2.7.2022 | Svátek má Patricie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Pišta 10.8.2007 6:12

Re: Vážený, blábolíte nesmysly.

Jenže, aby se z vyšetřovaného, nebo podezřelého, mohl stát obviněný , zavisí jen a jen na libovůli státního zástupce ,dříve označovaného jako prokurátor. No a ten je podřízený paní Vesecké a tak dále. A ta má post jistý, jen když tancuje podle pískání vlády, jejíž je pan Čunek čirou shodou náhod místopředsedou. Je to prosté milý Watsone.

Pišta 10.8.2007 5:57

Re: Čunek a spousta dalších není trestní kauza ale tristní

Čunek byl předhozen davu? A kterému? Jediný dav ,který se sešel kvůli Čunkovi byli Romové, kterým se nelíbily jeho vtipné bonmoty o opálených! Za to si vzpomínám na jiný dav , který hulákal před Strakovkou a na Václaváku ,něco o koloťukovi. Nevzpomínám si , že by koloťuk byl vyšetřován. Pan autor patrně dělí politiky na ty správné, a na padouchy, kteří dostali co zasluhovali. A kdo je ten správný a kdo padouch na to má univerzální recept.Padouši jsou všichni, kdo mají jiný názor než pan autor.Jen tak dál soudruhu. Lépe se mýlit se stranou, než mít pravdu protí té jedné jediné, rodné matce, klenotnici vší moudrosti a geniality.

Roman 10.8.2007 2:52

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čunek a spousta dalších není trestní kauza ale tristní

Netrpím naštěstí  žádnou potřebou vysvětlovat si svět kolem sebe ideologií. Ideologické blbnutí mě stačilo za komančů. Do případu Čunek není zasvěcen nikdo z nás. Pokud tedy není za  zasvěcenost považováno to, že některé věci v jeho případě  vyvolávají pochybnosti.

Slava 10.8.2007 2:49

Přehled nározů citovaný autorm soudný člověk hodnotí přesně naopak

Pánové Kamberský, Hanák a Macháček, a s nimi další komentátoři, se už asi na to, co se děje kolem Čunka nemohou dívat. Ještě měl autor ocitovat MfDnes, která otiskla - kupodivu - prostý výčet nesrovnalostí a podivných zvratů této kauzy bez vášní a emocí, který hovoří sám za sebe. Naopak článek pana Štětiny je vrcholem trapnosti a mediálního úsilí zamést celou věc pod koberec a důkazem, že pan Štětina nemá mezi zákonodárci vůbec co dělat. Tady přece vůbec nejde o pana Čunka, jde o rozpad právního prostředí jako celku! A zákonodárci Štětinovi to vůbec nevadí! Že se nad tím nepozastaví pan Krejčí, asi nepřekvapí, patrně vůbec netuší, o čem je řeč a reaguje pouze prvoplánově jako Pavlovův pes. A když už cituje paragrafy, měl by citovat všechny relevantní, ne jen ty, které se mu hodí. Zřejmě panu Krejčímu ten reálný socialismus uvízl pod kůží víc, než je ochoten si přiznat.

bohuš 10.8.2007 2:42

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čunek a spousta dalších není trestní kauza ale tristní

Já vidím spíš tu "zasvěcenost" a to urputné bránění svého jedině správného ideologického přístupu.

bohuš 10.8.2007 2:39

Čunkiáda už má první vlaštovku. :-)

To, že advokát bývalého policisty Tomáše Čermáka Jaroslav Janeček požádal nejvyšší žalobkyni Renatu Veseckou, aby i v Čermákově případu vyměnila státního zástupce není po vzoru který uvádíte, jen si toho někdo všiml a dal to do souvislosti i když nesmyslně. Ty žádosti u mediálně aspoň trochu známých kauz nejsou tak vzácné. Obvykle se jim nevyhovuje.

Slava 10.8.2007 2:31

Re: Pane Krejčí, klobouk dolů - takovou demagogii aby pohledal

Nazvat tohle analýzou může jen člověk, který nezná cizí slova. Pohled je to spíše z podhledu a dovozovat, že kauza čunek může budovat důvěru občanů ke státním institucím je nehoráznost. "Náročnější zákazníci s fungujícím mozkem" vidí, že jde o prostoduchou agitační obhajobu neobhajitelného.

