25.9.2023 | Svátek má Zlata


Diskuse k článku

POJMY: Je Okamura dezinfo?

Dokud křičíte koni pod ocasem, jste dezinformační scéna, s pěti a více procenty můžete do televize.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Pavlik 31.5.2023 4:06

Z Ceska se vyklubava velice protiruska zeme ktera vede valku proti Rusku - ze se na to Cesko nevykasle.

Muze mne nekdo rozumne vysvetlit proc to Cesko vlastne dela? Netahejte do toho 1968 - to bychom si asi nerozumneli. Madarku momentalne nevadi 1953 - proc Cesku vadi 1968?

L. Novák 31.5.2023 6:24

Že je Orbán ;-O pitomec ještě neznamená, že je to tak správně. :-P Netahat do toho 1968? To jako vážně? 8-o

J. Dvořák 31.5.2023 9:54

Vivat Orbán. Je potřeba potírat kolaborantské Čihalíky. Ideálně vás poslat hezky bojovat na UA.

T. Hirsch 30.5.2023 22:17

Je-li Okamura dezinfo , co je potom Babiš se svou Tečkou za Covidu ? Co je Fiala se svým nezvyšováním daní ? Co je Rakušan se svou Necenzurou ?

L. Novák 30.5.2023 22:03

Ruská propaganda

Ruská propaganda (také Kremelská propaganda nebo Putinova propaganda), označuje propagandistickou činnost zájmů ruské vlády. Cílem domácí propagandy uvnitř Ruska je primárně udržovat a upevňovat moc Vladimira Putina a současného ruského establishmentu, skrze kult osobnosti, nacionalismu a imperialismu. Propaganda v zahraničí má zase ovlivnit veřejné mínění a politické reprezentace cílových zemí ve prospěch rozšíření nebo udržení ruského mocenského vlivu. Současná ruská propaganda má své počátky již v sovětské propagandě, její narativy se v průběhu času a vývoje domácích i světových událostí mění a přizpůsobují. Hlavní prostředky šíření propagandy tvoří zejména internetová média, ať už ruskou vládou vlastněná, spřízněná nebo financovaná. Dalším pilířem je rozsáhlá síť proruských veřejných osobností a politiků, často podporovaných nebo přímo spojených s ruskými vládními institucemi. Názory na míru účinnosti ruské propagandy se liší, její projevy ale lze zpozorovat zejména v zemích bývalého Sovětského svazu a východního bloku. Ruská propagandistická mašinérie v zahraničí je proto někdy označována jako forma hybridní války.

Švédští politologové Martin Kragh a Sebastian Åsberg rozebrali ve své studii z roku 2017 více než 4000 článků ruského státního média Sputnik a konstatují:

Podobně jako sovětská propaganda, je ruská propaganda značně nekonzistentní. Západní svět, hodnoty a instituce jsou vyobrazovány jako neschopné, slabé nebo zdegenerované, ale zároveň jsou označovány jako existenciální hrozba pro Ruskou federaci a ruský národ. Primárním cílem je vytvoření mlhy a nejasností kolem událostí, podněcovat názorovou nesourodost a celkově zpochybňovat koncept pravdy.

Podle šéfredaktorky Sabiny Slonkové investigativního webu Neovlivní.cz není cílem přesvědčit čtenáře o správnosti kremelského pohledu, nýbrž zahltit západní mediální prostor chaosem rozličných teorií, aby celkově vytvářely dojem „Bůhví jak to bylo“.

https://cs.wikipedia.org/wi

L. Novák 30.5.2023 22:04

https://cs.wikipedia.org/wiki/Rusk%C3%A1_propaganda

M. Sobolík 31.5.2023 6:07

Díky za zajímavý příspěvek 👍

J. Jurax 30.5.2023 21:23

No, neřekl bych, že AfD je skorofašistická; v původním významu výrazu fašismus už vůbec a v přeneseném fašismus=nacismus po sovětském vzoru je to taky nesmysl.

Nedemokratičtí, fanaticky násilničtí a s vůdčí ideologií, jež si projevy nezadá s fašismem v tom sovětském přeneseném smyslu jsou spíš zelení magoři, Antifa a podobní pohrobci Rote Armee Fraktion, woke magoři a samozřejmě v neposlední řadě islamisté.

P. Diviš 30.5.2023 23:19

Nemá cenu do toho tahat fašismus nebo spíš nacismus, ale vypadá to, že z původně protiEUnijní AfD (v čemž se jí dalo fandit) se stala proruská AfD a to už na fandění není.

