3.6.2024 | Svátek má Tamara


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Oponent 8.9.2008 14:56

ČT

Vážený pane Roubal nevím na jaké úrovni představivosti jste, ale když počal vývoj mobilních telefonů tak podobně jako Vy  mnoho říkalo, že si  mobil nedokáže představit  až trochu uberte v té horlivosti kritiku neboť víte kulový co se kde dělo či nedělo.

Naštvaná 22.6.2008 20:44

hovadina

To je hovadina fakt debilní Rv;-O;-€(Y):-/

Upír 23.2.2008 16:05

Nedívejte se proboha na Detektor pánové ze Sisyfa.

Racionální myšlení jdoucí jedním směrem změnu neunese. Variabilní pohled na skutečnost přináší otevření se novým pohledům a názorům na svět i vesmír. Co pak uděláte? Kam půjdete? Do starého železa nebo na psychinu?Dívejte se raději na pohádky, je to bezpečnější.Zkostnatělé myšlení má rádo jednoduché a prosté.

yama 23.1.2008 7:41

dvojí metr

Pan Roubal argumentuje  vírou tzv. " naprosté většiny badatelů ", ale je to opět jeho víra v tento fakt . Chce snad tvrdit, že zná osobně všechny badatele světa ( kterých jsou desítky milionů ) ? Ani jeho názor tedy není ověřený a podepřen fakty . Pokud něco kritizuji, je dobré nepoužívat stejnou argumentaci s cílem obrátit na svou víru druhé .Je to tedy typický příklad hesla : " jeden metr pro mě, druhý pro vás ".Pravdou ale je, že cílem mnoha medií není informovat o faktech , ale sesnamovat s názory vybraných skupin lidí , a to i vědců .Veřejnost spoléhající na pravdomluvnost a serióznost médii tak často přejímá názory právě těchto skupin, které se buď mýlí, nebo záměrně klamou . Typickým příkladem je převládající názor, že evoluce je jediným "vědeckým názorem" na vznik života , přestože řada seriózních vědců tento názor nesdílí .

Jirka 21.1.2008 16:09

Detektor - proč ho chtějí zrušit?

Nechápu rozhořčení vědců a sisyfů. Nepochopili, že Detektor je pořad pro volný čas, nebo taky zábavný pořad atd. Jaký je rozdíl například. mezi "Indiana Jonesem" a Detektorem? Film o "I.Jonesovi" vyvolává u lidí touhu po dobrodružství a sní o velkém objevu. Detektor lidi pobaví a u mnohých vyvolá touhu přečíst si něco dalšího např.o Teslovi nebo Tunguzském meteoritu. Který pořad je tedy prospěšnější a který nebezpečný pro lidi? Kdo o tom může rozhodovat? Já na Detektoru nevidím nic špatného.

JJJM 15.1.2008 17:37

Nikola Tesla a meteorit

Očekávání, že nový pořad České televize Detektor přinese něco nového, alespoň těm, kteří se touto problematikou alespoň trochu zabývají, se nenaplnilo. Jeho obsah nebyl  srovnatelný s tím co bylo o několik dní později o Nikolu Teslovi  celkem seriozně představeno údajně "bulvární" televizí Novou.  Daleko hůře byl představen příběh související se záhadou tzv. tunguzského meteoritu. Je bezpočet domněnek a dohadů, které s touto událostí souvisejí. Přesto nebyl představen žádný. Nejvíce jsou od samého počátku slyšet a vidět ti, kteří celou záležitost řeší pomocí meteoritu. Těch velice rychle ubývá. Meteorit dodnes nebyl prokázán. Vzácně jsou mezi nimi i tací, kteří odkazují na neznámý druh energie moderně pojmenovanou třeba volnou. Aristoteles sice znal pojem archea, což byla pro něho také poměrně neznámá energie (oni totižˇstarověcí řekové cosi pochytili od egypťanů). Tu nazval éterem. Aristotelovo pojmenování pro tuto prasílu, známou starobylým kulturám celého světa (např. číňané čchi), přebírá Nikola Tesla a dokonce ji některými svými vynálezy i využívá. O této energii - prasíle vyšly tři knihy. První  představuje linie, které prasíla vytváří na zemském povrchu, druhá jako energii prostupující celým Vesmírem a třetí  Hledání prasíly navazuje na první dvě. Poslední kniha tohoto cyklu pojmenovaná Tajemství prasíly se připravuje. Právě v těchto knihách se mnozí přesvědčí o tom, že všechno minulé, přítomné i budoucí odvíjí se od vesmírné éterické prasíly. Protože je dost lidí, kteří tyto knihy četli, tak se především u nich, oprávněně  vtírá představa, že se sešlo několik až úplatkářských kamarádíčků, kteří si mají přijít pouze na své. Zbývá jen věřit a doufat, že další pokračování bude lepší.

