17.5.2024 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Sedlář 23.3.2021 19:10

No tak snad si nemyslíte, že jsem poukazoval na odstranění financí? Naznačoval jsem odstranění finacujících. To ale není možné, protože narazíte na chráněnou třídu.

P. Milan 23.3.2021 21:07

To je JEŠTĚ větší hloupost. Ovšem milá všem rudým i zeleným.

J. Sedlář 23.3.2021 22:05

Aha, pak si ovšem nestěžujte na jejich skutky a následky jejich skutků, že áno.

J. Fridrich 23.3.2021 14:39

Souhlas pane Křivan. Levice je největší ohrožení naší Západní civilizace a jejich klasických konzervativních hodnot.

J. Kanioková 23.3.2021 17:26

R^R^R^

J. Moravec 23.3.2021 10:21

Velmi dobrý článek, jako vždy. Já bych pouze poukázal na to, že otevření dokořán dveří nelegálním migrantům je nevratný děj. V politice se dá změnit ledacos, postačí změna vlády nebo revoluce. Obyvatele však vyměnit nelze. Ověřený model odsunu Němců nebude tak snadno použitelný. Ti imigranti jsou ze všech koutů světa a jedinou jejich spojnicí je islám ve svých dvou větvích, které se nenávidí a vyvražďují. Proto ve mě Piráti a KDU ČSL vyvolávají dosud nepoznaný strach. Paralelně mě děsí kontakty mnohých politiků na pana Posselta. Protože mladým mizerně vzdělaným lidem už bez kontaktu s prarodiči tohle nebezpečí nic neříká.

P. Milan 23.3.2021 10:32

Pan Posselt je minulé nebezpečí (pokud byl kdy nebezpečí). A nejsem už ani mladý, ani mizerně vzdělaný.

Muslimská migrace je aktuální nebezpečí.

K. Potoček 23.3.2021 10:39

Obávám se, že obojí je , velmi, nebezpečné.:-(!!

P. Milan 23.3.2021 11:36

Sudeťáci už se vzdali prakticky všech nároků. Ono totiž, reálně řečeno, stejně nezbývá skoro nic, co by mohli požadovat.

J. Jurax 23.3.2021 14:05

I zbývá. Země jejich předků ... :-)

Nicméně muslimů je víc, mají údernější ideologii a obmyslně se kryjí za náboženskou svobodu, jež je jim námi pošetile skýtána a jíž si hloupě znesnadňujeme účinnou obranu..

P. Milan 23.3.2021 15:07

Moc by se jich tu asi neusadilo, v novém domově to mají pohodlnější.

Na náboženskou svobodu bych raději nesahal, ani mohamedánům na Západě. Takové omezování svobody se totiž obvykle nezastaví tam, kde by to mnozí považovali ještě za přínosné a má tendenci se neustále rozšiřovat. Už takhle svobody ubývá, viz současné tanečky kolem rasismu, politické korektnosti, gendermánii etc. Bohatě by stačilo trvat na dodržování stávajících a obecných pravidel a dohled na překračování hranic.

J. Jurax 23.3.2021 16:26

Bohatě by stačilo trvat na dodržování stávajících a obecných pravidel - no budiž.

Pokud by to nenaráželo na náboženské svobody, jež specielně muslimy podle jejich názoru opravňují k porušování oněch pravidel.

Takže nejsou dodržována a většinová (zatím) nemuslimská společnost se dílem bouří - to jsou ovšem extrémní pravičáci, xenofobové, rasisté a nácci, malým dílem - pátá kolona vesměs levicová - jásá nad pestrosti a multikulturnem, a největší díl zatím pouze čumí jak puk a nanejvýš potichu brblá, aby si toho moc nikdo nevšiml a nepřilepil mu tu nálepku xenofoba, rasisty a nácka se všemi dopady na kariéru a společenské postavení, případně aby nebyl individuálně podřezán jako odpůrce Prorokův, jehož jméno budiž pochváleno. A učí se vyhýbat některým lokalitám a neprovokovat nevhodným oděvem a konáním - třeba minisukněmi či konzumací vepřového nebo trváním na výuce evropské historie či na kázni muslimských školáčků nebo na evropském jídelníčku ve školních jídelnách.

