8.8.2022 | Svátek má Soběslav


Diskuse k článku

MÉDIA: Drsná groteska

Uvědomuji si, kolik lidí z mé branže teď pohněvám a kolik z těch pohněvaných lidí si řeknou, že jsem úplný pitomec. A budou to lidé kvalitní, profesionálové ve svém řemesle. Ale dost okolkování, musím do studené vody.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Vaněk 31.5.2022 11:52

Bojíte se pravdy? Ani se vám nedivím, ta je jen pro velmi silné jedince; zbabělci jako vy potřebují pohádky o Svobodě, Demokracii, Volném trhu atd...

A. Pakosta 31.5.2022 7:11

Hm, vy jste očividně ta myslící lůza. Netvrdím že ve všem lžete. Nicméně pro mne nemá smysl dál s vámi ztrácet čas, fanděte si komu chcete, doufám za vás, že toho jednou nebudete hořce litovat.

M. Vaněk 27.5.2022 2:14

Víte, co znamená denacifikace? To je odstranění rakoviny, kterou západní "mocnosti", zejména USA, Británie, Francie a Německo pravidelně vyvážejí za své hranice. Asi netušíte, že hitlera sponzorovaly americké a švýcarské banky ve vlastnictví Židů, že Švýcarsko je největší pračka špinavých pěnez na světě, že CIA je největší distributor drog atd...? Netušíte nic, a jen trapně opakujete mainstreamové lži, protože jste líný myslet. A k vaší otázce: fandím rusům, a doufám, že i nás zbaví vředů jako jsou vlastizrádci z Pětibídy - dosazené chátry z Aspen Institutu. Jinak Ukrajina je stejný mafiánský stát jako ta naše rozkradená, zotročená, zadlužená a zdevastovaná kolonie - štědrý to bankomat lumpů z celého světa. Jestlipak tušíte, že měsíčně platíme 900 MILIONŮ za vakcíny, za které výrobce nenese odpovědnost? Že ČNB, což je jen eufemismus pro mafiánského bílého koně, tento stát okradla o 90% našeho zlatého pokladu nedozírné hodnoty? Že platíme "bolestné" ve výši 350 TISÍC usvědčeným a odsouzeným vrahům? Že za zabití důchodce lopatou dostanou dva asociálové ze známé komunity 3,5 roku, za pokus o vraždu (připravovaný mačetový útok v organizované skupině) téhož etnika 17,15,13 a podmínku, a za vhození zápalné lahve do okna 3 x 24 let? A hádejte kam to povede? To jen díky vám - nemyslící lůze - tu ve velmi blízké budoucnosti bude občanská válka.

A. Pakosta 26.5.2022 22:17

Aha - a co praví vaše bezchybná logika na to, že třeba Mariupol, Charkov, Kyjev nebo Lvov nejsou součástí DLR ani LLR a přesto tam Rusové vraždí civilisty? To mají ve smlouvě mezi RF a DLR-LLR, že budou Rusové vojensky zasahovat na území třetího státu? Trochu divná, ta vaše logika.

J. Skála 24.5.2022 22:42

Již v dřevních dobách (sedmdesátky) existovala mnohem sofistikovanější udělátka, aplikovatelná i na radiové vysílání tam, kde se střídaly písničky s mluveným (pitomým) slovem. Reagovala na fakt, že mluvené slovo má úplně jinou strukturu průběhu akustického výkonu. Jednodušeji řečeno má více pauz. Tohle automatické umlčování zabudované do rádia fungovalo skvěle.

Možná, že by se šiklo i dnes.:-)

P. Brecík 24.5.2022 21:38

Fiala, Sikela, Stanjura a celé Obludárium se zaklínalo až do desátého kolena, že Česká republika nikdy Putinovi za plyn v rublech a podle jeho nařízení nezaplatí a o no ejhle

Energetická společnost ČEZ uhradila dubnovou dodávku za ruský plyn. A to v eurech podle nového mechanismu prostřednictvím účtů v Gazprombank.

Páteční den je posledním termínem, do kterého mají evropští odběratelé zaplatit za dubnové dodávky ruského plynu podle nového mechanismu prostřednictvím účtů v Gazprombank. Rusko uvedlo, že pokud firmy za dodávky tímto způsobem nezaplatí, přestane jim plyn dodávat. Polostátní firma ČEZ platbu uhradila.

„Platbu jsme realizovali v eurech v souladu s doporučením Evropské komise. Detaily nebudeme komentovat,“ sdělil redakci SZ Byznys tiskový mluvčí ČEZu Ladislav Kříž.

P. Brecík 24.5.2022 21:36

Vážený ... a ostatní. přečtěte si: Cosa nostra zostra, zvedavec.news ( velmi dobrý - jen překlady ze Západu ) Novarepublika.online a Protiproud. NETVRDÍM, že to jsou pravdy boží. Ale je to protipól ČT a meinstreemu. Názor je na každém z vás.

