4.7.2022 | Svátek má Prokop


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
clay 10.8.2007 11:53

Re: Čunek je geniální cíl

správně jste zdůraznil ten podstatný aspekt. Zneužití pravomoci v takovýchto případech, kdy jde jinému o svobodný život, kdy se mu může rozvalit osobní a rodinný život na desítky let, tady bych byl mimořádně přísný a sahal bych k mimořádným nepodmíněným trestům. Nikdo nikdy neví, kdy by mohl na tyhle zrůdy narazit on

čtenář 10.8.2007 11:50

Re: Věřte, že kdyby jistí lidé věděli, jak se ve Vsetíně prodávají byty, tak

Jak se prodávaly ve vsetíně byty ?

clay 10.8.2007 11:46

Re: Pan penzista je zřejmě příznivec p. Čunka,

pan Dan je zcela hluchý a slepý ke skutečnostem, které jsou v tomto případě známy. Všimněte si jednoho aspektu. Žádný lump, tím nechci předjímat, že Čunkovo sekretářka je lump, se nikdy nepřizná, že udělala nějakou křivárnu, nebo že udává a pomlouvá. Takže její výkřiky v televizi, v rádiu a novinách: "Mám na to štempl" lze brát opravdu jako folklor, málokdo by řekl o sobě opak. Takže veřejnost je masírována tvrzením žalující strany, které hraje na ruku vyšetřovatel i státní zástupce, a tím je i ovlivněna;-D;-D;-D

clay 10.8.2007 11:38

Re: Šlo o vladu

vy do toho vidíte tak, že z toho bude nakonec Věštecká;-D

Ladik53 10.8.2007 11:31

Re: Re: Re: Re: Šlo o vladu

Tak proč nesouhlasil se sekretářkou, proč jí oponoval, když to tedy přesně nevěděl. Hájil se tím, že má v knize jízd odjezd ráno. Pak je to další jeho lež!

Jenda 10.8.2007 11:03

Re: Šlo o vladu

Zapomel jste zminit, ze ten pripad odebrala opacne povolnemu Obstovi.

Mell 10.8.2007 10:50

Re: Pan penzista je zřejmě příznivec p. Čunka,

Podle Dana je pan penzista zaslepený, podle mne je Dan bystrozraký, bacha ale, když si sundá šátek z očí, to se pak dějí věci, to čpí oheň a síra na všechny co se mu nelíbí.

Napadla vás někdy možnost, že je pan Čunek nevinný?

Mell 10.8.2007 10:44

Re: Re: Re: Šlo o vladu

Váženy pane, zase používáte argumenty manipulačních novinářů. Kdybyste sledoval kauzu pozorněji, tak byste věděl, že první odpověď na dotaz, co dělal v uvedeném dnu (před pěti lety) byla, že v diáři má psáno, že se účastnil jednání ve Zlíně s bývalým premiérem Zemanem. To, že na základě několika měsíčního vyšetřování policie se jim pak podařilo vytvořit přibližný časový sled událostí nevyvrací, že pan Čunek mluvil hned na počátku pravdu. Pokud jste přesvědčen, že když se vás policie zeptá na situaci před pěti lety a ještě k tomu vám neřekne o co jde, že si vzpomenete na všechny detaily, tak jste genius a měl byste chtít po šéfovi zvýšit mzdu.

Ladik53 10.8.2007 10:33

Re: Re: Divím se...

Jít k soudu, znamená být obžalován, obviněn byl!

Ladik53 10.8.2007 10:25

Re: Re: Šlo o vladu

A když tvrdil, že v ten inkriminovaný den byl od rána ve Zlíně ( na rozdíl od Urbanové, která tvrdila, že tam jel až odpoledne ) a pak najednou, aby se vysvětlil odpolední telefonát jeho ženě z jeho kanceláře, tak  probíhala nějaká jednání. Tak jak to vlastně bylo? Kdo tedy lže! Kdepak pane kolego nejasnosti zůstaly a podle mého názoru se to klidně mohlo stát. Čunek prokazatelně lhal ve dvou případech! První je tento.