No a stát svázaný protiřečícími si, leč závaznými hojnými svobodami a právy, rozhlodaný aktivisty a tvrdým tlakem muslimů, bezradně ustupuje.

P. Milan 23.3.2021 16:29

Problém není v těch svobodách, na které se někdo odvolává, ale v nedůslednosti vymáhání obecných pravidel. A hlavně občasnou snahou omezit ty svobody. Což ve finále odserou hlavně ti, kdo by měli být chráněni.

J. Jurax 23.3.2021 17:01

To máte těžký.

Důsledné vymáhání pravidel je začasté napadáno jako omezování svobody. A ta náboženská svoboda se v případě islámu a muslimů obzvláště hodí.

Tedy obecně chcete-li důsledně vymáhat pravidla, musíte potlačit ty svobody, které tomu vymáhání brání a které porušování pravidel dokonce legalizují. Jinak dodržování pravidel vymoci nedokážete.

J. Moravec 23.3.2021 12:29

Napsal jsem to proto, že mám obavu, že příští koalice koalic svede spustit obě nebezpečí najednou. Poznámka v závorce mě šokuje. V případě pana Posselta jsme v situaci, kdy je to naše strana, která začíná tyto dekrety do jisté míry zpochybňovat. Celý odsun byl koncipován a smluvně jištěn v Postupimi vítěznými mocnostmi. Moje předsudečná opatrnost mi říká, že pokud vyjde jakýkoliv popud k nějaké formě revize z naší země, tak vítězové, vyjma nástupnického státu SSSR nebudou mít problém.

P. Milan 23.3.2021 12:59

Odsun je realita, s kterou už nikdo nehne. Ani zrušení dekretů, které v současné době už slouží prakticky jen k politickým účelům, zde i v Německu.

H. Lukešová 23.3.2021 13:19

Sice se mi politika FDR k Židům nelíbila, ale jsem ochotna ji ještě pochopit, máte pravdu, uprchlíky má málokdo rád, kromě dnešních vypatlaných neomarxistů, ale britský postoj k Palestině a bránění židovským uprchlíkům do Země izraelské a britské stranění Arabům to já osobně nikdy "nepřekousnu" a to jaksi ve svém srdci Britům nikdy neodpustím.

I když jsem se s Vámi i panem Juraxem bavila mnohokráte, vy to chápete trochu jinak než já. Země izraelská patří Židům a odmítání této pravdy a skutečnosti považuji za zločin. USA nejsou Zaslíbenou zemí židovského národa na rozdíl od Země izraelské.

P. Milan 23.3.2021 13:45

Britové byli v těžké situaci: V tehdejší Indii mohutná muslimská menšina, Irák, odkud potřebovali ropu, Malajsie (kaučuk) taky muslimská, i v Africe dost Muslimů, Egypt se Suezem ...

Po první světové výrazně oslabeni a zadluženi. Balfourova deklarace a tvrzení, že příchod nějakého kontrolovaného množství Židů do Palestiny zvedne i životní úroveň tamních Arabů (jimi nikdy nepřijaté) bylo asi maximum možného, vzhledem k obavám z reakce muslimů všude možně. Navíc domácí nálady ...

Praktický politik si sice může myslet, že země někomu patří, ale v politice se musí pohybovat v mezích možného. Židům přeji Zaslíbenou zemi, ale držím se reality. Konec konců, ti Židé a jejich vlády také.

J. Jurax 23.3.2021 14:37

No jo, země česká patří Keltům, případně lidu šňůrové keramiky. Odmítání této pravdy a skutečnosti považujete též za zločin? Vždyť Slované jsou u nás přivandrovalci, přišli až v 6. století našeho letopočtu, vytlačivše germánské Markomany, Durynky a Langobardy (to mám z Wiki), co předtím vytlačili Kelty (co nám zanechali římské pojmenování Boiohaemum). Akorát že ti Keltové na návrat už rezignovali, kdežto Germáni se o něj pokoušeli, naštěstí neúspěšně - jinak by byla tahle země německá, jak pravil velký Germán Heydrich.

