27.9.2020 | Svátek má JonášDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MÉDIA: Rada ČT kritizuje Justa jako moderátora pořadu o ŠumavěŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 49, poslední: 30.9.2006 2:29, přehled diskusí

Pane Brezino:
Autor: siskin Datum: 30.9.2006 2:29

mohl byste mne prosim kontaktovat na email siskin01@hotmail.com ?

Borůvky:
Autor: Petr Novák Datum: 15.12.2005 22:54

Co se týče borůvek pana Justa - případ sice neznám ale zcela dokladuje postoj všech těch ekofanatiků - chtějí přírodu vlastnit jen pro sebe a nejradši by byli aby lidé byli zavřeni ve městech a do lesa ani nepáchli a oni měli možnost si sami dělat co chtějí.
Klasický příklad je vykonstruovaný spor Luční bouda versus KRNAP. Pár fanatiků z KRNAPu se snaží pod nepochopitelnou záminkou ochrany přírody zlikvidovat dobrý počin na pořádání malých koncertů na této boudě (tancovačky tam byly už před 150 lety). Že prý rolba která vezla hosty poškodila na jinak asfaltované cestě přírodu a je nutno aktivity na Luční boudě zakázat. Pak se zjistilo, že zlatá "ekomládež" na chatě KRNAPU pořádala ekologickou párty a jejich rolba poškodila kleť a porost mnohem více a nevratně. Takže jako před lety - všichni jsme si rovni - někteří rovnější.

vedci se celkem shodují:
Autor: Honza Datum: 15.12.2005 19:32

Oni se kupodivu vědci v otázce těžení nebo netěžení dřeva v 1. pásmu NP Šumava, případně v otázce "boji" proti kůrovci docela shodují: drtivá většina z nich je jednoznačně proti těžbě a za co největší bezzásahové zony. Samozřejmě, jsou i opačné odborné názory, ty ale v drtivé většině nepocházejí od vědců (entomologů, dendrologů, ekologů), ale od lesních inženýrů, tedy odborníků na pěstování a hospodářské využití lesa. Nechápu, jak to, že tento rozdíl vystudovaný biolog (a tedy můj kolega) Brezina nechápe.
Já pozoruju s velkými sympatiemi boj pana Breziny vůči různým ekologistům v řadě kauz od Temelína přes GMO, a ve většině těchto případů je odborná veřejnost na jeho straně: v případě kácení na Šumavě však zjevně nikoli, přírodovědci jsou tady jasně na straně Justově (což samozřejmě neznamená, že by doc. Just měl nutně moderovat debatu na ČT).
Všimněte si, jak Brezinovy články (jinak velmi věcné a plné relevantních odkazů na odbornou literaturu) jsou v případě Šumavy osobní, nevěcné a nepřesvědčivé. Je to škoda.
 
P.S. To věčné připomínání utrženého borůvčí paní Justovou je trapné, ubohé a kontraproduktivní. Vůbec  nechápu, proč to pan Brezina dělá.

Re: vedci se celkem shodují:
Autor: jepice Datum: 15.12.2005 23:19

Honzo, tohle Vám podepisuju. Díky za objektivní pohled, dnes jste bílá vrána.

vsak on se :
Autor: Mysch Datum: 16.12.2005 10:45

do nej jeste autor a mistni beton fun club  obuje.

Brezina do kanálu .... a spláchnout.:
Autor: Pavel Pekárek Datum: 15.12.2005 17:10

Pane Brezino, vy jste se vůbec nezměnil.Samé lži ,lži a lži.Vy jste král nepravdivých příspěvků..
Já soudím o Justovi zcela jinak, vás si však pamatuji jako člověka, který mi vyhrožoval že mě zničí za to, že jsem měl jiný názor než vy.Nechal jste si zjišťovat mou adresu, volal mi do práce a vyhrožoval mi soudem a propuštěním a čert ví, čím ještě.
Dnes na mě nemáte,jsem důchodce a můžete si stěžovat pouze mé manželce.
Vy jste pro mě novinář, kterého bych s klidem strčil do záchodu a spláchl za vámi, protože neuznáváte jiný názor,zastrašujete protivníky a přitom lžete jako když tiskne.
 Mám tu vaše články, že nedochází k oteplování, že Šumava se má kácet, a tisíce dalších blbostí
a tak vám to řeknu důchodcovsky natvrdo-Jděte do prdele a pište do Haló novin.Ty totiž nečtu.
A kdybyste mi chtěl znovu vyhrožovat, kašlu na vás. Jste ze světa, s nímž nemám a doufám ani nebudu mít nic společného , ze světa lidí, kterými opovrhuji.