JH 10.8.2007 10:20

Vžený pane hrad IP: 80.78.146.xxx

Srovnávat situaci v letech 50tých a dnes naprosto nejde. Asi o tom naprosto nic nevíte. Pak je od vás drzost se k tomu vyjadřovat. Ale pakliže jste to zažil jako já na vlastní kůži, tak nemáte dost intelektuálních schopností mezi těmito dvěma situacemi rozlišovat. S tím Kocábem jsete to také přehnal, jeho podíl byl hodně medializován a tomu, že naši lidé prodávají nemovitosti nečechům chcete v globalizovaném světě zabránit jak? Co jste proti tomu udělal? Podobáte se totálnímu agresivnímu a vulgárnímu hovadu, protože si bez důkazů myslíte (nejste novinář nebo politik? :-)  že mne fascinuje modrá barva. Ano, fascinuje, ale v moři, ODS jsem nevolil.

Mell 10.8.2007 10:07

Re: Šlo o vladu

Máte to Karle nějak popletené a ani se vám nedivím, když informace čerpáte jen z Rudého práva a Mladé fronty. Když si přečtete seriozní analýzu výpovědi pana Čunka, tak zjistíte, že žádné rozpory neexistují a to co píší někteří novináři, ti kteří už dávno pana Čunka odsoudili,  jsou  jenom zmanipulované výroky vytržené z kontextu. On si žádné falešné svědky neobstaral. Pokud myslíte Vaškuje a spol., to nebyla jeho iniciativa. Když říkal, že požádá senát o zbavení imunity, ještě se nevědělo, že kauza byla až tak politicky zmanipulovaná, že jeho případ nestandardně pošlou Obstovi do Přerova, známého z podivné kauzy Hučín. Když se to provalilo, mnoho senátoru začalo mít obavu o korektní postup a viděli velké nebezpečí v politické manipulaci se záměrem svrhnout vládu. To jsou fakta a ne nějaké domněnky o kterých píšete vy.

Mell 10.8.2007 9:43

Re: Re: Pane Krejčí, klobouk dolů - takovou demagogii aby pohledal

Pane Slávo, vybarvil jste se jako člen množiny, co jim stačí levné zboží bez záruky. Nebuďte z toho nešťastný, je vás hodně a někteří novináři vám vyrábějí stále nové členy.

Jen mimochodem, uvažoval jste o možnosti, že je pan Čunek nevinný?

karel 10.8.2007 9:09

Šlo o vladu

Každy kdo ma špetku rozumu vi že tady nešlo o spravedlnost ale o existenci vlady.  Proto povolna Vestecka předala připad stejně povolnemu Salichovi. To že je Čunek nevinny tomu muže věřit jenom hlupak. Vemte si kolikrat měnil vypovědi když byl usvědčen ze lži. Proč si asi obstaral falešne svědky, proč chtěl Vaškuj uplatit Urbanovu, proč nedovedl vysvětlit puvod sveho majetku.Proč řikal že požada senat o zbaveni imunity a potom dělal všechno proto aby mu imunita zustala. To všechno svědči o tom že si sam nebyl jisty svou nevinu. To co piši to jsou fakta ne nějake domněnky, jak piši někteři diskutujici.

Dan 10.8.2007 9:06

Pan penzista je zřejmě příznivec p. Čunka,

jako takový je zcela hluchý a slepý ke skutečnostem, které jsou o tomto případu známy. Všiměme si jednoho aspektu. Žádný lump, tím nechci předjímat, že Čunek je lump, se nikdy nepřizná, že udělal nějakou křivárnu, nebo vzal úplatek. Takže ty výkřiky pana Čunka v televizi, rádiu a novinách: " Lidi, ale já jsem nevinnej" lze brát opravdu jako folklór, málokdo by řekl.o sobě opak. Takže veřejnost je masírována tvrzením žalované strany a tím je i ovlivněna, dokonce se Čunek snížil k urážkám hlavního svědka na půdě parlamentu. Panu penzistovi jeho zaslepenost nezazlívám, pouze chci podotknout, že onen článek pana Vlka, který tak vychvaluje, končí tím, že by Čunek měl být postaven před soud a pokud ne, v pořádku, ale potom zveřejnit vyšetřovací spis. Jen tak může setrvat ve funkci jako důvěryhodný politik.

