18.8.2022 | Svátek má Helena


Diskuse k článku

LOCKDOWN: Zachraňme životy – ale za jakou cenu

V životě je vždy něco za něco. Správně se rozhodnout vyžaduje klid a rozum. Když je ale ve hře záchrana lidského života, rozum ustupuje emocím.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Církva 30.3.2021 21:51

Jasně lockdown jako příčina úmrtí na Covid19. A na jakém principu to funguje?! Jedině, že by denní přístup k SARS-CoV-2 vytvářel nějakou imunitu.

Zvláštní je že je na světě tolik vědců, ale nikdo to takto nepospal až vy.

Pokud nejste úplný primitiv tak korelace volnější přístup, více nakažených, více mrtvých je u nás evidentní. Samozřejmě do hranice lokálního promoření. Na druhé straně do toho všeho zasahuje počasí. To ničí rychleji viry ve vzduchu a zlepšuje imunitu. A je pravděpodobně důvodem proč jih Itálie, texas atd. byly celkem OK. V letě u nás taktéž.

V. Církva 30.3.2021 21:42

Děláte si legraci ale reálně to tak u nás je. Promořuje se. ale do kapacity nemocnic.

V. Církva 30.3.2021 21:40

Do držky bys měl dostal především ty.

V. Církva 30.3.2021 21:37

Těžko říct. Vliv může mít samozřejmě i počasí, vlhkost, větší rozptyl lidí, genetika. Ale spíš tam asi nikdo nenosil nové varianty Covidu.

Ale pokud zde odkazované lednové video ze Stockholmu nebyl fake, lidé v dopravě moc roušky nenosili, obchody byly otevřené...

Sám tomu moc nerozumím. Pravda je, že Itálie vloni na jaře padala a Svédsko vzhledem k minimálním opatřením cca OK. Pravda samozřejmě je že Švédi míň cestují. V USA jsem před 25 lety nepotkal jediného Švéda, Němců a Čechů plno.

V. Církva 30.3.2021 21:31

Tak jsme celkem dobře zamoření jak říkají odborníci, bohužel ne promoření aby už byla kolektivní imunita. K tém máme daleko i když taktika promořování byla evidentně zvolena. Vše je řízeno převážně kapacitou nemocnic.

V. Církva 30.3.2021 21:29

No a přeplněný autobus Regiojet kvůli výluce vlaku do kterého jsem v půlce října 2020 odmítl nastoupit aniž by mi vrátili vstupné mi naznačil, že to s vývojemm Covidu dopadne hodně špatně.

V. Církva 30.3.2021 21:26

No, já mám pocit že tato koncepce přístupu nechat Covid19 ať si dělá co chce a vyhrává vyhrát se evidentně neosvědčila.

Přiznejme si, že východní Asie to důslednou prevencí a hlavně TRASOVÁNÍM vyřešila podstatně lépe. K tomu se měly dávno shánět vakcíny klidně i včetně Sputniku. Pak stačily možná krátké tvrdé lockdowny a jinak otevřená ekonomika.

Nakonec Žďárského metoda PCR testů kdy by se zřeba daly uskutečňovat i divadla, sportovní utkání nebo jakási vstupenka do nákupních cenzer nikoho nezajímá. eRoušku nemá skoro nikdo.

Prostě šetřilo se umem, organizací a penězy ve zdravotnictví tak, až jsme prodělali boty.

J. Vintr 30.3.2021 20:52

Zajímalo by mne, kde se pořád bere každý den těch cca deset tisíc pozitivně testovaných? Že by bylo pořád tolik nedisciplinovaných darebáků, kteří nerespektují vládní nařízení a nenosí předepsané respirátory, které přece každého před každým chrání?

J. Lukavsky 30.3.2021 19:36

"Chudé země s nízkou úrovní zdravotnictví a hygieny, kde si nikdo ruce ani nemyje," v těchto zemích se 1) málokdo dožije padesátky, 2) moc si tam nelámou hlavu na co ten či onen zemřel/a, k čemu by to také bylo, a do špitálu je 160 km daleko, 3) v Africe např. prakticky celá populace zobe Ivermectin proti parazitům a možná je chrání i proti covidu 4) místní bohové jsou jim nakloněni a drží nad nimi ruku..... Srovnávat by se mohly země velmi podobné ale s různou strategií, např. Švédsko- Norsko-Finsko. J.L. end