Roman 10.8.2007 2:21

Re: Re: Re: Re: Re: Čunek a spousta dalších není trestní kauza ale tristní

Nevšiml jsem si, že by tady někdo zasvěceně psal o případu. Zná to jen pár lidí v tomto státě.  Vše ostatní jsou jen obecné komentáře. Psát tedy o vševědoucích vrátných a uklizečkách není zrovna na místě

bohuš 10.8.2007 2:13

Re: Re: Re: Re: Čunek a spousta dalších není trestní kauza ale tristní

Ty časy, co kde jaký vrátný a nebo domovnice věděl všechno, jsou dávno pryč, jestli jste si nevšiml.

Mell 10.8.2007 2:03

Pane Krejčí, klobouk dolů.

Vaše lehká analýza má logiku a dívá se na problém z potřebného nadhledu, kdy nejdůležitější je kromě hledání pravdy i budování důvěry občanů ke státním institucím. Škoda, že u nás chybí seriozní novináři s dostatečným přehledem a odpovědností. Vyrábějí jen levné zboží bez záruky a nevšímají si, že jsou tady i náročnější zákazníci s fungujícím mozkem.

Roman 10.8.2007 2:01

Re: Re: Re: Čunek a spousta dalších není trestní kauza ale tristní

Ať udělá Vesecká cokoliv  vždy se to dá použít  nyní proti ní.  O žádném průseru Obsta nevím. Státní zastupitelství ho hájí.

spirit 10.8.2007 1:56

Re: Re: Čunek a spousta dalších není trestní kauza ale tristní

Jasně ;-D a teď by mělo nastat hájení úkonů ;-D Udělal žalobce Čermáka obdobný průser jako Obst nebo jiný či o něco menší či větší ? Vesecká nevymění a bude podezírána v kauze čunek, vymění a bude podezírána , že se kryje ;-D vždyť je to celé totální úlet . Takové kroky by měly být absolutně obhájitelné. Pokud nejsou, samozřejmě, že zůstává pachuť, co jiného, že.

Roman 10.8.2007 1:47

Re: Čunek a spousta dalších není trestní kauza ale tristní

Čunkiáda už má první vlaštovku.

Zpráva z tisku:

Advokát bývalého policisty Tomáše Čermáka Jaroslav Janeček po vzoru obhájce vicepremiéra Jiřího Čunka (KDU-ČSL) žádá nejvyšší žalobkyni Renatu Veseckou, aby i v Čermákově případu vyměnila státního zástupce.

spirit 10.8.2007 1:43

Čunek a spousta dalších není trestní kauza ale tristní

Je s podivem, kolik lidí útočí na novináře a kolik lidí se považuje za ty, kteří "vědí jak to všechno bylo". Nic proti vyjádření názoru, ale čunkiáda ukázala, kde je největší problém. Čunek byl totiž takto především předhozen davu, aby ho soudil (ať už tak či onak) a dav to podle očekávání rád a ochotně dělá (viz diskuze zde i jinde). To věčné rozebírání nerozebíratelného. Důležité přece je, aby se lidé mohli spolehnout na to, že mohou důvěřovat práci složek, které tak zásadní věc ,která silně poznamená lidský život, jako je trestní řízení, vedou. To je hlavní problém - že práce těchto složek totálně selhala. Kdyby totiž neselhala, dozvěděli bychom se, co se bude dít s Obstem a čunek by se slušností veřejného činitele ukázal na kamery původ svých příjmů. Jasně, že to není jeho povinnost, jak tu mnozí zdůrazňují. Něco takového v ČR uzákoněno není, narozdíl od jiných zemí, třeba USA nebo Švýcarska. Byla by to jen slušnost politika, který byl měl být vzorem pro ostatní. Sorry.

bohuš 10.8.2007 1:36

Vážený, blábolíte nesmysly.

Pokud mluvíte o právním povědomí, tak jen blábolíte, protože vy žádné právní povědomí nemáte. Vy máte tak akorát právní bezvědomí, neboť podobnou nehoráznost nelze napsat za vědomého stavu. Cituji: Každému obžalovanému" či "podezřelému" se musí dostat spravedlivého soudu. Kdybyste náhodou nevěděl jakou blbost jste stvořil, tak vás upozorňuji, že podezřelý není obviněný!