P. Brecík 24.5.2022 21:34

Viděl jsem stejné !! Ostatně - i Neff krásně napsal, že děti z MŠkoly v pražské tramvaji už ví: O Ukrajině se jinak mluví na veřejnosti a jinak doma!! Ať žije ..... , Nejsme jako oni .....

V. Kolman 24.5.2022 20:36

V letech t.zv. "socialismu" vysílali v rozhlase-dráťáku každou hodinu zprávy typu: "prvnítajemníksovětskéhosvazusoudruhleonidiljičbrežněv bla-bla-bla-.

Tento duševní průjem trval cca 3 minuty. Nebylo nic snazšího, nežli vhodně upravit časový spínač (ke zvětšovacímu přístroji) tak, abych stiskem tlačítka to blábolení utnul. Po 3 minutách to udělalo cvak a z dráťáku se linul další pořad. Prosté - účinné:-):-):-)

T. Dvořák 24.5.2022 18:25

R^

O. Istvanfy 24.5.2022 17:50

R^

J. Jurax 24.5.2022 17:35

No, úplně přesně ne ... :-) ... a navíc si dělá srandu!

Ś. Svobodová 24.5.2022 12:53

Nebude dlouho trvat a umělá inteligence pustí reklamy na míru následujímu videu. Pravděpodobně na kalašnikov a pohřební službu Kos a Žížala. Ale nevím, není sněženka lepší...?

J. Kombercová 24.5.2022 12:17

A co kdybyste dal panu Neffovi čas na to, aby si sehnal nového spolupracovníka... nebo se mu nabídněte, ale snadná práce to není.

M. Vaněk 24.5.2022 11:36

Vaše logika je v základech chybná - terorizují-li fašistické bojůvky z Azovu a Pravého sektoru civilisty, je povinností zasáhnout, nebo si myslíte opak? DLR a LLR se na základě referenda osamostatnily, požádaly RF o ochranu před fašistikým režimem z Kyjeva, a na základě této smlouvy RF plní podmínky smlouvy. Co vám na tom není jasné?

J. Schovánek 24.5.2022 11:31

Nejsmutnější na tom je, že máte asi pravdu:-(

J. Rejzek 24.5.2022 11:22

R^R^

J. Rejzek 24.5.2022 11:20

Reklama mě nevadí a zůstal bych lhostejný i k reklamě o ptakopyskovi ve zdravovědném článku o zdraví žen, který by pojednával o stydkých pyscích. Jiné je to s těmi vojáky. Opravdu je vedou na popravu? Jsou to ruští vojáci, není to třeba opačně? A proč mám sakra ty pochybnosti? Protože se již mnohokráte ukázalo, že to vše bylo jinak.

A. Pakosta 24.5.2022 11:11

Mně ale pořád vězí v hlavě jeden problém: Putin vehementně tvrdí, že ze strany RF na Ukrajině nejde o válku, nýbrž o "speciální vojenskou operaci". ALE jaký právní statut má potom to ruské zabíjení Ukrajinců, ať už jsou tito v civilu nebo v uniformě? Čin, jenž je v době války bojovou akcí, je v míru sprostou vraždou! Vysvětlí to nějaký odborník? Nebo aspoň ten Šójgun? Mně to hlava nebere.

J. Gutvirth 24.5.2022 10:50

Vy už otočíte ted

P. Pepax 24.5.2022 10:45

R^:-)

M. Vaněk 24.5.2022 10:42

Souhlas, a proto je dobré, když je o jakékoliv události co nejvíce informací z různých zdrojů.

J. Anděl 24.5.2022 10:18

To platí jen zčásti. Například když lidi natočí policajta, jak někomu klečí na krku, neznamená to, že vidíte celou pravdu včetně souvislostí. Dále ne všechna videa na internetu jsou z míst a okolností, které u nich vystavující uvádějí. A naprosto zcestné jsou často různé závěry a spekulace a hypotézy, kterými se internet nekonečně hemží.

Vyznat se v tom vyžaduje čas. Lidský mozek je z evolučních důvodů uzpůsoben tak, aby si cestu zjednodušoval a nemusel pořád všemu věnovat maximální kapacitu. Zatímco maximální kapacita dává smysl ve chvíli, kdy řídíte auto a snažíte se vyhnout dítěti, které nečekaně vběhlo do silnice, při zpracování informací, které se nás bezprostředně netýkají, nutně dochází ke zjednodušení a zkreslení. Je v pořádku, že si postupem času vyberete pro sebe důvěryhodné zdroje a do budoucna už je vždycky poznáte podle stylu řeči (psaní), formulací, směřování ve světonázoru atd., a nadále si je validujete a konfrontujete v sociálních skupinách, ve kterých vám různí lidé hrají role skeptika, nadšence, dobráka, hlupáka... atd. Což je to, co praktikujeme třeba tady na NP.

A samozřejmě docházíme k různým subjektivním závěrům.

