4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Prosek 12.8.2010 1:55

Re: Velmi oceňuji, pane Klvaňa,

pane Kadlec to co vy vite, ja uz davno zapomnel!

M. Trhlík 13.8.2010 14:26

Re: Velmi oceňuji, pane Klvaňa,

Pane Prosek,dnes už jsem také ve věku,kdy nejsem starý,ale mladý už určitě ne.Jenom k Vaší připomínce,to co víte,já už jsem dávno zapoměl.Před mnoha lety mne také oslovil stejnou větou člověk podobný Vám.Já jsem neváhal a reagoval slovy:"Vy jste to nezapoměl,protože jste to nikdy neuměl." Byl jsem odměněn spoustou nadávek,ale svůj názor jsem nezměnil.Dnes bych tuto větu nedokázal nikomu předložit,protože bych vypadal jako hodně hloupý.Mladí lidé,mají možná jiné názory nejen na minulý režim,protože ho neprožili a své informace čerpají často jen z ústního podání,ale i na současné dění.Je dobré s těmito lidmi diskutovat,pokud diskusi přijmou,nebo je nechat pár let přemýšlet.Rozhodně není řešením pro obě strany,vzájemné urážení.Každá doba je o lidech a jejich ochotě se podřídit režimu.

J. Slanina 12.8.2010 8:28

Re: Velmi oceňuji, pane Klvaňa,

Tak zhrzený, neprávem nejmenovaný "profesor" UK Kadlec mne ještě včera, těsně po hodině duchů, stačil označit za pendulum, které se prý nedovede rozhodnout, jak nazvat likvidaci komoušů. Evidentně je stav jeho chápání smyslu poskládáných písmen natolik v dezolátním stavu, že mu i po tolika mých příspěvcích na toto téma není můj názor jasný. Což je ovšem pouze a jenom jeho problém, který já v žádném případě nehodlám řešit.

Naopak  sám se téměř kojzarovským stylem vyhnul odpovědi na mou otázku, jak by nazval on sám vraždy Danuše Muzikářové a Standy Valehracha, spáchané 21. srpna1969 v Brně lidovými milicionáři.

Tož penduluj, Kadleci, penduluj.

O. Kadlec 12.8.2010 12:26

Re: Velmi oceňuji, pane Klvaňa,

Tvé názory jsou mi dávno jasné, Slanino. Jsou dost primitivní. Co je na nich nejasného?

Copak názory! Zato nevíš co bys vymyslel, abys nemusel nazvat vraždu vraždou a loupež loupeží. Co je ti nejasného na nějakých vraždách v Brně? Já nejsem z Brna a o těch vraždách nic nevím. Ty nevíš co s nimi? Jestli ty lidi zabili komunisti, tak je to pro tebe něco jiného, než kdyby zavraždění byli komunisti, že? A ty nevíš kdo tady koho zabil? Nebo co? Já to nevím, nebyl jsem tam a nečetl jsem o tom. Ale jestli tys tam byl, jak tvrdíš, jak to že jsi tak zamotanej, že nevíš jak to nazvat? 

J. Slanina 12.8.2010 14:03

Re: Velmi oceňuji, pane Klvaňa,

Nu, emeritní "profesor" opět podal důkaz, že jakékoliv seskupení písmenek, ač je dovede (sic) přeslabikovat, mu pražádné vědomosti neposkytne.Tedy znovu:„Jak bys nazval VRAŽDY Danuše Muzikářové a Standy Valehracha, spáchané 21. srpna1969 v Brně lidovými milicionáři?“ Odpovíš konečně?

Máš snad ještě i z tohoto potřetí přiloženého textu stále dojem, že nevím jak nazvat komunistickou VRAŽDU? Začínám mít neodbytný dojem, že disponuješ pouze první signální soustavou. Cokoliv se týká komoušských zvěrstev - nereaguješ, uslyšíš Mašíni - začínáš slintat. Chceš tady "diskutovat" o etických otázkách a při tom netušíš, co se odehrávalo po celé republice, nejen v Brně, při prvním výročí rusácké okupace. Právě ti bliká žárovka, zalez tedy do boudy, máš tam plnou misku.

