1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

OMBUDSMAN: Nenávist?

Obecné odsouzení nedávných bratislavských dvou vražd, jak je tvrzeno, příslušníků LBGT+ komunity, správně kvalifikované jako terorismus, nevzbuzuje žádnou pochybnost o náladě ve společnosti. Jde o něco zcela nepřijatelného a zjevně není třeba o tom společnost přesvědčovat. Chápeme to dostatečně. Jinou věcí však je snaha některých dát do přímé souvislosti tento nepřijatelný čin se stavem občanské společnosti a vytvořit tak představu o celospolečenské atmosféře plné nenávisti, vyžadující dokonce zásah vlády.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 29.10.2022 16:09

Kdo skutečně nechce, toho žádné "dubisko" neuchvátí. Afgánci také to "dubisko" s ostudou vyhnali. Vyhnali i jiná "dubiska", naposledy USA s jeho nohsledy vč. ČR

V. Kolman 29.10.2022 16:49

Protiřečíte si pane Ćechu.

To "dubisko" nás již vícekrát uchvátilo a vás osobně už vidím, jak s flintou v ruce aktivně to "dubisko" vyháníte. ;-D;-D;-D

"Kdo skutečně nechce, toho žádné dubisko neuchvátí" (cituji vás). Dle vaší "logiky" lze usuzovat, že DLE VÁS!! Ukrajici chtěli být uchváceni východnějším to "dubiskem"????? Doufám, že vy sám vidíte nesmyslnost vašeho tvrzení.

P. Čech 29.10.2022 17:05

Jak kteří Ukrajinci, pane Kolmane. Jistě, jejich menšina se zachovala stejně jako německá menšina u nás v roce 1938. Příčina toho všeho je ovšem někde zcela jinde než je nám nalháváno. Příčina tkví v existenci národních států a ne států občanských, jaké mají v demokracii být. Občanských států, v nichž naprosto všichni občané mají naprosto stejné občanské povinnosti (vyjmenované) a plní-li si je, jsou obdařeni stejnými občanskými právy(rovněž vyjmenovanými a nejen okecávanými) Takovým státem Ukrajina není, pane Kolmane, když už jste ji zmínil. Ke cti Ukrajiny je nutno dát skutečnost, že se hrdinně brání ruské agresi a nechová se tak, jak jsme se zachovali my v srpnu 1968.

V. Kolman 29.10.2022 17:30

Slova...slova.

Proti nim holá fakta:

Bombardují Ukrajinci Moskvu, Petrohrad.......???

Nebo bombardují Rusové Kyjev a další desítky (ne-li stovky) ukrajinskýc měst???

K tomu malý detail: Putin ještě v předvečer "speciální vojenské operace" lhal, že nic takového nechystá. Že jenom takové malé cvičeníčko u ukrajinských hranic.........

P. Čech 29.10.2022 17:51

Neřekl jsem nic jiného než že se Ukrajinci brání ruské agresi, čehož si vážím. To ovšem neznamená, že budu souhlasit s omezováním českých občanů v důsledku ruskoukrajinského konfliktu.

V. Kolman 30.10.2022 19:50

Už vám rozumím.

Takže fakt, že Ukrajinci bojují i za nás (kdyby se Rusům podařilo Ukrajinu si podmanit - určitě by pokračovali ve svém tažení na západ [i na Česko]) vám náramně vyhovuje. Ovšem - trochu se uskrovnit, to kategoricky odmítáte. To je sobecký a neprozíravý názor.

V. Kolman 30.10.2022 19:57

Dodatek: Jak jste sám uvedl, byl jste 21. srpna 1968 na vojně, čili vám v té době bylo 19 - 20 let.

Od člověka, který zažil na vlastní kůži ruskou okupaci naší země bych očekával jiný postoj. Takhle jen nahráváte ruské páté koloně, které by náramně vyhovovalo, kdybychom vystoupili z NATO, vyhlásili neutralitu a ............ snad si to sám domyslíte:-(

M. Vlasák 29.10.2022 9:08

R^R^

V. Mokrý 29.10.2022 9:13

Jako vždy.

L. Šimon 29.10.2022 8:37

👍👍👍

P. Hák 29.10.2022 8:05

"nikdo rozumný nemůže tvrdit, že dítě vychovávané stejnopohlavním párem by jen z tohoto důvodu nějak trpělo"

Proč by nemohl? Může.

Já tedy nevím, zda trpí či netrpí, o žádném takovém případě mezi svými známými nevím. Ale na druhou stranu pokud někdo vznese argument, že to není prospěšné, proč je automaticky prohlásit za "nerozumného"? Jasně, třeba se mýlí, ale i rozumný člověk se může mýlit... a může i "tvrdit".

To je ta tolerance, o které pan autor píše.

P. Sura 29.10.2022 10:41

V každém případě bude mít v hlavě zmatek, až na něj přijdou pohlavní tužby. Možná pak založí hnutí na obranu heterosexuálních většin ??

V. Němec 29.10.2022 10:56

R^

P. Hák 29.10.2022 11:29

Možná bude, možná ne. Já fakt nevím. Ale diskutovat by se o tom samozřejmě mělo a ta myšlenka musí být přípustná.

P. Sura 29.10.2022 11:44

Která myšlenka? Já po Vás FAKT nechci, abyste věděl. Napsal jsem svůj názor na tu věc.

P. Hák 29.10.2022 12:16

Že to možná škodí - že to může narušovat vytvoření vzorců chování.

U mne - data žádná, dítě ze stejnopohlavní rodiny osobně neznám. Názor - podle mne je lepší, když má dítě oba rodiče v přirozené variantě (muž a žena). Stejnopohlavní rodina podle mne komplikace způsobit nemusí, ale může.

