2.2.2023 | Svátek má Nela


Diskuse k článku

MÉDIA: K čemu je Česká televize?

Aby nám selektovala informace na ty, které smíme slyšet a které ne? Aby nám vnucovala eurohujerskou a neomarxistickou propagandu?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Matuška 11.3.2017 20:45

Re: Co se mne týče,

Vážím si Vaší odpovědi. Děkuji a zdravím!

J. Matuška 11.3.2017 20:42

Re: PŘEŽIJÍ KONCESIONÁŘSKÉ POPLATKY ROK 2023?

Máte pravdu. Já jsem si říkal a mýlil jsem se, že to lidé automaticky budou brát jako 6 x 30...

J. Farda 11.3.2017 20:19

Re: K čemu je Štěpánek?

Pokud mne paměť neklame, kdysi mu Železný st. na Nově nactiutrhal označením tajtrdlík ...

J. Farda 11.3.2017 18:46

Re: Co se mne týče,

Proti Vašemu názoru nemám námitek. Na ČRo i ČT mi řada také věcí vadí, ale při srovnání s privátními TV jsou mi stále přijatelnější. Ovšemže jsem laik, ale na bulvár senzací "kdo s kým a jak a za kolik" nemám náladu, natož pajšl. Držme si ku "realizaci" Vámi uvedených opatření palce. Mějte se!

T. Urbanec 11.3.2017 18:14

Klasický pan Štěpánek

Jak už napsal někdo přede mnou, stačí se podívat na autora a je jasné o čem to bude. Panu Štěpánkovi musela ČT udělat něco hrozného. Nicméně, pokud odhlédnu od jeho osobní zaujatosti, nemohu absolutně souhlasit s tím, že by z rozpočtu financovaná televize byla nezávislá. Rozpočet schvaluje parlament a vláda a tudíž je politicky nastavený dle vládnoucí strany (stran). A tedy nezávislost je zcela iluzorní. Co se týče obsahu vysílání. Samozřejmě, že je zde řada programů, se kterými se neztotožňuji. Nicméně se s nimi mohou ztotožňovat jiní a naopak je zde řada věcí, které mi mluví z duše a které zase jiní nemohou ani cítit. A o tom právě ta nezávislost je. Ale toto právě lidé jako je autor tohoto článku nechápou, nebo nechtějí chápat. On totiž nikdo nemá patent na pravdu a bohužel jen ve veřejnoprávní tv a rozhlasu dnes tato pestrost zachována je. Protože komerční média jsou placena z jiných zdrojů a vysílají pouze to, co je zaplaceno (ať reklamou, vlastníky, resp. jinými, ne nezávislými zdroji). Takže zbavme se nezávislých medií a můžeme dopadnout (a stále se k této situaci blížíme) jako v románu Obchodníci s vesmírem a nebo ještě lépe v 451 stupních Farenheita.

J. Jurax 11.3.2017 17:21

Re: K čemu je Štěpánek?

Poplatky koncesionářské - je to snad jediná naprosto rovná "daň" u nás - každý platí stejně, není vyšší platbou trestán za šikovnost a píli, díky níž dosahuje vyššího příjmu, což by uchu příznivců pravice mělo lahodit ... :-)

J. Jurax 11.3.2017 17:17

Re: PŘEŽIJÍ KONCESIONÁŘSKÉ POPLATKY ROK 2023?

No tak ČSSD na zrušení koncesionářských poplatků tlačit nebude. Vždyť která komerční televize by jí zadarmo umožnila, aby v době sjezdu její úspěchy se prsící předseda pomalu neslezl z obrazovky - před volbami. V komerční televizi by se jeho zadlužená strana nedoplatila ... navíc by jí to odrazovalo diváky a klesala by jí sledovanost.

Nehledě na to, že koncesionářské poplatky nemají takový potenciál jako zdravotnické poplatky, nejsou nové, resp. nově zavedené politickými protivníky socanů, nýbrž po generace zažité a lidi je nevnímají tak úkorně.

J. Jurax 11.3.2017 17:08

Re: Já bych byl pro tu první variantu

Nesouhlas.

