17.5.2024 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Iveta 8.1.2008 11:07

Re: Módní doplněk

Přečtěte si tento příběh dole na stránce, zdaleka se psů nezbavují jenom dámy.  Takhle se zbavují psa třeba muži http://www.utulektibet.estranky.cz/ a tohle není ojedinělé. Někteří psi dopadnou ještě podstatně hůř

Jiřina Kolářová 9.1.2008 1:50

Re: Re: Módní doplněk

Té stafordky je mi fakt líto, ale štěstí je, že aspoň skončila v útulku. Hlavně, že ty útulky aspoň nějaké jsou. Má druhou šanci. Dle Psího života by byl každý takový pes nabízen přes televizi? Nebo spíše utracen veterináři, kteří dělají svoji práci jen za peníze anebo veterináři typu televizního diletantismu.

Měly by být pořady věnované na podporu zákonů, které trestají zvrhlé jenání lidí vůči lidem i vůči zvířatům. Ne pořady podporující bezohlednost, lhostejnost, krutost. Člověk, který se zachoval ke stafordce tímto způsobem se zřejmě podle pořadu Psí život zachoval morálně. Není v tom přeci žádný rozdíl dle pochybných úvah některých podporovatelů tohoto pořadu. Útulek nebo Psí život. Až na to, že kvůli Psímu životu bude víc psů v ůtulku a ne méně. To je totiž ten nejhlavnější argument podporovatelů Psího života - méně psů v útulku. To snad nemyslí vážně??!!!!!!!!!!!!! 

iva 8.1.2008 11:00

psí život

Plna očekávání jsem zhlédla tento pořad a ihned po zhlédnutí jsem byla zděšena. Jak může někdo za účasti televize a za peníze z našich koncesionářských poplatků takto zacházet se zvířaty? Ty výmluvy, proč si nemůže psa nechat jsou chabé. Přece věděla, že v budoucnu bude mít malé dítě! Hnus, nechce se mi k tomu ani více diskutovat!;-€

Veterinář 8.1.2008 10:48

jak se jmenoval ten veterinář?

Nevšiml jste si někdo, jak se jmenoval ten veterinář, co se tam takhle prezentoval?

Helena 8.1.2008 17:00

Re: jak se jmenoval ten veterinář?

Takovou "reklamu" si pořídil MVDr. Sedlář

Věra 8.1.2008 10:41

To je hrůza !!

To se vám milá televize tedy vážně nepovedlo! Lidé se budou zbavovat psů a to za podpory vaší televize? To snad nemyslíte vážně ?? Pořad už doufám dál vysílat nebudete.;-O Věra Most

Ivana Švajdová 8.1.2008 10:39

psí život

Pořad nahradil Chcete mě?, který dával lidem možnost se z pohodlí domova dozvědět něco o zvířatech, vybrat si svého nalezenečka, dozvědět se o jeho osudu a o existujících útulcích.

Proč se investuje do hloupé reality show, když stačí zviditelnit pořad Chcete mě? Rozhodně s pozitivnějším výsledkem.

Pořad má v zahraničí úspěch, no a co? Shlédla jsem plno nesmyslných pořadů v zahraničí - , většinou takových reality show, které tam mají úspěch, ale normálním lidem tohle hlava nebere. Když jsme u toho zahraničí Slovensko bojuje, aby se i u nich vysílal pořad Chcete mě?, proč se jednou neinspirovat těmito našimi sousedy a  pořad si ponechat a vyzdvihnout? V zahraničí existuje i pořad Já nebo pes, taky na základě reality show, ale tam jezdí odbornice k pejskařům, kteří mají nějaký problém s výchovou svého pejska a radí jim. (něco jako byla Chůva v akci), proč ČT 1 nevybrala raději tento pořad?

S pozdravem Ivana Švajdová

E.v.a. 8.1.2008 10:51

Re: psí život

Přiznám se, že jsem netušila, že tato zhovadilost nahradila kvalitní pořad "Chcete mě?". Opravdu alarmující. Měli by začít trochu přemýšlet a ne kopírovat kdejaké primitivnosti ze zahraničí.

Kayya 8.1.2008 13:45

Re: psí život

Pořad Chcete mě pokračuje i nadále, bohužel ve stále horších a horších vysílacích časech.

To jen pro info.

Ivana Švajdová 8.1.2008 10:30

psí život

Dobrý den, tento pořad mě velice pobouřil. Podle mě je nemorální a vede lidi špatným směrem. Místo toho aby se zamysleli a zkusili vyřešit svůj problém např. nestačí na psa - cvičák, nemají čas ho venčit - jistě se v okolí najde nějaké zodpovědné větší dítě, které touží mít pejska a vzalo by zavděk venčení právě toho jejich, manželovi se pes nelíbí - promiňte, příště se mu nebudou líbit vaše děti, taky je vyhodíte?