Re: Brezina do kanálu .... a spláchnout.:
Autor: krmič Datum: 15.12.2005 18:28

To jste napsal věru kultivovaně, pane Pekárku. Není nad věcnou diskusi a seriozní argumenty, že ano. (Ještě že já s Vaším světem nemám nic společného!)

Re: Brezina do kanálu .... a spláchnout.:
Autor: Helena Datum: 15.12.2005 23:23

Pane Pekárku, domnívám se, že jste si spletl diskusní fórum. Vy se svým slovníkem patříte na Novinky, ale na NP určitě ne. To, že máte rád jakéhosi teatrologa, je sice zajímavé, ale stejně je zajímavé, jak na druhé straně přímo sršíte nenávistí vůči panu Brezinovi. Zatím jsem naštěstí se nesetkala s podobným hlupákem, jako Jste Vy, i když není to náhodou propukající choroba? Takovou nemocí trpí velmi často komančové, co byli zbaveni možnosti do čehokoliv kecat. Už jste se tady vykecal, tak si vyměňte plínku a jděte se vykecávat jinam.

Re: Brezina do kanálu .... a spláchnout.:
Autor: Ivan Brezina Datum: 16.12.2005 10:06

Jen pro poradek pripominam, v cem spocivalo jadro sporu mezi mnou a panem Pekarkem. Pan Pekarek se anonymne prihlasoval na forum Neviditelneho psa a sproste nadaval kazdemu, jehoz nazor na svet se jemu osobne nelibil. Protoze mi takove zbabele anonymni hulvatstvi z principu vadi, zjistil jsem, o koho jde, a zverejnil Pekarkovu identitu: http://archiv.neviditelnypes.zpravy.cz/clanky/2004/11/40186.html Nerudny duchodce mi sve odhaleni zjevne nemuze zapomenout:-))

hm:
Autor: Mysch Datum: 15.12.2005 16:12

komisar boruvka byl lepsi!

Re: hm:
Autor: janabok Datum: 15.12.2005 18:22

to byl poručík...

tak ten:
Autor: Mysch Datum: 15.12.2005 18:39

mozna lepsi nebyl!

Brezino, brezino..:
Autor: Cyril Hue Datum: 15.12.2005 15:45

Ten ekologicky blok na CT je jeden z mala poradu ktere snese srovnani se zurnalistikou na zapade. Soudruzi z ODS i jinych partaji proste dostavaji od medii v CR vse zadarmo takze jakekoliv seriozni proklepnuti skutecnym zurnalistou ci obcasnkou spolecnosti je pro ne velice neprijmne a nejsou na to proste zvykli. Jetli je upozornovani na podvody, machinace a korupci v nasem zaprdkove bolsevicke tak je asi lepsi byt hrdym bolsevikem.. Just je pripad sam pro sebe on se na tom poradu podili jen marginalne takze places na spatnem hrobe. Radeji by jsi mel psat o tom jak ta parta drevaru kolem tech gangstru mladeho Bendy a Straskeho soustave bojkotuje fungovani Sumavskeho parku..

Re: Brezino, brezino..:
Autor: whocares Datum: 15.12.2005 16:42

No to v tom případě na tom musí být žurnalistika na západě dost špatně.

A zase ty borůvky!:
Autor: Anežka Prudká Datum: 15.12.2005 12:55

Soudruhu Brezino, už byste s nimi měl dát pokoj, nějakou aktuálnější historku nemáte?