Vaši argumentaci sice chápu, ale za opodstatnění existence Izraele ji nemohu dost dobře přijmout. Lze to brát jen jako jeden z podpůrných důvodů.

Izrael vznikl rezolucí OSN mj. i díky Němcům a jimi způsobenému holocaustu, jež pohnul svědomím světa, a hlavně - dokázal si svou existenci uhájit. To mu dodává právo existovat tam, kde je.

P. Milan 23.3.2021 10:01

Tradičně dobré. A to pan Kechlibar nechal stranou jednu sortu, ne bezvýznamnou: Ty, kteří vzniklý problém využívají ku svému prospěchu, zcela bez jakékoliv ideologie kromě toho "kolik to přinese mně". Finančně i politicky.

M. Moravcová 23.3.2021 9:31

Skvělé, předstírané neporozumění nebo slepota s hluchotou dohromady. Přece si nebudou politici dělat problémy, když do zdi třeba narazí až ten následující. R^R^R^

J. Ganaur 23.3.2021 9:41

R^R^R^Napsal jsem níže, tak ať to nemusím psát znovu.:-)

V. Kuhaj 23.3.2021 8:51

Svědomí Evropy? Co to je? Umělý konstrukt, klacek pro manipulaci. Kdo z nás zotročoval? Kdo kolonizoval? A nemyslím nás Čechy, samozřejmě. Myslím každého z Evropy. Když budu chtít ukázat prstem na viníka, budu muset ukazovat dolů, do země. Všichni jsou mrtví. Kde jsou otroci? Mrtví. O co se to tady progresivně snažíme? Já vím, neumíme pracovat s vinou, neumíme odpouštět, ani druhým, ani sobě. Tohle jsou důsledky a nejspíš bude hůř.

I. Polák 23.3.2021 9:08

Máte pravdu, pokud jde o starší historii. Ale tuhle jsem sledoval nějaké shrnutí posledních deseti let v Sýrii - a to si tedy, nejen Evropa - zadělala na historické špatné svědomí! Lybie - totéž. Palestina - fuj. Kdo za mne dělal tuhle zahraniční politiku?

M. Moravcová 23.3.2021 9:34

Ano, Evropa s USA rozmrvily politiku na středním východě. Vměšovaly se do vnitřních záležitostí států, vyvážely demokracii či hájily svoje obchodní a finanční zájmy. A doplácí na to celý svět.

J. Ganaur 23.3.2021 9:44

Ta je rozmrvená od nepaměti, jako v Evropě.Je ještě čekají války, tak jako byly v Evropě (třicetiletá, napoleonské, první a druhá světová) a je otázka jestli se poučí nebo vyhubí.

P. Milan 23.3.2021 10:05

Ovšemže.

P. Milan 23.3.2021 10:04

Otázka je, kdo a zda vůbec mohl v Sýrii, Lybii, Palestině i dalších zemích udělat něco dobrého.

Problémy jsou hlavně tamní, domácí a jednak expandují ven, druhak, na Sýrii je vidět, že kde nezasáhne Západ (lépe či hůře), zasáhne Rusko nebo Irán, případně Turecko, rozhodně ne lépe (pokud vůbec nějaké lépe existuje).

M. Koutný 23.3.2021 11:18

Tou Palestinou myslíte podporu "palestinských" teroristů z peněz občanů EU?

H. Lukešová 23.3.2021 9:59

Přesně tak, Češi nikoho nezotročovali, nekolonizovali, nemají důvod mít špatné svědomí. Ať se zamyslí nad sebou Britové, Francouzi, Španělé, Portugalci, když mají špatné svědomí, ať ho mají, ale ať své svědomí nevnucují Čechům, kteří nikoho nekolonizovali, neždímali otroky a tak.