J. Jurax 30.5.2023 23:26

Proruská?

L. Novák 31.5.2023 6:29

Viz reprezentantka AfD "D. Laurencikova"... :-P

A. Teply 30.5.2023 16:18

Proč to Aston stále nechápe ?

"Dezinformace je jakákoliv informace, která je v rozporu s oficiálním stanoviskem vlády."

S pravdou/lží to nemá naprosto žádnou souvislost.

V. Petr 30.5.2023 16:54

R^R^R^R^R^

J. Jurax 30.5.2023 19:05

To není přesné.

Dezinformace je jakákoliv informace, která je v rozporu s tím, co si myslím JÁ.

S pravdou/lží to arciť souvisí - to, co si myslím JÁ, z principu nemůže být lež.

P. Diviš 30.5.2023 21:02

Jste vopožděnej, už o víc, než třicet let.

L. Novák 30.5.2023 22:01

;-D Těch dědků zamrzlejch v komunistické totalitě je na NP nadprůměrné množství... ;-)

V. Čermák 31.5.2023 17:33

Komunistická totalita už 33 let neexistuje. Dědek v ní zamrzlý jste především Vy sám...

Z. Linda 31.5.2023 19:55

A stále přibývají a do Ruzzka se nestěhují!! Jak ztohoven?

J. Karza 30.5.2023 15:56

To je Kšaft umírající matky jednoty liberálně-fašistické.:-)

K. Filip 30.5.2023 14:19

Napsal levicový dinosaurus Ondřej Neff.

J. Soukup 30.5.2023 12:58

Dezinformace, je pro Okamuru, pouze další vhodný prostředek, pro úspěšné pokračování " komerčně extremní demagogie". A stále se mu daří 🥴

H. Kotaz 30.5.2023 14:10

Rv;-(:-/

M. Boháček 30.5.2023 12:45

A 50 000 amerických amišo-dezolátov a protofašistických ohrozovateľov verejného zdravia, odignorovalo covid úspešne tým, že naň ani nezomierali. :-)

Snaha zajistit co největší proočkovanost byla motivována nejen lukrativními výdělky pro Big Pharmu a její lokaje, ale také snahou o likvidaci dostatečně velké kontrolní skupiny, sestávající z rozmanité věkové kohorty. Ovšem v USA jedna taková skupina existuje. Zásadně se nepodílí na ničem, co by zavánělo novotou, tedy jde také o skupinu všeobecně neproočkovanou.

Ovšem Amišové nedodržovali ani žádná nařízení, o kterých ostatně ani příliš nevěděli, protože nemají televizi ani internet. Tedy žádné roušky, lockdowny a jiné nesmysly. Informace o falešné pandemii k nim přišly s odstupem a i tak se nařízeními vnějšího světa nijak nezabývali. Jsou tak jedinou velkou skupinou, která žije v západním světě a je 100% neočkovaná. Samozřejmě jde o obyvatelstvo všech věkových kategorií, což je pro srovnání ideální.

V Lancasteru, neočkované komunitě Amišů v PA, kde žije více než 50 000 lidí, je pravděpodobně méně než hrstka lidí, kteří zemřeli na COVID. Lancaster je největší komunita Amišů ve Spojených státech.Pokud nikdo na světě nedokáže jmenovat více než 5 neočkovaných Amišů z více než 50 tisícové komunity, kteří zemřeli v Lancasteru, PA, znamená to, že všechna ničivá nařízení (uzavírání podniků, zavírání škol, zavírání kostelů, testování, roušky, rozestupy a očkování) byla zcela zbytečná a kontraproduktivní!

Amišové žili jako obvykle a neočkovali se a jejich počet mrtvých byl 30krát nižší než v běžné americké populaci. Dělali, jako by se nic nestalo.

https://necenzurovanapravda.cz/2023/05/existuje-100-neockovana-komunita-ktera-je-skvelou-kontrolni-skupinou-odhalujici-covidovy-podvod-video/

V. Církva 30.5.2023 20:51

;-D;-D;-D Prostě ta inteligence tam nepochybně je, to je jasné

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-dav-se-vlamal-do-soudni-sine-40433111

L. Novák 30.5.2023 22:07

Ruský / slovenský TROLL M. Boháček si samozřejmě nenechal ujít příležitost. Rv ;-D

M. Hanko 30.5.2023 12:11

Já jsem včera pod článkem na idnesu zjistil, že je u nás nezanedbatelné množství lidí, kteří na přímou otázku, zda v případě, že bychom měli JISTOTU, že náš kurz směřuje k velké jaderné válce s Ruskem a bude ji mít za následek, pokud neuhneme - tak zda by v takovém případě nebylo lepší ten kurz upravit, oni prohlašují, že NE: že Rusku se nesmí uhnout ani kdyby to mělo mít za důsledek zničení celého lidstva.