Aljan 13.1.2008 21:23

Zdegenerovaná ČT a poplatky

Platíme tedy zase víc, ale za nic, protože se na ČT prakticky vůbec nedíváme. Vyjímkou jsou pořady architekta Vávry a občas zprávy, které jsou ale na ČT 1 stále podobnější cirkusovému bulváru NOVA. Hudby prakticky zmizela a nejen klasika. Podle ČT náš národ nemá hudbu a ani kulturu - a pomalu už ani vlastní jazyk. Co nám zbývá?

No na stěně domu máte už léta satelitní anténu na ASTRU a  z bohaté nabídky si vždycky vybereme.  S naší němčinou na to ještě stačíme. Najde se zde mnoho zajímavých pořadů, které můžeme německy mluvícím Evropanům (Německo, Rakouško,Švýcarsko, i Holandsko) jen závidět. Doporučujeme tedy - BR, NDR, ARTE, VOX, 3 SAT, MDR, ARD, ZDF a mnoho dalších inteligentních stanic. K výběru je jich tu více než 40. Jenom holt musíme podle zákona platit debilní české televizi. Smutek!

Aljan

Stepa 13.1.2008 20:34

ano zdroje jsou, proc by to nedelali

prispevky byly zvyseny, reklama se vraci na obrazovku. co nuti televizni papalase, aby nerozdelovali penize kamaradum za tvorbu podobnych paskvilu.

staci se podivat na takzvanou alternativni tvorbu pro mlade. asi se to povazuje za obdobu slova blbe nebo stupidni. presto nechapu, proc i blbec nema narok na kvalitu, kdyz muze treba i volit.

jinak televizni cestovka porad funguje. kdyz byl Krejcir v Jihoafricke republice, tak tam jela postupne cela redakce.

mik 13.1.2008 18:50

Blbější program v ČT nebyl snad od roku 1989

to je naprosté dělání idi.tů z lidí. Oni si asi fakt myslí, že když prošla Gorova oteplovací hysterie lidi už jim sežerou úplně vše.

ramus 16.1.2008 12:05

Re: Blbější program v ČT nebyl snad od roku 1989

Jasne!! Zadny oteplovani neni! To, ze je uz nekolik let v lednu bezne vic nez 10 nad nulou a ledovce v Arktide taji i na podzim o plochu velikosti Texasu a Aljasky dohromady je uplne normalni. Ses tak zblblej z naseho bohorovneho pana presidenta nebo ses tak slepej sam od sebe?

J.B.Marconi 13.1.2008 17:58

Rád zaplatím

a to doživotně, stejné anti-veřejnoprávní poplatky vládě, která zruší všechny veřejnoprávní organizace a ochrání mě před  jejich nebezpečným počínáním a rozdáváním dotací kultůrním vyžírkům. ;-€ Rv ;-€ Pryč s veřenopráností. !!!!!!!!!!!!

mik 13.1.2008 18:43

Re: Rád zaplatím

Asi si děláš představu o veřejnoprávnosti podle ČT, což je omyl. ČT je spolek politických poskoků, převodová páka je podobný spolek loutek nazývaný RadaČT.

Slušnou veřejnoprávní stanicí byla BBC. Ale, bohužel,  ani to už není pravda. Od začátku likvidace Saddámova režimu jsou z nich taky už jen političtí aktivisti, kteří místo profesionálního popisu politiky se snaží politiku amatérsky vytvářet. Ale stále je ještě BBC o několik výkonostních tříd před ČT, ještě se dá sledovat.

Dúchodce 13.1.2008 17:41

Je to mafie

Veřejnoprávní sdělovadla ovládá intelektuálská mafie,strana pravdy a lásky.

Pomoci neni leda privatizace.

prstenicek 13.1.2008 18:33

Re: Je to mafie

a neni uz virtualne zprimatizovana dosti? to by vam na to tak nekdo jeste skocil, privatizovani je nesmysl (kdyz se budu ovladat).. to aby to skutecne nejaka panská  mafie dostala?

mik 13.1.2008 18:47

Re: Je to mafie

Nikoliv, řešení je zbavit ČT vlivu politiků - to u veřejnoprávní televize lze. U soukromých televizí typu Novy by to nešlo, ta má právo si lhát co ji lidi sežerou, ta je naopak založena na tom, že podlízá vhodným politikům, jejich oponenty diskredituje a z toho těží.