Pořad vysílá signál, že zbavit se svého psího miláčka je absolutně v pořádku a ještě se zviditelníte. Nad profesionalitou vystupujících odborníků žasnu - učit chůzi u nohy v rušném prostředí na louce? Většinu opravdových kynologů pořad pobouřil, stejně tak útulků.  Podle mého názoru pořad nezachraňuje psy on ukazuje průměrným pejskařům že mají možnost se svého psa beztrestně zbavit. Tito pejskaři by podle mého názoru nikdy psa nevyhodili, hledali by jiné řešení (cvičák, platba za venčení..). A co zájemce o psa? raději se přece zviditelní jaké má dobré srdce místo toho aby zašel do útulku a vybral si tam nějakého pejska se kterým se osud nemazlil.

Vysílací čas tohoto pořadu je nesmyslný. Před večerníčkem v neděli usedají k tv hlavně děti a co uvidí? Pejsky, které si lidé předávájí jak na běžícím pásu. Mohou dojít jen k dvěma možným závěrům. Některé, ty citlivější, prožijí trauma z toho jak se vlastně může paní zbavit svého miláčka a napadne ho jestli se ho rodiče taky nechtějí zbavit. Ty druhé zajdou hned za rodiči, že chtějí pejska, že se o něj budou starat a když nastane problém přece ho můžou dát do té televize, tatínek se zamyslí, řekne proč ne. A hned je o dalšího účastníka této reality show vic.

Popravdě jsem na pořadu neshlédla nic pozitivního, to že se novému majiteli nabízí ještě roční krmení Pedigree zdarma je také do nebe volající. Vím, že značka Pedigree je sponzor, ale pokud se zeptáte jakéhokoliv pejskaře, který má na paměti i zdraví svého psa, řekne vám že granule Pedigree jsou to nejhorší co můžete psovi dát.

S pozdravem Ivana Švajdová

iva 8.1.2008 11:02

Re: psí život

Plně s Vámi souhlasím!

Cicero 8.1.2008 11:28

Re: Re: psí život

Souhlas. Bohužel hodně lidí si neuvědomuje, že pejsek není žádná hračka a že se stane členem rodiny, o kterého se musí starat.

Bíba 8.1.2008 10:23

To šlápli pěkně vedle.

Tento pořad by měl okamžitě skončit.Nejdříve slečna moderátorka dlouze mluví o svém psovi a příteli, kteří evidentně žádnou pomoc nepotřebují.Pak za úplatu pár lidí, co sami za nic nestojí, nabízejí své psy z důvodů, které jsou k smíchu.Pes se jim prostě omrzel a chtějí se ho hned zbavit.Útulky neberou a jen tak pustit ho, nemají srdce.V útulcích je tolik psů s opravdu pohnutými osudy, lidé by si je rádi vzali, ale nevědí o nich.Tento pořad mě moc zklamal a naštval.Komu tohle slouží?Rv

Veřejnoprávní 8.1.2008 12:20

Re: To šlápli pěkně vedle.

Tento pořad připravuje půdu pro nový originální soutěžní pořad ČT. Půjde v něm o odkládání dětí. Ten kdo se během týdne zbaví více dětí, vyhraje luxusní dovolenou v Karibiku.

nebo důchodců 8.1.2008 12:22

Re: Re: To šlápli pěkně vedle.

ještě začnou nabízet k adopci důchodce jako v Bělorusku :-D.

Jenda 8.1.2008 14:33

Re: Re: To šlápli pěkně vedle.

A dostane clovek taky granule na rok kdyz si nejakyho fakana vezme?

Renata 8.1.2008 10:16

taky jsem nevěřila svým očím

Souhlasím s tím, že tento pořad nemá žádnou hloubku a příště se na to již koukat nebudu!!!!! Tak ženská, co chce dát pryč psa, páč ho manžel nechce v posteli mě fakt dostala.....tak ať psa naučí do postele nelézt, ta co chce dát 10 letého jezevčíka pryč, proptože by se musela třikrát denně oblékat... fuj

Pentas 8.1.2008 10:07

psí život

tento pořad by se měl okamžitě zrušit.

Pentas 8.1.2008 10:06

Psí život

Gonzales 8.1.2008 10:02

Psí život ČT

Ten pořad jsem viděl asi od poloviny. Neuvěřitelné na tom je, za co všechno je "ochotna" veřejnoprávní televize dávat peníze. Je to v podstatě "podpora" jevům které určitě nemá cenu popularizovat, a to ani za cenu sloganů "vždyť pomáháme psům". Nemá to vůbec nic společného s pomocí zvířatům, která jsou (v tomto případě by mohla být) opuštěná. Divné bylo, že v těch dvou případech co jsem na obrazovce viděl, se dozvíte skutečnost, že psíka chce "dát pryč" páníček (manžel/přítel), ale na kameru mluví, a o pomoc žádá panička. To jsou teda hrdinové ti majitelé.

Z pořadu jsem si odnesl jediné - tolik proklamovaný nový směr při tvorbě pořadů ČT se u tohoto "povedl" ve zvlášť hloupé podobě. ;-(

E.v.a. 8.1.2008 10:00

Povrchnost

Plytké, povrchní, bezcitné. Sledovala jsem asi 5 minut a nešlo déle. Směřování naší společnosti nejenom co se vztahu ke zvířatům týče je katastofální. Bohužel média mají tu moc, že ovlivňují labilní (většinovou) část populace a tuto skutečnost si bohužel neuvědomují. Tak jako téměř všude na rozhodujících místech sedí naprostí diletanti, jinak by takový pořad vůbec nemohli zařadit.

