28.6.2024 | Svátek má Lubomír


Diskuse k článku

MINULOST: O zbabělosti a statečnosti

Ze vypadla hry nově protlačovaná figura na slovenský prezidentský stolec, Ivan Korčok, a vyhrál Pellegrini. Takže se najednou svět dozvěděl, že Slováci jsou malý zbabělý národ, který nikdy nebojoval.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lukavsky 22.4.2024 9:53

"lokaj Velké Británie, země, která nás v roce 1938 zradila." Anglie nás nezradila neměla s námi smlouvu o pomoci, tu měla s Polskem a také po napadení Polska Hitlerem mu vyhlásila válku. Nás zradila Francie i když ve smlouvě prý bylo, že nám musí pomoci jen když nám pomůže i SSSR, ale nevím. No Anglie měla jen morální závazek jak pravil W.Chrchillv Parlamentu: "Měli jsme na vybranou -válku nebo hanbu. Vybrali jsme si hanbu a teď máme i válku". Ale je zajímavé, že Anglie nevyhlásila válku SSSR když toto napadlo Polsko z druhé strany. že by už počítali že jednou bude součístí Spojenců? J.L. end

P. Čech 22.4.2024 9:51

Fico nebyl demokraticky zvolen, on totiž nebyl vůbec volen. Volena byla jeho politická strana. Fico byl jmenován prezidentkou Čaputovou. Ano, rozhoduje ten, kdo vládne a to je politická strana, která byla volena . V nemálo případech potom ani ta zvolená politická strana nevládne, ale vládne vyhandlovaná koalice, jejíž strany vůbec k tomu nemusí vyhrát volby. To je ta bída a utrpení zejména naší ústavy. Například u nás vládnou občanům (3. pád) zástupci nikoliv jejich (nebyli jimi přímo voleni), ale zástupci politických stran a hnutí, které a která přímo volena byla. Je to nesmysl, vymyšlený "bývalými komunisty v roce 1992, systém, který nefunguje a fungovat nemůže, protože nemá podporu většiny (nadpolovičního počtu) občanů.

P. Pavel 22.4.2024 9:36

Princip je ovšem stejný, rozhoduje ten kdo vládne. A kdo byl demokraticky zvolen.

P. Čech 22.4.2024 9:32

Tragédie současné doby pramení v čl. 5 ústavy a v menšinovém volebním systému podle zásad poměrného zastoupení, v nepřímých volbách.

P. Čech 22.4.2024 9:30

Beneš nás vecpal do náruče SSSR za prvé po volbách v roce 1946, kdy jmenoval Gottwalda premiérem, ikdyž podle ústavy nemusel (mohl jmenovat třeba Jana Masaryka) a potom v únoru 1948, kdy místo toho aby odvolal Gottwalda z funkce předsedy vlády, což podle ústavy mohl, přijak demisi ministrů a jmenoval Gottwaldem navržené komunisty. Všechno to bylo zejména o prezidentovi a jeho zbabělosti. Komunisté se tak v podstatě výhradně Benešovým přičiněním stali vedoucí politickou silou podle ústavy a ne pučem, což dnes přitroublí politici a novináři tvrdí.Puč totiž je ozbrojený převrat a k ničemu takovému v roce 1948 nedošlo. Šlo výhradně o vlastizradu prezidenta.

M. Krátký 22.4.2024 9:29

Je potřeba neustále studovat dílo "Poučení z krizového vývoje ve straně a společnosti" - omlouvám se za eventuelní chybky v názvu toho díla. Teprve potom pochopíme celou tragedii i současné doby !!!!!!

L. Peleška 22.4.2024 9:25

Pana Šimečku neznám, ale hysterie se vkrádá mezi oba si dosud nejbližší národy Evropy? Pokud jsou po prohraných volbách kritiky místní, dobře jim. Ale pánové Foco, Pelegriny ( i Orbán) vyhráli v demokratických volbác a ty nezrušili! Je pravidlem, že do voleb i čistě vnitřních věcí se vnucuje EK nebo EP, pro mne obě zbytečné a aktivistické organizace plné šampaňského a kaviáru ( byl jsem tam, ještě teď vzpomínám na přehršle kaviáru od zástupců odborářů konzumujících vlastními ústy výdobytky odborářů ze zemí EU)! Takže, kritiku přeshraniční si může dovolit kdokoliv vědomý si zasevání nevole mezi bratry, ale nesmí kritiku šířit oficiální zástupci států. Neodpustitelné mi přišlo chování české strtany, zejména ruděho komisaře Fialy v čele bývalé pravicové strany! A pán Šimečku? Maj sa dobre, brate a netáraj!

P. Čech 22.4.2024 9:19

U nás je to poněkud jinak, dá se říci opačně.

P. Pavel 22.4.2024 9:13

Co je to skutečný postoj, ano část Slováků má jiný názor než ta část, která volila Fica a Pellegriniho. To není nic neobvyklého, ani u nás.

L. Písařík 22.4.2024 9:02

Vaše tvrzení mi jde proti chlupům, Beneš přece dřív než uskutečnil svůj plán - aeroplán, abdikoval, tudíž z vlastní vůle už prezidentem nebyl a Anglie s ním z počátku takto zacházela. Hledal tedy podporu i v USA. Existují informace, že prezident Hácha exilovou vládu v Anglii podporoval a uznání Benešovy exilové vlády přišlo až v době, kdy se čs. piloti zapojili do boje o Britanii. Přesto však Beneš Háchovi, který dobře věděl, že z prezidentství za Protektorátu nemůže vyváznou ani se ctí, natož slávou, vůbec nepomohl, když byl v květnu 1945 uvězněn, pouze prý poznamenal: to se nemělo stát a tak Hácha zemřel ve vězení. Naštěstí prý jeho stařecká demence pokročila do té míry, že si svůj stav neuvědomoval. Sám pokládám Beneše z malého mstivého človíčka, který si dobře pamatoval, kdo a jak mu ublížil a tato jeho vlastnost nás zavedla do područí CCCP, kam Beneš jel z vlastní iniciativy přes varování Churchila. Totiž Beneš zazlíval Britanii, že ho jako exilového prezidenta neuznala hned a to ho dohnalo a nás taky do náruče CCCP. Kde jinde upekli komunistickou vládu než v Moskvě?