Jakub 13.1.2008 14:59

Stížnost

!Co takhle stížnost k ústavnímu soudu na protiústavnost "povinného" placení České televize. Zákon na to, že musíš povinně brát odpad, pokud chceš např. některou kabelovou kvalitu by mohl být protiústavní, ne? Co říkáte? ;-)

mik 13.1.2008 18:52

Re: Stížnost

Jenže tuto stížnost KSČSSD nepodá, naopak, lidi s totálně vymytým mozkem jsou jejich voliči a sociálfašistům vyhovuje když těch lehce manipulovatelných hňu.pů  ČT vyrobí co nejvíc.

VladaPing 13.1.2008 14:47

. o energii z vakua a éteru

Energii z vakua bych vynechal - tam je totiž vakuum, což jaksi znamená nic. Energie z éteru, to už je jiná. Kdysi se používal k narkotizačním účelům (nepoužívat na psy, naprosto nesnášejí !) a, jak je všeobecně známé, vdechování éteru uspává. Anestetiologům je známo, že před uspáním může býti pacient schopen nejneobvyklejších reakcí (proto je na operačním stole přikurtován bezpečnostními pásy). Je navýsost pravděpodobné, že diskutéři v uvedeném pořadu ČT si "čichli" etéru ještě před vystoupením a reakce je tedy naprosto adekvátní (debilní pořad - jako mnoho ostatních)a byla předvidatelná. Proč ovšem nebyli připoutáni, přikurtování (a nejlépe ještě před zahájením pořadu transportováni na odborné pracoviště - třeba Praha - Bohnice), to mi tedy skutečně zůstává záhadou a považuji to za (jedno z mnoha) selhání ČT !

Jakub 13.1.2008 15:06

Re: . o energii z vakua a éteru

R^

ramus 16.1.2008 12:00

Re: Re: . o energii z vakua a éteru

Aaaaa promluvil "odbornik". Az budes mit patentovany aspon jeden vynalez jakych mel Tesla 700 tak delej chytraka. I Einstein tvrdil, ze vakuum neni zdaleka "prazdne". Existuje jeste porad spousta energii a fyzikalnich souvislosti, o kterych nemaji dnesni "vedci" ani potuchy. A ten, kdo neco zavrhuje bez dukazu je ignorant.

bě. 13.1.2008 10:38

Zklamání

Já jsem se na Detektor docela těšil, ale nepotěšil mě. Trapná snaha o senzaci. Moderátor s prvolánově (rádoby) mužným chraplákem, ovšem plácající nesmysly, amatérské řečičky, jakoby ten pořad vytvořila parta deváťáků, kteří si přečetli nějakou senzaci. Děs.

mik 13.1.2008 18:58

Re: Zklamání

Jsem zvědav co nalžou o Součkovi. Určitě tam nebude o jeho ostudném podílu na mučení amerických zajatců v severní koreji, na lékařských pokusech na vězních za které by se nemusel stydět ani Mengele. Určitě tam taky nebude o tom, že když se po revoluci u nás konal sjezd válečných veteránů, kde se jeden z našich "severokorejských lékařů" chtěl americkým veteránům omluvit a říct co ví o českém podílu na tomto ruském "lékařském výzkumu" měl jak na potvoru den před tím smrtelnou dopravní nehodu jejíž viník se nikdy nevypátral.

Neměli by investigativci z ČT spíš odhalovat takovéto záhady? Nebo na to nemají od bolševiků povolení?

úroveň 13.1.2008 10:30

Nedívej se na pořady na které nestačíš

Je to pořád stejné:

Pokud se na ČT uvádí uvádí vážná hudba, filmový klub nebo třeba vynikající pořady o historii, vždy se najde dost těch, kteří jí vyčítají malou sledovanost nebo navrhují ať si zájemci o menšinové žánry platí vlastní kanál.

