30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

MÉDIA: Cenzura v Radě ČTK ano, nebo ne?

Svoboda slova a projevu v Radě ČTK tedy nakonec přeci jenom nebude? Anebo bude, ale jen pro vyvolené? Jsou si v Radě ČTK všichni rovni (jak to v principu plyne ze zákona), anebo jsou si tam někteří ještě rovnější? „To je, oč tu běží.“ Nicméně, pojďme postupně a od začátku:

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Braun 5.8.2020 22:09

Podíval jsem se zatím jen na část, ale ten pán, autor tohoto článku, to je tedy vůl.

On"Má se to tom hlasovat, nebo nemá"?

Předseda: "Má se o tom hlasovat."

On: "To byla řečnická otázka, vy mi berete slovo?"

To je typická ukázka jeho vystupování.

V. Braun 5.8.2020 21:09

Ano? A kdy ten právní posudek jednacího řádu navrhoval? Prošel jsem všechny zápisy až do 8.1.2019 a slovo posudek se tam vyskytuje jen jednou, to když Foltán navrhoval vypracovat právní posudek zda může být zvolen místopředseda, to s jednacím řádem, resp. s odlišným stanoviskem a způsobem jednání, nemá nic společného. Máte odkaz na ten návrh posudku o kterém píšete?

Ś. Svobodová 5.8.2020 17:59

To máte těžké. Jako právník Foltán přečetl Jednací řád a zjistil že jsou v něm legislativní díry. A když navrhnul vypracovat právní posudek, rada to zamítla. Teď postupy Rady napadá, protože si je vědom, že pokud by se někdy nějaké hlasování dostalo k soudu, hlasování by byla označena za neplatná. Ukázka s Tabulkou: vypadá to jako trivialita ale zase: existuje postup. A Foltán trvá na jeho aplikaci. Nic víc, nic míň.

V. Braun 5.8.2020 17:30

Zápisy jsou veřejné. Například podle tohoto zápisu je p.Foltán proti všemu, zejména proti zveřejnění tabulky s docházkou členů.

https://www.ctk.cz/o_ctk/rada_ctk/zapisy/

V. Braun 5.8.2020 17:26

Od právníka bych čekal trochu více konkrétních argumentů, například citací toho jednacího řádu a jeho případných změn. Takhle je to jen "jedna paní povídala", a jak jsem měl autor možnost jedno vystoupení autora ze záznamu sledovat (už dříve tak nevím zda je to stejné jako link dole), tak ve mne moc důvěry nevzbudil.

P. Khail 5.8.2020 11:31

Díky za link, zdá se, že p. Foltán má jeden záměr - naprosto rozbít jakékoliv smysluplné jednání.

M. Valenta 5.8.2020 11:10

Dostane se v tomhle státě do rady ČTK někdy někdo normální a nezávislý?

O. Uživatel 5.8.2020 8:13

Uživatel požádal o vymazání
P. Dvořák 5.8.2020 7:22

Nevím jak je to právně. ALE:

Zasedání rady jsou v režimu TAJNÉ! nebo ZRU (Zvláštní režim utajení), že nelze veřejnost oficiálně informovat o průběhu jednání?