31.1.2023 | Svátek má Marika


Diskuse k článku

MÉDIA: K čemu je Česká televize?

Aby nám selektovala informace na ty, které smíme slyšet a které ne? Aby nám vnucovala eurohujerskou a neomarxistickou propagandu?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Tesařík 11.3.2017 11:24

Re: K čemu je Štěpánek?

Co to?

M. Malovec 11.3.2017 10:51

Re: Že mají televizi prakticky všichni?

Já tv chci - třeba na sledování HBO, ale ne na dokolečka omílaného Wimmera s Jiřinkou. Proč mám platit za něco, co nechci? Abych přispěl Vám na čumění na ČT?

P. Rudolf 11.3.2017 10:46

Ale neměl jste autore

na mysli, aby se ČT otevřela i nevzdělaným jedincům, jako jte vy? Ona jedna "Jílková" stačí.To bych ji fakt odhlásil.

V. Kotas 11.3.2017 10:34

Re: K čemu je Štěpánek?

Ještě že ČT ty archivy má. Z toho, co vytváří dnes, zrovna moc věcí ke koukání není. Rád bych se dožil toho, co se těch archivů bude používat za 2olet.

J. Šimek 11.3.2017 10:28

Ani Konvička nevydržel ty vaše kecy ... :o)

J. Šimek 11.3.2017 10:21

Re: Pravdou je, že

No kam se to hrabe na krimi zprávy, VIP zprávy a další bulvár komerčních TV v rámci jejich zpravodajství :o)

J. Šimek 11.3.2017 10:20

Re: K čemu je Štěpánek?

Například náklady na terestrické vysílání jdou z koncesionářských poplatků. To by byl řev, kdyby měly z teklam přispívat komerční TV ...

J. Ráž 11.3.2017 10:15

Re: K čemu je Štěpánek?

Už tu několikrát zaznělo, že zpravodajství ČT, ať je jakékoliv kvality, by mělo sice zůstat jako veřejnoprávní služba státu, ale mělo by být placeno z veřejných rozpočtů, jako jná veřejná služba poskytovaná státem občanům z daní. A na to stačí jeden, max dva kanály. Zbytek vysílání ČT má stejně komerční charakter, jako vysílání Novy nebo Primy, takže by mělo být hrazeno stejně z reklam nebo být jako placený kanál kabelovky, či satelitu.

Dnešní systém, kdy tak zvaný koncesionářský poplatek je jen zastírací manévr pro daň z vlastnictví televizoru, je zrůdnost a v tom má Štěpánek pravdu!

A má také pravdu, proč rodina milionáře má tuto daň v procentuálně menší výši, než domácnost důchodce. A stejně tak Štěpánek naprosto správně ukázal na nesmysl, že ziskový hotel Hilton má tuto daň z vlastnictví televizoru stejnou, jako neziskový domov pro seniory.

Navážet se do autora, který zcela správně poukázal na absurdnost tak zvaného koncesionářského poplatku, je hloupost.

A. Nový 11.3.2017 10:10

Re: Milý pane Štěpánku,

Aby, je ty reklamy zaplatili tak musí ubrat na výplatách zaměstnanců, tím pádem se to opět vezme těm co mají nejméně peněz,resp financí.

***

A na to jste přišel jak? Přímo hlavou? :-)

J. Laták 11.3.2017 9:49

Za komančů

byly na rafinovaně mazané otázky v bolševických mediích školené opice. Příznakem doby, a za vlády našeho prezidenta je, že mnohým se opět daří. Až k nám přivandrují Číňani, staneme se dírou do prĐele Asie a na TV Barandov se bude šilhat.

J. Kratochvíl 11.3.2017 9:32

Re: K čemu je Štěpánek?

Dále je třeba uvést, že nejvyšší kvalitu měly umělecké pořady z minulého režimu, proto jsou dnes v době konkurence ze soukromých TV tyto pořady stále vysílány a žádány. Pan Štěpánek by je nejraději zakázal a z cenzuroval. K čemu je takový Štěpánek?

J. Kratochvíl 11.3.2017 9:27

K čemu je Štěpánek?