P.S.: já nejsem zastáncem omezení internetu, ale nevyhnutelně a zákonitě k tomu dojde všude na planetě. Jiné omezení bude v Číně, jiné v Rusku, jiné v Saudské Arábii, jiné v naší části světa (Evropa, střední Evropa), jiné v USA. Ale nějaké bude všude. Budu vděčný, bude-li středoevropské, v tom se dokážu orientovat.

J. Nevrkla 24.5.2022 10:07

Vidím to jinak. Ukrajina po převratu v roce 2014 znásobila výzbroj své armády s výrazným přispěním Nato, působili tam stovky poradců a instruktorů, chtěla zpátky Krym a Donbas, na Donbasu za osm let přišlo o život 14 tisíc lidí, týden před invazí Zelenskij deklaroval zájem o jaderné zbraně, podle OBSE bylo v týdnu před invazí na Donbase kolem 1400 výbuchů denně. Rusko si dlouhá léta stěžovalo, říkalo, že přijetí Ukrajiny do NATO a americké základny na jejím území jsou pro Rusko nepřijatelným ohrožením, překročením červené čáry s vážnými důsledky. Odpovědí bylo, že dveře do NATO jsou pro Ukrajinu otevřené.

Premyslejme, jak by v obdobne situaci postupovala Amerika? Myslíte, že by si to nechala líbit a nereagovala? Nedávno prohlásila, že zasáhne, pokud Čína bude stavět svou základnu na Šalamounových ostrovech. 12 tisíc kilometrů od amerických břehů.

Je stále zřejmější, že jde o válku Ameriky a jejich satelitů proti Rusku. Amerika potřebovala v zájmu vlastní dominance oddělit EU od Ruska a jejich levných surovin. To se jí daří, budeme jejím chudým zotročeným přívěskem.

J. Pankovic 24.5.2022 9:50

Nechápu, proč ty krásné reklamy pořád přerušují tím filmem :-):-):-)

V. Humble 24.5.2022 9:43

Nerikam ze zverstva ve valce nepachaji obe strany. A samozrejme je nam predkladan urcity pohled na valku ale to kdo je agresor jasne i prez mlhu propagandy. Rusko to zastira tim ze muselo zautocit aby chranilo lidi a sebe. Fakt to neprijde to nikomu divne ze stat s tisici jadernymi zdranemi se obava utoku maleho statu ktery jaderne zbrane nevlastni? A chrani lidi tim ze zabije a zmrzaci desetitisice a vytvori miliony bezdomovcu a nasledene zrejme zpusobi i hladomor ve svete? A nebo jsou ty duvody utoku jine a lide jsou az na poslednim miste? Srovnani se sudety bije do oci. Oni totiz u nas Nemci po vzniku Ceskoslovenska nemeli zrovna na ruzich ustlano jen se o tom v CR moc nemluvi. A Hitlerovy slo vice o nas prumysl, uzemi a osobni propagandu uspechu nez o Ceske Nemce. Chovanim na fronte je hrozne ale kdyby vam nekdo vybombardoval dum a zastrelil nebo znasilnil rodinu zajimalo by mne kolik ohleduplnosti a lidstvi by ve vas zbylo.

M. Vaněk 24.5.2022 9:31

Souhlas, Occamova břitva je ideální nástroj. Např. Buč -1. dubna jásá starosta nad odjezdem ruských vojáků, ale ani píp o tom, že by se v ulicích válely mrtvoly. Přitom by to asi bylo to první, co by ukázali, aby názorně demostrovali masakry RF. Také je zvláštní, že by těla ležela na ulici, ale při panujících teplotách by nezaznamenala žádných změn - každý medik vám potvrdí, že tělo se už po třech dnech začíná nafukovat, a hnilobný zápach je tak nesnesitelný, že nejde ignorovat; o parazitech, kteří tělo již zpracovávají ani nemluvě - nic z toho všem těla v Buči nevykazovala, takže je jasné, že k popravám muselo dojít těsně před "reportáží". Zvláštní je také fakt, že někteří měli bílé pásky na rukou, a někteří jimi byli spoutáni - nosili je lidé, když si šli k ruským vojskům pro humanitární pomoc, aby byli z dálky identifikovatelní, a rusové na ně nestříleli. U některých byla nalezena i ona zelená taška s pomocí - proč by Rusové rozdávali humanitární pomoc, a pak je zabíjeli? To by bylo logické v případě, že by to chtěli využít pro propagandistické účely, a obvinit z toho Kyjev, ale to se nestalo. A těch nesrovnalostí je nejen v Buči vícero. Např. tzv. satelitní snímky, které mají dokládat tento podvod - proč s takovým spožděním? No asi to nestihli vyrobit dříve, lajdáci... :-(

J. Nevrkla 24.5.2022 9:23

Herec pracující podle scénáře, který mu píší jiní. Ale to ho nijak neomlouvá.

M. Hoblík 24.5.2022 9:20

Největší herec je Zelenský!

M. Hoblík 24.5.2022 9:19

Takové informace už dokázal šířit i tatíček dezinformací Goebbels.