27.6.2022 | Svátek má Ladislav


Diskuse k článku

MÉDIA: Drsná groteska

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Brecík 24.5.2022 21:38

Fiala, Sikela, Stanjura a celé Obludárium se zaklínalo až do desátého kolena, že Česká republika nikdy Putinovi za plyn v rublech a podle jeho nařízení nezaplatí a o no ejhle

Energetická společnost ČEZ uhradila dubnovou dodávku za ruský plyn. A to v eurech podle nového mechanismu prostřednictvím účtů v Gazprombank.

Páteční den je posledním termínem, do kterého mají evropští odběratelé zaplatit za dubnové dodávky ruského plynu podle nového mechanismu prostřednictvím účtů v Gazprombank. Rusko uvedlo, že pokud firmy za dodávky tímto způsobem nezaplatí, přestane jim plyn dodávat. Polostátní firma ČEZ platbu uhradila.

„Platbu jsme realizovali v eurech v souladu s doporučením Evropské komise. Detaily nebudeme komentovat,“ sdělil redakci SZ Byznys tiskový mluvčí ČEZu Ladislav Kříž.

V. Kolman 24.5.2022 20:36

V letech t.zv. "socialismu" vysílali v rozhlase-dráťáku každou hodinu zprávy typu: "prvnítajemníksovětskéhosvazusoudruhleonidiljičbrežněv bla-bla-bla-.

Tento duševní průjem trval cca 3 minuty. Nebylo nic snazšího, nežli vhodně upravit časový spínač (ke zvětšovacímu přístroji) tak, abych stiskem tlačítka to blábolení utnul. Po 3 minutách to udělalo cvak a z dráťáku se linul další pořad. Prosté - účinné:-):-):-)

J. Skála 24.5.2022 22:42

Již v dřevních dobách (sedmdesátky) existovala mnohem sofistikovanější udělátka, aplikovatelná i na radiové vysílání tam, kde se střídaly písničky s mluveným (pitomým) slovem. Reagovala na fakt, že mluvené slovo má úplně jinou strukturu průběhu akustického výkonu. Jednodušeji řečeno má více pauz. Tohle automatické umlčování zabudované do rádia fungovalo skvěle.

Možná, že by se šiklo i dnes.:-)

Ś. Svobodová 24.5.2022 12:53

Nebude dlouho trvat a umělá inteligence pustí reklamy na míru následujímu videu. Pravděpodobně na kalašnikov a pohřební službu Kos a Žížala. Ale nevím, není sněženka lepší...?

J. Rejzek 24.5.2022 11:20

Reklama mě nevadí a zůstal bych lhostejný i k reklamě o ptakopyskovi ve zdravovědném článku o zdraví žen, který by pojednával o stydkých pyscích. Jiné je to s těmi vojáky. Opravdu je vedou na popravu? Jsou to ruští vojáci, není to třeba opačně? A proč mám sakra ty pochybnosti? Protože se již mnohokráte ukázalo, že to vše bylo jinak.

M. Hoblík 24.5.2022 9:19

Takové informace už dokázal šířit i tatíček dezinformací Goebbels.

F. Navrátil 24.5.2022 9:07

První obětí války je pravda. Proto jsou válečné záběry citované Astonem a dodané odborníky na dezinformace ještě méně věrohodné než reklama na zmrzlinovou pěnu na špejli.

P. Pepax 24.5.2022 10:45

R^:-)

J. Schovánek 24.5.2022 11:31

Nejsmutnější na tom je, že máte asi pravdu:-(

J. Macků 24.5.2022 8:51

Je to sice mimo téma, ale alespoň adresováno tomu nejodpovědnějšímu: jak dlouho ještě máme zasílat příspěvky na adresu p. Wagnera, viz tiráž NP?Trochu piety, prosím!

J. Kombercová 24.5.2022 12:17

A co kdybyste dal panu Neffovi čas na to, aby si sehnal nového spolupracovníka... nebo se mu nabídněte, ale snadná práce to není.

P. Sura 24.5.2022 8:44

Dobrá poznámka! Myslím, že by se na tom mohlo dokumentovat, jak bude fungovat ta "umělá inteligence", co se na ní tolik málo schopných těší. Ona totiž taky bude umět jenom řadit jedničky a nuly, ale v množství, které si nikdo nedovedeme představit. Jenomže fantazie tam nikdy nebude. Odkud by se tam vzala?

