3.5.2024 | Svátek má Alexej


Diskuse k článku

PLYN: Na téma svetr

Sluníčko už tolik nehřeje. Prší. Aspoň ještě rostou houby. Krásné, výstavní! Na smaženici, na sušení, pod maso, mňam!Pomalu ale začnou sychravé dny. Rána jsou chladná, noci také, asi si budu muset vzít svetr. Jo, pozor! To je teď pomalu nebezpečné říct, že si vezmu SVETR!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kuhaj 27.9.2022 10:26

Nic proti uskromnění, ale pokud jsem k němu nucen politiky, kteří svým neumětelstvím a ideologickým fanatizmem k nutnosti mého uskromnění významnou měrou přispívají, pak snad mám právo jim radu, abych si oblékl ještě druhý svetr, hodit na hlavu, ne?!

J. Jurax 27.9.2022 11:20

Ano.

Po mém soudu máte právo nejen onu radu jim hodit na hlavu, ale i poslat je s ní do prdele. Ale bude Vám možná zima ... :-)

V. Kuhaj 27.9.2022 11:40

;-DR^ Nebude. Já si vezmu svetr. Ne proto, že mi to někdo poradil, ale proto, že to tak dělám, když je mi zima. Jen mi přijde nepatřičné, aby mi musela být doma.

R. Meišner 27.9.2022 9:00

autore, opravdu těžko pochopitelný mišmaš. marně hledám nějakou stěžejní myšlenku. že by tedy se plyn namísto domácnostem pouštěl do skláren? ---ujišťuji, že pokud nebude plyn, tak nejenže nepojedou sklárny, ale nebudou stačit ani tři svetry naráz. takže asi tak. 8-o

V. Kuhaj 27.9.2022 10:21

Obhajoba blábolu Markéty Pekarové Adamové, tak ten článek vnímám já.

R. Toman 27.9.2022 16:24

Pekarová je něco jako malované sáně.

T. Hraj 27.9.2022 8:35

"Je tato moje úvaha trochu k pochopení?" Není. Je to napůl slátanina a napůl demagogie.

Problém není v neochotě lidí k utáhnutí opasku nebo navléknutí druhého svetru. Problém je, že tyto knížecí rady nám dávají ti, kdo (i dnes stále) lpí na ideologii, která svojí iracionalitou a ignorací fyzikálních zákonů a technických možností současnou energetickou krizi způsobila. A to úplně zbytečně!!!

Jinak ano, že práce šlechtí a měli bychom si jí vážit je pravda. Ale že ta pravá, hodnotná práce je jen v Evropě (/na Západě), kdežto Číňani produkují jen laciný šmejd, to už dávno pravda není.

P. Pepax 27.9.2022 8:55

Souhlas, napůl slátanina a napůl demagogie a vpodstatě drzost nás tímto žvaněním krmit.

V. Kuhaj 27.9.2022 10:22

R^!

F. Navrátil 27.9.2022 8:27

Autor není schopen pochopit, že Pekarové výrok o svetrech je ze stejného kadlubu jako výrok Marie Antoinetty k hladovým bouřím: "Když nemají chleba, ať jedí koláče." To není o svetrech, to je o výsměchu lidem a firmám, které drtí energetická krize.

P. Nemec 27.9.2022 8:14

tak autor si vezme svetr a ve sklárně sníží teplotu pro tavení skla na polovinu...je to snadné a porazí to Rusko

T. Hraj 27.9.2022 9:16

;-DR^

V. Kuhaj 27.9.2022 10:23

;-D!;-D

M. Hoblík 27.9.2022 7:46

Tak si v tom svetru zmrzni! A rád! Já mám rád teplo a ruský plyn!

J. Tulejová 27.9.2022 7:33

Pane autore, po přečtení diskuze pod vaším článkem musím napsat - krásně si s vámi vytřeli podlahu.

R. Langer 27.9.2022 7:35

Ani ne, Je to spíš smutné... ;-(

J. Rybník 27.9.2022 7:29

Prázdná sláma od netáhla.