hrad 10.8.2007 8:42

Re: Jsou to zajímavé statistiky

I "anketa" na Horákovou vyznívala v její neprospěch. Ti bojovníci o zachování "čistoty"  ve prospěch Čunka, opírající se o veřejné mínění, které tleská jeho romskému extempore, jsou podobně nemyslící típky. To netuší, že když nebudou romové, tak na jejich místo nastoupí mnozí z nich? Uvedu jiný příklad: Když Kocáb se svým vzdorným čelem a snahou se zasloužit o vlast a vyháněl ruské okupanty, tleskal mu celý národ. Národ netušil, že po tomto hrdinském činu je tu bude mít znovu, už ne za ploty posádek, ale jako vlastníky luktrativních lokalit třeba v Karlových Varech. Podivné vyhnání okupantů. Jestli si vzpomínám, tak bývalá předchůdkyně nejvyšší státní zástupkyně Vesecké utrousila něco o Palermu na okresních a krajských zastupitelstvech. Pokřik, který se zvedl byl jedním z důvodů jejího odejití. Prozrazení státního tajemství jen tak neprojde. Kdo má v tomto státě nejvíce okresů ve své moci(statistická ročenka)? Můžete třikrát. Socani to nejsou!!!! Asi řeknete, naštěstí. Já také. Ale bohužel nevím o žádném jiném štěstí. Jestliže vás pořád fascinuje modrá barva, podobáte se důvěřivému  hovadu, které uklidní třeba i sekera řezníka, když je věnčena listím.

Michal 10.8.2007 8:33

Re: Čunek je geniální cíl

Tak, tak. Jak pravil nedávný titulek: Vyčuhuješ z davu, uříznem ti ...

SuP 10.8.2007 8:23

Re: Pane Krejčí, klobouk dolů.

Souhlasím v plném rozsahu.

Ccecil 10.8.2007 8:16

Re: Přehled nározů citovaný autorm soudný člověk hodnotí přesně naopak

článek mfdnes je výčtem fabulací, nikoliv opravdových výroků. Je to výčet toho, co si novinář myslel, že by čunek asi řekl, kdyby se ho ptal na to, na co se ho neptal a to vsadil do své "souvislosti". Jinými slovy přrkroucená fakta bezvazby na časovou souslednost a reakci na ně. Toliko k nestrannosti uvedeného článku.

oakman 10.8.2007 8:03

Čunek je geniální cíl

V této společnosti, která je citlivá na "náhle zbohatlé" - není zvyklá na ty, kteří vydělali počestně, nikdy nic nedělala proti těm, kteří zbohatli "tradičně", ale její rovnostářství plodí závist a chuť kriminalizovat každého, kdo nějaké peníze má. V tomhle prostředí je panáček, který neumí jasně říci, kde vzal prachy terčem, který trefíte bez míření - stačí vypustit šíp, on si "veřejným míněním" cestu najde.

Já nevím jestli Čunek vzal levé peníze - to ví jen ten, kdo mu je dal, pokud někdo takový existuje. Jen se jako ostatní vezu na vlně nedůvěry v jeho vysvětlení. Opět - mohou to být lži nebo jen jeho obecná neschopnost se koherentně vyjadřovat k tématu (řečník to rozhodně není, to je vedle Topola zvláště markantní).

Postup policie a prokuratury je ovšem trochu z jiného soudku - tady se zdá, že u nás existují okresy, ve kterých "jde o život". Soudě dle kauzy Hučín (zde "vidím do souvislostí") musím konstatovat, že Přerovští soudně policejní bolševici konali zjevně na zakázku.

Zde vzniká ten zásadní rozdíl - zatímco Čunek má ostudu sám, potažmo KDU, která se ho nevzdává si asi vyslouží ránu u voleb, ale stále je to banální příběh nevysvětlených pár set tisíc. Vyšetřování "přerovského" druhu ovšem otevírá přímo katastrofický scénář - podezření, že tu někteří státní úředníci v "orgánech činných v trestním řízení" svévolně (Hučín) nebo na zakázku (Čunek) "grilují" podezřelého - tedy vyšetřují ne to, za co byl jedinec obžalován, ale vpodstatě hledají, za co ho mohou zavřít. To je ovšem zločin proti ústavě, za to se tu také kdysi dával trest smrti.

Je cosi shnilého v okrese Přerovském....