J. Dlouhy 30.3.2021 18:00

Svedsko se neda davat jako priklad zeme bez opatreni. Zadna opatreni nebyla jen nekolik mesicu na zacatku roku 2019, v dobe kdy Cesko uz melo zavedeny tvrde restrikce. V te periode melo Cesko 300 mrtvych, Svedko 6 000. Od te doby zavadelo i Svedsko restrikce, v podobe doporuceni. Drzet odstup, desinfikovat ruce, drzet se co nejvic doma, nenavstevovat, necestovat, pracovat z domu etc. Svedi (etnicti) naproto disciplinovane vse dodrzovali, i cele lonske leto, kdy Cesi povolili. Od vanoc i Svedi zacali zavadet tvrdsi opatreni, takze dnes jsou nektere skoly zavrene, rousky povinne v hromadne doprave, v nemocnicich etc, shromazdovani vice nez 8 lidi zakazano (takze divadla, biografy, musea etc zavrena), je omezeny pocet zakazniku v obchodech etc. Tak tretina populace nosi rousky dobrovolne, jejich pocet stale stoupa. Doted ma Svedsko asi 13 500 mrtvych a prave hlasi v radiu, ze pocet nakazenych prudce stoupa...Opatreni je vic, stale se operativne meni. Bez nich (a svedske osobni discipliny) by Svedsko mozna melo dnes stejny pocet mrtvych jako Cesko...

R. Vacek 30.3.2021 17:10

Můžete za celou dobu pandemie. Švédsko šlo stále na promoření, snad časem začalo přitvrzovat, protože se mu to začalo vymykat z rukou. A jeho sousedé (na rozdíl od nás) jedou stále stejně - držet "hloupými" opatřeními množství viru nízké - tedy občas rozvolnění, občas se víc přitáhne.

No a jiné státy vsadily na likvidaci viru, používají chytré metody a ty na tom vyhrály. Tam skončila pandemie už před rokem. Od té doby život celkem normální, ekonomika v cajku, mrtvých jen pár a nemusí spěchat ani s vakcinací.

J. Kadeřábek 30.3.2021 16:02

Porovnávat jednotlivé státy je blbost. Každý má jiné podmínky, jiné složení obyv. jinou zalidněnost atd. Švédsko mělo v DD velmi staré seniory 80+ a ti v první vlně pomřeli. Mj. u nás to DD také schytaly a testovat se tam začalo až koncem listopadu. 4,5 mil. Čechů je promořeno a mnozí o tom neví. 1 mil. naočkován (bohužel se netestuje na protilátky takže mnozí zbytečně) takže bych to zas tak Flegrovsky a Hamáčkovsky neviděl. Jo prý chybí dřevo na rakve. Jen toho kůrovcového jsou plné lesy.;-D

O. Uživatel 30.3.2021 15:42

Uživatel požádal o vymazání
O. Uživatel 30.3.2021 15:41

Uživatel požádal o vymazání
O. Uživatel 30.3.2021 15:39

Uživatel požádal o vymazání
R. Vacek 30.3.2021 15:05

Porovnávejte Švédsko s jeho sousedy - Dánsko, Finsko. A uvidíte, kam vedl nezodpovědný přístup Švédska. My (teda vláda) jsme se stejně nezodpovědně začali chovat od léta. Pamatujete? - Děti do škol a bez roušek - dokonce i ODS si to pochvalovala.:-)

R. Vacek 30.3.2021 15:01

Máte pravdu, že Švédsko je na tom ve srovnání s jeho sousedy, kteří přijímali tvrdší opatření, násobně hůře. Ono by na tom bylo hůře i než my, ale naše vláda si nechala posvětit od odborníků, že promořování je skvělý nápad a od té doby dávkovala opatření tak, aby se nemocní vešli do nemocnic. A protož emáme celkem dost míst v nemocnicích, dostala nás vláda do čel a nejvíc zasažených zemí:

https://csim.cz/wp-content/uploads/2020_PP_07_CSARIM_CSIM_COVID_pasivni_imunizace_final_120420_oprava.pdf

A vypadá to, že vláda konečně pochopila, že promořování je nejdražší přístup k pandemii a že začne dělat to, co se jinde už rok dělá - tedy nastavit opatření k tomu, aby vir vymizel. Vzhledem k dalším mutacím ono vládě ani nic jiného nezbývá.

J. Kulheim 30.3.2021 14:44

R^

V. Sember 30.3.2021 14:14

Je to tak. Ale novodobým rouškařům to nevysvětlíte. Idiotský systém je naprogramoval. Dávejte si pozor. Tihle mutanti vám mohou dát přes držku, pokud nemáte správně nasazenou roušku. Před pár dny se to stalo v pražském metru mezi stanicemi Lužiny a Hůrka. Nějaká fanatická rouškařka tam fyzicky napadla ženu. které prý neměla tu roušku správně nasazenou. Škoda, že jsem u toho nebyl. Ta rouškařka by dostala tak do držky, že by si tu svoji roušku už nikdy správně nenasadila;-)

K. Křivan 30.3.2021 14:12

Svobodová, až budu mít plat poslance, nejlépe bruselského, pak bych mohl i finančně pomáhat. Zatím jsem rád, že se držím jako důchodce nad vodou. Tak přestaň se ztrapňovat blbými kecy.