O. Kadlec 12.8.2010 14:36

Re: Velmi oceňuji, pane Klvaňa,

Slanino, pokud jde o vraždy, tak to jsou vraždy, ne? Máš snad dojem, že jsem používal ty tvé eufemismy? Já jsem je nepoužíval. Vražda je vražda. Většina z nás - komunisty a pravičáky ovšem vyjímám, tam to jasný neni - to neproblematizuje. Je psáno - "Nezabiješ".

O. Kadlec 12.8.2010 14:51

Re: Velmi oceňuji, pane Klvaňa,

Trochu jsem se na to koukal, a není to jasný. Kdyby byla zastřelena při demontraci, říká se tomu zabití. Ale podle toho co se píše na netu, to byla spíš vražda. Pokud je to pravda. Na internetu nelze brát nic moc vážně. Takže to bylo buď zabití nebo vražda (rozdíl ti vysvětlí každý student práv), ale ví to ten, kdo se tomuto případu věnoval a studoval ho. Ten tvůj newspeak s tím nemá co dělat, ty pako.

Co se odehrávalo po celé zemi v r. 1969 ovšem vím, i z vlastní zkušenosti. Ale jména obětí neznám, neb jsem se tomu  nevěnoval. Ty asi ano - ale moc ti to koukám nepomohlo. Akorát znáš jména. Měl bys ale hlavně vědět proč to dávno není objasněný případ. Pako.

J. Slanina 12.8.2010 15:19

Re: Velmi oceňuji, pane Klvaňa,

Nu, mohl by mi, prosím, někdo z přítomných poradit, co tomuto sci-fi objektu na toto odpovědět, aniž by napsané bylo žalovatelné?

Snad jedině malý citát:

"Vy za nic nemůžete," chlácholivým tónem mluvil dál jednoroční dobrovolník, "při mnohých rodech a druzích odepřela příroda živočichům všechnu inteligenci, slyšel jste někdy vypravovat o lidské hlouposti? Nebylo by rozhodné lepší, kdybyste se byl zrodil jako jiný druh savce a nenosil to blbé jméno člověk ?"

Jaroslav Hašek: Osudy dobrého vojáka Švejka, vyd. 29, díl II., kap.3, str.145

S. Prosek 12.8.2010 0:38

mam obavu

ze kdo v te situaci nezil a nepoznal ji (etapa drastickeho ceskeho bolsevizmu) nikdy nedokaze Masiny pochopit.

Nikde jsem nezjistil ze by Masini stali o jakekoliv uznani, naopak. Podle jejich dopisu proc se nezucastni Paumerova pohrbu, slo o nechut k soucastne situaci politicko spolecenskeho stavu v CR za poslednich 20 let.

Jestlize do dnes je jednou ze "statopravnich" politickych stran naslednik KSC s clenstvem datujicim se z byvalych zamestnancu STB, Pohranicni straze, LM, bacharu atd soustredujicich se treba kolem tz "pratel ceskeho pohranici", pak je pochopitelne ze Masini, kteri proti nim bojovali nemaji zajem delat stafaz v takovem prostredi.

To ze pan prezident je "nevyznamenal" vzhledem k jeho politickym zajmum je Masinum zrejmne uplne jedno.Ceska spolecnost ma v sobe zabudovan skanzen zbytkovych bolseviku, kteri pouzijou vse k udrzeni se vcetne lzi pomluv proti Masinum, kteri se bolsevizmu postavili se zbrani.

Je pochopitelne ze te skupine ktera po zapoceti konfliktu okamzite hleda komu by se vzdala Masini naprosto nespadaji do jejich sablony!

K. Herink 12.8.2010 6:05

Re: mam obavu

s tim bych souhlasil