vám budou více vyhovovat.

Š. Hašek 18.3.2021 13:40

R^

F. Kokoška 18.3.2021 13:04

Když to tak čtu, tak si myslím, že mnoho lidí by příliš nenamítalo, kdyby někdo p.Langera nazíral jako pěkného...

P. Manda 18.3.2021 12:45

proč si část diskutérů myslí, že řešení marginálního přestupku je nutné násilí ? Přítel z Nového Zélandu po shlédnutí videa nevěřil. a to tady žil řadu let. Tam by policisti s prosbou, aby si ji nasadil nabídli tomuto pachateli roušku zadarmo. Takže naši miliconáři, musíte se hodně učit !

P. Manda 18.3.2021 12:38

a přesto jste se pod tuto úroveń celkem snadno vešel.

Z. Lapil 18.3.2021 12:36

Nikolivěk. Zjišťuju, kde je mez, kdy se nepovolené konání stává povoleným skrze přítomnost dítěte.

J. Hoza 18.3.2021 12:31

Nepsal jsem o konkrétním případu, ale teoriích, které rozvíjí mistr Zrno.

J. Novotny 18.3.2021 12:21

Bohužel, pokud by to nebylo natočené, tak by oběti nepřiměřených zákroků byli zpravidla ještě obviněni z útoku na veřejného činitele. Protože to je pro obhájení zákroků pro policistu nejjednodušší.

V. Kuhaj 18.3.2021 12:08

Tedy u vás bych byl, pane Hašku, anarchistická cukání opravdu nehledal. Prostě je tady nějaké nařízení vlády, a policie je od toho, aby jeho plnění vyžadovala. Co řešíte? Těmihle úvahami pouštíte z lahve džina úvah typu: ukrad jsem jen flašku rumu, no bóže, v tý peněžence byly jen dvě stovky, za to mě chcete zavírat, jo?, a podobně.

N. Palová 18.3.2021 11:46

R^