ČT přece jen občas vysílá něco, co se na komerční televize zaplácané dvacátým opakováním starých seriálů nezřídka pitomých i na první skouknutí nebo aspoň notně omrzelých nevejde, neboť to nemá kýženou sledovanost. Třeba Historie.cz nebo staré kvalitní filmy nebo dokumenty ...

A co je kulturní ... no, kulturní je jednak to, co přežilo prověrku času, jednak je to dost individuální. A samozvaní experti na kulturu - no, nevím, sluší se čas od času vyslechnout i experta, byť jistě každý to své má za jediné kulturní :-) ...

Ono se u nás říká, že každý rozumí fotbalu či hokeji, potažmo sestavě jejich mužstev etc., avšak že by každý u nás rozuměl kultuře jsem říkat nikde nezaslechl ... :-)

A, samozřejmě, s těmi podporujícími mecenáši to taky není úplně pravda.

J. Jurax 11.3.2017 16:55

Re: No

Na netu je všecko ... nebo aspoň kdeco ... :-)

V. Kotas 11.3.2017 16:38

Re: PŘEŽIJÍ KONCESIONÁŘSKÉ POPLATKY ROK 2023?

Když bude ČT, ČRo, plnit pokud možno perfektně, svoje zadání - veřejnoprávní médium, tak těch pár korun mě nezabije. Samozřejmě pod kontrolou NKÚ.

V. Kotas 11.3.2017 16:34

Re: No

Z doby Vinnetoua, Angeliky, je mnoho filmů, které by si člověk připomenul, když je od té doby neviděl. Na to se chodilo do biografu/kina. Na rozdíl od těchto, stále opakovaných. A ta nová natočení klasiky, nemusím vůbec vidět.

J. Matuška 11.3.2017 15:39

Re: Ale neměl jste autore

Pane Rudolfe, mohl bych opakovat to, co řekl na TK náš prezident Miloš Zeman, ale opakovaný vtip... Schválně, napište: Jsem rád, že Donald Trump byl zvolený prezidentem Spojených států a otevřel tak šanci k obraně národních států po celém světě. Ano, Czechia First! Bunga bunga!

P. Rudolf 11.3.2017 15:31

Re: Ale neměl jste autore

Pane Matuško, máte pravdu, mne ruská ambasáda, tak jako vás, denně neinformuje a tak se musím řídit podle vlastního rozumu.

J. Jurax 11.3.2017 15:15

No

"Aby nám v hlavním vysílacím čase pouštěla staříky Vinnetoua, Angeliku, Schimanského či Kojaka?"

No jo, ale ono jsou i větší hovadiny, i novějšího data, jimiž bychom mohli být oblaženi (třeba ten nový Vinnetou). Tihle jsou aspoň prověření časem, nová generace je ještě nezná a starší to neurazí ...

J. Matuška 11.3.2017 15:14

Re:

Pane Gavláku, mýlím se, když řeknu, že jste byl na demonstraci /když ne fyzicky, tak aspoň v duchu/ na Václavském náměstí na "obranu" svobodné ČT, ŽE? A co stalo ve skutečnosti? Havlérka ovládla Kavky...

J. Matuška 11.3.2017 14:55

Re: Já bych byl pro tu první variantu

Pane Mlichu, Vy jako sympatizant Svobodných, nemůže chtít nic polovičatého. I já bych to uvítal, ale je to NEREÁLNÉ. Brusel by to nepovolil. Jó, pokud by vyhrál 15. března Wilders a sestavil by vládu, pokud by se Marine Le Pen stala prezidentkou, nic by nestálo v cestě, aby padnul stávající hybridní debilní systém. Bunga bunga!

M. Gavlák 11.3.2017 14:51

Jen jsem se podíval na jméno autora a hned je jasné, o čem ten blábol bude...

J. Matuška 11.3.2017 14:49

Re: PŘEŽIJÍ KONCESIONÁŘSKÉ POPLATKY ROK 2023?

Kéž by. Chtělo by to, aby právě ve volební kampani došlo k nastolení tématu /setting agenda/ zrušení koncesionářských poplatků a "někdo" se tomu věnoval. Vzpomínám si, že díky Davidu Rathovi a jeho intenzivní propagaci zrušení zdrav. poplatků, to ČSSD napomohlo vyhrát volby.