J. Nevrkla 24.5.2022 8:36

Viděl jsem video, jak Azovaci ukřižovali separatistu a pod křížem zapálili. Viděl jsem jak znetvořili a stříleli ruské zajatce. A viděl jsem jak slušně a korektně se chovali ruští vojáci k nacistům z Azovstalu, kteří se vzdali. Ale to se dnes k reklamě nehodí. Ani do zpravodajství.

M. Hoblík 24.5.2022 9:20

Největší herec je Zelenský!

J. Nevrkla 24.5.2022 9:23

Herec pracující podle scénáře, který mu píší jiní. Ale to ho nijak neomlouvá.

V. Humble 24.5.2022 9:43

Nerikam ze zverstva ve valce nepachaji obe strany. A samozrejme je nam predkladan urcity pohled na valku ale to kdo je agresor jasne i prez mlhu propagandy. Rusko to zastira tim ze muselo zautocit aby chranilo lidi a sebe. Fakt to neprijde to nikomu divne ze stat s tisici jadernymi zdranemi se obava utoku maleho statu ktery jaderne zbrane nevlastni? A chrani lidi tim ze zabije a zmrzaci desetitisice a vytvori miliony bezdomovcu a nasledene zrejme zpusobi i hladomor ve svete? A nebo jsou ty duvody utoku jine a lide jsou az na poslednim miste? Srovnani se sudety bije do oci. Oni totiz u nas Nemci po vzniku Ceskoslovenska nemeli zrovna na ruzich ustlano jen se o tom v CR moc nemluvi. A Hitlerovy slo vice o nas prumysl, uzemi a osobni propagandu uspechu nez o Ceske Nemce. Chovanim na fronte je hrozne ale kdyby vam nekdo vybombardoval dum a zastrelil nebo znasilnil rodinu zajimalo by mne kolik ohleduplnosti a lidstvi by ve vas zbylo.

J. Nevrkla 24.5.2022 10:07

Vidím to jinak. Ukrajina po převratu v roce 2014 znásobila výzbroj své armády s výrazným přispěním Nato, působili tam stovky poradců a instruktorů, chtěla zpátky Krym a Donbas, na Donbasu za osm let přišlo o život 14 tisíc lidí, týden před invazí Zelenskij deklaroval zájem o jaderné zbraně, podle OBSE bylo v týdnu před invazí na Donbase kolem 1400 výbuchů denně. Rusko si dlouhá léta stěžovalo, říkalo, že přijetí Ukrajiny do NATO a americké základny na jejím území jsou pro Rusko nepřijatelným ohrožením, překročením červené čáry s vážnými důsledky. Odpovědí bylo, že dveře do NATO jsou pro Ukrajinu otevřené.

Premyslejme, jak by v obdobne situaci postupovala Amerika? Myslíte, že by si to nechala líbit a nereagovala? Nedávno prohlásila, že zasáhne, pokud Čína bude stavět svou základnu na Šalamounových ostrovech. 12 tisíc kilometrů od amerických břehů.

Je stále zřejmější, že jde o válku Ameriky a jejich satelitů proti Rusku. Amerika potřebovala v zájmu vlastní dominance oddělit EU od Ruska a jejich levných surovin. To se jí daří, budeme jejím chudým zotročeným přívěskem.

J. Gutvirth 24.5.2022 10:50

Vy už otočíte ted

O. Istvanfy 24.5.2022 17:50

R^

P. Brecík 24.5.2022 21:36

Vážený ... a ostatní. přečtěte si: Cosa nostra zostra, zvedavec.news ( velmi dobrý - jen překlady ze Západu ) Novarepublika.online a Protiproud. NETVRDÍM, že to jsou pravdy boží. Ale je to protipól ČT a meinstreemu. Názor je na každém z vás.

P. Brecík 24.5.2022 21:34

Viděl jsem stejné !! Ostatně - i Neff krásně napsal, že děti z MŠkoly v pražské tramvaji už ví: O Ukrajině se jinak mluví na veřejnosti a jinak doma!! Ať žije ..... , Nejsme jako oni .....

P. Pepax 24.5.2022 8:31

Na těch miliónech video záznamů není problém reklama, ale věrohodnost jejich obsahu.

J. Rejzek 24.5.2022 11:22

R^R^

T. Dvořák 24.5.2022 18:25

R^

J. Moravec 24.5.2022 7:39

Je to stejné jako s youtubery . Na všem se dá vydělat nic není zadarmo. Autentičnost sdělované informace je druhá věc.

