29.11.2021 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

KNIHA: Co vám o Marxovi neřekli

V těchto dnech vychází kniha Marx a satan rumunského luteránského biskupa Richarda Wurmbranda. Biskup Wurmbrand byl dlouhá léta vězněn a mučen v rumunském komunistickém žaláři, než byl doslova „vykoupen“ norskými křesťany (v šedesátých letech minulého století).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 18.5.2018 20:38

Zjistil Karel Marx že církev je organizací jen pozemskou?

Drápal: "... maturitní práce Karla Marxe měla téma „Vztah Ježíše Krista a jeho učedníků podle 15. kapitoly Janova evangelia“. ...K nějaké tajemné proměně došlo, když odešel studovat práva. ... Marx zcela obrátil a začal psát nenávistná dramata a básně. ... vyjadřuje nenávist vůči Bohu a touhu strhnout celé lidstvo do zkázy.... "

Co se tehdy stalo, pane Drápele? Zjistil snad Karel Marx (při studiu práv) že církev je organizací jen pozemskou, ač se zabývá věcmi nadpozemskými? Viz například zde:

All of Chile's 34 Roman Catholic bishops have offered Pope Francis their resignations in the wake of a child sex scandal and cover-up. http://www.bbc.com/news/world-latin-america-44169484

J. Anděl 18.5.2018 18:09

To je zajímavá úvaha

ovšem jsem trochu zklamaný z obsahu článku, protože se tam člověk nedozví odpověď na otázku, kterou titulek pokládá. Snad je to jen upoutávka na knihu, každopádně jsem četl článek a s napětím očekával rozuzlení - a najednou byl konec. Dvakrát jsem se ještě díval, jestli mi neujela myš a nepřehlédl jsem se.

J. Uzel 18.5.2018 15:17

Náš staříček říkali,

že věřit znamená ho*no vědět. A to se rozhodně netýká pouze religiozity.

D. Stirský 18.5.2018 15:56

Re: Náš staříček říkali,

No, tak to byl staříček poněkud chudý duchem.

J. Anděl 18.5.2018 18:06

Re: Náš staříček říkali,

Neříkali spíš, že "myslet znamená hovno vědět"?

M. Pesat 18.5.2018 11:34

jak pise soudruh Langer

"Inu komunismus -konkurenční náboženství. Stejně jako třeba nacismus. Proto je také "pravicový". Komunisti lžou. Stejně jsko ostatní "církve"."

Tak komuniste nebyli prvni kdo vyfoukl panbickarum/cirkvim kseft/know how. Kuprikladu anglicky kral Henry VIII/znamy svymi sesti manzelkami/. Ten se tzv. udelal pro sebe, zalozil anglikanskou cirkev a stal se jeji hlavou/"papezem". A komuniste udelali to stejne, proto je panbickari/cirkve tak nenavidi, protoze komuniste se jednoduse bez cirkve obesli. Tedy obesli tisce let zavedeny model zlocinneho spolceni moci svetske a moci "duchovni"/cirkevni, kdy cirkev/knezi za podil na zisku, udrzovala masy v poslusnosti bohu/panovnikovi, "protoze buh to tak chce". Soudruh Generalni tajemnik partaje se soucasne stal prezidentem/kralem a nejvyssim velitelem branne moci. A soudruh papez/cirkev ostrouhal, stejne jako v Anglii za Henry VIII, proc by zadal o rozvod soudruha papeze, kdyz si rozvod mohl schvalit sam. Komuniste z cirkve udelali pate kolo u vozu, tedy to nejlepsi co mohli udelat. Pokud si nahodou nekdo mysli, ze to co pisu nema zadnou souvislost s Islamem/militantnim islamem/islamskym terorismem, tak se docela plete.

Cest :-)

R. Langer 18.5.2018 18:36

Re: jak pise soudruh Langer

Přesně tak to je.

F. Houžňák 18.5.2018 22:22

Ano, takoví, jako jste vy, jsou názoru,

že si propachtovali morálku, jak říkají Němci, a tudíž jsou povoláni k tomu soudit jiné.

V. Novák 18.5.2018 10:44

Wurmbranda nemohu brát vážně ne proto,

že ho komunisté mučili, ale že nemohu brát vážně někoho, kdo se rozepisuje o Satanovi jako by reálně existující bytosti.

O Hejkalovi a vlkovi požírajícím Karkulky nepsal?

Co bludičky?

J. Sova 18.5.2018 13:30

Re: Wurmbranda nemohu brát vážně ne proto,

Satan je v ekumenickém překladu Bible jmenován 48x. I Ježíš se s ním osobně setkal:

Mk 1,13 "Byl na poušti (Ježíš) čtyřicet dní a satan ho pokoušel; byl mezi dravou zvěří a andělé ho obsluhovali."

J. Zaorálek 18.5.2018 16:42

Přesně. :) Jedno z největších vítězství ďábla je to, ze se mu podařilo přesvědčit část lidstva, ze neexistuje.

J. Jurax 19.5.2018 0:00

Ehm - a druhé největší vítezství ďábla je, že přesvědčil část lidstva, že existuje bůh ...

J. Anděl 18.5.2018 18:11

Re: Wurmbranda nemohu brát vážně ne proto,

Satanista je člověk, který uctívá Satana. To ještě neznamená, že Satan existuje (ani že neexistuje), nicméně satanisté prokazatelně existují (resp. jsou lidé, kteří se k tomu hlásí).

R. Langer 18.5.2018 18:47

Re: Wurmbranda nemohu brát vážně ne proto,

Za špatnou pověst Santana může pouze špatný marketing, jinak je to druhá strana stejné mince...