Pořad Nedej se je opravdu strašný:
Autor: Josef Novák Datum: 15.12.2005 11:30

Párkrát jsem tento pořad viděl a musím potvrdit, že to je opravdu pořad, který je mixem mezi bolševicko goebelsovskou propagandou. V 90% to působilo tak, že si někdo vyloženě zaplatil reportáž, protože nechce aby se mu v sousedství něco stavělo. Jeden pořad (už si nepamatuji kde to bylo - někde za Prahou směrem na Rudnou) byl dokonce tak otřesný, že jsem měl pocit, jestli si nedělají z lidí srandu. Nějaký ekolog si stěžoval, že na nějakém poli někdo staví a tvrdil, že tam je chráněná oblast Kokořínsko (cca 100 km od Kokořína). Podobných námětů tam je spousta a přitom je opravdových problémů hromada. Prý existuje dokonce nějaká právnická kancelář, kde je možno si reportáž ČT údajně zaplatit a pak natočí co a proti čemu potřebujete.

vanička:
Autor: michal Datum: 15.12.2005 11:26

Vzorová ukázka, jak nenávist zaslepuje. Co tomu Brezinovi Just udělal, že je ochotný se takhle veřejně shazovat? Opravdu si p. Brezino myslíte, že p. Just nemá v pořadech co dělat? Snad jenom, že nemá moderovat. Opravdu si p. Brezino myslíte, že hrst borůvek natrhaná v chráněné zóně je krádeží a ne poškozováním? Atd. P. Brezino, své věci prokazujete vskutku medvědí službu.

Re: vanička:
Autor: jakovy Datum: 15.12.2005 14:30

O jaké hrsti borůvek mluvíte? O těch několiky málo trsech borůvčí, co Justovic chtěli zachránit před zlými vetřelci. Vetřelci na jejich Šumavu?
Oni ti ochránci jsou totiž mezi sobě rovnými rovnější. Vidím to už leta.
Oni prostě JSOU. Ostatní můžou tak maximálně držet hubu a platit.

smrková monokultura:
Autor: R Datum: 15.12.2005 11:24

No nevím. Já lesnictví nijak moc nerozumím, takže do odborných debat se moc nehrnu.  Ale líbí se mi, když někdo prosazuje, že nějaký smrkový les se nebude ochraňovat před kůrovcem.  Protože čistě smrková monokultura kromě těžby dřeva na nic jiného není. Nerostou tam žádné jiné rostliny, nerostou tam žádné rozumné houby a pokud není v nejpozdějším stadiu, kdy je mezi stromy už hodně velký odstup, nedá se tam ani projít. Taky pokud ve smrkové monokultuře pramení nějaké potoky, nic v nich nežije. Takže pro mě, který potřebuje les k procházkám a sbírání hub a podobně je smrková monokultura mrtvé území podobně jako byly haldy na Ostravsku nebo povrchové doly v severních Čechách.

Re: smrková monokultura:
Autor: jakovy Datum: 15.12.2005 14:01

S těma haldama na ostravsku bych brzdil. Během 5-i let po zastavení navážky hlušiny to byly prosperující březové lesíky, kam se dalo chodit na křemenáče.
Při jednom pokusu američani hnojili pole prachovým propadem z výroby makadamu. Ejhle, výnosy stouply řádově na dvojnásobek a rostliny byly zdravější, údajně díky stopovým prvkům, které jsou dneska z půdy vyčerpané a hnojivy se tam prakticky nedostanou.
A že V. Just je hajzl, to mi nemusí psát pan Brezina. Stačí mi Justa vidět sem tam v ČTV a vím.

Moc pěkné pane Březino !:
Autor: Šedovous Datum: 15.12.2005 11:16

Vy jste nějak spřízněn s Urválkem a Kojzarem ?

Re: Moc pěkné pane Březino !:
Autor: J. Mach Datum: 15.12.2005 12:59

Víte, kdo to byl Urválek? A viděl jste filmový záběr s jeho projevem? Asi ne. Nebo se vám to opravdu zdá stejné? To snad ani při vašem vzdělání a rozhledu není možné. A viděl jste některý z kritizovaných pořadů? Asi taky ne, jinak byste musel konstatovat, že Brezina má z valné části pravdu. Ty pořady opravdu nemají s objektivností co dělat, tak jsou fanaticky zavilé a lživě neobjektivní.

