8.8.2022 | Svátek má Soběslav


Diskuse k článku

MÉDIA: Drsná groteska

Uvědomuji si, kolik lidí z mé branže teď pohněvám a kolik z těch pohněvaných lidí si řeknou, že jsem úplný pitomec. A budou to lidé kvalitní, profesionálové ve svém řemesle. Ale dost okolkování, musím do studené vody.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Vaněk 24.5.2022 10:42

Souhlas, a proto je dobré, když je o jakékoliv události co nejvíce informací z různých zdrojů.

Z. Lapil 24.5.2022 8:18

Jenže to už je na vás, určit, co považujete za pravdivé a kdy se vás někdo snaží opít rohlíkem.

Neřeknu vám nic nového, ale svět a tím i informace o něm jsou komplexnější, než zvládne jedno video. Může být naprostá pravda, že ruští vojáci vedli ukrajinské civilisty na popravu, ale popravili je opravdu? Pokud ano, nebyli to zločinci, kteří právě postříleli ruské děti? A pokud ano, nebyly ty děti úderným záškodnickým oddílem místního domu mládeže? A pokud ano, nezaplatil jim někdo, aby to nahrály pro televizi jako fejk?

Dál mě to nenapadá, ale snad víte, co chci říct. Někomu a něčemu věřit musíte, jinak spadáte pod diagnózu paranoia, a jak známo - ani to neznamená, že po vás nejdou. Takže pozor - nakonec je to na vás. Spoléhat (naprosto!!! spoléhat) na nějakou zarucenou autoritu znamená dopadnout jak Němci za druhé svetove nebo jako mnozí z nás o pár let později.

Porad mě překvapuje, jak málo lidí si uvědomuje, že to, že Rusové lžou, rozhodně neznamená, že Ukrajinci říkají pravdu. Válečné zpravodajství bylo směsi vybrané pravdy, propagandy a lží vždycky a není důvod se domnívat, že posledních pár měsíců je to jinak.

Mmch. - jak to bylo v Buči nezjistím tak, že pojedu na místo a někoho se zeptám. Tam mě nanejvýš zavalí podrobnostmi, ale nějak je sežvejkat - právě od toho si platím novináře. Ty dobré i ty špatné. Nějak si to musím přebrat. Klidně přes Occamova břitvu: pravda je nejspíš jednoduchá.

M. Vaněk 24.5.2022 9:31

Souhlas, Occamova břitva je ideální nástroj. Např. Buč -1. dubna jásá starosta nad odjezdem ruských vojáků, ale ani píp o tom, že by se v ulicích válely mrtvoly. Přitom by to asi bylo to první, co by ukázali, aby názorně demostrovali masakry RF. Také je zvláštní, že by těla ležela na ulici, ale při panujících teplotách by nezaznamenala žádných změn - každý medik vám potvrdí, že tělo se už po třech dnech začíná nafukovat, a hnilobný zápach je tak nesnesitelný, že nejde ignorovat; o parazitech, kteří tělo již zpracovávají ani nemluvě - nic z toho všem těla v Buči nevykazovala, takže je jasné, že k popravám muselo dojít těsně před "reportáží". Zvláštní je také fakt, že někteří měli bílé pásky na rukou, a někteří jimi byli spoutáni - nosili je lidé, když si šli k ruským vojskům pro humanitární pomoc, aby byli z dálky identifikovatelní, a rusové na ně nestříleli. U některých byla nalezena i ona zelená taška s pomocí - proč by Rusové rozdávali humanitární pomoc, a pak je zabíjeli? To by bylo logické v případě, že by to chtěli využít pro propagandistické účely, a obvinit z toho Kyjev, ale to se nestalo. A těch nesrovnalostí je nejen v Buči vícero. Např. tzv. satelitní snímky, které mají dokládat tento podvod - proč s takovým spožděním? No asi to nestihli vyrobit dříve, lajdáci... :-(

A. Pakosta 24.5.2022 11:11

Mně ale pořád vězí v hlavě jeden problém: Putin vehementně tvrdí, že ze strany RF na Ukrajině nejde o válku, nýbrž o "speciální vojenskou operaci". ALE jaký právní statut má potom to ruské zabíjení Ukrajinců, ať už jsou tito v civilu nebo v uniformě? Čin, jenž je v době války bojovou akcí, je v míru sprostou vraždou! Vysvětlí to nějaký odborník? Nebo aspoň ten Šójgun? Mně to hlava nebere.

M. Vaněk 24.5.2022 11:36

Vaše logika je v základech chybná - terorizují-li fašistické bojůvky z Azovu a Pravého sektoru civilisty, je povinností zasáhnout, nebo si myslíte opak? DLR a LLR se na základě referenda osamostatnily, požádaly RF o ochranu před fašistikým režimem z Kyjeva, a na základě této smlouvy RF plní podmínky smlouvy. Co vám na tom není jasné?