J. Anděl 18.5.2018 19:01

Re: Wurmbranda nemohu brát vážně ne proto,

Njn, já jim marketing nedělal.

R. Langer 18.5.2018 19:40

Re: Wurmbranda nemohu brát vážně ne proto,

Njn,Satan to holt podcenil... :-)

J. Anděl 18.5.2018 19:51

Re: Wurmbranda nemohu brát vážně ne proto,

Tak ještě má furt možnost. Ale podle mě mají moc velkou konkurenci. Ne, že bych jim fandil, hybnou silou přírody se mohu kochat i bez Satana a tak nějak bez závazků.

F. Houžňák 18.5.2018 22:24

Satan samozřejmě existuje, minimálně tak, jako existuje

například proton a elektron. Domníváte se, že proton a elektron existují, nebo to zavrhujete jako blud? Nikdo je nikdy neviděl.

Č. Berka 18.5.2018 10:43

arcibiskup Reinhard Marx: Kapitál ( předmluva T.Halík ;-) )

Je pozoruhodnou ironií dějin, milý jmenovče, že Vaše teorie nechávají působit ještě dnes nejen marxisté, ale i kapitalisté, protože hrozně zapomínají, že politika funguje jinak než ekonomika a že se občané a voliči nedají propouštět jako zaměstnanci. Rád bych zakončil svůj dopis větou Oswalda von Nella-Breuninga, syna města Trevíru jako Vy a asi nejvýznamnějšího představitele katolických společenských věd ve 20.století: "Katolická sociální nauka vidí v Marxovi svého velkého protivníka, avšak projevuje mu svůj respekt".

M. Valenta 18.5.2018 9:31

Trochu vedle je pan Drápal,

Marxe a jeho následovníky nemám rád a věřící taky nejsem a tak je poznamenám. Marx je asi tak vinen pozdějšími komunistickými zločiny jako dnešní církev svými ošklivými historickými excesy.

J. Anděl 18.5.2018 18:14

Re: Trochu vedle je pan Drápal,

To je opačný směr proudu času. Já opravdu nemůžu za to, co udělali moji předchůdci, mohu však mít vliv na své následovníky.

M. Pesat 18.5.2018 9:17

tak to si myslim, ze rumunsti soudruzi udelali to nejlepsi

"V těchto dnech vychází kniha Marx a satan rumunského luteránského biskupa Richarda Wurmbranda. Biskup Wurmbrand byl dlouhá léta vězněn a mučen v rumunském komunistickém žaláři"

tak to si myslim, ze rumunsti soudruzi udelali to nejlepsi co mohli.Soudruh pater Drapal nejak "zapomina", ze vsechny lumparny co rudobolsevici/komuniste delal, a ze jich bylo, tak vse obslahli od cirkve svate. Statni dohled nad cirkvemi zavedli tusim ve Francii a je to tak spravne. Koneckoncu to tak delali i mnozi svetsti panovnici, zkratka moc dobre znali sve papenhiemske/cirkevniky.

Cest :-)

J. Anděl 18.5.2018 18:17

Re: tak to si myslim, ze rumunsti soudruzi udelali to nejlepsi

Každopádně neúspěšně, protože náboženství vesele na planetě existuje i nadále. Smolík, pane Pesat.

I. Vermis 18.5.2018 9:09

Když si přečteme Starý zákon

kde je psáno, že Bůh stvořil člověka k obrazu svému, jakož i to, co tam potom ty jeho "obrazy" vyváděly, nevrhá to na Boha příliš "pěkné světlo" ...

Dnes je módou nadávat na komunismus, ale copak byl ten kapitalismu v 19. století lepší? Zato se začínají rojit všelijací "aktivisté", kterým se nelíbí dnešní kapitalismus - může být, že Alláh (on je mocný) s tím vším "zatočí" a za pár let se bude na ten dnešní kapitalismus, oplývající všelikými "sociálními dávkami" nadávat stejně, jako dneska na komunisty.

J. Anděl 18.5.2018 18:22

Re: Když si přečteme Starý zákon

Ano, něco se mu možná nepovedlo, podíváte-li se na to touto optikou. Ale lepšího nemáme ;-).

Teokracie tu nemá šanci. Leda by nás vyhubili, což se může stát, ale pak na kapitalismus nebudeme nadávat my, leda oni :-).

K. Janyška 18.5.2018 8:53

Mně řekli o Marxovi všechno.

U mistra F.A.Hayeka. Marxovo dílo je společně s dílem Freuda největším omylem vědy s těmi nejtěžšími důsledky pro lidstvo... Dzp.

J. Schwarz 18.5.2018 9:00

Re: Mně řekli o Marxovi všechno.

Co jest "lidstvo"?

K. Janyška 18.5.2018 9:33

Re: Mně řekli o Marxovi všechno.

Vy, já a miliardy jiných lidí... Dzp.

J. Schwarz 18.5.2018 9:39

Re: Mně řekli o Marxovi všechno.

Nevím jak vy, ale já "lidstvo" nejsem. Podle mne je "lidstvo" prázdný, ne-li škodlivý pojem.

J. Urban 18.5.2018 8:46

Pokud se mi při mém chabém vzdělání

dostalo o KM nějakých informací, byl to v podstatě neúspěšný parazit, který dílem žil za peníze manželky, dílem za peníze kapitalisty Engelse. Pár lidí, kteří se nedokázali uchytit a profesně nikde prosadit, znám. Vždycky za to mohou ti okolo nich. Tož Marxe tato nenávist paradoxně vytáhla hodně vysoko - a miliony lidí stáhla do katastrofy. Uctívání si to pra§e ale zaslouží - od stejných pra§at, jako byl on.