Re: Re: Moc pěkné pane Březino !:
Autor: Čumil Datum: 15.12.2005 13:31

Pane Machu, nad vaší erudicí musí jeden žasnout: Opravdu jste viděl Urválka? A skutečně ve filmu? Neuvěřitelné. Jste něco mezi nebem a zemí.
Podstata věci, pane Machu, je totiž následující: Pan Just zastává mnohá velmi problematická stanoviska v oblasti ekologie. Od pana Březiny, jenž jest tuším vystudovaným přírodovědcem, lze očekávat, že bude chybná stanoviska pana Justa fundovaně a odborně vyvracet. Poslední dobou to ale vypadá, že to asi není tak jednoduché - alespoň podle toho, že si pan Březina pomáhá krajně spornými KÁDROVÁCKÝMI osobními argumenty, zrovna tak, jako ten pán, kterého jste viděl ve filmu, případně četl v Rudém Právu s podpisem Jaroslav Kojzar.

Re: Re: Re: Moc pěkné pane Březino !:
Autor: whocares Datum: 15.12.2005 16:40

No a vy IMHO děláte to samé.

Re: Re: Re: Re: Moc pěkné pane Březino !:
Autor: Čumil Datum: 15.12.2005 17:45

Ještěže jen vaším IMHO...

pane Machu:
Autor: jakovy Datum: 15.12.2005 13:51

já pár minut z nich viděl.
Kačer Donald křížený s Vyhulenými je objektivnější.

Ech, pane Březino, začínáte být ve své osobní argumentaci poněkud pod úroveň.:
Autor: Čumil Datum: 15.12.2005 10:12

Celkem chápu, že vám Just se svými zelenými stanovisky vadí jako moderátor pořadů, ale buďte tak laskav a zkuste se zabývat věcnou stránkou sporů. Kádrováním, jaké nám tu v tomto materiálu předvádíte, nikam cesta nevede. Je totiž velice, ale opravdu velice nemístné a nespravedlivé.

Jeden trs borůvek:
Autor: Vimr Datum: 15.12.2005 9:47

z místa, kde těžké náklaďáky odvlékaly stromy, které pak vrtulníky odvezly neznám kam. Z toho Breziny čiší jakási zavilá nepříčetná posedlost vůči panu Justovi. S Justovými odbornými názory Brezina nijak nepolemizuje, neumí to, jen mu furt omlacuje o hubu ten  jeden trs a jednu větu o Burianovi, navíc vytrženou z kontextu.

Re: Jeden trs borůvek:
Autor: ppetr Datum: 15.12.2005 23:13

vždyť ale o to jde.jen JEDEN TRS. Jako mladej brontík jsem počítal tisy ve fojtce.Už si nepamatuju kolik jich bylo 143 nebo 144, ale dodneška si pamatuju, žeme zi registrovanými byl i v jeden na krajnici silnice. Je jedno jestli jeden nebo dvacet.Princip je stejný.A k panu Justovi osobně : teď už přepínám TV a přeskakuju v novinách - SLYŠEL NĚKDO OD NĚJ ZA POSLEDNÍCH X LET NĚJAKÉ POZITIVNÍ (KLADNÉ, POCHVALNÉ) STANOVISKO.JÁ PŘEDTÍM NE A TEĎ MNE NEZAJJÍMÁ.

Causa Just:
Autor: František I. Datum: 15.12.2005 8:45

Pane Brezino, pan Just je skutečně demagog Paroubkova ražení, nicméně ohledně Šumavy má víceméně pravdu. Bývalý pan ředitel, jeho příbuzenstvo a přátelstvo kradli jako straky, to v prvém případě. Možná bylo jeho druhotným zájmem boj proti kůrovci, jak se to naučil ve škole. Výsledek byl zhruba totožný s dnešním stavem - holiny. Až na to, že bez biomasy a navíc doprovázené erozí. Za soudruhů byl pan Just zapálený bojovník za přírodu a jeho články v časopise Nika jsem četl rád. (Tehdy se téměř nemohl netrefit.) Mohu a mám vůči němu mnoho výhrad, ale vždy ho budu brát jako statečného člověka. Určitě ne, jako nomenklaturního pisálka. Je to těžké připustit, ale i demagogové mají občas zřídka pravdu.