A. Pakosta 26.5.2022 22:17

Aha - a co praví vaše bezchybná logika na to, že třeba Mariupol, Charkov, Kyjev nebo Lvov nejsou součástí DLR ani LLR a přesto tam Rusové vraždí civilisty? To mají ve smlouvě mezi RF a DLR-LLR, že budou Rusové vojensky zasahovat na území třetího státu? Trochu divná, ta vaše logika.

M. Vaněk 27.5.2022 2:14

Víte, co znamená denacifikace? To je odstranění rakoviny, kterou západní "mocnosti", zejména USA, Británie, Francie a Německo pravidelně vyvážejí za své hranice. Asi netušíte, že hitlera sponzorovaly americké a švýcarské banky ve vlastnictví Židů, že Švýcarsko je největší pračka špinavých pěnez na světě, že CIA je největší distributor drog atd...? Netušíte nic, a jen trapně opakujete mainstreamové lži, protože jste líný myslet. A k vaší otázce: fandím rusům, a doufám, že i nás zbaví vředů jako jsou vlastizrádci z Pětibídy - dosazené chátry z Aspen Institutu. Jinak Ukrajina je stejný mafiánský stát jako ta naše rozkradená, zotročená, zadlužená a zdevastovaná kolonie - štědrý to bankomat lumpů z celého světa. Jestlipak tušíte, že měsíčně platíme 900 MILIONŮ za vakcíny, za které výrobce nenese odpovědnost? Že ČNB, což je jen eufemismus pro mafiánského bílého koně, tento stát okradla o 90% našeho zlatého pokladu nedozírné hodnoty? Že platíme "bolestné" ve výši 350 TISÍC usvědčeným a odsouzeným vrahům? Že za zabití důchodce lopatou dostanou dva asociálové ze známé komunity 3,5 roku, za pokus o vraždu (připravovaný mačetový útok v organizované skupině) téhož etnika 17,15,13 a podmínku, a za vhození zápalné lahve do okna 3 x 24 let? A hádejte kam to povede? To jen díky vám - nemyslící lůze - tu ve velmi blízké budoucnosti bude občanská válka.

A. Pakosta 31.5.2022 7:11

Hm, vy jste očividně ta myslící lůza. Netvrdím že ve všem lžete. Nicméně pro mne nemá smysl dál s vámi ztrácet čas, fanděte si komu chcete, doufám za vás, že toho jednou nebudete hořce litovat.

M. Vaněk 31.5.2022 11:52

Bojíte se pravdy? Ani se vám nedivím, ta je jen pro velmi silné jedince; zbabělci jako vy potřebují pohádky o Svobodě, Demokracii, Volném trhu atd...

H. Kotaz 24.5.2022 6:09

No, na jedné tv stanici, už vysílají reklamu na reklamy - protože bez nich by prý diváci neměli ty nekonečné seriály.

J. Pankovic 24.5.2022 9:50

Nechápu, proč ty krásné reklamy pořád přerušují tím filmem :-):-):-)

T. Kohout 24.5.2022 0:56

Však důležitá je ta reklama, to ostatní je podružné. Všechno "to ostatní" je jen doprovod toho důležitého, tedy té reklamy. Z hodiny pořadu, je 20 minut věnováno reklamě. Tomu se říká moderní svět. A tak to má přece být, to jsme chtěli... A bude hůř, nepochybně. Hlavně nepřeskakovat reklamu, na tom se nyní pracuje! Kdo se pokusí přeskočit reklamu, bude potrestán. Určitě takový zákon už někdo sepisuje.

J. Jurax 24.5.2022 2:36

Ona ta reklama je úlitba za to, že máte to video, Psa etc. zadarmo ... tedy přesněji "zadarmo"; cenu reklamy zaplatíte v ceně inzerovaného tovaru či služby, pakliže si to koupíte ... a z toho ten web žije ... ;-)

Z. Koutecký 24.5.2022 3:48

Inu, pane Neffe, nic není zadarmo, ani to video. A neříkejte, že nevíte, jako zkušený novinář, kde se často berou ta dojímavá, či brutální videa a jak často jejich titulek souhlasí s obrazem. Nedávno jsem narazil na stránku nějaké francouzské redakce, kde byla celá řada snímků s údaji, odkud ten záběr byl údajně a odkud byl ve skutečnosti. Účel často světí prostředky zřejmě často i v těchto případech. Takže bych si s těmi reklamami moc hlavu nelámal. U těch totiž téměř výhradne účel světí prostředky.

R. Langer 24.5.2022 5:48

No, vždyť však přesně o tom pan Kohout píše... ;-)

J. Jurax 24.5.2022 17:35

No, úplně přesně ne ... :-) ... a navíc si dělá srandu!