Když se vám vysílání ČT nelíbí, tak se na něj nedívejte. Máme demokracii a je v pořádku, že je zde informační medium, které propaguje a vysvětluje názory vlády. Vyvážené zpravodajství neexistuje. Vyváženost informací spočívá v tom, že získáváte informace z více zdrojů v našem případě zde máme také soukromé TV. Co je na tom špatně? Dívám se pouze na ČT má nejvyšší úroveň všech pořadů od zpravodajských po zábavné a dramatické TV hry. Na televizi Nova a další nemám dobré vzpomínky, mezi reklamou sledovat nekonečné seriály.

P. Smatlak 11.3.2017 9:04

Re: Milý pane Štěpánku,

A u těch soukromých televizí se to zase platí z reklam a ty platí kdo a z čeho.Aby, je ty reklamy zaplatili tak musí ubrat na výplatách zaměstnanců, tím pádem se to opět vezme těm co mají nejméně peněz,resp financí.Takže je to takový kolotoč a opět se to týká hlavně těch chudších jajk se zmiňuje sudruh rádoby kapitalista Štěpánek.A jinak by ale ty soukromé televize bez těch financí z reklam nemohli vysílat.Je to takový bludný kruh ale ve své podstatě je to stejné jako s těmi poplatky jen se to jinak prezentuje a vysvětluje a občané to bohužel jako vždy nechápou.

V. Kotas 11.3.2017 8:29

K čemu je ČT ? Prozatím k tomu,

aby se její zaměstnanci chovali jako její majitelé ! A tím pádem jednali, jak uznají za vhodné. To je lezpr delkovali svým " božstvům ".

J. Dusitko 11.3.2017 8:27

Pravdou je, že

sledování "zpravodajství" ČT je jistou formou flagelanství...

J. Ptáček 11.3.2017 8:24

Že mají televizi prakticky všichni?

Že mají televizi prakticky všichni? Já jsem z generace, která je na TV zvyklá a sleduje ji. Moji dva synové (čtyřicátníci)s rodinami žádnou televizi nemají, nepotřebují ji. A jak tvrdí, ani ji nikdy mít nebudou. Nejste pane Štěpánku tak trochu out of date?

J. Pražák 11.3.2017 6:19

ZRUŠIT !

Chybí nám zákon o referendu, aby šla ČT zrušit. Podívejte se do volebních programů, která strana zákon o referendu nabízí.

Sami si rybník nevypustí, protože živit se poctivě "u soukromníka" by stálo zaměstnance více úsilí.

Kde jinde by "aktivisté", "neziskovkáři", "zelení" a podobní šílenci získali zdarma hlásnou troubu pro propagaci svých asociálních experimentů?

P. Dvořák 11.3.2017 3:39

Re: Milý pane Štěpánku,

S prvními třemi odstavci souhlasím až na to, proč by se v článku mělo jednat o skřehotání jiné nebo větší, než je kupříkladu skřehotání vaše?

Ale ve čtvrtém odstavci jste poněkud mimo. Téměř o patnáct let.

V. Školník 11.3.2017 2:49

K poplatkům

je hezké kritizovat systém současný, ale nechat zcela na vůli politikům přidělování peněz na financování ČT je cesta k ještě horšímu zhoršení zpravodajství než je tomu podle vás v současnosti.

Pokud by ČT a Rozhlas byly financovány jasnou částkou navýšenou každý rok o inflaci, bez toho aby někdo mohl tyto částky snížit tak bych se i já přiklonil ke zrušení poplatků.

Jenže od vás jsem se ještě nikdy nedozvěděl jak byste si to financování představoval.

V. Školník 11.3.2017 2:37

Milý pane Štěpánku,

vaše skřehotání nad nevyvážeností zpravodajství ČT, je možná oprávněné, ale jen kvůli tomu chtít aby ČT byla financována jiným způsobem než nyní a její zeštíhlení, by přineslo jen postupné zrušení většiny ostatních pořadů, které naopak nikde jinde nikdo nevysílá.

Postupně by byly zrušeny Černé ovce, Reportéři ČT, Politické spektrum, Historie.cs, Nedej se, Třistatřicettři, Queer, Náš venkov a další jiné.

Celý problém dle mého spočívá ve volbě generálního ředitele. Je možné že až bude zvolen někdo jiný než současný tak se celé zpravodajství posune do jiných mantinelů.

Na závěr, na tomto stavu máte také svůj podíl, vždyť jste také seděl v Radě pro rozhlasové a televizní zpravodajství, nebo tenkrát to zpravodajství bylo vysíláno více vyváženěji?