M. Krátký 22.4.2024 8:49

Tehdy měla ČR sice velmi dobře vybudovanou pohraniční obranu ale současně měla na svém území velmi silnou pátou kolonu v podobě německého národa a pitomců zblblých z komunistické propagandy z vlivné části našich českých občanů. Takže se Dr Benešovi nemohlo podařit ani kdyby chtěl postavit proti Hitlerovi také proto, že slibovaná pomoc Francie byla jen velmi chatrnou berličkou, která se při prvním malém zatížení okamžitě zlámala. A poválečné kecy komunistů. že jsme měli bojovat byly založeny jen na jejich lhaní a překrucování pravdy jako obvykle a furt až do roku 1989 !!!!!!

P. Čech 22.4.2024 8:44

To se teda vycajchnovali! Každý Slovák v průměru dal na Ukrajinu našich 5 Kč.

K. Filip 22.4.2024 8:36

Šimečka absolvent Aspen institutu, jako u nás Rakušan, Farský , Pekarová. Je ještě větší progresivista a svazáček jako naši Piráti a Topka. Chválabohu, že voliči SR zatáhl za záchrannou brzdu. Korčok by pro progresivisty byl už třešničkou na dortu.

P. Čech 22.4.2024 8:36

Beneš byl především jako prezident vrchním velitelem československé armády. A vrchní velitel armády, jak známo, v případě napadení má bojovat proti uchvatitelům a agresorům a ne utíkat do zahraničí. A válka s Německem rozhodně nebyla předem prohraná. To byl názor většiny velitelů armády ČSR. A jak se Beneš vrátil? Jako lokaj Velké Británie, země, která nás v roce 1938 zradila.

D. Polanský 22.4.2024 8:31

Beneš měl plán, a byl z toho aeroplán do Anglie. Tak se správně bojuje.

D. Polanský 22.4.2024 8:29

Mladý Šimečka, který v životě nemakal, je jediný správný demokrat na Slovensku. Jedině on zná tu správnou cestu. ;-D

L. Žaloudek 22.4.2024 8:21

Takže Beneš byl chcimír? A zasloužil se o stát?

F. Navrátil 22.4.2024 8:20

Šimečka senior se rozčílil, že Slováci zbaběle nezvolili jeho syna, bruselského lokaje.

L. Žaloudek 22.4.2024 8:18

Vždycky mě zajímalo, kde vlastně sehnal Boleslav těch 1000 "dobře ozbrojených a vycvičených rytířů", kteří roku 955 (ne 995, to byli Slavníkovci) na Lechu proti Maďarům padli? Zůstal vůbec někdo doma?

J. Lukavsky 22.4.2024 7:59

"Zbaběle se vzdal tehdejší prezident Beneš" No E.Beneš se zachoval jako politik a prezident. Našel do předem prohrané války s Německem a nestal se "válečným štváčem Evropy". Ale vrátil se jako prezident a jeho oponent se zastřelil v krytu. Tak už to na tom světě občas chodí. J.L. end

J. Lukavsky 22.4.2024 7:55

O skutečném postoji Slováků vypovídá to, že během pár dnů sebrali ze soukromých kapes přes milion Eur na podporu Ukrajiny. To vypovídá víc nežli pindy v Parlamentu nebo v TV. Z vlastní kešeně! J.L. end

P. Čech 22.4.2024 7:51

Nejlépe z celého článku vypovídají poslední tři odstavce.

P. Čech 22.4.2024 7:41

"Češi byli údajně zbabělci, kteří se vzdali Hitlerovi a kteří prý údajně ihned po srpnu 68 kolaborovali ochotně a nadšeně s okupačními vojsky"????

Ono to je trošku a nebo dokonce zásadně poněkud jinak, pane Vlku. Hitlerovi se nevzdali Češi, ti bojovat chtěli. Zbaběle se vzdal tehdejší prezident Beneš, který místo totho,aby se choval jako vrchní velitel armády zbaběle zradil svůj stát a uprchl do Velké Británie. A národ? Ten se vždy chová tak, jak jej k tomu jeho "velitel" vede. A po srpnu 68? Tehdy kolaborovali jen "někteří "Češi, zejména komunisté (ne všichni) a jejich přisluhovači. Naprostá většina národa se chovala jinak. Pouze nebojovali, protože jaksi nemohli. Nemohli proto, že opět prezident Svoboda spolu s Dubčekem a ostatním "výkvětem" státu až na jednu jedinou světlou výjimku, jíž byl František Kriegel potupně podepisovali v SSSR Moskevský protokol. Ostatních 19 vlastizrádců a velezrádců místo toho aby vedli národ k odporu jako obvykle lezlo do zadku agresorům, jimiž byli nejen SSSR, ale i Poláci, Východní Němci, Maďaři, Bulhaři, ale i Ukrajinci. Jak říkám, za toto všechno nemohli Češi obecně, ale jejich vlastizrádní velitelé. Posledním skutečným vládcem a velitelem Čechů byl Václav III., který byl bohužel 4. srpna 1306 v Olomouci zavražděn. Téměř všichni ostatní lezli cizincům do zadků.

R. Langer 22.4.2024 5:48

R^ [>-]

B. Liborek 22.4.2024 3:03

R^R^R^