J. Matuška 11.3.2017 14:42

Re: Co se mne týče,

Pane Fardo, od tzv. televizní krize se zajímám o otázky, kt. jsou spojeny s ČT a ČRo. Až jsem se seznámil s brožurou eSTAT.cz. EFEKTIVNÍ MÉDIA VEŘEJNÉ SLUŽBY /Argumenty pro zrušení televizních poplatků.../ Text lze nalézt na Googlu po zadání názvu. Autory jsou Petr Štěpánek a Edvard Kožušník. Je to "kuchařka" jak se s problémy vypořádat. Je tam skutečně všechno od A-Z a ještě mnoho navíc. Není třeba vynalézat vynalezené, stejně jako objevovat Ameriku!

Jsem přesvědčený, že ČT by začala dodržovat svůj KODEX a Nejvyšší kontrolní úřad by se konečně mohl podívat, jak se vlastně v ROHLÍKU hospodaří.

P. Vaňura 11.3.2017 14:27

Když mluvíte o hotelu Hilton, neexistuje důvod proč by měl

platit za něco, na co se jeho hosté z jazykových důvodů stejně nedívají!

P. Vaňura 11.3.2017 14:24

Když se na ČTV nedívám, NECHCI JI PLATIT!

To, že bych snad financoval komerční stanice z reklam skoro nepřipadá v úvahu. Nepamatuji si, že bych něco, co tam propagují vůbec koupil, nehledě na to, že vetšina reklam je na různé půjčky!

V. Kotas 11.3.2017 14:17

Re: PŘEŽIJÍ KONCESIONÁŘSKÉ POPLATKY ROK 2023?

Toho se snad konečně dočkáme po parlamentních volbách. To by byl začátek očisty ČT.

J. Farda 11.3.2017 14:06

Co se mne týče,

tak proto, aby mi cpala jiné než převážně bulvární informace o nehodách, požárech, znásilněních a vůbec kdo s kým jak a za co kamarádí, randí či souloží. ČT má zcela určitě co zlepšovat, za to ale zhrzený exradní pan Štěpánek nepléduje. A s výkřiky o manipulacích často předhazovaných ČT by bylo dle rčení o provaze v domě oběšencově možná lépe šetřit! http://forum24.cz/manipulace-zpravami-na-tv-nova-novinari-mlci-a-boji-se-rikaji-hanslik-a-smetana/ :-(

M. Vondráček 11.3.2017 13:20

Re: K čemu je Štěpánek?

Když se mi nelíbí a nedívám se na ni , proč musím platit poplatky ??

M. Vondráček 11.3.2017 13:18

Re: Ale neměl jste autore

náš vzdělanec, pan Rudolf promluvil :-) :-)

V. Mlich 11.3.2017 12:44

Já bych byl pro tu první variantu

Já bych byl pro tu první variantu: Rozprášit. Proč platit něco, na co se nekoukám? Je to jedno, jestli extra poplatkem, nebo schovaným v ceně rohlíku.

Navíc by to ukázalo, co je opravdu kulturní, protože teď nám za naše peníze nutí samozvaní experti na kulturu to, co je kulturní podle nich, přitom od začátku lidstva to, co je kulturní, podporovali za své Mecenáši.

J. Matuška 11.3.2017 12:35

Re: Ale neměl jste autore

...Pane Rudolfe...

J. Matuška 11.3.2017 12:34

Re: Ale neměl jste autore

Paen Rudolfe, je vidět, že o "věci" nemáte ani šajn. Musel byste ji vyhodit minimálně z okna...

J. Matuška 11.3.2017 12:31

PŘEŽIJÍ KONCESIONÁŘSKÉ POPLATKY ROK 2023?

Mám obavy, že přežijí! Víc jak 3 milionům poplatníků to nevadí... Jak by NKÚ byl spokojený s hospodařením v médiích veřejné služby? Tedy kdyby tu kontrolu mohl udělat...

R. Tesařík 11.3.2017 11:27

Re: Milý pane Štěpánku,

trošku si zašmatlal.