M. Boháček 30.3.2021 14:09

Pán Vacek, z porovnania vám vypadlo Švédsko s voľným pohybom osôb a bez rúšok. To má aký stredný vek? A polovičkou úmrtí na milión oproti Česku. ;-)

M. Sedláček 30.3.2021 14:05

ano R^

M. Boháček 30.3.2021 13:52

Tak ako by to bolo bez lockdownov, čo sa týka obetí? Obetí by bolo rovnako, ako tvrdia štúdie? Či by bez lockdownov bolo obetí menej, ako nám ukazuje príklad Švédska? Kde je pravda?

Nezarúškované Švédsko, bez domáceho väzenia, kde sa ľudia voľne pohybujú, je na tom dvakrát lepšie, čo sa týka mŕtvych na milión, ako Česko, s obyvateľmi v domácom väzení.

Studie v Západní Evropě zjistila, že uzavírat se doma před chřipkou neovlivnilo ani počet jejích obětí a ve skutečnosti to nemělo ani vliv na vývoj nemoci. Takže všechny ekonomické, zdravotní a psychické ztráty, které teď poneseme a přes které se mnozí z nás nikdy nemusí dostat – byly naprosto zbytečné!

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.04.24.20078717v1

Další studie, provedená v Americe, porovnávala státy, které měly přísné domácí vězení se státy, kde tyto příkazy byly pouze mírné. Bylo zjištěno, že množství těch, kteří podlehli koronaviru bylo zhruba všude stejné. Nebyly nalezeny žádné rozdíly, takže to skoro vypadá jakoby zásahy koronaviru byly čistě náhodné.

https://www.spiked-online.com/2020/04/22/there-is-no-empirical-evidence-for-these-lockdowns/

M. Boháček 30.3.2021 13:50

Pán Kratochvíl, podľa štúdií by bol počet obetí rovnaký, podľa porovnania so Švédskom by bol počet obetí nižší. Tak si vyberte. ;-)

Nezarúškované Švédsko, bez domáceho väzenia, kde sa ľudia voľne pohybujú, je na tom dvakrát lepšie, čo sa týka mŕtvych na milión, ako Česko, s obyvateľmi v domácom väzení.

Studie v Západní Evropě zjistila, že uzavírat se doma před chřipkou neovlivnilo ani počet jejích obětí a ve skutečnosti to nemělo ani vliv na vývoj nemoci. Takže všechny ekonomické, zdravotní a psychické ztráty, které teď poneseme a přes které se mnozí z nás nikdy nemusí dostat – byly naprosto zbytečné!

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.04.24.20078717v1

Další studie, provedená v Americe, porovnávala státy, které měly přísné domácí vězení se státy, kde tyto příkazy byly pouze mírné. Bylo zjištěno, že množství těch, kteří podlehli koronaviru bylo zhruba všude stejné. Nebyly nalezeny žádné rozdíly, takže to skoro vypadá jakoby zásahy koronaviru byly čistě náhodné.

https://www.spiked-online.com/2020/04/22/there-is-no-empirical-evidence-for-these-lockdowns/

V. Petr 30.3.2021 13:08

Došlo Vám vy "píp," že účinná léčba covidu NEEXISTUJE!!!!

Vše jsou jen podpůrné prostředky, dokonce včetně mimotělního oběhu!

V. Petr 30.3.2021 13:04

Než začnete psát takovéto bláboly obraťte se na Brusel aby skoncoval se šíleně drahým "bojem proti globálnímu oteplování."

Jinak, abslolutně nejsem ochoten zemřít proto, aby nezkracovala nějaká hospoda!

V. Kain 30.3.2021 12:20

NKÚ ukázal k čemu slouží nouzový stav.Všichni kteří se podíleli na předražených nákupech by se měli zodpovídat.Však on Babiš věčně premiérem nebude a Hamáček ministrem vnitra také ne.

J. Vintr 30.3.2021 12:16

Stejně mi přijde nespravedlivé, že nikdo neoceni genialitu našich politiků, kteří promyšlenými a přesně cílenými a načasovanymi opatřeními řídí promořování obyvatelstva tak dokonale, že ještě ani jednou nedošlo (vyjma jediné pacientky) k přeplnění našich nemocnic, které jsou už rok na hranici svých možností. To by přece chtělo nějaké uznání.

V. Kain 30.3.2021 12:16

Pane Vintře jeden z mála naprosto správného názoru.Ale hňupů a slabomyslných trubců je stále dost.Jeden z nich je nějaký Kratochvíl.Ten je přímo ukázkou blbosti.

P. Vychodil 30.3.2021 12:09

porovnávat španělskou chřipku s tou současnou a na základě počtu mrtvých se odvolávat na úžasnou schopnost lockdownů, je výrazem naprosté základní neznalosti věci.