Pokud ovšem zařadí nějakou slátaninu nebo přihlouplou estrádu nebo podobně pojatý Detektor, zdvihne se okmžitě vlna kritiků, žádající zastavit pokles úrovně pořadů nebo navrhující přestat platit poplatky (to by asi úroveň mohutně pozvedlo). Nedívat se na pořady, které neodpovídají mé intelektuální úrovni platí oboustraně. Tj nesleduj ty, které jsou hloupější než potřebuješ.

prstenicek 13.1.2008 11:15

Re: Nedívej se na pořady na které nestačíš

Souhlásím  s Vaším závěrem. Ale někdy to divák prostě neodhadne zda ten pořad bude na úrovni. Pořad detektor vítám ale jeho zpracování bylo odpovídající kvalitě ČT. A  vypovídalo o tom co si media myslí o svých divácícch.

mik 13.1.2008 19:00

Re: Nedívej se na pořady na které nestačíš

Na rozdíl od soukromých stanic by veřejnoprávní stanice měla mít úroveň alespoň průměrného občana. Ten blábol byl tak pro pomocnou školu nebo pro psychiatrickou kliniku zaměřenou na paranoiu.

Pozorovatel 13.1.2008 9:09

Mě se to sci-fi líbilo

Bylo to něco jako kombinace sci-fi a fantasy (výsledkem asi obsahová fantasmagorie), ale mělo to spád, působilo to napínavě a tajemně. Myslím, že to mělo důraz spíš o formu podání než pravdivost informací. Koneckonců tenhle pořad nejspíš nechce a nikdy nebude působit jako vzdělávací, ale spíš jako dobrá ukázka, jak může působit vhodná manipulace s fakty v kombinaci s fantasií autora, což nutí diváky o tom přemýšlet. A to se nejspíš povedlo. Nikdy by mě nenapadlo, že bych od tohoto typu "sci-fi" pořadu očekával poučení ve smyslu pouhého zopakování pouze vědecky ověřených informací. Proto se budu dívat na Detektor i nadále - ukazuje zhruba to, co se dá od tohoto typu pořadu očekávat, a nijak to neskrývá. Jsou naopak pořady, u kterých by se dalo očekávat důvěryhodné informování a přitom občas ukazují úplně stejné (nebo ještě horší) manipulace s fakty - např. Reportéři ČT.

Dědek 13.1.2008 0:33

Co s tím ( jako TV )

Na Detektor jsem se koukl po upozornění na netu a s tím, co zde bylo řečeno, plně souhlasím - horší to už snad ani být nemůže. Protože už po tomto světě běhám nějaký pátek, tak mě už to ani moc nepřekvapilo a jen mě to utvrdilo v tom že čím větší blb ve státní službě tí lépe placený. Já už jsem si problém s TV vyřešil.  Když mi před nedávnem "odešela bedna", tak jsem si už novou nekoupil, protože jsem zjistil, že stejně většinu volného času jsem na netu, čtu si nějakou zajímavou knihu nebo si jdu s někým rozumným pokecat. Ono mě už nebavilo koukat na všechny ty blbiny a nesmysly, rozčilovat se  a od komerčních TV mám navíc zničený kobrec pod televizorem - tu krev co kape s obrazovky nevyčistíte ani Vanišem. Zlatá Agáta nebo Vachek. Jediné, co jsem na ČT ocenil jsou jejich stránky ohledně placení poplatku a právních podmínek. Tak jsem se z nich poučil, starou bednu vyhodil, odhlásil UPC a pro ČT jsem napsal s klidným svědomím čestné prohlášení že ani "bednu" a ani nic podobného nemám ( a bohdá mít nebudu ) a odhlásil jsem ji. A mám od té doby klid a ušetřené peníze mi snad aspoň trochu pomohou vyrovnat Julínkovo vydírání. A věřte nebo ne, jde to bez TV docela dobře a ještě máte i více času a navíc i ušetříte jak peníze tak i nervy. Vřele doporučuji.

wiki 13.1.2008 1:31

Sledovanost

No vidíte - díval jste se na to.  A třeba i v iArchívu ČT je to aktuálně 2. nejsledovanější pořad hned po Krausově Uvolněte se. Tj. sledovanost byla pravděpodobně "hvězdná"....

http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/nejsledovanejsi.html

Dědek 13.1.2008 15:16

Re: Sledovanost

Jo , díval protože jsem netušil co to bude za blbost. Ale mohu Vás ujistit že jsem s tímto pořadem skončil!

Dědek 13.1.2008 15:26

Re: Co s tím ( jako TV )

Prosím přispěvatele se značkou Dědek ,autora příspěvku Co s tím( jako TV) ,aby si laskavě vymyslel jinou značku .Ne že bych s tím pánem nesouhlasil ale  todle se prostě NEDĚLÁ!!Rv