J. Anděl 24.5.2022 7:05

Dobrá je varianta prémium služby bez reklam. Youtube to umí. Na idnesu na to nepřišli a prémium akorát odemyká pár zajímavých článků, nicméně reklamy jsou tam furt, takže jsem to zrušil.

M. Vaněk 24.5.2022 6:19

Co je ale důležitější v článku autorově? Ten podstatný detail, který jakoby zanikl - pravdivá informace. A co je to ta pravdivá informace? Nevíme! " Opravdu to jsou ruští vojáci? A jak se poznají? Mají bílou pásku na rukávu! A mohou si ji tam dát i ukrajinští vojáci? ano... A co "důkaz" z pouliční kamery? Kdo má čas, když se kolem střílí, koukat na videa z pouliční kamery? Nechali by vojáci důkaz svých zvěrstvech, za které je každý soud odsoudí, a nerozstříleli by kamery v celém městě, nebo nečili záznamy i samotné kamery? A co když to jsou ruští vojáci, a vedou třeba pochytané fašisty z Azova nebo žoldáky z USA, Kanady či ČR, na které se ženevské konvence nevztahují? Jak vidno, těch variant je mnoho, a je vlastně plně v dikci hovinářů, jak moc manipulativní článek vyjde, zda to bude způsobeno neochotou myslet, či strachem o chléb vezdejší... Manipulace šesté velmoci je všeobecně známa, stejně jako prodejnost většiny lidí. Ano, ne každý, jako např. Anne-Laure Bonnel, která se vydá na Ukrajinu poté, co náhodou shlédne projev zločince porošenka, který otevřeně mluví o genocidě ruskojazyčného obyvatelstva na východě Ukrajiny, má odvahu si informace sebrat přímo na místě, udělat si vlastní názor, a ne jen bezduše přebírat dezinformace z Reuters. A tak díky za ty statečné a slušné novináře, kteří nezobou předhozené zrní.

J. Anděl 24.5.2022 7:08

A možná jen zobete předhozené zrní těch novinářů, kteří vám na základě vašich preferencí připadají stateční a slušní.

M. Vaněk 24.5.2022 9:15

Ano i to je jedna z variant. Ale čím více informací z různých stran, tím přesnější obrázek a tím blíže ke skutečnosti. Víte jaká je dnes skutečná žurnalistika? Dělají ji obyčejní lidé svými telefony, když natáčí své okolí, a vysílají to do světa - to oni jsou garanty pravdivosti. Nic za to nemají, nepotřebují nikoho ovlivňovat, a nejsou nikým placeni. I proto jsou snahy regulovat internet.

J. Anděl 24.5.2022 10:18

To platí jen zčásti. Například když lidi natočí policajta, jak někomu klečí na krku, neznamená to, že vidíte celou pravdu včetně souvislostí. Dále ne všechna videa na internetu jsou z míst a okolností, které u nich vystavující uvádějí. A naprosto zcestné jsou často různé závěry a spekulace a hypotézy, kterými se internet nekonečně hemží.

Vyznat se v tom vyžaduje čas. Lidský mozek je z evolučních důvodů uzpůsoben tak, aby si cestu zjednodušoval a nemusel pořád všemu věnovat maximální kapacitu. Zatímco maximální kapacita dává smysl ve chvíli, kdy řídíte auto a snažíte se vyhnout dítěti, které nečekaně vběhlo do silnice, při zpracování informací, které se nás bezprostředně netýkají, nutně dochází ke zjednodušení a zkreslení. Je v pořádku, že si postupem času vyberete pro sebe důvěryhodné zdroje a do budoucna už je vždycky poznáte podle stylu řeči (psaní), formulací, směřování ve světonázoru atd., a nadále si je validujete a konfrontujete v sociálních skupinách, ve kterých vám různí lidé hrají role skeptika, nadšence, dobráka, hlupáka... atd. Což je to, co praktikujeme třeba tady na NP.

A samozřejmě docházíme k různým subjektivním závěrům.

P.S.: já nejsem zastáncem omezení internetu, ale nevyhnutelně a zákonitě k tomu dojde všude na planetě. Jiné omezení bude v Číně, jiné v Rusku, jiné v Saudské Arábii, jiné v naší části světa (Evropa, střední Evropa), jiné v USA. Ale nějaké bude všude. Budu vděčný, bude-li středoevropské, v tom se dokážu orientovat.