Bob 10.8.2007 7:59

Děkuji autorovi

za přesné vystižení podstaty případu. Většina novinářů i zdejších didkutujících hodnotí celou kauzu z pozice neomylného vyšetřovatele, který spolehlivě ví jak to bylo, ještě dříve než vyslechne podezřelého a svědky... (...protože tak to přece určitě je!)

nepolitik 10.8.2007 7:56

Mnozí diskutující neznají Trestní řád

který v §2 Základní zásady trestního řízení v bodě (8) jednoznačně říká: "Trestní stíhání před soudy je možné jen na základě obžaloby podané státním zástupcem", takže Čunek se může domáhat očištění před soudem třeba tisíckrát. Pokud nepodá státní zástupce žalobu, tak je to nemožné. Nejhorší je, když se k věci vyjadřují lidé bez znalostí zákonů. Což se týká především našich¨investigativních novinářů.

ht 10.8.2007 7:53

jako právný důchodce

má stát přer Lidlem a prát se o košíky :;-D

Realista 10.8.2007 7:44

Věřte, že kdyby jistí lidé věděli, jak se ve Vsetíně prodávají byty, tak

by Čunek nejen nebyl starostou, ale ani předsedou strany. Ovšem jsem toho názoru, že na nápravu není nikdy pozdě..:-/ Ať to stojí co to stojí. Poškození důvěry občanů ve spravedlnost v tomhle státě je mnohem dražší..>-

Realista 10.8.2007 7:37

Vážený příteli, kdyby se dříve vědělo o tom jak se prodávali ve Vsetíně byty,

Tak věřte, že by se tím předsedou nikdy nestal. Ba dokonce by nebyl ani starostou.Bohužel se stalo a na nápravu není nikdy pozdě!>-

Realista 10.8.2007 7:27

Otázkou je co vás ještě potěší....

zda zpolitizovaný pohled na kauzu Čunek senátora Šetiny či pohled: Pro právní řád této země je mnohem významnější zveřejnit celý spis včetně rozhodnutí v případu Čunek než vicepremiéra tahat k soudu. Ostatně to je klíčová záležitost celého případu. … Postavit Čunka před soud by totiž znamenalo pouze taškařici a tučné sousto pro politickou kanonádu bez ohledu na výsledek řízení. Pro právní prostředí této země má v této kauze větší hodnotu zastavení zpolitizované kauzy než soudní řízení. … Pokud by již na začátku 90. let bylo pranýřováno chování orgánů činných v trestním řízení, jen obtížně by mohlo docházet ke vzniku případů, jako je Čunkův. …“ 

Takže jsem vyrozumněl, že raději případy korupce politiků budeme zastavovat, aby nedocházelo ke kanonádě opozice či taškařici, která by mohla ohrožovat koalice, nebo vládu a ponecháme politiky tiše hnít ve svém bahně prohnilích. To má pro některé škrabaly jak je vidět větší hodnotu než spravedlivý soud. Ó v jakém protikladu je však věta: Pokud by již na začátku 90. let bylo pranýřováno chování orgánů činných v trestním řízení, jen obtížně by mohlo docházet ke vzniku případů, jako je Čunkův. …“  S takovou s čištěním státní správy od nepoctivých nezačneme nikdy. Vždy bude někdo kdo řekne:,, vyšetřování skončilo, zapomeňte!" Ovšem chceme skutečně takovou výkonnou moc: Chceme takovou demokraci? Chceme, aby nám ve světě říkali nejen paštičkáři dle zájezdů z dob minulých, kdy jedna kapsa byla prázdná a druhá vysypaná, ale i co Čech to zloděj nebo národ Švejků z banánové republiky?  Takový image  ve světě si totiž řešením podobných kauz vyrábíme! :-/

čtenář 10.8.2007 7:17

Re: Re: Re: Divím se...

Asi jste špatně pochopil. NELZE očistit nikoho nikdy v této kotlině. Čechistán je jaksi v rozkladu. :-)

čtenář 10.8.2007 7:14

Re: Re: Čunek a spousta dalších není trestní kauza ale tristní

K čemu tolik vášní po ránu ???????????????

čtenář 10.8.2007 7:12

Z toho všeho je vidět,

že trvat na vlastní státnosti je někdy kontraproduktivní pro obyvatelstvo daného "státu". Když to nejde, tak to nejde. A přiznání toho, že to nejde, není hanba.

čtenář 10.8.2007 7:07

Re: Přehled nározů citovaný autorm soudný člověk hodnotí přesně naopak

Jiří Čunek odvedl jako starosta dobrou práci ve Vsetíně (viz. podpora tamních lidí), vyřešil problém s neplatiči (nepřehazoval ho dál, nezdržoval do vytracena), byl zvolen senátorem lidmi, kteří ho zvolili proto, že ho znají (ne proto, že o něm nevědí zhola nic), stal se přes noc předsedou politické strany. Tady začal případ Čunek, tady a nikde jinde. Takže zpolitizovaná záležitost od samého počátku !