P. Sura 29.10.2022 12:21

Prima. Najít tady spřízněnou duši vždycky potěší ....

J. Jurax 29.10.2022 14:43

No, rodinné soužití nejen v souvislosti s výchovou dětí je provázeno četnými a nejrůznějšími komplikacemi různé váhy. Stejnopohlavní rodina je pak velmi významná komplikace navíc.

V. Kolman 29.10.2022 15:53

Pane Háku. Vypozoroval jsem, že muži, vychovávaní (z jakéhokoliv důvodu!) pouze matkou - ženou, se v určitých situacích chovají trochu jinak (a mají zpravidla v životě více problémů), nežli muži, kteří byli vychováváni v kompletní rodině (muž - žena). Totéž asi platí i o dívkách, vychovávaných pouze otcem.

Domnívám se, že jedinec, vychovávaný dvěma muži (ženami) by se svým chováním a názory od zbytku populace mírně odlišoval a byl by znevýhodněn od ostatních. Asi je ale i tato možnost lepší, nežli výchova v různých ústavech - to nedovedu a ani si netroufám posuzovat.

P. Hák 29.10.2022 18:35

Pane Kolmane, já jsem vypozoroval totéž (ohledně mužů vychovávaných pouze matkou). Vaše domněnka ohledně dětí vychovaných stejnopohlavními páry rovněž může být opodstatněná.

Protože jsem však duší přírodovědec, nechci bez dat vyslovovat soudy, a data v tomto případě nemám. Rozhodně však stojím za Vaším právem tento názor mít a nesouhlasím s tím, že "žádný rozumný člověk" jej mít nemůže.

I. Pávek 29.10.2022 7:31

Rodina je muž a žena v uzavřeném manželství a alespoň jedno dítě. Tečka. Pak tu máme rozpadlá manželství s dětmi, a pak hromádky mezi mužem a ženou a dětmi. To by ještě příroda tolerovala.

P. Sura 29.10.2022 10:44

Ditě není podmínkou, pokud jim to nejde. To zas překmitáváte do opačných extrémů. Podstatné je, že pokud to hetero-párům nejde, jsou příčiny biologické, ne systémové.

J. Jurax 29.10.2022 14:44

Ehm ... u homo párů jsou příčiny taky biologické ... :-)

P. Sura 29.10.2022 18:29

alo se čekat, že se najde šťoura. A jak byste to vyjádřil Vy?

J. Jurax 29.10.2022 19:34

No, konstatuju fakt.

Ono to fakt normálně nejde, leda u leseb snad něčím jako klonováním; u gayů možná taky, kdyby se se z darovaného vajíčka nějak odstranila původní genetická informace a nahradila mixem genetickych informací obou gayů a odnosila to náhradní matka. Pokud tohle už umíme realizovat, nejsem přes takto specifické případy asistované reprodukce guru.

Nebo máte za to, že když stejnopohlavní páry nemohou spolu zplodit dítě, jsou příčiny tohoto jevu systémové? Jaký systém za to může?

M. Vaněk 29.10.2022 5:14

Souhlasím, že jde o terorismus, ale těžko lze uvěřit oficiální teorii o vyšinutém 19-ti letém střelci, který jedný samostatně sepisuje pamflety v angličtině s obraty amerického středozápadu, odpovídající spíše starší generaci, a pak se zastřelí v pakru, ale jeho ruce jsou mezi pokrčenými koleny, což značí na popravu. Takže jde pravděpodobně o další majstrštyk tajných služeb pod vedením CIA k rozpoutání vášní a především následného oklešťování svobod pod záminkou boje proti terorismu, jak toho byli svědky i v USA vroce 2001 (a kam je to po dvaceti letech dostalo...) To je ovšem jiná linie příběhu. Jinak za mně maximální podpora pana Křečka a jeho nekompromisní politice odpolitizování společenských témat, která trápí většinovou společnost.

P. Kazo 29.10.2022 7:37

"těžko lze uvěřit oficiální teorii o vyšinutém 19-ti letém střelci, který jedný samostatně sepisuje pamflety v angličtině s obraty amerického středozápadu, odpovídající spíše starší generaci, a pak se zastřelí v pakru, ale jeho ruce jsou mezi pokrčenými koleny, což značí na popravu."

Ano, popravila ho CIA a nechali mu tu ruku medzi kolenami, aby ani amaterski odhalovaci konspiracii ako Vanek neostali nasucho. ;-D

I. Schlägel 29.10.2022 9:47

Vám regulérně hrabe, chasníku. To je nejspíš tím, jak znamenitě umíte používat vlastní mozek případně to, co z něj zbylo.

J. Jurax 29.10.2022 14:47

Vy byste měl mít lékařsky zapovězeno číst thrillery, najmě ty s politickou linkou ... :-)

M. Vaněk 30.10.2022 7:08

Pro vás všechny: netušíte, v jakém zkorumpovaném a zotročeném státě žijete, a to se týká celé fašistické EU i USA. Najděte si třeba operaci CIA pod názvem "Cyclone" (už odtajněný materiál, dokonce i na yt), ze kterého se dozvíte, že za vstupem SSSR do Afghánistánu byla provokace CIA, která tento naplánovala jako testovací mód pro případnou konfrontaci s VS. A je toho mnohem více, ale vy, "ctihodní" občané, se raději věnujte placení daní, volebním taškařicím a hlavně sledujte prolhanou skříňku na bydlení. (jen tak na okraj: že vy patříte také k těm pomatencům, kteří ještě dnes věří na oficiální palačinkový efekt, kdy dvě letadla z lehkých slitin srovnají se zemí TŘI železobetonové mrakodrapy, které se rychlostí volného pádu složí do svého půdorysu?) ;-D