Roman 10.8.2007 1:25

Politická objednávka

Pokud Čunkův případ někdo zpolitizoval tak to znamená, že část justice a policie pracuje pod politickým tlakem a případně i na objednávku. Kde je tedy zodpovědnost ministra spravedlnosti, nebo ministra vnitra?

Mišák 10.8.2007 1:01

Re: Divím se...

Zato vaše moudrost je nekonečná. Jít k soudu znamená BÝT OBVINĚN. Jinak vás nikdo soudit nebude. Každý slušný a čestný člověk je rád, když se něčemu podobnému podrobit nemusí. Být obviněn je už dost zlé, soudy mohou trvat hodně dlouho, druhá strana se může opakovaně odvolávat atd. I když soudy po létech dopadnou dobře ve prospěch obviněného, už nikdo mu nevrátí ani pracovní kariéru, ani ztracený čas. Nechte se vy obvinit a uvidíte, zač je toho loket, pak přestanete tvrdit takové blbosti. A "vaše podezření" si strčte za klobouk, jenom papouškujete bláboly.

Jarda 10.8.2007 0:58

Re: Re: Divím se...

A vy si myslíte, že je teď "očištěn" ?

A nezatahujte sem zase ty jednoduchá řešení. Těch už za mého dlouhého života bylo dost. Každý normální člověk by právě chtěl na to očištění mít papír od nezávislého soudu a ne od nějakého úředníka.

RZ 10.8.2007 0:58

Re: Divím se...

V normálním právním prostředí bych s Vámi i souhlasil,ale u soudu, který má za sebou kauzu Hučín...

omaha 10.8.2007 0:54

"S čím se možná spokojí vyšetřovatel, nemůže a nesmí se spokojit veřejnost."

A což teprve domovní důvěrnice, že?

Jenda 10.8.2007 0:49

Re: Divím se...

A vy si myslite, ze kdyby narceni z korupce odmit az soud, tak ze by novinarstvo, PlnouParouBack, vUhl a bratrstvo pravdy a lasky hlasalo neco jineho nez ted? Jenom by nevnucovali servilitu ke koalici statnimu zastupcovi ale soudcovi. Ocisteni od spiny je nemozne, na to ji haze moc lidi moc usilovne.

JH 10.8.2007 0:46

Jsou to zajímavé statistiky

Na začátku toho všeho vyznívaly ankety pro Čunka s velkou převahou pozitivně, po více než půl roce činnosti médií je to přibližně 1:1 a vsadím se, že po dalším pokračování by ankety vyzněly naprosto obráceně než na začátku. A přitom fakta nepřibyla, zůstává tvrzení proti tvrzení ...

nejsou (solidni) lidi 10.8.2007 0:40

Krikavova na NSZ

Pro pravni prostredi ma predevsim vyznam, ze se da statnimu zastupitelstvi verit. Po cunkiade to zcela jiste neplati, ono to spis us neplatilo pred tim - Kajinek, Roztocil, Souckova. Ted se da tak akorat verit soudkyni Krikavove z Prahy 2, ale ta to z te Prahy 2 nezachrani. Kdyby Paroubek nemel vlci mlhu, tak po Benesove udelal vrchni statni zastupkyni Krikavovou

Hariet 10.8.2007 0:36

Divím se...

Vážený pane, na to, že jste důchodce (z Dobrušky), zdá se, že moc moudrosti  jste nepobral. Každý slušný a čestný člověk, který by byl nespravedlivě obviněn z nějakého nečestného činu, neřku - li z korupce, by se určitě postaral, aby byl co nejdřív očištěn.  (U soudu). Vy byste si tu "špínu" na sobě nechal? Já ne. A proto se předsedovi KDU ČSL a vicepremierovi Čunkovi divím - a vzbuzuje  ve mně podezření...:-/

Jarda 10.8.2007 0:26

Kdo utrpěl víc?

Vážený, kdyby takhle měly končit všechny kauzy, nač potom draze platit "nezávislé" soudce? Státní zástupce je prakticky přímo podřízen "závislé" vládě, či snad ne?

Co tedy více utrpělo? V každém případě právní povědomí v tomhle našem státě. Neboť každému "obžalovanému" či "podezřelému" se musí dostat spravedlivého soudu, že?!

Stachanov 10.8.2007 0:17

Jeho zkušenosti se světem i Evropou jsou nulové

Komu není z Bruselu dáno, ten neuspěje ;-D