Monika Zamazalová 8.1.2008 9:43

Zvýšení poplatků

Tak jsem konečně pochopila, proč máme zase zvýšené poplatky za Tv. Budeme rok platit granule za mimo jiné bezohledného a sobeckého zmetka, kterému vadí psí chlupy v posteli.;-O

Tohle snad televize, která má vzdělávat a informovat potažmo i za mé peníze nemůže myslet vážně.!!Kolik z těch odborníků má psa? A nemám na mysli plyšáka na polici. Zamyslete se rádoby oslovení odborníci nad tím, kolik dobra , kolik správných návyků a potřebných informací k životu se psem si z tohoto pořadu odnesou děti, které chtějí psa a mají rodiče, kteří mají svých pět pohromadě a odolávají. Podle vašeho podání je soužití se psem stejné, jako se starou sedačkou. Nechci ji, nebo se mi nelíbí, tak ji dám pryč. Takový teleshoping po česku.

Proč si mám platit satelitní příjem abych se něco o psech dozvěděla? Zkuste si vzít do ruky televizní program vzdělávacích kanálů o přírodě a naučte se, jak má vypadat pořad, který má divákovi něco přinést a taky pomoci. Kdybyste raději peníze vynaložené ke tvorbě tohodle braku věnovali útulkům nebo na výcvik psa, který bude v budoucnu dělat společnost tělesně postiženému člověku. Proč nenatočíte pořad o tom, jak se dá využít volný čas se psem? Víte někdo z vás, co je to cvičák, coursing, obedience, jak probíhají výstavy psů, co znamenají některé z kynologických zkratek, jaký mají život dostihoví chrti?Proč si nesednete k internetu, neprojdete si psí plemena a neseznámíte lidi třeba s tím, že malamut je plemeno, které potřebuje spoustu pohybu a není pro človíčka, který je celý den v práci?Proč nenavštívíte chovatelské stanice a neukážete lidem, že ze 3kilového drobečka vyroste 70kilový pes, který pak je lidem na obtíž? Pořad tohoto typu by měl vzdělávat a já jako platící divák, bych měla od televize odcházet spokojená a nabitá .

PetraK 8.1.2008 12:51

Re: Zvýšení poplatků

stoprocentní souhlasR^

DanaC 8.1.2008 13:03

Re: Zvýšení poplatků

Velmi výstižnéR^R^R^!!!

iva 8.1.2008 14:09

Re: Zvýšení poplatků

Super názor, plně se sním stotožňuji!

P i t r ý s e k 8.1.2008 14:43

Re: Zvýšení poplatků

Výborně paní (slečno?) Moniko. Napsala jste to moc dobře. A já znovu apeluji na vrcholné kynologické orgány této republiky: "CO děláte pro osvětu, aby ubylo nechtěných štěňat a psů!! Není i toto náplní Vaší práce? Etika chovu psů.  Vaši práci většinou vidím v tom, že každý můj pes má PP jiného formátu!"

vajan 8.1.2008 9:38

Ryba smrdí od hlavy.

Bohužel je to vždycky tak, že se nadává na jednolivé pořady, protože postupně je zasahován vkus různých skupin diváků . Uvědomme si, že kvalita "naší" veřejnoprávní ČT je na tak mizerné úrovni protože celé vedení (včetně Rady) je směs - doplň podle potřeby (od hlupáků po příživníky).

Renáta Olšarová 8.1.2008 9:35

Psí život české televize

Z pořadu jsem viděla jen malou část, ale i těch pár minut mě zvedlo ze židle. Místo snahy vychovávat lidi k odpovědnosti se prezentuje obyčejná lidská lenost a nedospělost!. Konec konců hezká ukázka naší "demokratické" společnosti - práva bez povinností. Místo, aby chovatel hnul zadkem a vypořádal se odpovědně s důsledky svého vlastního svobodného rozhodnutí pořídit si živého tvora, nechá se "obskakovat" televizí a ještě se těší popularitě. K neuvěření! Budeme takto inzerovat také naše děti, když se mám omrzí...?

Byla bych ČT vděčná, kdyby stejné finanční prostředky investovala do skutečně potřebných, když už hodlá "srdceryvné" příběhy natáčet. Chce-li však být něčím užitečná, a ne jen sledovaná, pak hlavně ať se věnuje výchově, vzdělání, prezentování úspěšných pokusů pomoci, nápadů, jak na to, aby bylo opravdu lépe atd. Obecně ať ukazuje cesty a šíří naději. Budeme-li nad sladkobolnými televizními příběhy jen ronit slzy, nikdy se nic lepšího nenaučíme.

Jirka Honcl 8.1.2008 9:29

takovou kravinu už jsem dlouho neviděl

Kdo tohle do ČT prosadil, to by mne opravdu zajímalo a hlavně proč? ;-€ Tak příšerný pořad nemá obdoby.

skaz 8.1.2008 9:19

ČT - styďte se

RvRvRvRvRvRvRvRvRvRv