R. Langer 27.9.2022 7:34

No, spíš to vidím na nějakého hodně starého zhrzeného důchodce, který má ovšem zprávy z okolního světa jedině z ČT09.

J. Rybník 27.9.2022 8:52

Podle toho jak píše o svých pracovních počinech bych to tipl na neTop 09.

R. Langer 27.9.2022 7:14

Pane Šnáble, je to smutné, ale evidentně jste doteď vůbec nepochopil, co se vlastně děje, a o co jde. Ono jste tehdy evidentně nepochopil ani to utahování opasků, jak je vidět. Ale ujišťuji vás, že to, že si obléknete svetr, s tím naprosto nijak nesouvisí. Mimochodem, kolik že je vám let, prosím? :-(

J. Strakoš 27.9.2022 7:13

Kam se poděli lidé, kteří něco chtěli vydržet, aby se měli v budoucnu lépe? Prozřeli! A zjistili, že ideologie, v jejichž jménu se bojuje s CO2 nejdřív nevadí a posléze více a více zatěžuje jejich životy. Stejně tak Západ nebo EU, ke kterému vzhlíželi a viděli výsledky, které produkuje už dávno není tím samým.

A hlavně na konci tunelu není žádné světlo jako v devadesátkách - tím, že letos a další rok zatneme zuby vezmeme si 1-2 svetry nic nevyřešíme - neubude emisních povolenek, Němci nespustí znovu své jaderné elektrárny atd. Jen prostě budeme mít další rok zaťaté zuby.

T. Hraj 27.9.2022 9:12

Na konci tunelu není světlo, ale betonová zeď, jak říká pan Vondráš

https://neviditelnypes.lidovky.cz/ekonomika/energie-uz-vidime-konec-tunelu-je-tam-zed.A220919_191922_p_ekonomika_nef

J. Šamalík 27.9.2022 5:30

Nedělejte z lidí hlupáky, kterým až MPA musela říci, že se v zimě nosí svetry.

J. Krásenský 27.9.2022 5:29

Pěkné zamyšlení s jednou zásadní chybou. A tou je vynechání podstaty krize. Cena energie není výsledkem zdražení vstupů nebo technologickým postupem. Cenu energií žene vzhůru její nedostatek, který cíleně vyvolaly ekologické organizace v boji proti globálnímu oteplování, velmi aktivně je v tom podporují korporáty, kterým toto umožňuje kasírovat stovky až tisíc procent zisku a odvolávat se přitom na zákony trhu a liberalizmus. Přitom ve zdravém konkurenčním prostředí by cena energie měla s technologickým pokrokem klesat. Jo a válka na ukrajině je v tomto jen vítaná okolnost.

V. Kuhaj 27.9.2022 10:30

R^!

J. Krásenský 27.9.2022 5:21

Sklo v IKEA je převážně ze skláren Kavalier t.č. KAVALIERGLASS. Skleničky "za korunu" jsou výsledkem dominance IKEA na trzích a aktivního vytěsňování konkurence. A to není jen případ značky IKEA. Prosadit se na světových trzích je výsledkem kriminálních činů, proti kterým je "čapí hnízdo" nezajímavá drobnost.

J. Jurax 27.9.2022 11:24

Ehm ... prosazoval jste se někdy na mezinárodních trzích?

J. Krásenský 27.9.2022 12:34

Třicet let pracuji ve firmě, která se o to usilovně snaží. No a zatím prodáváme o například pod jinými značkami, například zmíněná IKEA.

J. Sinnreich 27.9.2022 1:27

Pracoval nekdo v hutich? V ocelarne? Ve slevarnach ? Vysoke pece, martinky, obloukove pece. Ma vubec nekdo, kdo navrhuje dekarbonizaci prumyslu pojem o tom, kolik se spotrebuje plynu, koksu a elektricke energie. Pokud ma, tak mu musi byt jasne, ze cely Green Deal je giganticky, celosvetovy podvod zamereny na likvidaci demokraticke civilizace.

J. Krásenský 27.9.2022 5:22

R^