Hádám, že slovy dezolát či dezinfo myslíte někoho jiného, Astone, ale jaké označení byste měl pro tito lidi? Dle mého jsou podstatně horší než jacíkoliv dezoláti, jsou to šílenci zcela na úrovni Solovjova, který chce bombardovat ("pouze!") Británii. Jenže tihle lidé jsou pro-vládu. A tak je to cajk. Nikdo tohle netematizuje. Prostě cajk.

Fuj, žijeme v odporné, deformované době plné lží, přetvářky a nebezpečných bláznů :-P Fakt Orwellistán.

D. Laurencikova 30.5.2023 16:01

Orwell by se dnes mohl jeste snad i neco priucit. Vsimnete si, ze i tady ve foru narazite na lidi, kteri nevahaji nechat zapalit cely svet, lehnout popelem a rozpadnout se na castice za Ukrajinu v NATO! Jen aby se neuhlo "RuSSakovi". To jim stoji zato, to je pro ne cil, za ktery je mozne zemrit a obetovat i vlastni deti! Kdyz se jich zeptate, jak na to prisli, prijde nejapne vysvetleni, ze "Hitlerovi se uhnulo a jak to dopadlo!" Chapetet to?

V. Církva 30.5.2023 20:59

Tak zatím svět umíral když diktátory zavčas nepacifikovali. Myslíš že když Putinovi vlezeš mezi půlky vylezeš krkem?!

Jinak ale, proč si myslíš že už dávno není NATO na Ukrajině, proč Němci váhali s vyzbrojováním Ukrajiny, proč USA nechtěly některé zbraně Ukrajincům dát aby s nimi nešli na Rusko?

Jako jistě, že se mělo s Ruskem nějak jednat, řekněme před 10 lety. Kissinger má celkem pravdu. Jistě že je nutné hledat nějaké řešení války na Ukrajině, pravděpodobně bude Západ tlačit na ukrajinu aby se vzdala části území.

Nicméně psychologie masových vrahů bohužel ukazuje, že tito půjdou až tam kde je prásknou přes ruky. Jinými slovy neznám z historie případ kdy by se agresor dal umluvit ústupky.

D. Laurencikova 30.5.2023 21:32

Pane Cirkva, mirnete se! NATO hlavne nemelo nikdy na Ukrajine co delat! Rusko take nema svoje zakladny tesne kolem USA, nebo snad ano? Trpel by to nekdo? Trpel by to kterykoliv prezident USA? Zajiste ne! Bezte s vasi psychologii masovych vrahu tam, kde zada ztraceji svoje dobre jmeno. S tim oslnujte deti ve skolce.

Proc Scholz vahal s vyzbrojenim Ukrajiny? Proc se dostal od par helem az k Leopardum a nakonec bude souhlasit i s temi bojovymi letadly? Protoze on ji de facto vubec vyzbrojovat nechtel! Vsimnete si, ze ke kazdemu ustupku doslo po nejakem sletu NATO v Ramsteinu. Nasi "americti pratele a spojenci" ho proste presvedcili. Scholz neni zadna osobnost. Je to levicak a byvaly pritel SED a FDJ. Nedokazal zabranit te spousti na G20 jako starosta Hamburgu, ma maslo na hlave a vypadky pameti v Cum-Ex skandalu. Ignoroval Wirecard miliardovy podvod a ani nemuknul k teroristickem aktu jako je zniceni NS 2 ze strany USA! Scholz udela vsechno, co po nem budou chtit, rozumite? To neni Schröder.

USA nechteji dat Ukrajincum nektere zbrane, aby jim nesli na Rusko, protoze se jim to te apokalypsy prece jen az tak nechce, ze? Jim staci, kdyz Rusko co nejvic vykrvaci a spolu s nim i EU. Ukrajina je jenom Mittel zum Zweck.

J. Jurax 30.5.2023 19:11

No jo, ze svého mládí si pamatuju, že sam velký Mao měl atomovou bombu za papírového tygra. Udůvodňoval to tím, že Číňanů je tolik, že jakoukoliv jadernou válkou nějací přežijí - a zvítězí.